Nawigacja

 • Dzień otwartej szkoły

  Dzień otwartej szkoły

  Zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów w dn. 16 grudnia br. w godz. 16.30-18.30.

 • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

  Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

  Reprezentanci Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w III Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu, które odbyło się 3 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem pełnili: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Olgierd Geblewicz, Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska –Kulesza. Tegoroczne hasło forum brzmiało: „Wybieram Wolontariat”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 20 szkół. Podczas forum prezentowali oni działania wolontariackie prowadzone w swoich placówkach i wzięli udział w szkoleniach. Spotkania te są bez wątpienia doskonałym wydarzeniem do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości, poszerzenia swoich umiejętności.

  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

  Opiekunowie SKW

 • ”Zainspiruj nas 2”

  ”Zainspiruj nas 2”

  Jakiś czas temu poprosiliśmy mamę naszego kolegi – Szymona, panią Kingę Ringert, aby opowiedziała nam o swoim niecodziennym hobby jakim jest praca z ceramiką. Nie sposób jednak wyrazić naszego zaskoczenia, kiedy zamiast pani Kingi w progu świetlicy stanęły… dwa kartony wypełnione akcesoriami do pracy (farbkami, pędzlami, obrotowymi podstawkami oraz jasnoróżowymi, ceramicznymi kubkami i miseczkami.

  Jak się szybko okazało, akcesoria te miały posłużyć nam do samodzielnej pracy przy ozdabianiu ceramiki, którą po wypaleniu w specjalnym piecu, dostaniemy z powrotem na własność. O działaniu takiego pieca oraz innych garncarskich ciekawostkach, pani Kinga opowiadała między udzielaniem kolejnych wskazówek, a odpowiadaniem na liczne pytania ciekawskiej grupy.

  Po krótkim czasie kubki i miseczki zapełniły się niepowtarzalnymi kształtami i kolorami, a my musieliśmy pożegnać panią Kingę (oraz Szymona przy okazji). Zajęcia były bardzo ciekawe i nie możemy doczekać się kolejnego pomysłu ich organizatorki. Dostaliśmy bowiem zapewnienie, że ma ich jeszcze wiele.

  Pan Adam i Świetliki

  Zajęcia przeprowadzono w ramach Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2019-2021.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych  sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. A na dowód przyjaźni z misiem uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje ulubione maskotki podczas Dnia Piżamowego, którego głównym bohaterem był miś. Dzieci  przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe. Zupełnie nowe, lub troszeczkę starsze- po rodzicach, rodzeństwie.

  Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci zgodnie przyznały, że świat bez pluszowych przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.                                                                                                                                

  D. Czyż, A. Przeździecka

 • MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

  MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

  Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest międzynarodowym ruchem uczniów i studentów, którzy w czasie swoich zajęć edukacyjnych protestują przeciwko zmianom klimatu i globalnemu ociepleniu wywoływanym przez człowieka. Pomysłodawczynią ruchu jest Greta Thunberg. Strajk klimatyczny ma na celu uświadomienie ludziom i politykom, jak duże zagrożenie niosą gigantyczne zmiany klimatu. Z badań naukowych wynika, że za około 20 lat Ziemia zmieni się nie do poznania. Podniesie się bardzo poziom wód w morzach, oceanach i rzekach. Ziemia będzie pustynnieć. Nawiedzać nas będą straszne susze i powodzie. To jest przyszłość, która czeka nas wszystkich. Jeśli nie zaczniemy działać, skończy się to dla nas bardzo źle. Straszna wizja, której trzeba zacząć przeciwdziałać. W dniu 29 listopada w ogólnopolskiej akcji wzięły udział 24 miasta, w tym również Trzebiatów. Naszą szkołę reprezentowała grupa wolontariuszy. Motywem przewodnim akcji młodych w Trzebiatowie było hasło: „Dość słów, teraz czyny!”. Strajk rozpoczął się przed ratuszem miejskim. Uczniowie odczytali swoje postulaty, a następnie przemaszerowali ulicami miasta. Jednym z postulatów skierowanym do mediów jest żądanie, aby właśnie one wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym.

  op. M. Kamińska

 • WIZYTA W SZPITALU

  WIZYTA W SZPITALU

  Kolejna akcja za nami. Przez ostatnie 2 tygodnie zbieraliśmy gry, zabawki, artykuły papiernicze, które wczoraj przekazaliśmy gryfickiemu szpitalowi. Gry, puzzle, książki i przybory plastyczne dostarczyliśmy na oddział dziecięcy, natomiast zabawki i pluszaki na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wszystkim sprawiliśmy niebywałą radość, a nasi wolontariusze spędzili cudowne popołudnie.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za przyłączenie się do akcji, bo WARTO POMAGAĆ!

   Szkolny Klub Wolontariatu

 • ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO

  ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO

  Jutro, tj. 29 listopada,  o godz. 18.00 w Trzebiatowie GRH "Nałęcz" uczci 189 rocznicę powstania listopadowego. szczegóły pod linkiem:

  Zapraszamy!

 • SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

  SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

  Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wczoraj w Gryfickim Domu Kultury spektakl pt. „Szatan z siódmej klasy”. Była to ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który postanowił rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich, a my mieliśmy szansę rozwiązać ją razem z nim! Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich (w tym absolutnie przeuroczą bratanicą profesora, Wandzią o fiołkowych oczach), uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu...

   Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła młodzieży na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki, a nie dysponował przecież internetem w komórce...

  Dorota Skrzypińska-Rzońca

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  Uwaga! Uwaga!

  W najbliższą środę (27.11.) w naszej szkole odbędzie się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!

  Zgodnie z tradycją, zabawa będzie kostiumowa, a jej motywem przewodnim będą „Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć”, w związku z czym przebieramy się za wróżki, jednorożce, gobliny, krasnoludki i co nam tylko fantazja podpowie.

  • Start – 16:30
  • Koniec (planowo) – 19:30
  • Wjazd 1 zł, w kostiumie ZA DARMO!
  • Na miejscu – zimne napoje, tosty i inne smakołyki, wróżby, konkursy, foto-ścianka i cała masa atrakcji!

  DOJAZD DLA OSÓB SPOZA MRZEŻYNA WE WŁASNYM ZAKRESIE!

  Zapraszamy,

  Samorząd Uczniowski

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

  Uczniowie naszej szkoły w dniu 20 listopada świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

  W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

  W ramach święta w szkole w Mrzeżynie odbył się apel, podczas którego wolontariusze przedstawili prezentację dotyczącą Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Przez cały tydzień w szkole i przedszkolu podejmowane były różne inicjatywy promujące prawa dziecka: były zajęcia edukacyjne, tworzono plakaty, odbywały się gry i zabawy integracyjne.

  „Bądź sobą – szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków”.

  /Janusz Korczak -Jak kochać dziecko/

  op. Mariola Kamińska

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.

  W czwartek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to święto? Wystarczy uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo lub przyłączyć się do naszej akcji. Można własnoręcznie wykonać laurkę, serduszko, słoneczko wpisać  pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela i z uśmiechem wręczyć wybranej osobie.

  Miłego Dnia Życzliwości na co dzień, nie tylko od święta :-)

  W tym dniu pozdrawiamy i na pozdrowienia czekamy :-)

  Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie.

   (Przysłowie chińskie)

  D. Czyż

   

 • WARSZTATY GRAFFITI Z CUKINEM

   W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty graffiti z koszalińskim street art′ owcem CUKINEM (Tomaszem Żukiem) w ramach projektu „Trzebiatów ART.”. Zajęcia skierowane były do młodzieży z gminy Trzebiatów. Celem projektu było ukazanie możliwości promowania lokalnych zabytków.  Z naszej szkoły w warsztatach wzięły udział uczennice z klasy VIII   -  Patrycja Wawer, Magdalena Kostuś, Julia Michniewicz. Dziewczęta miały możliwość poznania  różnych technik graficznych.  Wykonały przepiękne i oryginalne prace na koszulkach ,  a także obrazy farbami w spreju.

  Renata Jankowska

   

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

  MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

  W miniony czwartek w Mrzeżyńskim Centrum Sportu rozegrano powiatowy turniej unihokeja dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Gryfickiego w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas 7-8.

  W turnieju udział wzięły szkoły z powiatu gryfickiego. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie: MARTYNA BANASIAK, NATALIA BUCZKO, GABRIELA CZAJKA, JULIA FILIP, KLAUDIA FILIP, WIKTORIA MICHALSKA, JULIA MICHNIEWICZ, LIWIA ŚWIERCZEK, PAULINA WARCHOLAK.

  Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a rozgrywanym pojedynkom towarzyszyły wielkie emocje sportowe.

  Najlepsze drużyny otrzymały z rąk powiatowego koordynatora sportu, pana Mariusza Dąbrowskiego, pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

  Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II MIEJSCE.

  Brawo dziewczęta!

  Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun grupy- Agata Bacic.

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020

  MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020

  W OSiR w Gryficach w pierwszy wtorek listopada rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy 7-8.

  Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Gryficach. Naszą szkołę i gminę reprezentowały: Klaudia Filip z klasy VII a, Roxana Kasprowicz i Zuzanna Szymanowicz z klasy VIII a.

  Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, za co otrzymały dyplomy i puchary.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

  Opiekun grupy Agata Bacic

 • „X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ”

  W sobotę, 16 listopada, w kołobrzeskiej Hali Milenium odbył się „X Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej” organizowany przez Fundację "Uwierzcie w Nas". Impreza jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Podczas spotkania dzieci, młodzież i dorośli z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia, Martyna, Maria, Wiktoria, Jagoda i Ola. Wykonały utwór „W zielonym gaju”. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i obdarowani prezentami.

                                                                                                                M. Kamińska, R. Jankowska

 • Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Leśne stworki” rozstrzygnięty !

  W naszej szkole, po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny na leśną rzeźbę. Głównym jego organizatorem i fundatorem nagród było Koło Łowieckie „Łabędź”.

  Przy zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców powstały piękne stworki wykonane z darów przyrody oraz inspirowane naturą.

  Jury w składzie: Stefan Warcholak, Leszek Cendrowski, Małgorzata Skoneczna i Renata Jankowska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Kategoria  przedszkolna
   • I miejsce – grupa Ob. – opiekun Anna Kamińska
   • II miejsce – grupa Oa – opiekun Danuta Miętka
   • III miejsce – grupa Oc – opiekun Jolanta Kamińska
  2. Kategoria klas I-III
   • I miejsce – klasa IIIa- opiekun Dorota Filipowicz
   • II miejsce – klasa I a- opiekun Anna Przeździecka, Sandra Bemsz-Mickiewicz
   • II miejsce - klasa II a- opiekun Anna Graczyk
  3. Kategoria klas  IV – VIII
   • I miejsce - klasa VII c opiekun Mariola Kamińska
   • II miejsce – klasa Va opiekun Wioleta Matiaszowska
   • III miejsce klasa Vb opiekun Krzysztof Matiaszowski

  Nagrodę specjalną za pracę pt. „Leśny Stefan” otrzymała klasa VIII b.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci wartościowych bonów do wykorzystania na przejazdy podczas wycieczek klasowych.

  Renata Jankowska

 • MUZYCZNE KRAJOBRAZY

  MUZYCZNE KRAJOBRAZY

  W listopadzie odbyła się kolejna, cykliczna lekcja muzyczna pt. „Muzyczne krajobrazy”. Prelekcja połączona z występami instrumentalno- wokalnymi przeprowadzona została przez artystów z filharmonii koszalińskiej. Podczas tego koncertu muzycy zaprosili młodych melomanów w cudowną podróż z Sindbadem Żeglarzem. Towarzyszyła jej piękna muzyka  z brzmieniem akordeonu i wokalu. Podczas kolejnych etapów podróży uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w bajkowe czasy za sprawą kolorowych strojów i dźwięków nastrojowej muzyki.

  Renata Jankowska

 • Zdrowe Śniadanie

  Zdrowe Śniadanie

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

  W piątek 15 listopada w szkole pojawiły się dzieci w kolorowych fartuszkach, i przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki.

  Dzieci wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

  Anna Przeździecka

 • KIM JEST WOLONTARIUSZ?

  KIM JEST WOLONTARIUSZ?

  Na to i inne pytania dotyczące pomagania szukali odpowiedzi uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W tym celu odwiedziła naszą szkołę koordynator wolontariatu kołobrzeskiego hospicjum. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz jaką rolę odgrywają hospicja. Na zakończenie uczniowie tworzyli portrety wolontariuszy. Dziękujemy za wizytę!

  Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

 • Październik miesiącem zwierząt

  Październik miesiącem zwierząt

  Miesiąc październik został ogłoszony w naszej szkole miesiącem dobroci dla zwierząt. Przez ten czas prowadziliśmy zbiórkę karmy, którą  6 listopada przedstawicielki klas 1-3 dostarczyły do Schroniska dla zwierząt „REKS” w Kołobrzegu. Dziewczynki miały okazję poznać zasady funkcjonowania schroniska, oraz odwiedzić mieszkające tam psy i koty. Po powrocie do szkoły chętnie dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami. W imieniu pracowników schroniska dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

  Dnia 8 listopada podsumowaliśmy również konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko”. I miejsce zajęła Zuzanna Graczyk z klasy IIIa, II miejsce zajęła Karina Kędroń z klasy Ia natomiast III miejsce zajął Oliwier Smalec z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali: Filip Janik, Błażej Adamowski i Amber Spychalska. Serdeczne gratulacje!

  Sandra Bemsz- Mickiewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć