• Czas na podsumowanie!
     • Czas na podsumowanie!

     • Za nami I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Czas na podsumowanie! 10 lutego odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor gratulowała uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i 100% obecność. Wręczono nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Starsi uczniowie odebrali nagrody zdobyte podczas I Szkolnego Turnieju w układaniu KOSTKI RUBIKA na czas. Młodsi odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie profilaktycznym na plakat pt.: Bezpieczne ferie zimowe oraz w Ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice klasy IIa Amelia Mączyńska i Maria Duraczek.

      Podsumowano również udział naszej szkoły w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorzy akcji-pan Adam Dąbrowski oraz pani Ewa Idzi wręczyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę.

      W drugiej części apelu, nasz gość, pan Adam Dąbrowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówił zasady bezpiecznego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych.

      Ferie są po to abyś drogi uczniu odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

      Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

      - KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

      - NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

      - NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

      - NIE ufaj osobom obcym,

      - NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

      - NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

      - NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

      - BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

      - NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,

      - NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,

      - NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

      - NIE doczepiaj sanek do samochodu,

      - NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

       Baw się i bądź bezpieczny!

       Zespół wychowawczo- profilaktyczny

    • Karmy paka dla zwierzaka
     • Karmy paka dla zwierzaka

     • Jak co roku w miesiącach zimowych przeprowadzona jest w oddziałach przedszkolnych zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. W tym roku szkolnym takich akcji w naszej szkole było więcej, za co bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom.  Zebrana karma trafiła do pani Moniki z Trzebiatowa, która od wielu lat bezinteresownie pomaga porzuconym i bezpańskim zwierzętom.

      Anna Głębikowska

    • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022
     • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022

     • W tym roku przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do szczytnej akcji, która miała wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

      Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w ramach VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli, burs i innych placówek „Ile waży św. Mikołaj?”, który trwał od 17.10.2022 – 31.01.2023 r.

      Organizowany przez Fundację konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w podanym okresie.

      Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 21,1 kg monet . Uzyskana kwota wyniosła 266 zł. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji przelewem bankowym.

      Dzieci z każdej grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od organizatorów.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY
     • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY

     • 21 stycznia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się XXVII „Spotkanie Czterech Świec”. W tym dniu uroczystość połączyła wiernych kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie kolędowali w wielu językach. Nasze uczennice z klasy IV zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w bloku wyznania rzymskokatolickiego.

      Podczas występów dziewczynki zaśpiewały piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia.

      Renata Jankowska

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały wspaniałe występy, na które zaproszeni zostali dziadkowie. W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały się w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się babciom i dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska  Na koniec dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Występy artystyczne dzieci podbiły serca publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!
     • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

     • 19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Klaunów Kulki, którzy dostarczyli dzieciom moc wrażeń. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie się bawiły w rytmach wesołych dźwięków, chętnie uczestniczyły w pląsach i zabawach muzyczno-ruchowych.

      Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH
     • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: o ograniczeniu plastikowych odpadów. W związku z tym w poniedziałek, 23 stycznia, uczniowie klas I-III wzięli udział w krótkim apelu, podczas którego uzyskali najważniejsze informacje na temat produkcji i szkodliwości opakowań  foliowych oraz rozwiązań proponujących, czym można je zastąpić. To już kolejny rok, w którym obchodzimy ten dzień w naszej szkole i z wielką dumą stwierdzamy, że zdecydowana większość naszych uczniów wie, jak uchronić planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej'', a drugie śniadanie przynosi w torebkach papierowych lub śniadaniówkach. :)

      Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”
     • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”

     • W czwartek, 19 stycznia, uczestniczyliśmy w wydarzeniu zorganizowanym przez Koło PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie – Spacer wieczorową porą po Trzebiatowie. Hasłem przewodnim było „Bądź widoczny nocą", dlatego spacer rozpoczął się o 17.30, gdy było już ciemno. Celem akcji było skierowanie uwagi młodzieży oraz dorosłych na bezpieczeństwo na drodze. Słowa do uczestników imprezy skierowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Trzebiatowie. Ostrzegali, by nie lekceważyć  przepisów o ruchu drogowym (kierowcy aut, rowerzyści, piesi).  Zwrócili szczególną uwagę na to, by być jak najbardziej widocznym na drodze – dobrze jest mieć wszelkie tzw. odblaski. Wiele takich gadżetów otrzymali w prezencie uczestnicy spotkania.

      W części drugiej imprezy byliśmy na rajdzie. Odwiedziliśmy z Przewodnikiem PTTK dziedziniec  ratusza, kościół mariacki i uliczkami Trzebiatowa przeszliśmy na przystań kajakową, by tam przy ognisku (a było zimno tego wieczora) upiec kiełbaskę i zaśpiewać piosenkę turystyczną.

      Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

      Koordynator – W. Matiaszowska

    • Dzień Szalonej Fryzury
     • Dzień Szalonej Fryzury

     • Trzynasty wypadający w piątek uchodzi za dzień pechowy. Długopis przecieka, kartkówki są niezapowiedziane, a pani nie chce uwierzyć, że tym razem pies „na serio” zjadł pracę domową. Taki dzień warto odczarować, w związku z tym przygotowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów kolejne szkolne wydarzenie – Dzień Szalonej Fryzury!

      Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie tego dnia spędzali lekcje z kolorowymi głowami, w zabawnych perukach, a także niezwykle zmyślnych i kreatywnych fryzurach. Nawet nauczyciele włączyli się w naszą akcję!

      Punkty do rankingu klas są już podliczone i Pan Adam twierdzi, że do końca tygodnia możecie spodziewać się aktualizacji na tablicy wyników. Niezależnie jednak od niej wszystkim uczniom (a szczególnie naszym najmłodszym kolegom i koleżankom) dziękujemy za zaangażowanie.

      Powodzenia w czasie kolejnych wydarzeń!

      Samorząd Uczniowski

    • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych
     • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych

     • Tradycją naszego przedszkola w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się przedstawienia jasełkowe w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i pastorałkami. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy przygotowaniu pięknych strojów do przedstawienia.

      https://youtu.be/P7dwiRYShzQ

      https://youtu.be/yImWfDU91gk

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych
     • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dnia 04.01.2023r. zostały rozstrzygnięte przedszkolne konkursy plastyczne pt.: „Ekologiczna ozdoba świąteczna” oraz „ Droga św. Mikołaja do mojego domu”. Konkursy były adresowane do wszystkich przedszkolaków w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoje zdolności manualne i plastyczne.

      Głównymi celami konkursów było:

      • Kształtowanie zdolności manualnych wśród dzieci.
      • Ukazanie poczucia piękna i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.
      • Rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetyczno - plastycznej.

      Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace

      wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

      Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace wszystkich dzieci, które brały udział w konkursach. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz kreatywność  w przygotowaniu prac.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA              podsumowanie III Międzynarodowej edycji           VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”
     • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA podsumowanie III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

     • W październiku 2022 r. już po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w latach ubiegłych dołączyła również nasza szkoła.

      W tym roku do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku (2667 instytucji w Polsce i 22 w innych państwach).

      Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Do rekordu swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie ze szkół w Irlandii, USA, na Litwie, w Belgii, w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Poza tym było naprawdę bardzo światowo, bowiem przyłączyły się do nas szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

      Oficjalnie ogłaszamy, że przyczyniliśmy się do ustanowienia NOWEGO REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Uwaga! Nowy rekord to 578 433 osób! Rekord z 2021r. został pobity o ponad 200 tysięcy osób!

      Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

        Koordynatorzy: D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz

    • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022
     • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022

     • Filip Korzeniowski 8 grudnia 2022 r. odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022 w Cross Country na gali honorowej w Warszawie. Nr 59 przyniósł Filipowi w tym roku (tak jak i w poprzednim) szczęście. Cały dobry sezon to wynik ciężkiej pracy .

      Filipie, gratulujemy!. Życzymy kolejnych udanych sezonów.

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!
     • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!

     • Być może nie wiedzieliście lub zdążyliście zapomnieć, ale w ostatnim tygodniu szkoły w ubiegłym roku zorganizowaliśmy świąteczną zabawę w podchody! Tegorocznym motywem przewodnim było porwanie i uwięzienie Świętego Mikołaja przez złego Grincha i jego pomagierów – trolli mostowych. Ponieważ trolle to niezbyt rozgarnięte stworzenia, chytre, ale uczciwe, przejść mogli tylko ci, którzy poznali tajne hasło zakodowane w zadaniach. Te wymagały sprytu, spostrzegawczości, wiedzy oraz umiejętności praktycznych i wbrew temu, co można by pomyśleć – wcale nie były proste. Pomimo tego, że tylko niewielka grupa uczniów dała radę ominąć trolle, nasza zabawa została bardzo ciepło przyjęta i spotkała się z dużym zaangażowaniem naszych koleżanek i kolegów. Zresztą, możecie się o tym przekonać zaglądając do galerii fotograficznej!

      W okresie dzielącym nas od ferii zimowych również nie zamierzamy zwalniać tempa, więc możecie spodziewać się innych, równie ciekawych inicjatyw z naszej strony!

      Pozdrawiamy i życzymy samych piątek na półrocze.

      Samorząd Uczniowski

    • Plastyczny sukces naszych uczniów
     • Plastyczny sukces naszych uczniów

     • W grudniu odwiedził naszą szkołę Pan Paweł Poluszyński, leśniczy z Mrzeżyna, który wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Jesień w lesie”. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Gryfice, które miało nie lada wyzwanie, ponieważ na konkurs wpłynęło 495 prac plastycznych.

      W kategorii wiekowej „Przedszkole” I miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Szymon Mickiewicz. W tej samej grupie wiekowej wyróżnienie otrzymała Alicja Zientek.

      W kategorii wiekowej „Szkoła Podstawowa kl. I-III” wyróżnienie otrzymała Lena Klucznik.

      Wszyscy, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • "Bóg się rodzi, moc truchleje..."
     • "Bóg się rodzi, moc truchleje..."

     • Niech Dzieciątko Jezus narodzi się w każdym z nas. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie pokój, miłość, radość i szczęście. Niech Nowy Rok będzie zapowiedzią pomyślności w 2023 roku!

    • Bieg po zdrowie
     • Bieg po zdrowie

     • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, którego koordynatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach uczniowie klasy IV a naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod hasłem „Jak to zrobić, żeby inni nie palili?” - z hasłem reklamowym promującym niepalenie papierosów. W ramach konkursu do siedziby Inspekcji Sanitarnej wpłynęły 62 prace plastyczne z 8 placówek szkolnych. 
      Spośród prac przegotowanych przez naszych uczniów wyróżnieniem została nagrodzona praca Nadii Chorążewicz. 
      Serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów życzy szkolny koordynator programu.


      Agata  Bacic

       

    • Maraton Pisania Listów
     • Maraton Pisania Listów

     • „Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone[…]
      Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce
      Listy szare, białe, kolorowe…”

      8 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji Maratonu Pisania Listów, by ratować obrońców i dobroczyńców praw człowieka z 10 państw. Jest to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczą siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.  

      W tym roku motywem przewodnim Maratonu było prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

      W naszej szkole w akcji udział wzięli uczniowie klas starszych oraz nauczyciele. Napisaliśmy łącznie 98 listów.

      Podczas Maratonu uczniowie mieli także okazję zapoznać się z historią praw człowieka, dokumentem Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz przede wszystkim przeanalizować sytuację kilkunastu osób wskazanych przez Amnesty Intenational, wobec których łamane są prawa człowieka.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę, za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę, za czas poświęcony dla drugiego człowieka.

      Samorząd Uczniowski

    • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
     • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

     • Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu kolejny raz zostali zaproszeni do udziału w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu.

      Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Służy ono promocji wolontariatu, prospołecznych działań, stworzeniu miejsca do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami i pomysłami na wolontariat szkolny oraz nawiązanie współpracy między organizacjami a wolontariuszami szkolnymi. Tegoroczne wydarzenie, zorganizowano pod hasłem „Z Dobrą Energią” z taką energią do działania wróciliśmy.

      Szkolny Klub Wolontariatu

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych