• Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Uczniowie klasy I zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Jego głównym celem jest osiągnięcie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci uczestnicząc w tym programie wzbogacą swoją wiedzę z dziedziny zdrowia oraz przyswoją prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno - zdrowotne.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od kilku lat program realizowany jest w placówkach oświatowych na terenie całego województwa.

      Zespół profilaktyczny

    • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
     • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

     • Informujemy, że od 12 lutego br. rusza nabór wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2024/2025. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne) lub w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 23 lutego 2024 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

      Uwaga! Zdjęcie do legitymacji dla pierwszoklasisty należy dostarczyć w wersji elektronicznej na adres: sekretariat@spzoimrzezyno.pl  (plik podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka)

      Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w SPzOI deklarację kontynuacji mogą składać w dniach 29 stycznia- 9 lutego br. w godzinach pracy szkoły. Deklaracja będzie do pobrania u wychowaców od 15 stycznia.

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji (w tym załączników do wniosku) znajdują się w Zarządzeniu Burmistrza Trzebiatowa, dostępnym pod linkiem:

    • Gruba akcja w Tłusty Czwartek
     • Gruba akcja w Tłusty Czwartek

     • Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, Tłusty Czwartek (8.02.) był w tym roku wyjątkowo słodki. Zgodnie z ustalonym harmonogramem, rozdaliśmy tego dnia ponad 150 pączków wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz naszym najmłodszym kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych. Jak wynika z przeprowadzonej przez nas korytarzowej sondy – wszystkim bardzo smakowało. Szkoda tylko, że Tłusty Czwartek wypada raz w roku…

      Samorząd Uczniowski

      PS. Od poniedziałku rusza w szkole poczta walentynkowa. Wszystkich uczniów, których dosięgła strzała Amora prosimy o pozostawianie liścików i kartek walentynkowych w kopertach ze wskazanym adresatem w skrzyneczce wystawionej w holu szkoły (pod tablicą SU).

      W najbliższy wtorek (13.02.) natomiast, w godzinach 16:00-19:00, Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę walentynkową! Wstęp darmowy, za okazaniem zgody rodzica (przynosimy NAJPÓŹNIEJ w dniu dyskoteki przed wejściem). Rodzicom przypominamy o wskazaniu na zgodach numeru kontaktowego i/lub osoby upoważnionej do odbioru dziecka.

      Opiekunowie Samorządu

    • BAL KARNAWAŁOWY
     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W piątek, 9 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Udekorowany korytarz, wspaniałe stroje, konkursy i tańce w rytmie muzycznych hitów zagwarantowały uczniom wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Było super :)

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

       

    • Dzień szalonej fryzury
     • Dzień szalonej fryzury

     • Dotarliśmy do półmetka! Dosłownie, połowa szkolnych wyzwań już za nami! Wraz z kończącym się jednak pierwszym półroczem pomyśleliśmy, że w tym okresie podsumowań i my jedno przygotujemy.

      Ten rok szkolny obfitował w wyzwania i niespodzianki. Udało nam się przygotować kilka ciekawych atrakcji (dzień bez plecaka!), sklepik z pysznościami, dyskotekę andrzejkową… Zdecydowanie się nie obijaliśmy! W piątek poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowaliśmy w ramach „rankingu klas” – dzień szalonej fryzury! Musimy przyznać, że wasze zwariowane pomysły przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Było kolorowo, zakręcono, groteskowo! Innymi słowy – zabawnie i o to w tym wszystkim chodzi.

      Na drugie półrocze również przewidzieliśmy garść ciekawych przedsięwzięć, rozpoczynając od zaległego wieczoru filmowego. Z tego powodu prosimy, aby zapisywać propozycje filmów, które chcielibyście obejrzeć na liście w wyznaczonym miejscu samorządowej tablicy ogłoszeń.

      Z innych wiadomości, pragniemy poinformować, że od II półrocza szkolny radiowęzeł wznowi swoją działalność! W jego składzie są wciąż wolne miejsca, więc potencjalnych zainteresowanych odsyłamy do p. Adama Kamińskiego.

      Do zobaczenia na korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Nie(zwykła) matematyka
     • Nie(zwykła) matematyka

     • Kończący się pierwszy semestr jest doskonałym momentem na podsumowanie prowadzonych od września działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Nie(zwykła) matematyka”. Uczniowie klas 4-8 pod okiem p. Beaty Świątek i p. Adama Kamińskiego, brali udział w wielu aktywnościach i zadaniach, mających na celu ukazanie wszechobecności królowej nauk w otaczającym nas świecie oraz przełamanie stereotypów, w których matematyka kojarzy się wyłącznie ze żmudnym liczeniem w zeszycie (choć to też ważna umiejętność!). Nasza młodzież zatem liczyła: rozwiązując stacje zadaniowe, wykorzystując aplikacje multimedialne, grając w gry logiczne i planszowe, rozwiązując rebusy i łamigłówki, a także pracując manualnie – przygotowując ogromną „pajęczynę” zdobiącą korytarz między klasami do matematyki, a tuż przed feriami przygotowując fantastyczne „geometryczne piłki”.

      My, matematycy wyczekujemy już pierwszych oznak wiosny, aby pójść krok dalej i szukać śladów królowej nauk również poza szkolnymi murami! Przy okazji doskonaląc warsztat fotograficzny chociażby. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom i mamy nadzieję, że w kolejnym półroczu równie chętnie będziecie brać udział w różnorodnych i ciekawych zadaniach projektu.

       

      Beata Świątek, Adam Kamiński
      nauczyciele matematyki

    • Bezpieczne ferie zimowe
     • Bezpieczne ferie zimowe

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, dnia 12 stycznia 2024 r. odbył się apel profilaktyczny pt. “Bezpieczne ferie zimowe ”, podczas którego panowie Piotr Prętki i Tomasz Odebralski z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz pan Aleksander Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie przedstawili uczniom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych spędzanych zarówno w domu, na świeżym powietrzu jak i podczas zorganizowanych zimowisk czy rodzinnych wyjazdów. Panowie bardzo obrazowo zaprezentowali dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Poruszono również temat zagrożeń wynikających z nadużywania Internetu oraz nagabywania dzieci przez osoby obce. Powtórzono numery alarmowe oraz sytuacje wymagające interwencji.

      W drugiej części apelu wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego w kategorii klas I-III pt.: BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią, pomysłowością, zastosowały różnorodne techniki i materiały plastyczne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.  Gratulujemy zwycięzcom!

      I miejsce- Laskus Aleksandra, Górska Nina, Mączyńska Amelia

      II miejsce - Afelt Julia, Wojtkiewicz Milena, Bujalski Filip, Zielińska Antona, Zielińska Wiktoria

      III miejsce - Reszkowska Julia, Górska Klara

      Dziękujemy panom Piotrowi Prętkiemu i Tomaszowi Odebralskiemu z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz panu Aleksandrowi Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie za poświęcony czas i przekazane przestrogi .

       Baw się i bądź bezpieczny!

                                                                                                                                                       Zespół profilaktyczny

    • Konkurs Wiedzy o Morzu
     • Konkurs Wiedzy o Morzu

     • Etap szkolny 4. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu zorganizowanego przez ZMiGM oraz Fundację Pozytywne Pomorze odbył się 12 stycznia. W etapie szkolnym wzięli udział Antoni Krupa, Julia Kramarz, Lena Weremczuk, Amelia Mączyńska i Franciszek Krupa.  Do półfinałów, które odbędą się w Mielnie zakwalifikowali się Franciszek Krupa, Amelia Mączyńska, Antoni Krupa. Pomysłodawcą konkursu oraz autorem pytań jest dr Jarosław Kłodziński, radny miasta Gdyni.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

       Zdjęcia zostały wykonane przy pomocy sprzętu z projektu Laboratoria Przyszłości.

                                                     Aldona Mączyńska

    • Sukcesy Wiktora – Teakwondo
     • Sukcesy Wiktora – Teakwondo

     • Uczeń klasy VII a Wiktor Walentynowicz również w tym roku rozwija swoją pasję – teakwondo.  Trenuje w klubie TKD w Dźwirzynie i osiąga sukcesy. 21 października 2023 roku  na zawodach w Szwecji w Goeteborgu zdobył złoty medal w walkach i brąz w układach formalnych. 9 grudnia 2023 zdobył pierwsze miejsce (złoty medal) w Nałęczowie na VII Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.

      Życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne wyniki

      M. Konior

    • Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”
     • Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

     • W październiku 2023 r. już po raz ósmy w Polsce i czwarty na świecie odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w latach ubiegłych dołączyła również nasza szkoła.

      W tym roku do akcji zgłosiły się 2982 placówki - 2815 z Polski i 27 z innych państw, m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwy. Do akcji zgłosiły się też szkoły z Francji, Czech, Grecji, Niemiec i Włoch, z Maroka, Turcji i Norwegii.  Poza tym w akcji brały udział szkoły polskie z Danii, Belgii, Cypru, Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Holandii, Gruzji, Szwecji, Australii, Austrii, Hiszpanii, Kazachstanu, a nawet z Kanady.

      Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ chętni korzystali z książek nie tylko w formie papierowej, ale dzięki Legimi także w formie ebooków i synchrobooków. Powstawały kąciki tematyczne, odbywały się konkursy, zabawy, a strefy czytania nabrały swojego niepowtarzalnego charakteru dzięki np. dekoracji.

      Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! We wszystkich zaś 8 edycjach akcji wzięło udział prawie 2 MILIONY OSÓB, a dokładnie 1 826 384 osoby.

      Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

      Zespół ds. integracji

    • Detektywi w naszej szkole
     • Detektywi w naszej szkole

     • Od października do grudnia uczniowie klas I – III uczestniczyli w programie Szkolny Detektyw. W czasie spotkań ciężko pracowali nad zdobywaniem nowych umiejętności: poszukiwania, rozpoznawania i nazywania emocji. Nauczyli się jak reagować na złość swoją i innych, co zrobić kiedy przyjaciel jest smutny i jak cieszyć się z drobnych rzeczy. Wiedzą już, że szczery uśmiech pomaga w rozwiązywaniu trudności, a okazywanie emocji pozwala ten uśmiech wyzwolić i zadać o siebie.

      Wszyscy zdobyli licencję Szkolnego Detektywa. Jeśli jest Ci smutno albo wręcz przeciwnie – chcesz podzielić się wesołą przygodą – mów śmiało, zawsze znajdą czas i zrozumienie dla Ciebie.

      Anna Prętka

    • Złoty medal
     • Złoty medal

     • Maria Bandrowska uczęszcza do szkoły TAEKWON-DO HWARANG. Podczas Mistrzostw Ogólnopolskich Organizacji Taekwon-do ITF wywalczyła złoty medal w technikach specjalnych.  

      Gratulujemy osiągniętego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.  

                                                                                        Aldona Mączyńska 

     • Ferie zimowe 2024

     • Zgody na udział w wycieczkach organizowanych w ramach ferii zimowych 2024 są do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

    • Wycieczka do Stralsundu i Greifswaldu
     • Wycieczka do Stralsundu i Greifswaldu

     • 18 grudnia uczniowie klas V, VI i VII uczestniczyli w wycieczce do niemieckich miast Stralsundu i Greifswaldu. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie  najpierw zapoznaliśmy się z ekspozycją ogólną pod nazwą „Ziemia- wodna planeta”, a następnie poznaliśmy faunę i florę Morza Bałtyckiego. Niezwykłe wrażenia wywołały ryby przepływające tuż za szybą w ogromnych akwariach. Gigantyczne modele największych ssaków morskich w oryginalnej wielkości można było podziwiać z różnych poziomów, a także z pozycji leżącej w przyciemnionej sali. Na zewnątrz budynku pięknie prezentowały swoje wodne umiejętności sympatyczne pingwiny. Po tej fascynującej podwodnej podróży przespacerowaliśmy się  po zabytkowej starówce miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Urocza starówka zachwyciła wszystkich swoimi przepięknymi zabytkami. Następnie przejechaliśmy do pobliskiego Greifswaldu, gdzie po krótkim spacerze po mieście uczestniczyliśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Podczas wyjazdu mogliśmy poczuć atmosferę świąt, skosztować specjałów charakterystycznych dla regionu, a także podziwiać przeróżne ozdoby świąteczne ręcznie wykonane przez lokalnych artystów. Wycieczka bardzo nam się podobała, o czym świadczą uśmiechnięte twarze na zdjęciach.

      Opiekunowie

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • "Cicha noc, święta noc

      Pokój niesie ludziom wszem..."

       

      Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia obfitują w szczęście, miłość i radość z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych, niech wspólne kolędowanie przy choince daje poczucie bezpieczeństwa i beztroski, a Nowy Rok niech będzie zapowiedzią najcudowniejszych chwil w kolejnych miesiącach.

      Pomyślności i spełnienia najskrytszych pragnień wszystkim odwiedzającym naszą stronę

      życzy społeczność szkolna

      SPzOI w Mrzeżynie

       

       

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej szkoły na apel świąteczny w najbliższy piątek, 22 grudnia, o godz. 9.35. Spotkanie w holu szkoły rozpoczniemy jasełkami, będzie czas na życzenia i wspólne kolędowanie.

      Społeczność SPzOI

    • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE
     • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

     • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.  14 grudnia odbył się kolejny apel profilaktyczny z cyklu: Bądź bezpieczny na drodze, podczas którego omówiono konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Krótszy dzień, niekorzystne warunki atmosferyczne i ciemne ubrania sprawiają, że piesi na drogach są mniej widoczni dla kierujących, przez co bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. 

      Na zakończenie apelu uczennice ze szkolnego wolontariatu rozdały wszystkim uczniom odblaskowe opaski. Nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Noś odblask! Bądź widoczny na drodze!

      Zespół wychowawczo-profilaktyczny

    • Wizyta klasy 8a w LO w Trzebiatowie
     • Wizyta klasy 8a w LO w Trzebiatowie

     • To była typowo męska wyprawa. Uczniowie klasy 8a – chłopcy: Filip, Dariusz, Kacper, Szymon i Kamil odwiedzili strzelnicę szkolną w LO w Trzebiatowie. Chłopców przywitał pan major rezerwy Ryszard Wroński, przedstawił zasady bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Później już było tylko ciekawiej. Na samej strzelnicy opiekę nad uczniami przejął kadet Saulius, uczeń kl. 4. Pokazał postawy strzeleckie, zasady składania i rozkładania broni, bezpieczne ładowanie magazynków i sam proces strzelania. Okazało się, iż nasi uczniowie mają bardzo duże umiejętności strzeleckie: po podliczeniu celnych strzałów oddanych do tarczy na celność i skupienie oraz celów ruchomych najwięcej punktów zdobyli Filip i Dariusz (po 34), w następnej kolejności byli Szymon (27 pkt) i Kacper (24 pkt). Zaszczytne  miejsce zdobyli Kamil, p. Dorota i p. Ania – suma punktów …. Dużo brakowało do 10 J.

      Uczniowie poznali również zasady poruszania się w terenie, stój – kamuflaż  oraz niezbędne wyposażenie wojskowe.

      Anna Prętka

    • Apel wychowawczo-profilaktyczny
     • Apel wychowawczo-profilaktyczny

     • W czwartek, 14 grudnia w naszej szkole odbył się apel, podczas którego podsumowano działania wychowawczo-profilaktyczne realizowane we wszystkich klasach szkoły podstawowej od początku września. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w warsztatach pt. „Nasze uczucia", „Spójrz inaczej", realizowali elementy projektu UNPLUGGED. „UNPLUGGED” jest programem profilaktyki uniwersalnej adresowanym do uczniów w wieku 12-14 lat. Jego celem jest przeciwdziałanie narkomanii.  Projekty zakończył koncert pt. "Nałogi - droga donikąd". Ponadto realizując elementy programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie przy wsparciu wychowawców przygotowywali zdrowe posiłki, dzielili się wiedzą i umiejętnościami na temat zdrowego stylu życia.

      Podsumowaniem szeregu tych akcji był konkurs wiedzy dla uczniów klas I-VI pn.: Co wiem o zdrowym żywieniu? oraz dla uczniów klas VII-VIII pn.: Co wiem o uzależnieniach? 

      Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnością wyciągania wniosków. Podczas czwartkowego apelu nagrodzono uczniów z najlepszymi wynikami w konkursie.

      W kategorii klas I-II nagrody otrzymali: Lilia Reszkowska, Miłosz Szydlik, Alicja Zientek, Franciszek Krupa, Klara Górska, Hanna Bandrowska.

      W kategorii klas III-IV nagrody otrzymali: Antonina Zielińska, Wiktor Kalisz, Gabriela Wojarska, Urszula Labudda, Maria Duraczek, Maja Nowak.

      W kategorii klas VI-VI nagrody otrzymali: Myśliwa Wiktoria, Wiśniewski Piotr, Kosiński Wojciech, Kędroń Karina.

      W kategorii klas VII-VIII nagrody otrzymali: Olejnik Nikola, Daniel Nadia, Nowakowski Michał.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów !

                                                                                                           E. Idzi, D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych