• Rajd Leśny

• Turystyka piesza to jedna z najatrakcyjniejszych form aktywności. Udział w Rajdzie Leśnym organizowanym przez oddział PTTK „Baszta Kaszana” wpisuje się w tradycję naszej szkoły.

W sobotę 12 października br. uczniowie klas V-VIII mieli okazję pokonać pieszo malowniczą trasę wzdłuż jeziora Liwia Łuża. Od stacji kolejki wąskotorowej w Pogorzelicy uczestnicy ruszyli w stronę Niechorza, obserwując przybrzeżny pas rezerwatu ornitologicznego. Następnie przez Skalno dotarli do Konarzewa, aby odpocząć przy ognisku.

Wspólna wędrówka, świetna organizacja, wspaniałe widoki i przepiękna pogoda sprawiły, że rajd był wyjątkowo udany, a członkowie drużyn już planują udział w następnym.

Opiekunka Rajdu Beata Brzozowska

• Morze wdzięczności

• Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Uczniowie przypomnieli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, następnie wierszem i piosenką złożyli życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Podczas uroczystości odbyło się również pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy po złożeniu ślubowania zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Uczniowie i wychowawcy klasy I i VII

• DZIEŃ JABŁKA

• 27 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć była wspólna zabawa oraz zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę na temat jabłka. Dowiedziały się o wartościach odżywczych i zdrowotnych tego owocu. Poznawały różne gatunki jabłek oraz ich zapach, kolor, smak i kształt. Dzięki zajęciom przedszkolaki doskonale wiedzą, że warto spożywać owoce, ponieważ to prawdziwy zastrzyk witamin.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Swoje święto uczcili również najmłodsi z Naszych Oddziałów Przedszkolnych. Dzień upłynął  na świetnej zabawie, grach i wesołych tańcach. Nie zabrakło również upominków dla dzieci.

Zespół Edukacji Przedszkolnej

• OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

• W ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie, 27 września świętowaliśmy Dzień Owoców. Tego dnia, w holu szkoły ustawione zostały kosze wypełnione smacznymi owocami z sadów i ogrodów, którymi wszyscy mogli się częstować.

Ponadto, uczniowie klasy pierwszej przygotowali przepyszne placki z jabłkami, drugoklasiści wykonali stworki i szaszłyki z owoców, a trzecioklasiści przygotowali zdrową i kolorową sałatkę owocową.

Akcja miała na celu zachęcanie uczniów do spożywania owoców jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

To był naprawdę ,,smaczny” dzień :) Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przyniesienie owoców.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

(91)3866254