• Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • "Cicha noc, święta noc

      Pokój niesie ludziom wszem..."

       

      Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia obfitują w szczęście, miłość i radość z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych, niech wspólne kolędowanie przy choince daje poczucie bezpieczeństwa i beztroski, a Nowy Rok niech będzie zapowiedzią najcudowniejszych chwil w kolejnych miesiącach.

      Pomyślności i spełnienia najskrytszych pragnień wszystkim odwiedzającym naszą stronę

      życzy społeczność szkolna

      SPzOI w Mrzeżynie

       

       

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej szkoły na apel świąteczny w najbliższy piątek, 22 grudnia, o godz. 9.35. Spotkanie w holu szkoły rozpoczniemy jasełkami, będzie czas na życzenia i wspólne kolędowanie.

      Społeczność SPzOI

    • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE
     • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

     • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.  14 grudnia odbył się kolejny apel profilaktyczny z cyklu: Bądź bezpieczny na drodze, podczas którego omówiono konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Krótszy dzień, niekorzystne warunki atmosferyczne i ciemne ubrania sprawiają, że piesi na drogach są mniej widoczni dla kierujących, przez co bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. 

      Na zakończenie apelu uczennice ze szkolnego wolontariatu rozdały wszystkim uczniom odblaskowe opaski. Nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Noś odblask! Bądź widoczny na drodze!

      Zespół wychowawczo-profilaktyczny

    • Wizyta klasy 8a w LO w Trzebiatowie
     • Wizyta klasy 8a w LO w Trzebiatowie

     • To była typowo męska wyprawa. Uczniowie klasy 8a – chłopcy: Filip, Dariusz, Kacper, Szymon i Kamil odwiedzili strzelnicę szkolną w LO w Trzebiatowie. Chłopców przywitał pan major rezerwy Ryszard Wroński, przedstawił zasady bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Później już było tylko ciekawiej. Na samej strzelnicy opiekę nad uczniami przejął kadet Saulius, uczeń kl. 4. Pokazał postawy strzeleckie, zasady składania i rozkładania broni, bezpieczne ładowanie magazynków i sam proces strzelania. Okazało się, iż nasi uczniowie mają bardzo duże umiejętności strzeleckie: po podliczeniu celnych strzałów oddanych do tarczy na celność i skupienie oraz celów ruchomych najwięcej punktów zdobyli Filip i Dariusz (po 34), w następnej kolejności byli Szymon (27 pkt) i Kacper (24 pkt). Zaszczytne  miejsce zdobyli Kamil, p. Dorota i p. Ania – suma punktów …. Dużo brakowało do 10 J.

      Uczniowie poznali również zasady poruszania się w terenie, stój – kamuflaż  oraz niezbędne wyposażenie wojskowe.

      Anna Prętka

    • Apel wychowawczo-profilaktyczny
     • Apel wychowawczo-profilaktyczny

     • W czwartek, 14 grudnia w naszej szkole odbył się apel, podczas którego podsumowano działania wychowawczo-profilaktyczne realizowane we wszystkich klasach szkoły podstawowej od początku września. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w warsztatach pt. „Nasze uczucia", „Spójrz inaczej", realizowali elementy projektu UNPLUGGED. „UNPLUGGED” jest programem profilaktyki uniwersalnej adresowanym do uczniów w wieku 12-14 lat. Jego celem jest przeciwdziałanie narkomanii.  Projekty zakończył koncert pt. "Nałogi - droga donikąd". Ponadto realizując elementy programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie przy wsparciu wychowawców przygotowywali zdrowe posiłki, dzielili się wiedzą i umiejętnościami na temat zdrowego stylu życia.

      Podsumowaniem szeregu tych akcji był konkurs wiedzy dla uczniów klas I-VI pn.: Co wiem o zdrowym żywieniu? oraz dla uczniów klas VII-VIII pn.: Co wiem o uzależnieniach? 

      Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnością wyciągania wniosków. Podczas czwartkowego apelu nagrodzono uczniów z najlepszymi wynikami w konkursie.

      W kategorii klas I-II nagrody otrzymali: Lilia Reszkowska, Miłosz Szydlik, Alicja Zientek, Franciszek Krupa, Klara Górska, Hanna Bandrowska.

      W kategorii klas III-IV nagrody otrzymali: Antonina Zielińska, Wiktor Kalisz, Gabriela Wojarska, Urszula Labudda, Maria Duraczek, Maja Nowak.

      W kategorii klas VI-VI nagrody otrzymali: Myśliwa Wiktoria, Wiśniewski Piotr, Kosiński Wojciech, Kędroń Karina.

      W kategorii klas VII-VIII nagrody otrzymali: Olejnik Nikola, Daniel Nadia, Nowakowski Michał.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów !

                                                                                                           E. Idzi, D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz

    • MARATON PISANIA LISTÓW
     • MARATON PISANIA LISTÓW

     • 12 grudnia po raz czwarty  Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował międzynarodową akcję wspierającą prawa człowieka. W maratonie brali udział chętni uczniowie klas VI, VII i VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Pisanie listów poprzedzone było zapoznaniem uczestników z bohaterami tegorocznego maratonu oraz sytuacjami życiowymi w jakich się znaleźli.

      Maraton Pisania Listów odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia. Jest to związane z  Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

      W tym roku napisaliśmy 98 listów, które zostały wysłane do odpowiednich ambasad – mamy nadzieję, że nasz głos przyczyni się do pomocy potrzebującym.

      Ewa Idzi

    • Z cyklu: sylwetki patronów naszej szkoły
     • Z cyklu: sylwetki patronów naszej szkoły

     • W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły na krótkich apelach przedstawiają sylwetki Kawalerów Orderu Uśmiechu. Osób, które otrzymały to zaszczytne odznaczenie jest wiele. Dlatego też uczniowie sami dokonują wyboru postaci Kawalera i prezentują jego zasługi na rzecz dzieci.

      Jako pierwsi apel przygotowali uczniowie klasy 8a. Podczas swojego wystąpienia zaprezentowali postać Ireny Sendlerowej, opowiedzieli o życiu pełnym przeciwności losu i przeogromnej trosce i chęci pomocy najmłodszym. Uczniowie szkoły w skupieniu obejrzeli prezentację i wysłuchali materiału przygotowanego przez Darka, Szymona, Filipa, Kacpra i Kamila.

      Anna Prętka

    • "Dzwonią dzwonki sań..."
     • "Dzwonią dzwonki sań..."

     • Zgodnie z przyjętym i praktykowanym zwyczajem, w tym roku również wystosowaliśmy odpowiednie pismo do ambasady Laponii o inspekcję przedświąteczną Świętego Mikołaja, datowaną na 6 grudnia. Choć Mikołaj osobiście nie zawiódł, to pomagające mu elfy zostały zatrzymane na granicy (z powodu nieważnych stempli paszportowych). Dzięki jednak błyskawicznej interwencji ze strony przedstawiciela opiekunów Samorządu Uczniowskiego - p. Adama Kamińskiego, psycholog szkolnej - p. Anny Prętkiej oraz uczniów klasy VIIIa, wizytę w naszej szkole udało się zorganizować!

      Mikołaj zbadał dokładnie każdy kąt, przyjrzał się każdemu gagatkowi i nie stwierdzając żadnych uchybień - obdarował każdego pysznym pierniczkiem, na osłodę trudów tego dnia. Życzył przy tym spełnienia marzeń, wszak on doskonale wie, jak ważne ono jest. Zbudował na nich w końcu karierę!

      My również dołączamy do życzeń, a od siebie dodajemy - owocnych i satysfakcjonujących ostatnich dwóch tygodni nauki,

      Samorząd Uczniowski

    • Klasy I-III w Szczecinie
     • Klasy I-III w Szczecinie

     • W piątek, 8 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniały interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci, pt.: „Choinka z bajkami”. Zobaczyliśmy zaklęte w bombkach opowieści o psie, który chciał dostać się do zaprzęgu reniferów oraz o przygodach muchy zbudzonej z zimowego snu. Na końcu przedstawienia czekała na dzieci ogromna niespodzianka – spotkanie ze Świętym Mikołajem!

      Kolejnym punktem naszej wyprawy było Morskie Centrum Nauki. Obejrzeliśmy wystawę stałą, składającą się w większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzenie doświadczeń i zgłębienie wiedzy na temat różnych aspektów życia morskiego i kosmicznego. Zagadki i wyzwania były niemałym zaskoczeniem, ale nikogo nie zniechęciły do działania. Nasi uczniowie dzielnie pracowali w okrętowej kuchni przy szalejącym sztormie, próbowali wpłynąć do portu ogromnym statkiem, przeprowadzali doświadczenia z wiatrem i wodą, a także szorowali pokład. Żadna praca nie była im straszna! Zabawa doskonała - uśmiechy na twarzach dzieci są tego najlepszym dowodem.

      Anna Graczyk

    • Spotkanie z leśniczym
     • Spotkanie z leśniczym

     • Całkiem niedawno… jeszcze przed opadami śniegu odwiedził nas leśniczy, pan Paweł Poluszyński. Spotkał się z przedszkolakami oraz starszymi uczniami. Opowiedział o czym szumi las oraz o tym, jak dbać o niego i jego mieszkańców. Dzieci i uczniowie dowiedzieli się jak troszczyć się o zwierzętai innych mieszkańców lasu nie tylko zimową porą,  ale przez cały rok. Zdradził, jakie historie opowiadają stare drzewa i co kryje się w lisich norach. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

      Anna Prętka 

    • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024
     • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024

     • 08 listopada 2023 r. w sali OSiR w Gryficach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w tenisie stołowym drużynowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy VII- VIII. Naszą szkołę i gminę reprezentowali uczniowie z klasy VII a: Antoni Krupa i Wiktor Walentynowicz. Nasza drużyna zajęła miejsce pierwsze i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu regionu. Turniej regionalny odbył się 29 listopada w Kamieniu Pomorskim. Nasi uczniowie reprezentujący powiat zajęli miejsce III. Najlepszym uczestnikom zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

      Agata Bacic

    • Cosplayowe andrzejki
     • Cosplayowe andrzejki

     • W miniony czwartek (30.11.), z okazji andrzejek - Samorząd Uczniowski przygotował nie jedną, a dwie fantastyczne atrakcje dla naszych koleżanek i kolegów. Po pierwsze, daliśmy się ponieść fantazji, przebierając i wcielając w różne persony zarówno z realnego świata jak i fantastyki. Cosplay (z ang. costume - kostium oraz play - zabawa, gra, odgrywanie), bo taki był cel naszej zabawy, to angielski termin oznaczający wcielanie się w fikcyjną postać, odgrywanie jej, niczym aktor na planie filmowym.

      Już od czwartkowego poranku, szkolne korytarze przemierzali czarodzieje, księżniczki, piłkarze, postaci z filmów i kreskówek! Z pewnością dodało to kolorów naszej skąpanej w płatkach śniegu szkole.

      Drugim ważnym wydarzeniem była coroczna dyskoteka! DJ-e ze szkolnego radiowęzła "dali radę" zapewniając miks zarówno znanych i sprawdzonych przebojów, jak również popularnych nowości. Opiekunowie przygotowali zabawy i wróżby, a najchętniej odwiedzanym miejscem (zaraz po parkiecie) był bufet pełen smakołyków. Choć jak niektórzy zauważyli, zabawa trwała jedynie trzy godziny, to każdy opuszczał ją zadowolony, uśmiechnięty i odrobinę zmęczony.

      Tyle w listopadzie, a jeśli chodzi o grudzień, to również będzie on obfitował w atrakcje! W nadchodzącym tygodniu wesprzemy p. Ewę Idzi w organizacji maratonu pisania listów dla Amnesty International, zorganizujemy mikołajkową loterię fantową (serdecznie zachęcamy do przynoszenia na nią fantów) oraz w dalszej perspektywie - wieczór filmów świątecznych! Więcej informacji na plakatach na tablicy SU w holu szkoły.

      Samorząd Uczniowski

    • Zabawy na śniegu
     • Zabawy na śniegu

     • ,,Pada śnieg, pada śnieg...” Na taką pogodę uczniowie naszej szkoły czekali bardzo długo! Wreszcie spadł śnieg i wszyscy ruszyli do zabawy białym puchem. Pod czujnym okiem nauczycieli dzieci oddały się śnieżnemu szaleństwu.  Było bardzo wesoło! :)

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

    • Program ,,Eko szkoła - eko My''
     • Program ,,Eko szkoła - eko My''

     • W ostatnim tygodniu listopada, uczniowie klas I-III wzięli udział w programie „Eko szkoła - eko My”. To program Fundacji Błękitna, który został beneficjentem tegorocznej edycji Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      Program skupia się wokół edukacji ekologicznej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji ekologicznej, której głównym tematem było czyste powietrze.

      Lekcje zostały wzbogacone w materiały edukacyjne oraz gadżety dla uczestników ufundowane z programu.

      Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga
     • Wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga

     • Uczniowie klas IV obejrzeli inscenizację Teatru Niewidzialnych Dzieci Marcina Szczygielskiego! To bardzo pouczające przedstawienie.

      29 listopada pojechaliśmy do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Obejrzany przez nas spektakl uczył wrażliwości. Mieliśmy okazję przekonać się, jak trudne było życie dzieci w szarej rzeczywistości lat 80. Poznaliśmy wydarzenia związane ze stanem wojennym wprowadzonym w grudniu 1981 roku. Przedstawienie skłaniało do refleksji na temat radzenia sobie ze stratą, a także bardzo trudnymi sytuacjami w rodzinie i ojczystym kraju.

      Aldona Mączyńska i Izabela Onisk

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych