• BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE
     • BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE

     • Podczas zimowych zabaw na śniegu nie można zapominać o bezpieczeństwie. Śnieg to niesamowita frajda dla każdego dziecka, jednak zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

      Oto kilka wskazówek:

      1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.

      2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.

      3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

      4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.

      5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.

      6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

      7. Należy pamiętać o tym, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność. Samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Dlatego nie przebiegamy przez ulicę i nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.

                      ZESPÓŁ PROFILAKTYCZNY

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

     •  

      W październiku 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Przygotowanie scenariusza obchodów tego święta wzięła na siebie klasa II a SP pod kierunkiem pani Anny Przeździeckiej i Sandry Bemsz – Mickiewicz. Uczniowie przygotowali piękny film, który można było zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. Celem projektu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF było: uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu, przybliżenie zagadnień praw dziecka rodzicom i opiekunom dzieci oraz włączenie placówki w uroczyste obchody tego wydarzenia w dniu 20 listopada. Zwieńczeniem naszych działań jest otrzymanie od UNICEF dyplomu dla szkoły, a także zaświadczeń dla koordynatorów.

      Kamińska Mariola

    • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022- kontynuacja
     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022- kontynuacja

     • Zgodnie z Zarządzeniem nr 214/2021 Burmistrza Trzebiatowa rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. Deklarację dot. kontynuacji wychowania przedszkolnego w SPzOI należy składać w sekretariacie szkoły w dn. 8-19 lutego br. (dotyczy wyłącznie dzieci aktualnie uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkole). Druk deklaracji do pobrania u wychowawcy.

      M. Skoneczna

    • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH z Baśką Murmańską w tle
     • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH z Baśką Murmańską w tle

     • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie  kolejny raz zaprosiło uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. W tym roku obejmował on również zagadnienia z historii Baśki Murmańskiej. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział ponad 10 000 uczestników.

      Kolejny raz, nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie:

      Klasa II:

      Laura Piętak – II miejsce

      Amber Spychalska – III miejsce

      Nadia Chorążewicz – IV miejsce

      Klasa III

      Kornel Hałuszko – I miejsce oraz wyróżnienie za 100% poprawnych odpowiedzi

      Filip Gałdyś – I miejsce

      Piotr Wiśniewski II miejsce

      Szczygieł Kacper IV miejsce

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Ewa Idzi nauczyciel historii

    • WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA
     • WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły, Wiktor Wojarski, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski karate WKF! Wiktor jest zawodnikiem Sportowego Klubu Morote Głowaczewo i pod okiem swojego trenera odniósł już wiele sukcesów. Kolejne wyzwanie przed nim – życzymy spełnienia wszystkich sportowych marzeń!!!.

      Społeczność szkolna

    • DZIEN BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH
     • DZIEN BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

     • Dzień 23 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień bez Opakowań Foliowych.

      Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz ZET obejrzeli krótki film pt.: „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?”, dzięki któremu uzyskali najważniejsze informacje dotyczące produkcji torebek foliowych, tego co się z nimi dzieje, gdzie trafiają i rozwiązań, jak na dobre je zastąpić.  Następnie każdy uczeń wykonał samodzielnie torbę papierową, którą ozdobił według własnego pomysłu. Celem  akcji było uświadomienie dzieci, jak ważne jest w naszym dzisiejszym życiu  dbanie o środowisko oraz ograniczenie ilości plastiku, który trafia na składowisko odpadów. Przypomnieliśmy o ograniczeniu odpadów w codziennym życiu każdego z nas. To od naszej postawy i nawyków zależy przyszłość planety Ziemi.

       

      Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
     • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

     • W październiku i listopadzie 22 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Synapsik MEN” organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu obejmującego zakresem wiedzę przyrodniczą, polonistyczną i matematyczną.

      Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii  klas pierwszych uzyskała Maja Nowak.

      Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii klas drugich uzyskały dwie uczennice: Karina Kędroń i Amber Spychalska.

      Tytuł laureata i wynik powyżej 90% uzyskały Laura Piętak i Liliana Daniel.

      Wśród uczniów klas trzecich wynik powyżej 90% i tytuł laureata uzyskali : Szymon Ringert, Antoni Witkowski, Kacper Szczygieł i Nikola Kłak.

      Serdeczne gratulacje !

      Sandra Bemsz-Mickiewicz – szkolny koordynator konkursu

    • Informacja od Burmistrza Trzebiatowa
     • Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

     • INFORMACJA

      Organ prowadzący dla szkół podstawowych w Gminie Trzebiatów zawiadamia rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie o zamiarze przekształcenia oddziałów przedszkolnych w tych szkołach w przedszkole - jest to pierwszy etap , a następnie od 1 września 2021r. zamierza utworzyć z nich Zespoły Szkolno – Przedszkolne.

      Szanowni Państwo, dla uczniów tych szkół oraz ich rodziców nic się nie zmieni poza nazwą szkoły, tzn. Szkoła Podstawowa stanie się Zespołem Szkolno- Przedszkolnym. Uczeń nadal będzie uczęszczał na te same zajęcia do tej samej szkoły, z tymi samymi nauczycielami i wychowawcami.

      Zmiany chcemy dokonać ze względu na możliwość otrzymania nieco większej subwencji oświatowej na kolejne lata.

       

                                         Burmistrz Trzebiatowa

                                       Józef Domański

    • Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej
     • Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

     • Po długiej przerwie wracamy do pracy. Na razie od 18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas I-III SP, a kl. IV-VIII będą miały lekcje zdalnie.

      Szczegóły związane z powrotem do szkoły w e-dzienniku Librus. Proszę się z nimi zapoznać.

      M. Skoneczna

     • KARTKI ŚWIĄTECZNE

     • Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. I bardzo dobrze, bo nie ma nic cenniejszego niż pokazanie drugiej osobie, że się o niej pamięta. Najpiękniejsze kartki to te, które wykonane są własnoręcznie, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I takimi właśnie kartkami uczniowie klas I-III i ZET obdarowali nauczycieli, pracowników szkoły oraz osoby i instytucje współpracujące ze szkołą.

      Bemsz-Miskiewicz Sandra

    • Wesołych świąt!
     • Wesołych świąt!

     • Najserdeczniejsze życzenia świateczne, dużo radości z przebywania z bliskimi oraz zdrowia i spokoju na nadchodzący czas. Niech Dzieciątko błogosławi Wam i Waszym rodzinom, a ten trudny dla nas okres niech szybko odejdzie w zapomnienie. Niech Nowy Rok przyniesie to, czego wszyscy najbradziej pragniemy. Niech spełnią się marzenia i plany. 

      Spokojnych świąt!

    • BLASKI WOLONTARIATU
     • BLASKI WOLONTARIATU

     • W ramach akcji: „BLASKI WOLONTARIATU” organizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie grupa naszych wolontariuszy odwiedziła najmłodszych uczniów szkoły i przekazała informacje nt bezpieczeństwa na drodze.

      Okres jesienno-zimowy to czas najbardziej niebezpieczny dla kierowców i innych użytkowników drogi.

      Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym są piesi. Ciemna odzież, kaptury, parasole utrudniają ich widoczność. Nawet w ciągu dnia, podczas złych warunków atmosferycznych, pieszy jest słabo widoczny i często zlewa się z otoczeniem.

      W nocy lub przy złej pogodzie, kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój z odległości 20-30 metrów. W takich warunkach droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża - kierowca nie jest w stanie szybko zareagować i na drodze często dochodzi do potracenia. Jeśli pieszy ma na sobie jasne ubranie, widoczny jest z odległości około 50 metrów. Gdy ma kamizelkę odblaskową lub inny odblaskowy element jego widoczność sięga od 150 nawet do 300 metrów - pieszy ma większą szansę na przeżycie.

      Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

      Nasi wolontariusze rozpoczęli edukację od najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Na podstawie bajki przedstawili zasady poruszania się po drogach. Na koniec spotkania rozdali dzieciom odblaski przypominając o konieczności ich noszenia.

      Dziękujemy organizatorom akcji za przekazania odblasków.

      SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

    • Przerwa świąteczna i ferie
     • Przerwa świąteczna i ferie

     • Po ciężkiej pracy zdalnej przyszedł czas na odpoczynek. Od 23 grudnia uczniowie mają zimową przerwę świąteczną, która w tym roku szkolnym została połączona z feriami zimowymi. Dopiero 18 stycznia 2021 r. wrócimy do nauki i pracy. Czy to będzie praca stacjonarna, czas pokaże. Apeluję o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na stronie internetowej oraz w Librusie będą zamieszczane informacje związane z powrotem do szkoły. Proszę je śledzić. Dużo zdrowia!

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • RAZEM NA ŚWIĘTA
     • RAZEM NA ŚWIĘTA

     • Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i radosny dla wielu z nas. Niestety, nie dla wszystkich. Dookoła nas są bowiem ludzie starsi, zmagający się z depresją oraz osamotnieni, dla których świąteczna atmosfera jest jedynie uwypukleniem tej samotności. Stąd, by nieść w tym szczególnym czasie iskierkę pamięci i radości, nasi najmłodsi wolontariusze z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. W ostatnich dniach, odważnie i z uśmiechem na ustach, roznosili (pod opieką rodziców) ręcznie robione kartki z życzeniami świątecznymi do domów swoich starszych sąsiadów oraz osób samotnych.

      To jednak nie wszystko. Przez ostatni miesiąc dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodzice przynosili do szkoły karmę dla zwierząt, która jest szczególnie potrzebna schroniskom w czasie zimy. Wspierali w ten sposób akcję „Karmy paka dla zwierzaka”, a pokaźną ilość puszek i worków rozdysponowano (wraz z kilkoma kocami) do schroniska „Reks” w Kołobrzegu oraz Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, który realizuje zadania schroniska na terenie naszej gminy.

      Niemiecki myśliciel, Erich Fromm, powiedział kiedyś: „Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty”. Mamy nadzieję, że działania naszych najmłodszych wolontariuszy zachęcą, aby pomimo koronawirusa i konieczności izolacji, być „milionerem” i dawać od siebie jak najwięcej – nie tylko od święta.

      Życzymy zdrowych i wesołych świąt!

      Dzieci z oddziałów przedszkolnych
      wraz z nauczycielami

       

    • Jasełka w przedszkolu
     • Jasełka w przedszkolu

     • W piątkowe przedpołudnie 18.12.2020 r. dzieci z grup przedszkolnych w pięknych kostiumach i przy scenografii nawiązującej do betlejemskiej szopki wprowadziły nas w nastrojowy klimat Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą przedstawionej przez nie historii narodzin Dzieciątka Jezus, uświetnionej wspaniałymi kolędami i pastorałkami. W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, a przedszkole propaguje tradycyjne, polskie wartości i stara się mimo pandemii wychodzić z ciekawą ofertą zajęć nie tylko do dzieci, ale także i ich rodziców, Jasełka miały w tym roku niecodzienną oprawę.

      Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty przed kamerą i pomimo faktu, iż Jasełka odbyły się bez udziału rodziców, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię wydarzeń mających miejsce pewnej nocy w Betlejem.

      Danuta Miętka- wychowawca grupy „Sowy”

    • Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS
     • Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

     • W zeszłym tygodniu 1 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. Pisaliśmy, że pamiętamy o tym problemie i w związku z tym na lekcjach biologii poruszaliśmy tematykę związaną z wirusem HIV i z AIDS. W tym tygodniu chcielibyśmy podzielić się z Wami pracami plastycznymi, wykonanymi przez uczniów klasy VII a. Oto kilka z nich.

      Agata Sperczyńska nauczyciel biologii

    • Szkolna choinka
     • Szkolna choinka

     • Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas przepełniony radością i miłością. Czekając na te wyjątkowe chwile, ubraliśmy szkolną choinkę w ozdoby i bombki wykonane przez naszych starszych kolegów. Przygotowaliśmy również listę świątecznych spraw do załatwienia:

      • Przytulić się do bliskich.
      • Podarować im swój czas w prezencie.
      • Udekorować twarz uśmiechem.
      • Pomóc potrzebującym.
      • Dzielić się miłością i radością.
      • Przystroić serce w wiarę i nadzieję.

       A jeżeli coś pójdzie nie tak, wrócić do punktu 1

      Filip, Kuba, Wojtek

    • 5 GRUDNIA Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
     • 5 GRUDNIA Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

     • Wszystkim Wolontariuszom

      życzymy radości w sercu,

      satysfakcji z podejmowanych działań,

      a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek,

      każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

      Opiekunowie SKW