• Rekrutacja
     • Rekrutacja

     • Informujemy, że w szkole zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025. Na listach znajdują się nazwiska dzieci kontynuujących edukację oraz tych, których rodzice potwierdzili wolę zapisu do SPzOI w Mrzeżynie.

       

    • Mamy miejsce w finale!
     • Mamy miejsce w finale!

     • Półfinał 4. Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu odbył się w Mielnie w dniu 23.02.2024r. Uczestnikami byli Antoni Krupa oraz Franciszek Krupa. Antoni został finalistą i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Gdyni.

      Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów.

      Natalia Obuchowicz, Aldona Mączyńska

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Uczniowie klasy I zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Jego głównym celem jest osiągnięcie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci uczestnicząc w tym programie wzbogacą swoją wiedzę z dziedziny zdrowia oraz przyswoją prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno - zdrowotne.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od kilku lat program realizowany jest w placówkach oświatowych na terenie całego województwa.

      Zespół profilaktyczny

    • Gruba akcja w Tłusty Czwartek
     • Gruba akcja w Tłusty Czwartek

     • Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, Tłusty Czwartek (8.02.) był w tym roku wyjątkowo słodki. Zgodnie z ustalonym harmonogramem, rozdaliśmy tego dnia ponad 150 pączków wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz naszym najmłodszym kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych. Jak wynika z przeprowadzonej przez nas korytarzowej sondy – wszystkim bardzo smakowało. Szkoda tylko, że Tłusty Czwartek wypada raz w roku…

      Samorząd Uczniowski

      PS. Od poniedziałku rusza w szkole poczta walentynkowa. Wszystkich uczniów, których dosięgła strzała Amora prosimy o pozostawianie liścików i kartek walentynkowych w kopertach ze wskazanym adresatem w skrzyneczce wystawionej w holu szkoły (pod tablicą SU).

      W najbliższy wtorek (13.02.) natomiast, w godzinach 16:00-19:00, Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę walentynkową! Wstęp darmowy, za okazaniem zgody rodzica (przynosimy NAJPÓŹNIEJ w dniu dyskoteki przed wejściem). Rodzicom przypominamy o wskazaniu na zgodach numeru kontaktowego i/lub osoby upoważnionej do odbioru dziecka.

      Opiekunowie Samorządu

    • BAL KARNAWAŁOWY
     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W piątek, 9 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Udekorowany korytarz, wspaniałe stroje, konkursy i tańce w rytmie muzycznych hitów zagwarantowały uczniom wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Było super :)

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

       

    • Dzień szalonej fryzury
     • Dzień szalonej fryzury

     • Dotarliśmy do półmetka! Dosłownie, połowa szkolnych wyzwań już za nami! Wraz z kończącym się jednak pierwszym półroczem pomyśleliśmy, że w tym okresie podsumowań i my jedno przygotujemy.

      Ten rok szkolny obfitował w wyzwania i niespodzianki. Udało nam się przygotować kilka ciekawych atrakcji (dzień bez plecaka!), sklepik z pysznościami, dyskotekę andrzejkową… Zdecydowanie się nie obijaliśmy! W piątek poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych zorganizowaliśmy w ramach „rankingu klas” – dzień szalonej fryzury! Musimy przyznać, że wasze zwariowane pomysły przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Było kolorowo, zakręcono, groteskowo! Innymi słowy – zabawnie i o to w tym wszystkim chodzi.

      Na drugie półrocze również przewidzieliśmy garść ciekawych przedsięwzięć, rozpoczynając od zaległego wieczoru filmowego. Z tego powodu prosimy, aby zapisywać propozycje filmów, które chcielibyście obejrzeć na liście w wyznaczonym miejscu samorządowej tablicy ogłoszeń.

      Z innych wiadomości, pragniemy poinformować, że od II półrocza szkolny radiowęzeł wznowi swoją działalność! W jego składzie są wciąż wolne miejsca, więc potencjalnych zainteresowanych odsyłamy do p. Adama Kamińskiego.

      Do zobaczenia na korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Nie(zwykła) matematyka
     • Nie(zwykła) matematyka

     • Kończący się pierwszy semestr jest doskonałym momentem na podsumowanie prowadzonych od września działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Nie(zwykła) matematyka”. Uczniowie klas 4-8 pod okiem p. Beaty Świątek i p. Adama Kamińskiego, brali udział w wielu aktywnościach i zadaniach, mających na celu ukazanie wszechobecności królowej nauk w otaczającym nas świecie oraz przełamanie stereotypów, w których matematyka kojarzy się wyłącznie ze żmudnym liczeniem w zeszycie (choć to też ważna umiejętność!). Nasza młodzież zatem liczyła: rozwiązując stacje zadaniowe, wykorzystując aplikacje multimedialne, grając w gry logiczne i planszowe, rozwiązując rebusy i łamigłówki, a także pracując manualnie – przygotowując ogromną „pajęczynę” zdobiącą korytarz między klasami do matematyki, a tuż przed feriami przygotowując fantastyczne „geometryczne piłki”.

      My, matematycy wyczekujemy już pierwszych oznak wiosny, aby pójść krok dalej i szukać śladów królowej nauk również poza szkolnymi murami! Przy okazji doskonaląc warsztat fotograficzny chociażby. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom i mamy nadzieję, że w kolejnym półroczu równie chętnie będziecie brać udział w różnorodnych i ciekawych zadaniach projektu.

       

      Beata Świątek, Adam Kamiński
      nauczyciele matematyki

    • Bezpieczne ferie zimowe
     • Bezpieczne ferie zimowe

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, dnia 12 stycznia 2024 r. odbył się apel profilaktyczny pt. “Bezpieczne ferie zimowe ”, podczas którego panowie Piotr Prętki i Tomasz Odebralski z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz pan Aleksander Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie przedstawili uczniom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych spędzanych zarówno w domu, na świeżym powietrzu jak i podczas zorganizowanych zimowisk czy rodzinnych wyjazdów. Panowie bardzo obrazowo zaprezentowali dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Poruszono również temat zagrożeń wynikających z nadużywania Internetu oraz nagabywania dzieci przez osoby obce. Powtórzono numery alarmowe oraz sytuacje wymagające interwencji.

      W drugiej części apelu wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego w kategorii klas I-III pt.: BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią, pomysłowością, zastosowały różnorodne techniki i materiały plastyczne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych prac, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.  Gratulujemy zwycięzcom!

      I miejsce- Laskus Aleksandra, Górska Nina, Mączyńska Amelia

      II miejsce - Afelt Julia, Wojtkiewicz Milena, Bujalski Filip, Zielińska Antona, Zielińska Wiktoria

      III miejsce - Reszkowska Julia, Górska Klara

      Dziękujemy panom Piotrowi Prętkiemu i Tomaszowi Odebralskiemu z Komisariatu Policji w Trzebiatowie oraz panu Aleksandrowi Banaszak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie za poświęcony czas i przekazane przestrogi .

       Baw się i bądź bezpieczny!

                                                                                                                                                       Zespół profilaktyczny

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych