• Można odejść na zawsze, by stale być blisko…
     • Można odejść na zawsze, by stale być blisko…

     • Wszystkich Świętych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. To czas zadumy i refleksji. Pamiętamy z szacunkiem i wdzięcznością zmarłych nauczycieli, którzy poświęcili wiele lat swojego życia na edukację i kształcenie młodych pokoleń. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

      W przeddzień tej uroczystości w naszej szkole odbyły się rozmowy i wspominki z przesłaniem ks. J. Twardowskiego Można odejść na zawsze, by stale być blisko…, po których uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się pod mrzeżyńskie pomniki, aby wspominać  tych, którzy nie powrócili z morza, zginęli w czasie wojny i otoczyć ich swoją pamięcią i modlitwą. 

      Poruszono również ważny temat godnego zachowania się w miejscach pamięci oraz zachowania bezpieczeństwa  w podróży.

                                                                                                                                      Zespół profilaktyczny

     • Wizyta online w muzeum

     • 26 października uczniowie klasy VII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych online, które prowadzone były przez edukatorkę Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tematem spotkania były osobiste historię Sprawiedliwych wśród narodów Świata. Wybraliśmy postać Ireny Sendlerową, która jest również członkinią grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. W czasie warsztatów obejrzeliśmy film przedstawiający historię dwóch kobiet – Ireny Sendlerowej i Jadwigi Piotrowskiej. Polek, które w trakcie II wojny światowej organizowały pomoc i ratowały życie dzieci żydowskich z warszawskiego getta. Podczas zajęć sprawdzaliśmy ile kroków wymagało wyprowadzenie jednego żydowskiego dziecka z getta i przygotowanie go do życia poza jego murami. Zastanawialiśmy się czym jest bohaterstwo i dlaczego tak wielu bohaterów pozostało anonimowych.

      Warsztaty online to krótkie, intensywne zajęcia angażujące uczniów i uczennice w różnorodne działania z wykorzystaniem nowych technologii. Zajęcia bardzo nam się podobały i pewnie jeszcze nie raz skorzystamy z takich ofert.

      Ewa Idzi

    • Przerwa na czytanie – podsumowanie akcji
     • Przerwa na czytanie – podsumowanie akcji

     • W czwartek, 19 października 2023r. nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.  Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, świetlicy oraz w bibliotece. Czytała prawie cała społeczność naszej szkoły. W tym roku akcja czytania miała bogatą oprawę. Młodsze dzieci w strojach ulubionych bohaterów gromadziły się w strefach zaczytania, gdzie nauczyciele z wolontariuszami z klas VI i VII z zaangażowaniem przedstawiali wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Starsi uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Były literackie wspominki, pojedynek ulubionych bohaterów literackich oraz quizy i kalambury. 

      Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska

      „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

      Wszystkim uczestnikom, nauczycielom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu.

      Zespół ds. integracji

    • Dzień Edukacji Narodowej w oddziałach przedszkolnych
     • Dzień Edukacji Narodowej w oddziałach przedszkolnych

     • W tym szczególnym dla wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły dniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały z pomocą swoich Pań mały apel, na którym prezentowały piosenki, wierszyki oraz przedstawienie aby podziękować w ten sposób swoim wychowawcom i opiekunom.

      Zespół edukacji przedszkolnej.

    • Dzień Ratownika Medycznego w naszej szkole
     • Dzień Ratownika Medycznego w naszej szkole

     • Szkoła jest dobrym miejscem na spotkania z ciekawymi ludźmi. To właśnie w szkole dowiadujemy się wielu interesujących nas rzeczy. Pozwala nam to być bardziej otwartymi na świat i uważnymi na drugiego człowieka. Dlatego postanowiliśmy zaprosić na spotkanie Pana Piotra Worwę, ratownika medycznego. Pan Piotr był uczniem naszej szkoły, a teraz jest jej Przyjacielem. Na spotkaniu z uczniami przedstawił zawód ratownika, zasady bezpiecznego podejmowania działań oraz zachęcał niezdecydowanych uczniów klas starszych do rozważenia podjęcia edukacji w zawodach medycznych.

      Dzieci i młodzież była zainteresowana zawodem medyka i zaciekawiona osobą Pana Piotra - opowieściom o szkolnych przygodach i zmaganiach zawodowych przeszkodził szkolny dzwonek.

      Z okazji Dnia Ratownika Medycznego dziękujemy za codzienny trud i pełną poświęcenia służbę. Dziękujemy za gotowość niesienia pomocy i wsparcie.

      Składamy także wyrazy szacunku i uznania dla trudnej i odpowiedzialnej pracy jaka jest zawód Ratownika Medycznego.

      Anna Prętka

    • ROBÓTKI RĘCZNE
     • ROBÓTKI RĘCZNE

     • W czwartek (19. października) swoje spotkania rozpoczęło koło robótek ręcznych. Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania, ale daliśmy radę. Zaczęliśmy przygodę od szydełkowania, które jednym nie sprawia trudności, ale od niektórych wymaga wielu ćwiczeń i cierpliwości. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli pochwalić się naszymi pracami „trzymajcie kciuki”.

      Lidia Gryglas, Ewa Idzi

    • MIESIĄC PROFILAKTYKI
     • MIESIĄC PROFILAKTYKI

     • Październik obfitował w naszej szkole w działania poświęcone profilaktyce. W tym miesiącu zwracaliśmy szczególną uwagę na zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie wolnego czasu. W ramach tych działań odbyły się również warsztaty dla uczniów klas I – III SP „Razem bez złości”, dla uczniów klas IV-V SP „Nasze uczucia”, dla uczniów klasy VI SP warsztaty w ramach programu profilaktycznego „Spójrz inaczej” oraz dla uczniów klasy VII SP warsztaty w ramach programu profilaktycznego UNPLUGGED. Podczas zajęć uczniowie klas młodszych poruszali następujące tematy: radzenie sobie ze złością, odrzuceniem, wstydem, dokuczaniem, skarżeniem, agresja i przemoc w szkole, rozwiązywanie problemów, umiejętności rozwiązywania problemów klasowych, umiejętności i strategie podejmowania samodzielnych decyzji. Kształtowali umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych uczuć a przede wszystkim radzenia sobie z agresją, uczuciami złości i trudnościami wieku dziecięcego, umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz umiejętności zgodnej pracy i zabawy w grupie.

      Uczniowie klas starszych podczas zajęć poruszali tematy związane ze zdrowym trybem życia, szkodliwością zażywania substancji szkodliwych, umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów i podejmowania decyzji, umiejętność komunikowania swoich emocji.

      Zwieńczeniem działań profilaktycznych było spotkanie muzyczno – profilaktyczne „NAŁOGI – DROGA DONIKĄD”. Połączenie opowieści, dialogu z muzyką sprawiło, że prezentowany program był ciekawy, niekonwencjonalny i w przystępny sposób dotykał problematyki uzależnień oraz innych problemów, z którymi boryka się młodzież.

      W ostatnich dniach października ogłoszone zostaną konkursy profilaktyczne dla uczniów, które będą podsumowaniem prowadzonych przez nas działań.

      Działania te w większości zorganizowane zostały dzięki środkom finansowym Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, za co serdecznie dziękujemy a z tematyką profilaktyki pozostajemy na cały rok.

      Zespół wychowawczo - profilaktyczny

    • Dzień Edukacji Narodowej „Fortuna niech zawsze o Was pamięta. A szlachetne zdrowie niech Was nie omija, ale wspiera nadwątlone siły”
     • Dzień Edukacji Narodowej „Fortuna niech zawsze o Was pamięta. A szlachetne zdrowie niech Was nie omija, ale wspiera nadwątlone siły”

     • Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w piątek 13.10.2023 r. To ważne święto dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów oraz rodziców. W tym roku obchodzimy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, związku z tym podczas uroczystego apelu przypomniano historię i znaczenie Komisji dla polskiej oświaty. Głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Skoneczna, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela, życząc wielu sił i wytrwałości w tym zawodzie. Następnie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie, dbanie o bezpieczeństwo i codzienną troskę. Życzenia dla całej społeczności szkolnej przekazał przedstawiciel Rady Miejskiej w Trzebiatowie.

      W ramach jubileuszu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Najpierw uczniowie klasy I pod opieką pani Oliwii Brewczak wystąpili w części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki. Następnie w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

      W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VII i V przygotowani przez panie: Małgorzatę Konior, Natalię Obuchowicz i Renatę Jankowską. Apel prowadziły uczennice klasy VII Natasza Borowik i Julia Stępczyk. Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajmował się pan Adam Kamiński wspomagany przez ucznia klasy VI Oliwiera Smalca.

      Małgorzata Konior

    • Uczymy się planowania swojej pracy, rozmawiamy na trudne, ale ważne tematy
     • Uczymy się planowania swojej pracy, rozmawiamy na trudne, ale ważne tematy

     • Podczas apelu w dniu 09.10.2023 r. zaprezentowaliśmy całej społeczności szkolnej propozycję działań zaplanowanych na rok 2023/2024. Odbyć ma się między innymi szkolna dyskoteka, wieczór filmowy, dzień bez plecaka, dzień szalonej fryzury, przegląd talentów. Chcemy również dołączyć do obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem. Co jeszcze moglibyśmy wspólnie zrobić? Prosimy o przekazywanie nam Waszych pomysłów (bezpośrednio lub poprzez skrzynkę kontaktową).

      Jeszcze raz apelujemy do Was o rozwagę podczas korzystania z Internetu. Nawet osoby popularne w sieci mogą chcieć Was skrzywdzić. Dbajcie o swoją prywatność i godność. Nie dajcie się namówić na czyny, o których nie możecie bez skrępowania powiedzieć dorosłym.

      SU wraz z opiekunami

    • Poznajemy historię poprzez gry
     • Poznajemy historię poprzez gry

     • W ramach projektu „Poznajemy historię poprzez gry” odbyły się w naszej szkole pierwsze rozgrywki historyczne. Tematyka rozgrywek związana była z rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada na 27 września. Uczniowie podczas lekcji historii zapoznali się ze strukturą tej organizacji, jej działalnością oraz głównymi przedstawicielami. Następnie chętne osoby zgłosiły się do rozgrywek, które odbywały się w czteroosobowych, losowo wybranych grupach. Gra była zacięta, co sprawiło, że do finału dostało się aż 6 uczestników, z których najlepszymi okazali się: Kornel Hałuszko (klasa VI) i Michał Nowakowski (klasa VIII).

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, uczniom, którzy wcielili się w rolę sędziów za pomoc. Gratuluję wiedzy i zapraszam do kolejnych rozgrywek, które już wkrótce.

       Ewa Idzi

     • Uwaga, zmiana kursu autobusu

     • Od jutra tj. 11 października następuje zmiana kursu autobusu linii Trzebiatów, Trzebusz, Rogowo. Autobus na drugi kurs będzie odjeżdżał o 5 minut wcześniej. Proszę sprawdzić dokładne godziny odjazdu z poszczególnych miejscowości.

    • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.
     • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.

     • Zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      Bądźmy dobrym przykładem i pokażmy, że dobra książka może być atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego i alternatywą dla Internetu i gier komputerowych.

      Zachęcamy do udziału w akcji. Dajmy się złapać na czytaniu! Mile widziane udokumentowanie w postaci zdjęć. Zdjęcia przesyłamy do koordynatora- p.D. Czyż.

      Zespół ds. integracji

    • Rajd leśny
     • Rajd leśny

     • Uczniowie naszej szkoły 7 października wzięli udział w rajdzie leśnym zorganizowanym przez koło PTTK „Baszta Kaszana”. Spod Jednostki Wojskowej w Mrzeżynie ruszyliśmy do niezwykłego Krzywego Lasu. Pod drodze był czas na zapoznanie się z ciekawostkami dotyczącymi otaczającej nas przyrody, punkty widokowe, robienie zdjęć i … zbieranie grzybów. Rajd zakończył się na terenie Campingu Portowego w Mrzeżynie kiełbaskami z grilla i wręczeniem dyplomów wszystkim drużynom. Mimo niesprzyjającej pogody (wiał dość silny wiatr), rajd można zaliczyć do udanych.

      Małgorzata Konior

    • Spotkanie w Rewalu
     • Spotkanie w Rewalu

     • Dnia 25.09 20223 r. w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie" udałyśmy z wizytą do Szkoły Podstawowej w Rewalu na spotkanie z koleżankami, które odwiedziły nas w czerwcu. Po krótkiej zabawie integracyjnej był czas na smakołyki, których głównym składnikiem były jabłka. Następnie miałyśmy okazję pograć w fińskie kręgle. Spodobała nam się szkoła w Rewalu – kolorowe klasy, plac zabaw, nietypowe dzwonki (melodyjki) oraz łazienki z lustrami. Duże wrażenie zrobiła na nas sala do zajęć techniki z wyposażoną w pełni kuchnią. Miło spędziłyśmy wspólnie czas. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania na wiosnę.

      Uczennice klasy V a

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 19 września w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Organizacją tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy VIII ai w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie. Wybory zorganizowane zostały zgodnie ze wszystkimi procedurami. W tym celu przygotowaliśmy Ordynację Wyborczą, która regulowała przebieg wyborów. Powołana została szkolna Komisja Wyborcza, która  wywiesiła listy kandydatów, przygotowała karty do głosowania, lokal wyborczy, czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, podliczyła głosy, sporządziła protokół oraz przedstawiła społeczności szkolnej wyniki.

      Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów wraz z opiekunami w najbliższych dniach wybiorą przewodniczącego SU oraz opracują swój plan działania na rok szkolny 2023/2024.

      Gratulujemy wyboru nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy.

      Życzymy powodzeniu i wielu osiągnięć w realizacji zamierzonych celów.

      Pamiętajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie – więc do dzieła!

      Ewa Idzi

    • Dzień Jabłka
     • Dzień Jabłka

     • Jako Szkoła Promująca Zdrowie, nie mogliśmy  przejść obojętnie obok  Światowego Dnia Jabłka.

      W związku z tym w czwartek, 28 września, w holu szkoły na przygotowanych przez każdą klasę

      stołach zagościły rozmaite potrawy z jabłek.  Wszyscy z chęcią częstowali się naleśnikami, racuchami, szarlotkami, ciasteczkami i sokami, a zapach jabłek jeszcze długo unosił się na szkolnym korytarzu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! 

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w organizacji tego dnia. Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w galerii.

      Szkolny zespół ds. Promocji Zdrowia

       

    • Dzień Orderu Uśmiechu
     • Dzień Orderu Uśmiechu

     • Wypić sok z cytryny to nie lada gratka….. A jednak nasi uczniowie, od przedszkolaka do ósmoklasisty, postanowili tak właśnie uczcić Dzień Orderu Uśmiechu – symbolu naszej szkoły.

      W każdej klasie odbyło się wielkie krojenie cytryn, wyciskanie i wypicie z nich soku. I to wszystko z uśmiechem. Nasze dzieci są bardzo dzielne! Wszystkie, ale to wszystkie pijąc sok uśmiechały się też - a może przede wszystkim - do siebie. Później zebraliśmy się w holu szkoły. Przypomnieliśmy sobie historię Orderu Uśmiechu, po czym razem, głośno i radośnie odśpiewaliśmy Pieśń Szkoły. Do klas wróciliśmy w dobrych nastrojach.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz zaangażowanie.

      Zespół ds. promocji szkoły.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to ważne święto dla każdego malucha. Jak co roku  20 września nasze przedszkole wzięło udział w organizowanej przez Wydawnictwo Bliżej Przedszkola ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci uczyły się piosenki projektowej i o ustalonej godzinie odśpiewały ją, a relacje z tego wydarzenia została opublikowana na stronie organizatora. Tego dnia w przedszkolu trwały zabawy, a radosny śmiech nie opuszczał sal przez wiele godzin.

      Zespół edukacji przedszkolnej

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych