• Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem

• Tuż przed feriami zimowymi w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem, Panem Aleksandrem Banaszakiem. Celem spotkania była edukacja dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne.

Pan Aleksander przypomniał o zasadach zachowania bezpieczeństwa w domu oraz jak właściwie zachować się podczas pożaru, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Zespół edukacji przedszkolnej

• Czas na podsumowanie!

• Za nami I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Czas na podsumowanie! 10 lutego odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor gratulowała uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i 100% obecność. Wręczono nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Starsi uczniowie odebrali nagrody zdobyte podczas I Szkolnego Turnieju w układaniu KOSTKI RUBIKA na czas. Młodsi odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie profilaktycznym na plakat pt.: Bezpieczne ferie zimowe oraz w Ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice klasy IIa Amelia Mączyńska i Maria Duraczek.

Podsumowano również udział naszej szkoły w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorzy akcji-pan Adam Dąbrowski oraz pani Ewa Idzi wręczyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę.

W drugiej części apelu, nasz gość, pan Adam Dąbrowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówił zasady bezpiecznego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Ferie są po to abyś drogi uczniu odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

- KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

- NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

- NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

- NIE ufaj osobom obcym,

- NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

- NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

- NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

- BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

- NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,

- NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,

- NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

- NIE doczepiaj sanek do samochodu,

- NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

Baw się i bądź bezpieczny!

Zespół wychowawczo- profilaktyczny

• Karmy paka dla zwierzaka

• Jak co roku w miesiącach zimowych przeprowadzona jest w oddziałach przedszkolnych zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. W tym roku szkolnym takich akcji w naszej szkole było więcej, za co bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom.  Zebrana karma trafiła do pani Moniki z Trzebiatowa, która od wielu lat bezinteresownie pomaga porzuconym i bezpańskim zwierzętom.

Anna Głębikowska

• Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022

• W tym roku przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do szczytnej akcji, która miała wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w ramach VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli, burs i innych placówek „Ile waży św. Mikołaj?”, który trwał od 17.10.2022 – 31.01.2023 r.

Organizowany przez Fundację konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w podanym okresie.

Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 21,1 kg monet . Uzyskana kwota wyniosła 266 zł. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji przelewem bankowym.

Dzieci z każdej grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od organizatorów.

Zespół edukacji przedszkolnej

• WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY

• 21 stycznia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się XXVII „Spotkanie Czterech Świec”. W tym dniu uroczystość połączyła wiernych kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie kolędowali w wielu językach. Nasze uczennice z klasy IV zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w bloku wyznania rzymskokatolickiego.

Podczas występów dziewczynki zaśpiewały piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Renata Jankowska