• NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!
     • NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!

     • 22 listopada, dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie starszych klas szkół podstawowych z naszej gminy mieli możliwość wzięcia  udziału w widowisku artystycznym o charakterze profilaktycznym. Podczas spotkania dwaj przyjaciele Łukasz Bęś ( pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank ( pseud. Dj, Yonas) podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami i zwrócili uwagę na to aby być sobą, mieć wartości i żyć według nich. Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają ich rozwój. Zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń.  Jak sami podkreślają: „Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!”.

      RYMcerze podzielili się z uczniami swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska oraz  rapując utwory poświęcone temu tematowi. Zasady, które szkoła stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru. Młodzież bawiła się fantastycznie na hip-hop'owym koncercie. Mamy nadzieję, że ważne treści trafiły wprost do młodych odbiorców  pobudziły samoświadomość uczniów w zakresie problemów uzależnień oraz ich skutków a także zmusiły do refleksji nad sensem życia i odpowiedzialnych wyborów.  Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.

      Ewa Idzi

    • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF
     • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie otrzymała dyplom wraz z zaświadczeniem za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2022 roku. Podziękowania dla placówki złożyła także Pani Renata Bem – Zastępca Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

    • Dyskoteka andrzejkowa
     • Dyskoteka andrzejkowa

     • Samorząd Uczniowski pragnie zaprosić wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII na dyskotekę andrzejkową, w środę (30.11.) od godziny 1600. Poza klasyczną zabawą do najnowszych przebojów i ponadczasowych szlagierów oferujemy: andrzejkowe gry, wróżby i konkursy, gorące tosty i pyszne napoje.

      Wstęp na dyskotekę kosztuje 2 zł + zgoda od rodzica (z informacją dotyczącą powrotu do domu)!

      Zapraszamy!
      Samorząd Uczniowski

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole obchodziliśmy w poniedziałek 21 listopada pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Na zajęciach uczniowie rozmawiali o dziecięcych prawach i przywilejach. Klasy przygotowały plakaty, którymi udekorowano szkolne korytarze. Starsi uczniowie włączyli się w Błękitny Marsz ulicami miasta, który połączył wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Trzebiatów. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, okazując wsparcie wszystkim dzieciom na świecie. Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

       

    • Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu
     • Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu

     • W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o charakterze prospołecznym. Na zajęciach dzieci poznały swoje prawa, a także dowiedziały się, gdzie można znaleźć informacje na temat praw dzieci. Tego dnia wykonaliśmy wspólnie piękne rysunki, a także książeczki informujące o prawach dzieci. 

      Równie ważnym dniem, który świętowaliśmy, jest Dzień Życzliwości obchodzony 21.11. W związku z tym na przedszkolnym korytarzu pojawił się plakat informujący o tym wydarzeniu. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy z dziećmi na temat sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim jak być koleżeńskim, uprzejmym  życzliwym.

      Przesłanie tej akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • HERBATKA DLA SENIORA
     • HERBATKA DLA SENIORA

     • W Oddziałach Przedszkolnych gościliśmy Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Trzebiatowa, które przyjechały poczytać dzieciom bajki. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez przemiłe Panie.

      Paniom został wręczony wielki prezent z herbatami, które dzieci zbierały w ramach akcji „Herbatka dla Seniora”. Panie natomiast poczęstowały dzieci słodkim wafelkiem.

      Było to bardzo miłe spotkanie, mamy nadzieję, że herbatki ofiarowane prosto z serca umilą długie jesienno-zimowe wieczory.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

     • BohaterON – włącz historię

     • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

      Nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do realizacji projektu BohaterON - włącz historię! Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem uczniowie  przygotowali życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie plakatów, książeczek złożonych z indywidualnych wpisów, rysunków, laurek. Następnie zostały one skopiowane i wysłane drogą internetową do adresatów.

      Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

      Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, o Ich odwadze nie zginie. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom.

      Ewa Idzi

     • Z wizytą w Fundacji PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie

     • Jak co roku Szkolny Klub Wolontariatu w swoich działaniach nie zapomina o zwierzętach. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić Fundację PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie. Jest to fundacja działająca na rzecz dobrostanu zwierząt. Obecnie w Polsce organizacja prowadzi 12 placówek i opiekuje się wszystkimi zwierzętami potrzebującymi pomocy. Odwiedzone przez nas miejsce jest stacją ratunkową dla koni z transgranicznych transportów śmierci zwierząt. Od 1994 roku jest to miejsce życia dla ponad 60 koni na 44 ha ziemi w przestronnych stajniach. Jest też równocześnie alternatywnym schroniskiem dla ponad 65 psów, kotów, królików, szopów, gęsi i kur.

      Naszych wolontariuszy przywitał pracownik fundacji, który  opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się ze zwierzętami i o tym, jakie są ich zwyczaje. Podczas wizyty zostaliśmy oprowadzeni po terenie schroniska, karmiliśmy konie przywiezionymi przez nas jabłkami. Nasza wizyta poprzedzona była zorganizowaną w szkole zbiórką karmy dla zwierząt, którą w dużej ilości zawieźliśmy do fundacji. Była to ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Fotorelacja z wizyty w albumie szkolnym – zapraszamy do obejrzenia.

      SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

    • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg
     • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg

     • Na zaproszenie Oddziału Wojskowego PTTK w Kołobrzegu wspólnie z Kołem PTTK „Baszta Kaszana”, w sobotę, 19 listopada, wzięliśmy udział w Rajdzie Niepodległości. Drużyna „Szybcy i Wściekli” z klas VIII naszej szkoły przeszła długą trasę po Kołobrzegu, upamiętniając 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa biegła ważnymi punktami związanymi z przeszłością Polski na ziemiach odzyskanych: obelisk ppor Łopuskiego, pomnik walk o Kołobrzeg – budynek poczty, pomnik Piłsudskiego, katedra - pomnik Milenijny, pomnik Sanitariuszki, pomnik Zaślubin z Morzem, pomnik komandora Mieszkowskiego przy latarni morskiej.

      Rozpoczynaliśmy Rajd w sali widowiskowej klubu wojskowego, w której wysłuchaliśmy koncertu Studia Wokalnego Klubu 8brem – piosenka patriotyczna. Zakończyliśmy Rajd w Reducie Solnej. Nie zabrakło oczywiście … pysznej,  gorącej grochówki – bo pogoda była iście zimowa – pierwszy śnieg w tym roku i pierwsze bitwy na śnieżki.  

      Opiekunowie – W. Matiaszowska, B. Brzozowska

    • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY
     • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowny Rodzicu,

      faza dojrzewania Twojego dziecka to bardzo ważny okres jego życia. Zmiany zachodzące w ciele młodego człowieka, wymagają okresowej kontroli medycznej narządu ruchu, która pozwala w porę zapobiegać wszelkim nieprawidłowościom. Prawidłowy przebieg tego ważnego dla dziecka okresu, to również najlepszy sposób na minimalizowanie ryzyka problemów zdrowotnych w dorosłym życiu.

      Bieżąca diagnostyka narządu ruchu powinna być w tym czasie realizowana w minimalnej częstotliwości raz do roku. Pozwala zapobiegać problemom unikając procesu leczenia.

      Zapraszamy do rejestracji bezpłatnej wizyty kontrolnej w ramach realizowanego programu „Zdrowy Uczeń”. Jak ustalić dogodny termin bezpłatnej wizyty ? Zajrzyjcie na grafikę.

      Zadbajmy wspólnie o zdrowie Twojego dziecka !!!

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem  tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

      W naszej szkole Dzień Zdrowego Jedzenia był obchodzony na wiele sposobów: od pogadanek i omówienia Piramidy Zdrowia, przez samodzielne przygotowanie wartościowego śniadania i degustację przygotowanych smakołyków.

      Było smacznie, zdrowo i wesoło!

      Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

    • 11 listopada
     • 11 listopada

     • Dzisiaj wielka jest rocznica

      Jedenasty listopada!...

      Tym, co zmarli za ojczyznę

      Hołd wdzięczności Polska składa.

      Im to bowiem zawdzięczamy

      wolność, mowę polską w szkole,

      to, że tylko z ksiąg historii

      poznajemy dziś niewolę.

      Uroczyście biją dzwony

      w mieście flagi rozwinięto

      i me serce się raduje,

      że obchodzę polskie święto.

                                   L.Wiszniewski

      104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i w tym roku została pięknie uczczona przez dzieci z naszego przedszkola. Pod okiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym, tańczyły krakowiaka i grały na instrumentach. Wszystko po to, aby już od najmłodszych lat dzieci potrafiły upamiętnić to ważne dla nas, Polaków, wydarzenie.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI
     • ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI

     • Miesiąc listopad to dla Polaków ważny czas. W związku ze zbliżającą się 104 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs na pracę plastyczną. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły wspaniałe prace przedstawiające godło Polski. Każde z dzieci, które brało udział w konkursie, otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Spośród wszystkich prac wytypowano kilka, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski pt. „Polska widziana oczami dziecka”. Oczekujemy na informację, czy dzieci z naszego przedszkola zdobędą nagrody. Trzymamy kciuki.

      Anna Głębikowska

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w minioną środę (9 listopada) zorganizowano Szkolny Wieczór Filmowy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno pod względem frekwencji, jak i doboru filmów. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszył się niezmiennie kinowy bufet, do którego trzeba było w trakcie dokupywać smakołyki!

      Mimo tego, że najdłuższy film trwał do 18:30, wszyscy w skupieniu wytrwali do końca, a po zakończeniu imprezy pomogli w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za udział oraz nauczycielom za pomoc w organizacji.

      Do zobaczenia podczas kolejnych eventów!

      Samorząd Uczniowski

    • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania
     • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

     • Wszyscy dobrze wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego razem z przedszkolakami postanowiliśmy uczcić ten dzień i wziąć sprawy (a raczej warzywka) w swoje ręce. Tego dnia przedszkolaki samodzielnie przygotowały swoje kolorowe i zdrowe śniadanie. Własnoręczne przygotowanie kanapek i ich degustacja była dla dzieci świetną zabawą i zarazem nauką, jak komponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek.

      Zespół Wychowania Przedszkolnego

    • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w bajkowym spotkaniu, na które przybyły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Królewny Śnieżki, Elzy i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich kolegów i koleżanki na Szkolny Wieczór Filmowy,
      który odbędzie się w najbliższą środę (9 listopada) w godzinach 1600-1830. Przypominamy, że udział w SWF jest wydarzeniem pozalekcyjnym, a to znaczy, że szkoła nie organizuje dojazdów ani odwozów po wydarzeniu i odbierają was rodzice! Uczniów miejscowych, którym rodzice zezwolą na samodzielny powrót prosimy o okazanie stosownej zgody u opiekunów wydarzenia (p. Ewy, p. Lidii, p. Adama). Szczegóły wydarzenia na plakacie.

      Pamiętajcie o kieszonkowym na przekąski!

      Samorząd Uczniowski

    • Jesień za oknem
     • Jesień za oknem

     • Jesień to piękny czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych zjawisk. Ponadto ta piękna i kolorowa pora roku dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji, dlatego też w naszej placówce został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesień za oknem”.

      W konkursie wzięło udział 31 przedszkolaków. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego każda praca została wyróżniona i nagrodzona.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej.

      Agata Borowa- Pasiecznik

    • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”
     • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”

     • W środę 26 października 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa.

      Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności za własne zdrowie oraz ukazywało niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy.  W ramach kształtowania postaw społecznych poruszona została problematyka wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.

      Zespół profilaktyczno - wychowawczy

    • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego
     • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego

     • W niedzielę, 23 października 2022r., Filip Korzeniowski na swoim motorze z nr 59 pojechał VI – ostatnią Rundę Mistrzostw Pomorza Zachodniego i nie dając szans rywalom uplasował się na 1 pozycji.

      Tym samym uzyskał drugi ważny tytuł w tym sezonie w swojej „profesji” – tytuł Mistrza Pomorza Zachodniego.

      Filip –Jesteś Wielki!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych