Nawigacja

 • Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

  Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

  INFORMACJA

  Organ prowadzący dla szkół podstawowych w Gminie Trzebiatów zawiadamia rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie o zamiarze przekształcenia oddziałów przedszkolnych w tych szkołach w przedszkole - jest to pierwszy etap , a następnie od 1 września 2021r. zamierza utworzyć z nich Zespoły Szkolno – Przedszkolne.

  Szanowni Państwo, dla uczniów tych szkół oraz ich rodziców nic się nie zmieni poza nazwą szkoły, tzn. Szkoła Podstawowa stanie się Zespołem Szkolno- Przedszkolnym. Uczeń nadal będzie uczęszczał na te same zajęcia do tej samej szkoły, z tymi samymi nauczycielami i wychowawcami.

  Zmiany chcemy dokonać ze względu na możliwość otrzymania nieco większej subwencji oświatowej na kolejne lata.

   

                                     Burmistrz Trzebiatowa

                                   Józef Domański

 • Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

  Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

  Po długiej przerwie wracamy do pracy. Na razie od 18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas I-III SP, a kl. IV-VIII będą miały lekcje zdalnie.

  Szczegóły związane z powrotem do szkoły w e-dzienniku Librus. Proszę się z nimi zapoznać.

  M. Skoneczna

 • KARTKI ŚWIĄTECZNE

  Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. I bardzo dobrze, bo nie ma nic cenniejszego niż pokazanie drugiej osobie, że się o niej pamięta. Najpiękniejsze kartki to te, które wykonane są własnoręcznie, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I takimi właśnie kartkami uczniowie klas I-III i ZET obdarowali nauczycieli, pracowników szkoły oraz osoby i instytucje współpracujące ze szkołą.

  Bemsz-Miskiewicz Sandra

 • Wesołych świąt!

  Wesołych świąt!

  Najserdeczniejsze życzenia świateczne, dużo radości z przebywania z bliskimi oraz zdrowia i spokoju na nadchodzący czas. Niech Dzieciątko błogosławi Wam i Waszym rodzinom, a ten trudny dla nas okres niech szybko odejdzie w zapomnienie. Niech Nowy Rok przyniesie to, czego wszyscy najbradziej pragniemy. Niech spełnią się marzenia i plany. 

  Spokojnych świąt!

 • BLASKI WOLONTARIATU

  BLASKI WOLONTARIATU

  W ramach akcji: „BLASKI WOLONTARIATU” organizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie grupa naszych wolontariuszy odwiedziła najmłodszych uczniów szkoły i przekazała informacje nt bezpieczeństwa na drodze.

  Okres jesienno-zimowy to czas najbardziej niebezpieczny dla kierowców i innych użytkowników drogi.

  Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym są piesi. Ciemna odzież, kaptury, parasole utrudniają ich widoczność. Nawet w ciągu dnia, podczas złych warunków atmosferycznych, pieszy jest słabo widoczny i często zlewa się z otoczeniem.

  W nocy lub przy złej pogodzie, kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój z odległości 20-30 metrów. W takich warunkach droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża - kierowca nie jest w stanie szybko zareagować i na drodze często dochodzi do potracenia. Jeśli pieszy ma na sobie jasne ubranie, widoczny jest z odległości około 50 metrów. Gdy ma kamizelkę odblaskową lub inny odblaskowy element jego widoczność sięga od 150 nawet do 300 metrów - pieszy ma większą szansę na przeżycie.

  Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

  Nasi wolontariusze rozpoczęli edukację od najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Na podstawie bajki przedstawili zasady poruszania się po drogach. Na koniec spotkania rozdali dzieciom odblaski przypominając o konieczności ich noszenia.

  Dziękujemy organizatorom akcji za przekazania odblasków.

  SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

 • Przerwa świąteczna i ferie

  Przerwa świąteczna i ferie

  Po ciężkiej pracy zdalnej przyszedł czas na odpoczynek. Od 23 grudnia uczniowie mają zimową przerwę świąteczną, która w tym roku szkolnym została połączona z feriami zimowymi. Dopiero 18 stycznia 2021 r. wrócimy do nauki i pracy. Czy to będzie praca stacjonarna, czas pokaże. Apeluję o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na stronie internetowej oraz w Librusie będą zamieszczane informacje związane z powrotem do szkoły. Proszę je śledzić. Dużo zdrowia!

  Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

 • HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

  HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”


  W październiku 2020 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze, do którego dołączyła również nasza szkoła. Realizacja tegorocznej  edycji  przypadła na czas pandemii. Jednak mimo różnych przeciwności nie poddaliśmy się. Rekord został pobity!

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły. Jesteście wspaniali!


  D. Czyż, N. Obuchowicz, S. Bemsz-Mickiewicz

 • RAZEM NA ŚWIĘTA

  RAZEM NA ŚWIĘTA

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i radosny dla wielu z nas. Niestety, nie dla wszystkich. Dookoła nas są bowiem ludzie starsi, zmagający się z depresją oraz osamotnieni, dla których świąteczna atmosfera jest jedynie uwypukleniem tej samotności. Stąd, by nieść w tym szczególnym czasie iskierkę pamięci i radości, nasi najmłodsi wolontariusze z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. W ostatnich dniach, odważnie i z uśmiechem na ustach, roznosili (pod opieką rodziców) ręcznie robione kartki z życzeniami świątecznymi do domów swoich starszych sąsiadów oraz osób samotnych.

  To jednak nie wszystko. Przez ostatni miesiąc dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodzice przynosili do szkoły karmę dla zwierząt, która jest szczególnie potrzebna schroniskom w czasie zimy. Wspierali w ten sposób akcję „Karmy paka dla zwierzaka”, a pokaźną ilość puszek i worków rozdysponowano (wraz z kilkoma kocami) do schroniska „Reks” w Kołobrzegu oraz Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, który realizuje zadania schroniska na terenie naszej gminy.

  Niemiecki myśliciel, Erich Fromm, powiedział kiedyś: „Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty”. Mamy nadzieję, że działania naszych najmłodszych wolontariuszy zachęcą, aby pomimo koronawirusa i konieczności izolacji, być „milionerem” i dawać od siebie jak najwięcej – nie tylko od święta.

  Życzymy zdrowych i wesołych świąt!

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych
  wraz z nauczycielami

   

 • Jasełka w przedszkolu

  Jasełka w przedszkolu

  W piątkowe przedpołudnie 18.12.2020 r. dzieci z grup przedszkolnych w pięknych kostiumach i przy scenografii nawiązującej do betlejemskiej szopki wprowadziły nas w nastrojowy klimat Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą przedstawionej przez nie historii narodzin Dzieciątka Jezus, uświetnionej wspaniałymi kolędami i pastorałkami. W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, a przedszkole propaguje tradycyjne, polskie wartości i stara się mimo pandemii wychodzić z ciekawą ofertą zajęć nie tylko do dzieci, ale także i ich rodziców, Jasełka miały w tym roku niecodzienną oprawę.

  Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty przed kamerą i pomimo faktu, iż Jasełka odbyły się bez udziału rodziców, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię wydarzeń mających miejsce pewnej nocy w Betlejem.

  Danuta Miętka- wychowawca grupy „Sowy”

 • Pomoc dla rodzin rolniczych

  Pomoc dla rodzin rolniczych

  Szanowni Rodzice,

  rodziny rolnicze mogą uzyskać pomoc finansową na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci uczących się. Wnioski można składać tylko do 30 grudnia. Więcej szczegółów pod linkiem:

 • Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

   Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

  W zeszłym tygodniu 1 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. Pisaliśmy, że pamiętamy o tym problemie i w związku z tym na lekcjach biologii poruszaliśmy tematykę związaną z wirusem HIV i z AIDS. W tym tygodniu chcielibyśmy podzielić się z Wami pracami plastycznymi, wykonanymi przez uczniów klasy VII a. Oto kilka z nich.

  Agata Sperczyńska nauczyciel biologii

 • Szkolna choinka

  Szkolna choinka

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas przepełniony radością i miłością. Czekając na te wyjątkowe chwile, ubraliśmy szkolną choinkę w ozdoby i bombki wykonane przez naszych starszych kolegów. Przygotowaliśmy również listę świątecznych spraw do załatwienia:

  • Przytulić się do bliskich.
  • Podarować im swój czas w prezencie.
  • Udekorować twarz uśmiechem.
  • Pomóc potrzebującym.
  • Dzielić się miłością i radością.
  • Przystroić serce w wiarę i nadzieję.

   A jeżeli coś pójdzie nie tak, wrócić do punktu 1

  Filip, Kuba, Wojtek

 • 5 GRUDNIA Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

  5 GRUDNIA Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

  Wszystkim Wolontariuszom

  życzymy radości w sercu,

  satysfakcji z podejmowanych działań,

  a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek,

  każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

  Opiekunowie SKW

 • IV Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

  IV Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

  W dniach 1-4 grudnia grupa naszych wolontariusza wraz z opiekunami wzięła udział w IV Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu, które w tym roku odbyło pod hasłem „Wolontariat z klasą w czasach pandemii”. Tegoroczne forum, ze względu na sytuację panującą w kraju, odbyło się w formie zdalnej, ale jak zawsze było miejscem wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami, zdobywaniem wiedzy w zakresie działalności społecznej w środowisku lokalnym.

  W ramach forum uczniowie i nauczyciele wzięli udział w cyklu szkoleń przygotowanych przez organizatorów, poznali wiele ciekawych osób, które pokazywały, że zaangażowanie w wolontariat podczas pandemii, daje poczucie wspólnoty i sprawstwa, “zajmuje głowę” i uwalnia od stresów, w konstruktywny sposób zajmuje wolny czas i pozwala pozytywnie wpływać na otoczenie.

  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a uczniom za aktywny udział w zaplanowanych punktach forum.

  Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

 • 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

  1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

  Co to jest Światowy Dzień AIDS?

  Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS (ang. World AIDS Day) to święto, które jest obchodzone 1. grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 1988 roku.

  W tym dniu na całym świecie odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne, których celem jest profilaktyka HIV i AIDS. W telewizji można oglądać reportaże i filmy, które mają uświadamiać zagrożenie i uwrażliwić na kwestie związane z zakażeniem wirusem HIV i wywoływaną przez niego chorobą.

  Uczniowie naszej szkoły jak co roku poruszają problematykę tej choroby. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną zmuszeni jesteśmy zrealizować ten projekt w nieco inny sposób. Na lekcjach biologii omawialiśmy zagadnienia dotyczące HIV i AIDS, a następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne w formie plakatów, broszur informacyjnych, ulotek. Swoimi pracami na pewno podzielimy się przy najbliższej okazji.

   

  CZERWONA WSTĄŻKA

  Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka. To nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Znak ma kształt odwróconego „V” (victory), co ma podkreślać, że wirus wciąż nie jest pokonany. Czerwony kolor symbolizuje krew i miłość.

  World AIDS Day ma także na celu umożliwienie różnym organizacjom oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. Celem Światowego Dnia AIDS jest więc uwrażliwienie na problem choroby oraz solidaryzowanie się z ludźmi nią dotkniętymi.

   

   Hasła World AIDS Day

  Potrzebę ustanowienia Światowego Dnia AIDS dostrzegli pracownicy Globalnego Programu ds. AIDS w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie. W sierpniu 1987 James W. Bunn i Thomas Netter przedstawili swą ideę dr. Jonathanowi Mann, dyrektorowi Globalnego Programu ds. AIDS (obecnie UNAIDS). Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988 roku. Dziś, aby ten dzień był wyjątkowy, a jego cele zostały zrealizowane, pracują nad nim sztaby ludzi na całym świecie.

  Światowy Dzień AIDS został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ po to, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV i AIDS. Kampania odbywa się zawsze pod hasłem „Zatrzymać AIDS". Dotrzymać obietnicy”, jednak jej szczegółowe przesłania zmieniają się co roku. Ma to na celu podkreślenie różnych aspektów epidemii.

  Światowemu Dniu AIDS towarzyszą różne hasła, takie jak:

  Nasze Życia, Nasz Świat – Zadbajmy o siebie wzajemnie,

  Jeden Świat. Jedna Nadzieja,

  Słuchaj, Ucz, Żyj!,

  Nie daj szansy AIDS! Bądź odpowiedzialna,

  HIV nie wybiera. Ty możesz,

  Porozmawiaj o AIDS. Przeszłość bywa groźna,

  Stop AIDS. Dotrzymaj Obietnicy,

  W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie,

  Wróć bez HIV,

  Daj szansę swojemu dziecku, nie daj szansy AIDS.

  Co warto wiedzieć o HIV i AIDS?

  Wirus HIV to ludzki wirus niedoboru odporności, ludzki wirus upośledzenia odporności, (z ang. human immunodeficiency virus). To patogen z rodzaju lentiwirusów, z rodziny retrowirusów. Wywołuje AIDS.

  HIV przenosi się trzema drogami:

  przez kontakty seksualne,

  podczas ciąży, porodu lub karmienia piersią z zakażonej HIV matki na jej dziecko,

  przez krew, gdy zakażona krew dostanie się na skórę, która jest uszkodzona, na błonę śluzową lub zostanie wstrzyknięta podczas używania wspólnych igieł i strzykawek.

  Zakażenie HIV nie daje charakterystycznych objawów. To dlatego należy wykonywać testy diagnostyczne. Osoba, która nie wie, że żyje z HIV, nie tylko może zachorować na AIDS, ale i zakażać innych. Testy wykonywane są w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych, gdzie można je zrobić bezpłatnie i anonimowo, a także w wybranych przychodniach, szpitalach i laboratoriach.

  Jak obchodzić Światowy Dzień AIDS?

  Każdy może obchodzić Światowy Dzień AIDS. Wystarczy przypiąć do ubrania Czerwoną Kokardkę czy zamieścić ją na swoim profilu społecznościowym. Ponieważ jednak epidemia HIV to wciąż aktualny problem, warto działać na rzecz jego rozwiązania nie tylko od święta, ale i na co dzień:

  poznając i upowszechniając informacje na temat HIV i AIDS,

  poznając i upowszechniając informacje sposobów ograniczania ryzyka zakażenia,

  testując się w kierunku HIV,

  działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym,

  solidaryzując się z osobami, które cierpią z powodu HIV i AIDS.

  Pamiętajmy, że na świecie żyje blisko 37 mln osób zakażonych wirusem HIV, a zagrożenie wirusem HIV w 2019 roku zostało wpisane przez Światową Organizację Zdrowia na listę 10 największych zagrożeń dla zdrowia.

  Nauczyciel biologii Agata Sperczyńska

 • Nadal pracujemy zdalnie

  Nadal pracujemy zdalnie

  Do 22 grudnia br. lekcje w klasach I-VIII będą prowadzone zdalnie. Więcej informacji w Librusie.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada

  Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada

  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Jest bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, ale znamy również Misia Uszatka i Coralgola. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza dzieciom i dorosłym wiele uśmiechu i radości.

  W tym roku, w naszej szkole obchodziliśmy to milutkie święto w nieco zmienionej formie. Dzieci za pośrednictwem platformy MS Teams opowiadały o swoich pluszakach, pozowały do zdjęć prezentując swojego ukochanego pluszowego misia.

  https://docs.google.com/presentation/d/1pW-9wzl4H53RZ0auPXqr6l48CcMapbsz_mZbyoy_rec/edit?usp=sharing

  D. Czyż

 • 24 listopada - DZIEŃ BURAKA

  24 listopada - DZIEŃ BURAKA

  W ramach udziału naszej szkoły w programie Szkoła Promująca Zdrowie, uczniowie klas I-III oraz V b 24 listopada obchodzili Dzień Buraka.

  Była to doskonała okazja do przeprowadzenia zajęć polisensorycznych. Dzieci poznały krótką historię buraka oraz jego właściwości odżywcze, określały jego smak, zapach, kolor i kształt. Obserwowały zmiany w smaku i kolorze przed i po ugotowaniu warzywa.

  Następnie przy pomocy rodziców przygotowały bardzo apetyczne dania z buraka: zupy, surówki, sałatki, soki, koktajle, smoothies, carpaccio, oraz buraki w zalewie.

  Zachęcam do obejrzenia zdjęć w albumie.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

 • Szkolne drzewka życzliwości pełne życzeń i pozdrowień

  Drzewka mają przypominać o życzliwości i uśmiechu każdego dnia, a nie tylko raz w roku. Mamy nadzieję, że na tych pięknych, kolorowych drzewkach przez cały rok pojawiać się będą nowe listki z dobrym słowem:)

  N. Obuchowicz. D. Czyż

 • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Jak  obchodzić to święto?

  Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to, że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…”, „Miłego dnia” – to proste, znane wszystkim zwroty, które na pewno wywołają radość i uśmiech u innych.

  Uczniowie naszej szkoły od wielu lat obchodzą Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obdarzając kolegów i nauczycieli miłym gestem i słowem. Dołącz do nas!

  Uśmiechnij się do drugiego człowieka, powiedz miłe słowo, bądź uprzejmy.

  Znajdź się wśród życzliwych!

  Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie.

  D. Czyż, N. Obuchowicz

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć