• Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem
     • Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem

     • Tuż przed feriami zimowymi w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem, Panem Aleksandrem Banaszakiem. Celem spotkania była edukacja dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne.

      Pan Aleksander przypomniał o zasadach zachowania bezpieczeństwa w domu oraz jak właściwie zachować się podczas pożaru, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Czas na podsumowanie!
     • Czas na podsumowanie!

     • Za nami I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Czas na podsumowanie! 10 lutego odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor gratulowała uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i 100% obecność. Wręczono nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Starsi uczniowie odebrali nagrody zdobyte podczas I Szkolnego Turnieju w układaniu KOSTKI RUBIKA na czas. Młodsi odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie profilaktycznym na plakat pt.: Bezpieczne ferie zimowe oraz w Ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice klasy IIa Amelia Mączyńska i Maria Duraczek.

      Podsumowano również udział naszej szkoły w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorzy akcji-pan Adam Dąbrowski oraz pani Ewa Idzi wręczyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę.

      W drugiej części apelu, nasz gość, pan Adam Dąbrowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówił zasady bezpiecznego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych.

      Ferie są po to abyś drogi uczniu odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

      Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

      - KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

      - NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

      - NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

      - NIE ufaj osobom obcym,

      - NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

      - NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

      - NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

      - BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

      - NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,

      - NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,

      - NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

      - NIE doczepiaj sanek do samochodu,

      - NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

       Baw się i bądź bezpieczny!

       Zespół wychowawczo- profilaktyczny

    • Karmy paka dla zwierzaka
     • Karmy paka dla zwierzaka

     • Jak co roku w miesiącach zimowych przeprowadzona jest w oddziałach przedszkolnych zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. W tym roku szkolnym takich akcji w naszej szkole było więcej, za co bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom.  Zebrana karma trafiła do pani Moniki z Trzebiatowa, która od wielu lat bezinteresownie pomaga porzuconym i bezpańskim zwierzętom.

      Anna Głębikowska

    • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022
     • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022

     • W tym roku przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do szczytnej akcji, która miała wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

      Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w ramach VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli, burs i innych placówek „Ile waży św. Mikołaj?”, który trwał od 17.10.2022 – 31.01.2023 r.

      Organizowany przez Fundację konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w podanym okresie.

      Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 21,1 kg monet . Uzyskana kwota wyniosła 266 zł. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji przelewem bankowym.

      Dzieci z każdej grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od organizatorów.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY
     • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY

     • 21 stycznia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się XXVII „Spotkanie Czterech Świec”. W tym dniu uroczystość połączyła wiernych kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie kolędowali w wielu językach. Nasze uczennice z klasy IV zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w bloku wyznania rzymskokatolickiego.

      Podczas występów dziewczynki zaśpiewały piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia.

      Renata Jankowska

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych