Nawigacja

 • WARSZTATY GRAFFITI Z CUKINEM

        W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty graffiti z koszalińskim street art′ owcem CUKINEM (Tomaszem Żukiem) w ramach projektu „Trzebiatów ART.”. Zajęcia skierowane były do młodzieży z gminy Trzebiatów. Celem projektu było ukazanie możliwości promowania lokalnych zabytków.  Z naszej szkoły w warsztatach wzięły udział uczennice z klasy VIII   -  Patrycja Wawer, Magdalena Kostuś, Julia Michniewicz. Dziewczęta miały możliwość poznania  różnych technik graficznych.  Wykonały przepiękne i oryginalne prace na koszulkach ,  a także obrazy farbami w spreju.

  Renata Jankowska

   

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

  MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

  W miniony czwartek w Mrzeżyńskim Centrum Sportu rozegrano powiatowy turniej unihokeja dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Gryfickiego w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas 7-8.

  W turnieju udział wzięły szkoły z powiatu gryfickiego. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie: MARTYNA BANASIAK, NATALIA BUCZKO, GABRIELA CZAJKA, JULIA FILIP, KLAUDIA FILIP, WIKTORIA MICHALSKA, JULIA MICHNIEWICZ, LIWIA ŚWIERCZEK, PAULINA WARCHOLAK.

  Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a rozgrywanym pojedynkom towarzyszyły wielkie emocje sportowe.

  Najlepsze drużyny otrzymały z rąk powiatowego koordynatora sportu, pana Mariusza Dąbrowskiego, pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

  Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II MIEJSCE.

  Brawo dziewczęta!

  Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun grupy- Agata Bacic.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.

  W czwartek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to święto? Wystarczy uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo lub przyłączyć się do naszej akcji. Można własnoręcznie wykonać laurkę, serduszko, słoneczko wpisać  pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela i z uśmiechem wręczyć wybranej osobie.

  Miłego Dnia Życzliwości na co dzień, nie tylko od święta :-)

  W tym dniu pozdrawiamy i na pozdrowienia czekamy :-)

  Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie.

   (Przysłowie chińskie)

  D. Czyż

   

 • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020

  MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020

  W OSiR w Gryficach w pierwszy wtorek listopada rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy 7-8.

  Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Gryficach. Naszą szkołę i gminę reprezentowały: Klaudia Filip z klasy VII a, Roxana Kasprowicz i Zuzanna Szymanowicz z klasy VIII a.

  Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, za co otrzymały dyplomy i puchary.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

  Opiekun grupy Agata Bacic

 • „X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ”

  W sobotę, 16 listopada, w kołobrzeskiej Hali Milenium odbył się „X Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej” organizowany przez Fundację "Uwierzcie w Nas". Impreza jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Podczas spotkania dzieci, młodzież i dorośli z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia, Martyna, Maria, Wiktoria, Jagoda i Ola. Wykonały utwór „W zielonym gaju”. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i obdarowani prezentami.

                                                                                                                M. Kamińska, R. Jankowska

 • Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Leśne stworki” rozstrzygnięty !

  W naszej szkole, po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny na leśną rzeźbę. Głównym jego organizatorem i fundatorem nagród było Koło Łowieckie „Łabędź”.

  Przy zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców powstały piękne stworki wykonane z darów przyrody oraz inspirowane naturą.

  Jury w składzie: Stefan Warcholak, Leszek Cendrowski, Małgorzata Skoneczna i Renata Jankowska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Kategoria  przedszkolna
   • I miejsce – grupa Ob. – opiekun Anna Kamińska
   • II miejsce – grupa Oa – opiekun Danuta Miętka
   • III miejsce – grupa Oc – opiekun Jolanta Kamińska
  2. Kategoria klas I-III
   • I miejsce – klasa IIIa- opiekun Dorota Filipowicz
   • II miejsce – klasa I a- opiekun Anna Przeździecka, Sandra Bemsz-Mickiewicz
   • II miejsce - klasa II a- opiekun Anna Graczyk
  3. Kategoria klas  IV – VIII
   • I miejsce - klasa VII c opiekun Mariola Kamińska
   • II miejsce – klasa Va opiekun Wioleta Matiaszowska
   • III miejsce klasa Vb opiekun Krzysztof Matiaszowski

  Nagrodę specjalną za pracę pt. „Leśny Stefan” otrzymała klasa VIII b.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci wartościowych bonów do wykorzystania na przejazdy podczas wycieczek klasowych.

  Renata Jankowska

 • MUZYCZNE KRAJOBRAZY

  MUZYCZNE KRAJOBRAZY

  W listopadzie odbyła się kolejna, cykliczna lekcja muzyczna pt. „Muzyczne krajobrazy”. Prelekcja połączona z występami instrumentalno- wokalnymi przeprowadzona została przez artystów z filharmonii koszalińskiej. Podczas tego koncertu muzycy zaprosili młodych melomanów w cudowną podróż z Sindbadem Żeglarzem. Towarzyszyła jej piękna muzyka  z brzmieniem akordeonu i wokalu. Podczas kolejnych etapów podróży uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w bajkowe czasy za sprawą kolorowych strojów i dźwięków nastrojowej muzyki.

  Renata Jankowska

 • Zdrowe Śniadanie

  Zdrowe Śniadanie

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

  W piątek 15 listopada w szkole pojawiły się dzieci w kolorowych fartuszkach, i przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki.

  Dzieci wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

  Anna Przeździecka

 • KIM JEST WOLONTARIUSZ?

  Na to i inne pytania dotyczące pomagania szukali odpowiedzi uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W tym celu odwiedziła naszą szkołę koordynator wolontariatu kołobrzeskiego hospicjum. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz jaką rolę odgrywają hospicja. Na zakończenie uczniowie tworzyli portrety wolontariuszy. Dziękujemy za wizytę!

  Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

 • Październik miesiącem zwierząt

  Październik miesiącem zwierząt

  Miesiąc październik został ogłoszony w naszej szkole miesiącem dobroci dla zwierząt. Przez ten czas prowadziliśmy zbiórkę karmy, którą  6 listopada przedstawicielki klas 1-3 dostarczyły do Schroniska dla zwierząt „REKS” w Kołobrzegu. Dziewczynki miały okazję poznać zasady funkcjonowania schroniska, oraz odwiedzić mieszkające tam psy i koty. Po powrocie do szkoły chętnie dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami. W imieniu pracowników schroniska dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

  Dnia 8 listopada podsumowaliśmy również konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko”. I miejsce zajęła Zuzanna Graczyk z klasy IIIa, II miejsce zajęła Karina Kędroń z klasy Ia natomiast III miejsce zajął Oliwier Smalec z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali: Filip Janik, Błażej Adamowski i Amber Spychalska. Serdeczne gratulacje!

  Sandra Bemsz- Mickiewicz

 • „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

  „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

  Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Wspomniano również o historii naszych rodaków podczas II wojny światowej, której 80. rocznicę obchodzimy w tym roku. Uczniowie klasy III i VI przedstawili wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” społeczność naszej szkoły odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

  Filipowicz Dorota i Ewa  Idzi.

 • Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski

  Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski

  Przygotowując się do Święta Niepodległości uczniowie klas VII wzięli udział w warsztatach historycznych prowadzonych przez edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej. Temat warsztatów był ściśle związany z działaniami Polaków zmierzającymi do odzyskania niepodległości – dotyczył Romana Dmowskiego oraz Józefa Piłsudskiego i ich różnych wizji walki i odrodzonego kraju.

  Ewa Idzi

 • Dzień otwartej szkoły

  Dzień otwartej szkoły

  Zapraszamy Rodziców na śródokresowe spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów w dn. 6 listopada 2019 r. w godz. 16.30-18.30. Na początku krókie spotkanie z dyrektorem.

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  Uczniowie klasy I w dniu 30.10.2019r. odwiedzili Trzebiatowski Ośrodek Kultury, gdzie uczestniczyli w Pasowaniu na Czytelnika.

  W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz pań bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia muzeum  pałacowego ,,Od średniowiecza aż do PRL-u!”

  Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za tak miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

  Anna Przeździecka

 • „Zainspiruj nas!”

  „Zainspiruj nas!”

  Zadaniem szkoły jest przekazywać wiedzę o świecie kolejnym pokoleniom. Równie ważnym zadaniem jest pielęgnowanie wrodzonych umiejętności i talentów. Z nich bierze się bowiem pasja, a wszyscy wiemy, jak bardzo potrafi być ona zaraźliwa…

  Mając tę zaraźliwość na względzie, postanowiliśmy w świetlicy urządzić akcję „Zainspiruj nas!”, w której uczniowie naszej szkoły mieliby okazję zaprezentować swoje talenty, nauczyć nas czegoś i zachęcić do próbowania nowych rzeczy.

  W miniony piątek (25.10.) uczennice klasy VIIIa (i całkiem niezłe tancerki): Magda i Amelia, nauczyły nas kilku kroków shuffle dance. Choć wyglądały one dosyć prosto, to zaręczamy – tylko tak wyglądały. Nogi plączą się bardziej niż język podczas recytacji wiersza! Po 40 minutach byliśmy równie spoceni, co zainspirowani, ale też zadowoleni, bo podołaliśmy zadaniu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były świetne i chcą powtórki (umiejętności trzeba przecież ćwiczyć!), więc za kilka tygodni dziewczyny obiecały sprawdzić, czy ćwiczyliśmy taniec-poplątaniec.

  A może wy (uczniowie i uczennice naszej szkoły) macie jakąś pasję lub talent, którymi chcielibyście się z nami podzielić? Dajcie nam znać -powiedzcie pani Wioletcie lub panu Adamowi. Zainspirujcie nas!

   

  A. Kamiński i Świetliki

 • Dzień dyrektorski

  Dzień dyrektorski

  W dniu 31 października br. przewidziano w szkole dzień dyrektorski. Z uwagi na to, że rodzice uczniów nie zgłosili potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki nad dzieckiem w ww. dniu, informuję, że szkoła nie będzie prowadziła zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

  Przedszkole pracuje wg zgłoszeń rodziców.

  Dyrektor szkoły

 • "Ratujemy i uczymy ratować"

  "Ratujemy i uczymy ratować"

  W dniach 24-25.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I-III  w ramach Programu Edukacyjnego „ Ratujemy i Uczymy Ratować ”. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzili ratownicy medyczni oraz nauczyciele i wychowawcy-koordynatorzy akcji. Celem szkolenia  było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Utrwalali numery alarmowe oraz zasady powiadamiania odpowiednich służb.

  Dziękujemy panom Piotrowi Worwie i Grzegorzowi Sieczko za poświęcony czas i profesjonalną naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  D. Czyż, A. Przeździecka, D. Filipowicz

 • Jak co roku, w okolicach 1 listopada, uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejscowe pomniki, aby upamiętnić postacie i wydarzenia z nimi związane.

  W tym roku wybraliśmy dzień 25 października,  tym samym włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

  W ramach tej akcji na zajęciach historii i wiedzy o społeczeństwie wspominaliśmy tych, którzy zapisali się w historii – tej lokalnej jak i ogólnonarodowej. Aby wyrazić szacunek dla ich życia i dokonań uczniowie klas VIII a i VIII b oraz VII c posprzątali mrzeżyńskie pomniki i zapalili na nich znicze.

  Ewa Idzi

 • Lekcje inne niż zwykle

  Lekcje inne niż zwykle

  W ramach projektu „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej” w naszej szkole w dniu 22 października odbyły się spotkania uczniów z grupą weteranów misji zagranicznych. W ramach spotkań uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadań opartych o książeczkę „Piesek z Karbali”, opowiadającą o zadaniach żołnierzy na misji w Iraku. Uczniowie w klasach starszych obejrzeli prezentacje, zdjęcia z przebytych misji oraz wzięli udział we wspólnych zajęciach ruchowych.

                                                                                                                                 Anna Przeździecka i Ewa Idzi.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W miniony poniedziałek (14 października) odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w trakcie którego  uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.

           Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Czternaścioro pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor  nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci dużym ołówkiem z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowała firma Gaz- System w postaci szkolnych zestawów, które wręczył dzieciom wiceburmistrz Trzebiatowa wraz z Dyrektor szkoły Panią Małgorzatą Skoneczną.

           W tym dniu nie mogło również zabraknąć występu uczniów klas starszych. Uczniowie klas siódmych wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Uśmiechom i oklaskom nie było końca.

  Anna Przeździecka

  Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć