Nawigacja

 • Warsztaty malowania ceramiki

  Warsztaty malowania ceramiki

  Uczniowie klasy IIa 14 października 2019 roku wzięli udział w warsztatach malowania ceramiki, które przeprowadziła pani Kinga Ringert. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

   Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają naczynia z gliny, jak przebiega proces ich wypalania oraz  jak można je malować. Po krótkich objaśnieniach uczniowie zabrali się do samodzielnego ozdabiania glinianych naczyń, przy użyciu specjalnych farb. Wyobraźnia zaczęła działać... Dzieci w dużym skupieniu malowały fantazyjne wzory, podziwiały poczynania swoich kolegów i koleżanek, planując komu podarują gotową miseczkę. Pomalowane naczynia zostaną po szkliwione przez panią Kingę, wypalone w piecu ceramicznym w temperaturze ponad 1000ºC i wrócą do nas za kilkanaście dni. Gotowe miseczki zapewne będą miłą pamiątką i oryginalnym prezentem.  

  Dziękujemy pani Kindze Ringert za fantastyczne zajęcia i zapraszamy ponownie do naszej klasy.  

  Anna Graczyk, wychowawca klasy IIa  

 • XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O „ZŁOTY KLUCZ”

  XVII FESTIWAL PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O „ZŁOTY KLUCZ”

  W Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie odbyła się XVII edycja Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych o „Złoty klucz”. Festiwal cieszy się dużą popularnością. Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Trzebiatowa. Po raz kolejny na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły z całego województwa. Wśród nich znalazły się uczennice z naszej szkoły: Julia, Maria, Martyna, Wiktoria, Gabrysia, Ola i Jagoda wystąpiły jako debiutantki z utworem „W zielonym gaju…”. Występy podkreślała piękna jesienna scena i wspaniała zabawa.

  M. Kamińska

 • NIEZWYKŁE SPOTKANIE

  NIEZWYKŁE SPOTKANIE

  Kipsing to niewielka miejscowość w Hrabstwie Isiolo w Kenii. Znajduje się tam dość duża misja prowadzona przez misjonarzy. Wśród nich są też Polacy. W Kenni są trzy klasy społeczne: bardzo bogatych, średnio zamożnych i bardzo ubogich ludzi. Najbiedniejsi Kenijczycy prowadzą głównie koczowniczy tryb życia. Mieszkają w szałasach, bez dostępu wody i jakichkolwiek wygód. Najbiedniejsi cierpią głód i są spragnieni wody. Nie posiadają żadnych pieniędzy. Prowadzą handel wymienny. Najtrudniejszy jest los dzieci. Dziewczynki w wieku 12 – 13 lat są już wydawane za mąż. Najbiedniejsi rodzice nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom edukacji, gdyż nauka kosztuje.

  Misjonarze i wolontariusze z naszego województwa są bardzo zaangażowani w pomoc dla misji w Kipsing. Wiele szkół uczestniczy w akcji „Adopcji na odległość”. Takie informacje i wiele innych ciekawostek z życia kenijskich dzieci przywiozła do nas misjonarka z Kipsing, siostra Grace, która przyjechała do Szczecina i będzie tutaj gościć przez rok. Wolontariusze z naszej szkoły: Ola, Julka, Natasza, Julia, Natalia i Wiktor mieli dzisiaj okazję poznać siostrę osobiście i porozmawiać z nią w języku angielskim. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie.

  Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy poznać misjonarkę z tak dalekiego kraju. Jesteśmy dumni, że my również mamy swój wkład w edukację kenijskiego dziecka. Bo jeśli chodzi o pomaganie najuboższym dzieciom świat staje się malutki i nie ma żadnych granic.

  Szkolny Klub Wolontariatu

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W ostatni dzień września 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na apelu szkolnym poprzedzającym wybory przedstawili swoje pomysły, propozycje i konkretne działania.

  W wyborach udział wzięli uczniowie klas IV – VIII. Głosowanie było tajne. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przez komisję wyborczą wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

  Magdalenę Kostuś z klasy VIII a,

  Amelię Świątek z klasy VIII a,

  Mateusza Banasiaka z klasy VII b.

  Opiekunami SU zostali:

  Agata Bacic,

  Adam Kamiński,

  Natalia Obuchowicz.

  Wszystkim kandydatom dziękuję za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy na rzecz szkoły i jej społeczności.

  Agata Bacic

 • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

  POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

  We wrześniu odbył się powiatowy konkurs Plastyczny pt. ,,Mamo, Tato - chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu”.

  Konkurs zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gryficach.

  W ramach konkursu do siedziby PSSE Gryfice wpłynęło 363 prace plastyczne. Głównym celem organizowanego przedsięwzięcia była promocja aktywności fizycznej w okresie jesiennym, która może być połączona z grzybobraniem tak popularnym o tej porze roku.

           Wśród nagrodzonych w kategorii wiekowej 10 – 12 lat znalazła się uczennica naszej szkoły Maria Gałdyś.

  Gratuluję i życzę sukcesów w przyszłości

  Agata Bacic – koordynator konkursu na terenie szkoły.

 • Wyborcze posłowie

  Wyborcze posłowie

  Okolicznościowe wydarzenia zawsze są dobrym powodem, aby pochylić się nad sprawami,
  o których nie myślimy na co dzień. Szczególnie w świetlicy, gdzie zawsze szukamy nowych, inspirujących tematów do przemyśleń.

  Trwająca w najlepsze kampania wyborcza sprawiła, że my także daliśmy się jej ponieść. Nasi najmłodsi uczniowie przebyli trudną drogę ku zrozumieniu „o co tyle hałasu?”, między innymi oglądając prezentację poświęconą prawodawstwu w Polsce, z której dowiedzieli się: czym jest parlament, kim są i czym zajmują się politycy (posłowie i senatorowie), a także za co odpowiedzialni są premier i ministrowie. Kulminacyjnym punktem zajęć była symulacja posiedzenia świetlicowej Rady Ministrów, gdzie na własnej skórze mogli poczuć ciężar władzy i odpowiedzialności, rozwiązując postawione przed nimi problemy.

  W kolejnych dniach poznali również podział geopolityczny Polski, a także odszukali na mapie miasta wojewódzkie. Odkryli, że pieniądze nie biorą się znikąd i należy nimi odpowiednio gospodarować w ramach ćwiczeń z przedsiębiorczości. Rozwijali również kompetencje cyfrowe, dzielnie pracując w różnych programach komputerowych (m.in. MS Paint i MS Word) nad stworzeniem własnego plakatu wyborczego!

  A . Kamiński

 • GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

  GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

  „Możesz nigdy się nie dowiedzieć, jakie rezultaty przyniosły Twoje działania, ale jeśli nic nie zrobisz, nie będzie żadnego rezultatu”.
  Mahatma Ghandi

  Wolontariusze SKW pragną poinformować społeczność szkolną o włączeniu szkoły do programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny wychowawcze ze światem”. Jest to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności zarówno w lokalnym, jak i globalnym wymiarze.

  Program realizowany będzie w klasach I – IV SP oraz VII – VIII SP. Zajęcia będą prowadzone w ramach godzin wychowawczych, zajęć opiekuńczych, świetlicowych oraz podczas apeli.

  Tematy poruszane w programie dla klas VII – VIII to:
  1. Wprowadzenie w temat kryzysu klimatycznego.
  2. Solidarność – kogo dotykają konsekwencje zmian klimatu?
  3. Działanie w obliczu kryzysu – przyszłość w naszych rękach.
  4. Mapy a nasze postrzeganie świata?
  5. Co odkrył Kolumb? Kto odkrył Polskę?
  6. Język, który wyobcowuje.
  7. Czym jest postęp?
  8. Jaką drogę przebyła nasza czekolada?
  9. Odpowiedzialna turystyka.
  10. Zasoby naturalne a elektronika
  11. Wirtualna woda w naszych ubraniach
  Tematyka dla klas I – IV:
  1. Różne perspektywy w patrzeniu na świat.
  2. Gdzie na świecie mieszka najwięcej ludzi?
  3. Moi rówieśnicy w innych krajach.
  . „Dlaczego wszyscy ludzie na świecie powinni współpracować?”
  5. Wojna i pokój.
  6. Uchodźstwo i powody ucieczki z kraju.
  7. Katastrofy naturalne a pomoc humanitarna.
  8. Do czego potrzebna ludziom woda?
  9. Co się dzieje jak się nie je?
  10. Komu płacimy za czekoladę?
  11. Zasoby naturalne a sprzęt elektroniczny.
  12. Zanieczyszczenie oceanów.
  13. Nadmiar plastiku, a produkty wielokrotnego użycia.

  Koordynatorem programu w szkole jest Szkolny Klub Wolontariatu, ale zapraszamy również wychowawców
  i wszystkie chętne osoby.

                                                                                                                                                                                Koordynatorzy SKW

 • CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

  CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

  Ogromną popularnością w naszej szkole, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów, cieszą się loterie fantowe. W dniu 8 października br. odbyła się kolejna taka loteria przygotowana przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu. Celem jej było pozyskanie środków na coroczną akcję „Adopcja na Odległość”. Dzięki temu już po raz trzeci będziemy mogli wesprzeć edukację naszego podopiecznego kolegi z misji w Kipsing (Kenia). Dochód z loterii zostanie przekazany do biura misji w Kurii Szczecińsko – Kamieńskiej w Szczecinie.

                                                                                                          Szkolny Klub Wolontariatu

 • Ważna informacja GIS i MEN

  Ważna informacja GIS i MEN

  W poniższym linku znajduje się ważna informacja GIS i MEN dla nauczycieli, uczniów i rodziców:

 • LEŚNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – 2019

  LEŚNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – 2019

  Korzystając z uroków jesieni ruszyliśmy pieszo ścieżką edukacyjną z Mrzeżyna do Pogorzelicy. Słoneczna pogoda pozwoliła nam przejść całą trasę (15 km) i zapoznać się z bioróżnorodnością lasu oraz rodzajem zabiegów, które tę różnorodność  zwiększają. Poznaliśmy na czym polega gospodarka leśna i od czego jest zależna. Jak ważna jest zatem praca leśnika.

  Dzięki współpracy z Kołem PTTK „Baszta Kaszana” mamy okazję poznać najbliższe okolice i zasmakować turystycznych wrażeń. Walczyć o kolejne punkty do odznak turystycznych, a te zdobywają już nasze dzielne „Kosmiczne Jednorożce” z kl. 3. „Szaleni Rajdowcy” z kl. 6. wywalczyli swoją wiedzą o przyrodzie 2 miejsce wśród wszystkich drużyn. Aktywnie, miło i wesoło spędzony czas w gronie kolegów – to gwarancja dobrze wykorzystanego wolnego sobotniego przedpołudnia. A na dodatek – pieczona kiełbaska J.

  Z turystycznym pozdrowieniem – W. Matiaszowska

 • Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

  Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

  W ramach akcji "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" ogłaszamy zbiórkę karmy i akcesoriów, które przekażemy podopiecznym ze Schroniska Dla Zwierząt w Kołobrzegu. Wystarczy mała paczka lub puszka karmy, niepotrzebne w domu gumowe zabawki, smycze, miski, ręczniki, koce lub inne akcesoria dla piesków i kotków. Dary proszę przynosić do sali nr 16. Akcja trwa do 30 października. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

 • AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE W NASZEJ SZKOLE

  AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE W NASZEJ SZKOLE

  Muzyka w życiu człowieka odgrywa kluczową rolę. W związku z tym uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020 przystąpili do cyklu audycji umuzykalniających.

  W ramach tej akcji w miesiącu wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie z muzykami  Filharmonii Koszalińskiej o tematyce „Perkusja solo i w zespole”.

  Kolejne spotkania z muzyką odbywać się będą według ustalonego harmonogramu:

  16.12.2019 r. – CZTERY PORY ROKU

  4.11.2019 r. – MUZYCZNE KRAJOBRAZY

  03.02.2020 r. – AKORDEONOWA WIRTUOZERIA

  18. 05. 2020 r. – PIOSENKI STARSZYCH PANÓW

   Nauczyciel muzyki Renata Jankowska

 • Polskie Państwo Podziemne

  Polskie Państwo Podziemne

  Polskie Państwo Podziemne, działało na terenach okupowanych przez Rzeszę Niemiecką i Związek Radziecki w latach 1939-1945. Kierowane było przez władze RP na uchodźstwie. Było ono fenomenem w ogarniętej wojną Europie - dysponowało własnymi siłami zbrojnymi, zorganizowało także tajne nauczanie. Społeczność naszej szkoły podczas lekcji historii i języka polskiego uczciła pamięć tych, którzy tworzyli te struktury. Po zapoznaniu się z historią uczniowie tworzyli plakaty oraz grali w grę planszową „Polskie Państwo Podziemne”, której głównym zamierzeniem jest  przedstawienie szerokiego spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego poprzez wyeksponowanie portretów i biografii osób, które były czynnie zaangażowane w działalność konspiracyjną w ramach tej organizacji .

  Ewa Idzi

 • S P R Z Ą T A N I E Ś W I A T A

  S P R Z Ą T A N I E  Ś W I A T A

  Jak co roku we wrześniu cały świat bierze udział w wielkim sprzątaniu. Uczniowie naszej szkoły również podtrzymują tą tradycję i 20 września 2019r. przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątania Świata”. Niestety pomimo wielkich chęci i zapału nasze plany pokrzyżowała pogoda. Jednak nie zrezygnowaliśmy tak łatwo. W następnych dniach, jak tylko wyszło słońce i przestało padać, wyszliśmy z naszymi nauczycielami na godzinach wychowawczych i posprzątaliśmy naszą piękną miejscowość.

   

  koordynator akcji Agata Sperczyńska

 • Różnorodność kultur mieszkańców Europy

  Różnorodność kultur mieszkańców Europy

  18 września 2019 r. klasy I-III udały się na wycieczkę do Gryfic na przedstawienie teatralne pt. „Różnorodność kultur mieszkańców Europy” w wykonaniu aktorów Polskiego Teatru Muzycznego. Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci wyruszyły w podróż celem odnalezienia największych wartości w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Podczas swojej fascynującej podróży pokonały starożytnego demona wykorzystując największy skarb świata….miłość. Młodzi widzowie przekonali się, jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga, humor, a także oni sami – dzieci.

  Anna Przeździecka

 • "MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO” KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III

  "MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO” KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym.

  REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
  Tematyka konkursu: „Moje ulubione zwierzątko”.

  Wykonanie pracy plastycznej na podany temat dowolną techniką.

  Cele konkursu:

  prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej

  rozwijanie sprawności manualnej dziecka

  rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dziecka

  wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych, estetycznych

  Format prac: dowolny

  Technika: dowolna plastyczna. Nie używamy materiałów sypkich.

  Uczestnicy: uczniowie klas I –III szkoły podstawowej.

  Ocena pracy konkursowej:

  Estetyka wykonanych prac.

  Oryginalność, pomysłowość, samodzielność.

  Zgodność pracy z tematem.

  Walory artystyczne takie jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

  Opis pracy:

  imię i nazwisko autora, klasa

  imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna

  Terminy:

  Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 07.10.2019r. do sali nr 16.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10.10.2019r.

  Decyzje jurorów oceniających prace są nieodwołalne.

  Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację danych osobowych i przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz organizatora oraz do prezentacji prac na wystawie w naszej szkole.

  Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców i przyznania nagród.

  Nazwiska zwycięzców oraz ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

  NAGRODY: Dyplomy za uzyskanie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe.

  S. Bemsz-Mickiewicz

   

 • WOLOCAMP

  WOLOCAMP

  WOLOCAMP to działanie promujące wolontariat, które realizowane było w ramach projektu POMORZE POMOŻE?! #Wypróbuj wolontariat–wzmacniamy wolontariat na terenie Pomorza Zachodniego. Akcja miała charakter obozu szkoleniowego dla wolontariuszy, zorganizowanego w dniach 20-22. 09. 2019 r. w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA w Czarnocinie. Organizatorem było Stowarzyszenie POLITES ze Szczecina. Uczestnikami obozu byli przedstawiciele z wielu szkół naszego województwa, organizacji pozarządowych, instytucji współpracujących z wolontariuszami. Obecni byli także przedstawiciele wolontariatu międzynarodowego z Niemiec, Grecji i Hiszpanii.

  Przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu zostali wybrani do udziału w projekcie w ramach konkursu. Dzięki temu Hania, Jarek i Natalia mieli okazję zdobycia wiedzy z poszczególnych zagadnień związanych z wolontariatem i aktywnością społeczną. Spotkanie było też okazją do integracji, wymiany doświadczeń, gier outdoorowych.

  Drugiego dnia uczniowie byli zaangażowani się w szkolenie „Od pomysłu do projektu”, efektem którego było wypracowanie przez grupy własnych projektów pomocowych i zaprezentowanie ich na forum. Projekt naszych wolontariuszy zdobył duże zainteresowanie uczestników. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko oraz prezentacja talentów artystycznych. Podczas trzeciego dnia pobytu wolontariusze rozmawiali „O trudnych sprawach - czyli komunikacji”. Odbyły się też warsztaty „Kompetencje wolontariuszy i wolontariuszek”. Impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze. Uczestniczki i uczestnicy mieli okazję do nawiązania współpracy, wypracowania planów działań, a także do realizacji wspólnej akcji społecznej promującej wolontariat.

  Koordynator SKW 

  M. Kamińska

 • 80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  Osiemdziesiąt lat temu, 27 września 1939 r., w zajętej przez Niemców Warszawie została utworzona Służba Zwycięstwu Polski. Ta pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa dała początek podziemnemu państwu. W1998 r. Sejm Rzeczpospolitej ustanowił tę datę Dniem Polskiego Państwa Podziemnego.

  Minister Edukacji Narodowej odnosi się w swoim liście do wydarzeń z tamtych dni: 

 • „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Trzebiatowie. Policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślił ich ważną rolę. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

  Zespół profilaktyczny

 • WYCIECZKA DO TORUNIA

  WYCIECZKA DO TORUNIA

  Uczniowie klas: VIa, VII a i VII b wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Torunia i Biskupina. Toruń to wspaniałe miasto, które każdy kojarzy z Kopernikiem i … piernikiem. Te jedyne w swoim rodzaju słodkości mają w Toruniu nawet swoje Żywe Muzeum Piernika. Wzięliśmy udział w warsztatach, w trakcie których poznaliśmy tajniki receptury ciasta na pierniki. Podczas spaceru po Starym Mieście towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Podziwialiśmy panoramę miasta z wieży katedry św. Janów z największym średniowiecznym dzwonem w Polsce "Tuba Dei". Uwagę przykuwały kolorowe kamieniczki, fragmenty murów obronnych i brama, dom Mikołaja Kopernika. Jednak najciekawsza okazała się krzywa wieża, która (jeżeli wierzyć słowom przewodniczki) z roku na rok pochyla się coraz bardziej.

  Wieczorem zameldowaliśmy się w forcie IV, by odpocząć po całym dniu i zebrać siły na kolejny. Doświadczyliśmy magii noclegu w dawnym pruskim forcie, gdzie historia jest na każdym kroku. 20 września wyjechaliśmy do Biskupina -  najstarszego grodu w Polsce. Jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w naszym kraju, zawierającym pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Mieliśmy szczęście uczestniczyć w jubileuszowym XXV festynie archeologicznym. Drewniana osada wzbudziła wiele emocji, na chwilę przenieśliśmy się do bardzo odległych czasów.

  Potem czekała nas długa droga do domu. Wracaliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nowe doznania i wiadomości, z nadzieją, że jeszcze kiedyś zawitamy w te strony.

  Dorota Skrzypińska- Rzońca, Ewa Idzi, Natalia Obuchowicz, Beata Girin

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć