• #solidarnizukrainą
     • #solidarnizukrainą

     • W związku z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów na terenie gminy Trzebiatów organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych artykułów. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć do zbiórki rzeczy, można je przynieść do szkoły, skąd zostaną odebrane i wysłane osobom potrzebującym.
      Potrzebne są:
      Baterie, powerbanki - NAŁADOWANE!
      Oświetlenie, w tym latarki Z BATERIAMI W ŚRODKU!
      Świece
      Zestawy pierwszej pomocy
      Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)

      Środki higieny i czystości:
      Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
      Dezodoranty
      Pasta do zębów
      Szczoteczki do zębów
      Grzebienie
      Bielizna damska, męska, dziecięca
      Podpaski
      Pampersy
      Pieluchy dla dorosłych
      Papier toaletowy i ręczniki papierowe
      Ręczniki (w tym z mikrofibry)
      Worki na śmieci
      Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji
      Maski filtrujące lub jednorazowe

      Żywność:
      woda
      żywność do szybkiego przygotowania (instant)
      batony (w tym energetyczne),
      bakalie, orzechy,
      konserwy,
      makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
      narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

      Koce zwykłe i termiczne
      Śpiwory
      Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
      Materace
      Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)
      Płaszcze przeciwdeszczowe

      Ponieważ rzeczy są potrzebne na już, zbiórkę prowadzimy do środy, 2 marca br.

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Nasi uczniowie z klas I-III zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Program powstał jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat. Głównym celem programu jest osiągniecie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W roku szkolnym 2021/2022 planowane jest wdrożenie pilotażowej edycji programu w placówkach oświatowych na terenie województwa.

      Tematyka zajęć:

      1.„My zasady higieny znamy i o nasze ciała dbamy”

      2. „Profilaktyka grypy. Poznajemy przyczyny i skutki grypy”

      3. „Czym jest koronawirus”

      4. „Czyste ręce w walce z chorobami zakaźnymi”

      Zespół profilaktyczny

    • Dzień Kota
     • Dzień Kota

     • W czwartek, 17 lutego 2022 r. obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota”.

      Dzieci z grup przedszkolnych tego dnia oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami, sposobem pielęgnacji i opieki, jakiej wymagają oraz oglądały bajki, których głównymi bohaterami były koty.

      Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach, kocie zagadki („Z jakiej bajki pochodzą te koty?”) oraz prace plastyczne o kociej tematyce.

      Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

       

      Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Oliwia Brewczak

    • Wracamy do nauki stacjonarnej
     • Wracamy do nauki stacjonarnej

     • Rozporządzenie MEiN z dn. 11 lutego 2022 r. potwierdza, że nauka zdalna trwa tylko do 20 lutego br. To oznacza, że od poniedziałku, 21 lutego br., wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie stacjonarnym. 

      Do zobaczenia w szkole!

    • WALENTYNKI
     • WALENTYNKI

     • Jak co roku o tej porze przedszkolaki  świętowały Walentynki.

      Obchodziły ten dzień w pogodnej atmosferze i radosnym nastroju. Na początku dzieciom przypomniane zostały zwyczaje walentynkowe, ich historia i tradycja. Przedszkolaki poznały również patrona tego święta, Świętego Walentego. Przeprowadzono pogadanki związane z tym wyjątkowym dniem.

      Po dniu pełnym wrażeń dzieci wyniosły bardzo ważny przekaz, że kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień. Że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

       

    • Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"
     • Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"

     • Właściwe dbanie o środowisko naturalne, segregowanie odpadów, uwrażliwienie na ochronę środowiska i świadomość proekologiczną od zawsze są nieodłącznym elementem naszej pracy w szkole i przedszkolu. W tym roku przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego programu ekologicznego "Działaj z ImPETem!".

      Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Dzięki staraniom uczestników, organizatorzy, mają realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.

      Dzięki kampanii dzieci będą wiedziały, jak należy segregować odpady i dlaczego powinny to robić. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, ma pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać. Ta  kampania to sposób na edukację ekologiczną, która przynosi efekty.

      Dzieci ze wszystkich grup wykonywały ciekawe zadania, rozwiązywały karty pracy, oglądały filmy. Wspólnie stworzyliśmy żółty pojemnik w kształcie kurczaka i zgłosiliśmy go na konkurs.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

    • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?
     • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?

     • Koleżanki, Koledzy, Rodzice i Nauczyciele!

      Z tej strony Samorząd Uczniowski! Po długim okresie ciszy radiowej, spowodowanej nagromadzeniem dni wolnych, postanowiliśmy przygotować przegląd naszych ostatnich dokonań i zapowiedzieć co nas czeka w najbliższych tygodniach!

      Zacznijmy od tego, że udało nam się przeprowadzić w szkole zabawę w podchody! Choć oryginalnie planowaliśmy ją na okres przedświąteczny, plany pokrzyżował nam koronawirus (nie pierwszy raz). W związku z tym, postanowiliśmy przymknąć oko na kalendarz i po prostu przeprowadzić je między Nowym Rokiem a początkiem ferii zimowych. W ramach przygotowanej przez nas zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie zaginionej listy grzecznych dzieci Świętego Mikołaja! W poszukiwaniach wzięło udział aż 50 uczniów naszej szkoły, począwszy od drugoklasistów, na ósmoklasistach kończąc! Listę udało się odnaleźć, rozwiązując po drodze szereg rymowanych łamigłówek, takich jak:

      „Najmłodsi spośród was są mi szczególnie bliscy,

      Bo dostaję od nich zawsze bardzo piękne listy.

      Piszą o zabawkach, swatają ze mną babcie…

      Listę zostawiłem tam gdzie są ich kapcie?”

      Zabawa okazała się świetnym przerywnikiem między kolejnymi lekcjami, wywołując mnóstwo uśmiechów na wszystkich twarzach. Co widać na dołączonych do galerii zdjęciach!

      Koniec chwalenia, czas na ogłoszenia!

      Od poniedziałku (21 lutego) wracamy do losowania szczęśliwego numerka.

      W następną środę (czyli 23 lutego) odbędzie się akcja karnawałowa pod tytułem „Powrót do lat 80-tych”! Tego dnia, zachęcamy wszystkich (przy akompaniamencie największych hitów disco) do przyjścia w stroju żywcem wyrwanego z „Xanadu”! „Dzwony”? Zdecydowanie! Koszule o szerokim kołnierzu? Mile widziane! Loki nakręcone na wałkach? Strzał w dziesiątkę! Wrotki? … trzeba spytać panią woźną! Każda osoba, która razem z nami cofnie się w czasie o 40 lat zagwarantuje punkty swojej klasie w rankingu na „Najlepszą Klasę”. Punktacja wciąż jest dość wyrównana! Każda klasa ma szansę na wygraną!

      Otwieramy również castingi do szkolnego „Mam Talent”! Droga koleżanko, drogi kolego - jeżeli potrafisz coś, czego nie potrafią twoi rówieśnicy, to chcemy to zobaczyć! Pokażmy, że szkoła to nie tylko klasówki, lektury i prace domowe, ale też miejsce, w którym każdy z nas może pokazać swoje pasje i… no właśnie, talenty! Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania się i wyboru finalistów wkrótce.

      Zachęcamy całą naszą wspaniałą szkolną społeczność do wspólnej zabawy razem z nami w myśl sentencji „Wspólnie zwykli ludzie mogą osiągnąć niezwykłe rezultaty” (Becka Schoettle).

      Pozdrawiamy i do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Dzień bez Opakowań Foliowych
     • Dzień bez Opakowań Foliowych

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: ograniczenie plastikowych odpadów.

      Uczniowie klasy trzeciej obejrzeli prezentację, dzięki której poznali informacje dotyczące plastiku i jego wpływu na naszą planetę.  Następnie wykonali ćwiczenia interaktywne, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę.

      Trzecioklasiści znają już sposoby jak uchronić naszą planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej, a drugie śniadanie przynoszą w torebkach papierowych lub śniadaniówkach :)

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • Legenda o Baszcie Kaszanej
     • Legenda o Baszcie Kaszanej

     • Uczestnicy koła muzycznego przygotowali inscenizację muzyczną z elementami pantomimy pt. "Legenda o Baszcie Kaszanej”. W aktorów wcielili się uczniowie: Borowik N., Graczyk Z., Kalbukowska W., Kowalska M., Kramarz A., Krupa A., Łapa A., Stępczyk J., Walentynowicz W.

      W przedstawieniu wykorzystano prace plastyczne, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Tekst legendy został napisany kilkanaście lat temu na potrzeby Giełdy Turystycznej przez Romualdę Szwemin.

      Zapraszam do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/oGY1T5RmOzo

      Renata Jankowska.

    • Spotkanie z higienistką szkolną
     • Spotkanie z higienistką szkolną

     • W czwartek 27 stycznia 2022 roku w grupach przedszkolnych odbyło się spotkanie z higienistką szkolną, podczas którego dzieci dowiedziały się jak należy zapobiegać infekcjom oraz właściwie myć ręce. Dużą uwagę Pani higienistka zwróciła na uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania higieny osobistej i częstego mycia rąk ciepła wodą i mydłem, a także na mycie rąk zachowując poszczególne etapy podczas wykonywania tej czynności w określonym czasie. Dzieci razem z zaproszonym gościem wesoło zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem jak prawidłowo myć ręce.

      Agata Borowa-Pasiecznik, Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak

     • BEZPIECZNE FERIE

     • Tuż przed feriami, dnia 28 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne, podczas którego panowie Adam Dąbrowski i Dominik Cieszyński- strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówili zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

      Drogi uczniu! Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, ale pamiętaj o zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych!

      1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Korzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
      2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
      3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
      4. Zawsze bądź widoczny na drodze! Pamiętaj o odblaskach!
      5. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz się bawił!
      6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
      7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
      8. Bawiąc się śnieżkami -nigdy nie celuj w głowę!
      9. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
      10. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

      Zespół profilaktyczny

    • WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK
     • WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z j. angielskiego. Miło mi poinformować, że następujący uczniowie zdobyli tytuły laureatów:

      klasa I

      • Maria Duraczek - VI miejsce
      • Nina Kruszyńska –  VI miejsce
      • Amelia Mączyńska- V miejsce
      • Aurelia Myślicka -VI miejsce
      • Gabriela Wojarska – IV miejsce

      klasa II

      • Maria Bandrowska VI miejsce
      • Julia Kramarz VII miejsce

      klasa III

      • Karina Kędroń  - III miejsce
      • Laura Piętak -V miejsce
      • Amber Spychalska - II miejsce

      Gratulacje

      Szkolny koordynator konkursu: Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • WIKTOR ZNÓW NAJLEPSZY
     • WIKTOR ZNÓW NAJLEPSZY

     • Wiktor Wojarski wrócił właśnie z Meksyku, gdzie w Acapulco wystartował w najbardziej prestiżowych zawodach dla młodych karateków: Karate Youth League. Kolejny raz pokazał, że jest najlepszy. Do Polski powrócił ze złotym medalem.  

      GRATULACJE

    • Świat na Tak
     • Świat na Tak

     • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły przyjaznej wolontariatowi Fundacji „Świat na Tak”. Jest on wyrazem uznania dla działalności Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Certyfikat potwierdza, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie szerzy idee i wspiera wolontariat wśród dzieci i młodzieży.

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

    • Nauka zdalna od 27 stycznia
     • Nauka zdalna od 27 stycznia

     • Zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dn. 26 stycznia 2022 r. klasy V-VIII od jutra, tj. od 27 stycznia, przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie łączą się z nauczycielami jak dotychczas przez TEAMS. 

      Oddziały przedszkolne oraz klasy I-IV nadal uczą się w trybie stacjonarnym.

      Taka forma nauki obowiązuje 27 i 28 stycznia, a po feriach od 14 do 25 lutego włącznie. O wszelkich zmianach będziemy informować.

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W najchłodniejszej porze roku w naszym przedszkolu odbyło się najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka. Niestety również w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dla dziadków nagrane zostały filmy z uroczystości, które zostały wysłane rodzicom.

      Agata Borowa- Pasiecznik, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak

    • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA - podsumowanie akcji “Przerwa na czytanie”– BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE
     • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA - podsumowanie akcji “Przerwa na czytanie”– BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

     • W październiku 2021 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze “Przerwa na czytanie”– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w ubiegłym roku dołączyła również nasza szkoła.  

      Oficjalnie ogłaszamy, że przyczyniliśmy się do ustanowienia NOWEGO REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Uwaga! Nowy rekord to 377 586 osób!

      Akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Do rekordu swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie ze szkół we Francji, Irlandii i na Litwie, Belgii, USA i na Ukrainie. Czytano w szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji.

      Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, mimo niesprzyjających okoliczności, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji.

      Koordynatorzy: D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz, A. Socha

     • Przedszkolaki dokarmiają dzikie ptaki

     • Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. Wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami przystąpiły do organizowanej w naszym przedszkolu akcji „Przedszkolaki dokarmiają ptaki”. Dzięki zbiórce karmy mogą z wielkim zaangażowaniem dokarmiać je ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. Dziękujemy.

      PTAKI.doc

      Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak