• KWIECIEŃ – MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: WSPÓLNIE DĄŻYMY DO ZROZUMIENIA I AKCEPTACJI-PODSUMOWANIE
     • KWIECIEŃ – MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: WSPÓLNIE DĄŻYMY DO ZROZUMIENIA I AKCEPTACJI-PODSUMOWANIE

     • Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez ONZ po to, by propagować wiedzę na temat autyzmu i budować wrażliwość społeczną w tym zakresie.

      W naszej szkole przez cały kwiecień przeprowadzaliśmy rozmowy, szkolenia, warsztaty na temat spektrum autyzmu zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Warsztaty pn: Zrozumieć Autyzm cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wiedza pozyskana podczas tych spotkań uświadomiła uczestnikom na czym polegają zaburzenia, problemy sensoryczne oraz co to są dystraktory. Odpowiadaliśmy na pytania: co możemy zrobić, jak możemy pomóc osobom ze spektrum?  Jak wyeliminować dystraktory i włączyć osoby ze spektrum w życie klasy i szkoły.

      Osoby ze spektrum i ich najbliżsi na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. Dlatego tak ważne jest uświadamianie i uwrażliwianie społeczeństwa na obecne wśród nas osoby z tym zaburzeniem.  

      Zespół integracyjny

    • Ekologiczny Pokaz Mody
     • Ekologiczny Pokaz Mody

     • W ramach obchodów Dnia Ziemi w Oddziałach Przedszkolnych odbył się „Ekologiczny pokaz mody”.  Przedstawiciele wszystkich grup zaprezentowali  eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Dzieci doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Dzień Fizyki 2024
     • Dzień Fizyki 2024

     • W minioną środę – 17 kwietnia, uczniowie klasy VII i VIII pod moim nadzorem przygotowali nietypową lekcję, na którą zaprosili swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas. W trakcie 45-minutowego pokazu, przedstawiali oni rozmaite eksperymenty z różnych gałęzi fizyki, począwszy od prostych doświadczeń mechanicznych (jak tarcie) na widowiskowych zjawiskach termodynamicznych kończąc. Pokaz wzbudził wiele emocji, zarówno w obserwujących jak i w samych prezentujących. Co prawda deszczowa pogoda próbowała pokrzyżować im szyki, ale dla bystrych studentów praw przyrody nawet ona okazała się ciekawą okazją do nauki.

      Serdecznie gratuluję wszystkim prezentującym pomysłowości i wytrwałości, a widzów zachęcam do samodzielnego eksperymentowania i obserwowania świata dookoła nas, bo jest naprawdę fascynujący.

      A. Kamiński  opiekun projektu

      PS. Zdjęcia z pokazów są dostępne do obejrzenia w galerii.

    • Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)
     • Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)

     • Szkoła prowadzona jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz kształtują pozytywne postawy społeczne.

      Niestety brakuje zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Edukacji dzieci nie sprzyja również ciężka sytuacja finansowa ich rodzin. Darmowy posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym jaki spożywają w ciągu całego dnia.

      Kolejny raz dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w nasze akcję. Tylko dzięki Wam możemy pomagać innym.

      Ewa Idzi

    • Dogoterapia w oddziałach przedszkolnych
     • Dogoterapia w oddziałach przedszkolnych

     • W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii, czyli terapii z udziałem psa. Dogoteriapia ma na celu stymulowanie zmysłów, ćwiczenia koncentracji uwagi, rozwój sfery poznawczej, oraz usprawnianie ruchowe.

      Zajęcia przeprowadziła Pani Magdalena wraz z przeuroczym psem Imbirem. Podczas zajęć dzieci mogły stopniowo zapoznawać się z psem, jego zwyczajami, jedzeniem czy nawykami. Następnie miały okazję przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat.
     • Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat.

     • Dla naszej część świata dostęp do edukacji jest powszechny, zróżnicowany, a nawet darmowy. Posyłamy nasze dzieci do przedszkola, szkoły podstawowej, a następnie do szkoły średniej i na studia – to naturalna ścieżka kształcenia, osiągalna dla każdego z nas. Są jednak miejsca na świecie – jak Afryka, gdzie biedne państwa nie są w stanie zapewnić nawet podstawowej edukacji swoim obywatelom.

      Poziom analfabetyzmu w Afryce sięga niemal 50% – to niepokojąca wartość. Tak długo, jak z tym problemem zmagać się będzie niemal połowa ludności kontynentu, tak długo narody Afryki pozostaną ubogie nie tylko intelektualnie, ale i przede wszystkim finansowo.

      Szkolny Klub Wolontariatu postanowił wspomóc jedną ze szkół afrykańskich. Wybraliśmy szkołę w Abong – Mbang (Kamerun). Dzięki pomocy całej naszej społeczności szkolnej zebraliśmy pieniądze i przesłaliśmy do Fundacji Redemptoris Missio, z którą współpracujemy od kilku lat. Adopcja szkoły trwa przez 6 kolejnych lat, ale myślę, że dzięki działaniom naszego klubu sprostamy temu zadaniu.

      Ewa Idzi

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

     • W ramach obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Pokaz Mody Ekologicznej. Uczniowie zaprezentowali stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: tektura, stare gazety, plastikowe butelki, nakrętki, folia itp. Zaprezentowano m.in. „małe czarne” sukienki z gustownymi torebeczkami, spódnice z gazetek reklamowych, przepiękne kapelusze z jednorazowych kubeczków, delikatne, siateczkowe wdzianka. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz dbałością o szczegóły strojów.

      Pokaz EKO-MODY miał na celu promowanie idei recyklingu oraz doskonalenia umiejętności wykorzystania surowców wtórnych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje, a młodym kreatorom mody gratulujemy oryginalnych pomysłów i wykonania strojów na miarę takich marek, jak Gucci czy Armani.  Brawo!

      Zespół integracyjny, SU

    • SZLAKIEM SŁONIA: WĘDRÓWKA SZLAKIEM MURALI TRZEBIATOWSKICH
     • SZLAKIEM SŁONIA: WĘDRÓWKA SZLAKIEM MURALI TRZEBIATOWSKICH

     • Dnia 18.04.2024r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w rajdzie edukacyjno-historycznym, pt.„SZLAKIEM SŁONIA: WĘDRÓWKA PO MURALACH TRZEBIATOWSKICH”. Rajd miał na celu integrację rodzin polskich i ukraińskich oraz lekcję żywej historii i kultury Trzebiatowa. W trakcie rajdu wspólnie poznaliśmy historie przedstawione na muralach. To była wspaniała okazja by wspierać aktywnie postawy obywatelskie poprzez prezentację zabytków Trzebiatowa.

      N. Obuchowicz, E. Idzi, L. Gryglas

    • DZIEŃ MARCHEWKI
     • DZIEŃ MARCHEWKI

     • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Marchewki.

      Celem zajęć było poznanie walorów smakowych i odżywczych marchewki. Dzieci dowiedziały się, skąd przybyła, jak jest zbudowana, jakie cenne dla zdrowia witaminy kryją się w marchewce i co można z niej zrobić. Dzień ten wypełniony był zabawami matematycznymi i sprawnościowymi, a także twórczością plastyczną z marchewką w roli głównej. Dzieci miały okazję skosztować soku z marchewki oraz surowej marchewki.

      Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • DOPALACZE
     • DOPALACZE

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie,  wychodząc naprzeciw potrzebom i problemom współczesnej młodzieży  zachęcamy wszystkich do udziału w  projekcie „Otwórz się na pomoc” realizowanym przez gminę Trzebiatów we współpracy z Głosem Szczecińskim.

      DOPALACZE to substancje o nieprzewidywalnym działaniu, dlatego trudno określić jaki efekt i konsekwencje przyniesie ich zażywanie.

      OTWÓRZ SIĘ NA POMOC  to interaktywny projekt dotyczący dopalaczy, który ma na celu przekazanie rzetelnych informacji na temat szkodliwości tych substancji.

      TO TY DOKONUJESZ WYBORU I PODEJMUJESZ DECYZJĘ .

      INTERKTYWNA PIERWSZA CZĘŚĆ PROJEKTU jest grą, w której 18 letni Piotr podczas imprezy musi podjąć kilka ważnych decyzji w związku z dopalaczami. Piotrek na imprezie spotyka swojego kolegę Adama, który proponuje mu wzięcie dopalaczy. Czy posłucha swojej koleżanki Natalii, która ostrzega go przed chłopakiem? Jak się to dla niego skończy? To zależy od decyzji podjętych  przez widzów w projekcie. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszego bohatera.

      MULTIMEDIALNA DRUGA CZĘŚĆ PROJEKTU skierowana do rodziców i opiekunów. Poznajemy w niej 4 prawdziwe historie opowiedziane przez rodziców. Dzielą się oni swoim doświadczeniem, opowiadają z czym musieli się mierzyć walcząc o trzeźwość swojego dziecka, a także radzą na co należy zwrócić uwagę. Krótkie wywiady z historiami
      i komentarzem eksperta ds. dopalaczy.

      ZAGRAJ: https://gs24.pl/gmina-trzebiatow-otworz-sie-na-pomoc-dopalacze/re

                                                                                                                        Zespół wychowawczo - profilaktyczny

    • Kolejne sukcesy Wiktora w Teakwondo
     • Kolejne sukcesy Wiktora w Teakwondo

     • Uczeń VII a, Wiktor Walentynowicz, wraz z klubem TKD Dźwirzyno pod kierunkiem trenerów Kazimierza Ciołka i Gracjana Ziemiańskiego 23.03.2024 wziął udział Międzynarodowych Zawodach Mistrzostwa Szwecji Zachodniej, w których konkurowali reprezentanci Grenlandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii i Polski. Wiktor zdobył dwa złote medale w kategoriach: układy formalne i walki.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      M. Konior

    • Z WIZYTĄ W MUZEUM
     • Z WIZYTĄ W MUZEUM

     • Zgłębiając wiedzę o Naszej Małej Ojczyźnie udaliśmy się do Pałacu nad Młynówką. Wzięliśmy udział w zajęciach muzealnych, podczas których poznaliśmy historię tego pięknego miejsca, losy jego mieszkańców. Zagłębiliśmy się w historii Trzebiatowa i okolic. Obejrzeliśmy wystawy muzealne oraz aktualną wystawę prezentowaną w Galerii Feininger. Wzięliśmy również udział w emocjonującej grze pałacowej, która miała na celu wykazanie się znajomością odwiedzonych miejsc, obejrzanych eksponatów. Dziękujemy za mile spędzony czas i poczucie, że zawsze jesteśmy w tym miejscu mile widziani.

      Ewa Idzi

    • Międzynarodowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia
     • Międzynarodowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia

     • Tegoroczne hasło: „Planeta kontra tworzywa sztuczne„

      Zapraszamy naszych uczniów do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi.  Zadbajmy o nasze najbliższe otoczenie. Zastanówmy się, co możemy zrobić? Może zadbać o segregację odpadów? Może posprzątać swoje najbliższe otoczenie z nadmiaru plastikowych butelek, puszek, jednorazowych, foliowych woreczków…

      Wykorzystajmy surowce wtórne i zabawmy się w kreatorów mody. Zapraszamy wszystkich uczniów do zaprojektowania i prezentacji ekologicznego stroju. Pokaz EKO-MODY odbędzie się 22 kwietnia, w poniedziałek podczas przerw śródlekcyjnych.  Pamiętajcie, że EKO-MODA ma na celu promowanie idei recyklingu oraz doskonalenia umiejętności wykorzystania surowców wtórnych. 

      Zespół integracyjny, SU

    • Pierwsze miejsce
     • Pierwsze miejsce

     • Uczennice naszej szkoły Lena Weremczuk oraz Natasza Wołujewicz rozwijają swoją pasję w tańcu w Klubie KS Mustang. W dniu 17 marca 2024  wzięły udział w Mistrzostwach Polski „Acrobatic Artistic Dance Show WADF Grand Prix Debiuty” w Goleniowie. Zespół taneczny zajął pierwsze miejsce.

      Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

      Aldona Mączyńska, Izabela Onisk

    • Światowy Dzień Zdrowia
     • Światowy Dzień Zdrowia

     • Uczniowie klas I-III we wtorek 9 kwietnia świętowali Światowy Dzień Zdrowia. Korzystając z pięknej pogody wzięli udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Niektórzy prezentowali swoje umiejętności piłkarskie, gimnastyczne i taneczne. W klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowia, a w śniadaniówkach dzieci znalazły się tylko zdrowe i smaczne przekąski. :)

      Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • Święto Szkoły
     • Święto Szkoły

     • Tegoroczne Święto Szkoły połączone z pierwszym dniem wiosny zostało uczczone przez naszych uczniów występem Mini Playback Show. Wykonawcy wcielili się w role gwiazd estrady. Wykonywali piosenki, naśladowali ruch sceniczny oraz wygląd. Oddziały przedszkolne również uczestniczyły w tym wesołym dniu prezentując piosenki o wiośnie. Wszyscy zaangażowani w ten dzień uczniowie otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

      Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.  Zespół ds. promocji szkoły.

    • Finał w Gdyni
     • Finał w Gdyni

     • Antoni Krupa uczestniczył w gali finałowej 4. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu w dniach 25-26 marca 2024 r. w Gdyni. Uczestnicy mieli możliwość spać w schronie Szkoły CKZiU nr 2 w Gdyni. Pierwszego dnia konkursu Antoni brał udział w dyscyplinach sportowych: rzut piłką lekarską, skoki przez skakankę, rzutki, tor przeszkód, strzelanie z wiatrówki, wiązanie węzłów żeglarskich. W drugim dniu był już egzamin teoretyczny.  W gali finałowej wzięło udział 49 uczestników z 32 szkół z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

      Aldona Mączyńska

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych