• Teatr Blaszany Bębenek z Krakowa z wizytą w naszej szkole
     • Teatr Blaszany Bębenek z Krakowa z wizytą w naszej szkole

     • 5 grudnia zawitali do nas aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek z Krakowa ze spektaklem pt. „Renifer Niko ratuje święta”. Przedstawienie skierowane było do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.  Aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawili piękną historię małego renifera, który pomimo wielu przeciwności losu nauczył się latać, ostrzegł Św. Mikołaja przed podstępnym wilkiem i uratował święta. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy za wizytę i na pewno jeszcze nie raz skorzystamy.

      Zespół edukacji przedszkolnej.

    • Mikołajki w Trzebiatowie i kiermasz bożonarodzeniowy
     • Mikołajki w Trzebiatowie i kiermasz bożonarodzeniowy

     • 4 grudnia pod Ratuszem w Trzebiatowie odbyły się gminne Mikołajki. Jak co roku nasza szkoła miała do dyspozycji miejsce na kiermaszu aby wystawić różne ozdoby świąteczne , upominki, domowe wypieki. W tym roku to oddziały przedszkolne podjęły się reprezentowania szkoły na tym stanowisku. Rodzice naszych kochanych przedszkolaków stanęli na wysokości zadania i przygotowali mnóstwo wspaniałych ciast, babeczek, pierników, swojskiego miodu , orzechów i wiele innych pyszności, które w mig się sprzedawały.  Z uzyskanych pieniędzy przedszkole będzie mogło zakupić nowe zabawki dla każdej z grup. Również przedszkolaki miały swój wkład w obchody Mikołajek śpiewając piosenki na scenie . Brawa dla małych artystów, którzy mimo nieprzyjemniej aury tak licznie przybyli aby w radosny sposób powitać Mikołaja. Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc i zaangażowanie wszystkich rodziców i dzieci.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • W minionym tygodniu (we wtorek konkretnie), naszą Szkołę odwiedziła delegacja z dalekiej Laponii. Sam Święty Mikołaj, choć ciężko było go poznać (nowa dieta + cross fit zrobiły swoje), wraz ze swoją świtą (zaskakująco podobną do uczennic naszej szkoły) przyjechał aby sprawdzić czy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły należycie przygotowali się na nadejście upragnionych świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzał, czy klasy są udekorowane, a choinki przystrojone kolorowymi bombkami i łańcuchami, czy na korytarzach gra jego ulubiona piosenka „Last Christmas” (mało znany fakt o Mikołaju – był na koncercie George’a Michaela rekordowe 37 razy w ciągu jednego roku! Co za wyczyn!), oraz czy pamiętamy, aby dobre uczynki wzajemnie czynić nie tylko od święta. Po zakończonej inspekcji, Mikołaj oddalił się w kierunku bliżej niesprecyzowanego ośrodka wypoczynkowego na zabiegi SPA i saunę, którą uwielbiają wszyscy Finowie. Jak wynika z otrzymanego przez Samorząd Uczniowski raportu, nasza Szkoła otrzymała najwyższe noty, a wszyscy uczestnicy obchodów mikołajek otrzymali słodką nagrodę.

      Samorząd Uczniowski

    • Nie ma nudy na szkolnych korytarzach
     • Nie ma nudy na szkolnych korytarzach

     • Każda aktywność fizyczna jest świetnym treningiem dla mózgu. Nasi uczniowie to wiedzą, dlatego chętnie korzystają z ping ponga – zwanego też tenisem stołowym, lub z gry piłkarzyki- nazywanej futbolem stołowym. Oba stanowiska znalazły się na prośbę uczniów na szkolnych korytarzach.

      Obie gry uaktywniają mózg do działania i nie narażają go na urazy, co niewątpliwie cieszy nauczycieli i rodziców.  Są też bardzo skutecznym treningiem poznawczym, który usprawnia myślenie. Ponadto aktywują mózg do:

      -szybkich reakcji i planowania strzałów

      -przewidywania strategii przeciwnika

      -dostosowywania swoich ruchów do zachowań przeciwnika

      -aktywnego śledzenia wzrokiem lotu piłki.

      Z tego właśnie względu te gry nazywane są aerobowymi szachami dla mózgu.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

    • Mikołajki w przedszkolu
     • Mikołajki w przedszkolu

     • Zgodnie z tradycją we wtorek 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. Z ranka odwiedzili nas goście z Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, którzy w ramach edukacji ekologicznej przekazali naszym dzieciom gry i puzzle edukacyjne związane z segregacją odpadów. Następny gość to Pan który miała czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

      Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców
     • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców

     • 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W naszej szkole promujemy zdrowie, szeroko rozumianą profilaktykę, dlatego też co roku odbywa się konkurs wiedzy o AIDS i HIV. Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na lekcjach biologii omawialiśmy zagadnienia dotyczące zarówno AIDS jak i HIV, powstały plakaty, które zdobią gabinet biologiczno-chemiczny, a w dniu obchodów Światowego Dnia AIDS odbył się apel na którym rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Wiedzy. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego konkursu, a są nimi:

      I miejsce – Filip Bandarowicz, uczeń klasy VII a

      II miejsce – Dariusz Hładuń, uczeń klasy VII a

      III miejsce – Szymon Matuszewski, uczeń klasy VII a

      Pozostali uczniowie klasy siódmej biorący udział w konkursie, także otrzymali nagrody pocieszenia.

      Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

      Agata Sperczyńska

    • Dzień Misia
     • Dzień Misia

     • W poniedziałek 28 listopada 2022 roku przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały historię powstania święta, musiały wykazać się wiedzą i odgadywać zagadki o misiach.

      W nagrodę za znajomość „misiowej natury” do dzieci przybył Pluszowy Miś Teddy, który porwał wszystkich do zabawy przy muzyce. Po „ pluszowych tańcach” każdy przedszkolak otrzymał małego misia. Dzień Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!
     • NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!

     • 22 listopada, dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie starszych klas szkół podstawowych z naszej gminy mieli możliwość wzięcia  udziału w widowisku artystycznym o charakterze profilaktycznym. Podczas spotkania dwaj przyjaciele Łukasz Bęś ( pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank ( pseud. Dj, Yonas) podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami i zwrócili uwagę na to aby być sobą, mieć wartości i żyć według nich. Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają ich rozwój. Zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń.  Jak sami podkreślają: „Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!”.

      RYMcerze podzielili się z uczniami swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska oraz  rapując utwory poświęcone temu tematowi. Zasady, które szkoła stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru. Młodzież bawiła się fantastycznie na hip-hop'owym koncercie. Mamy nadzieję, że ważne treści trafiły wprost do młodych odbiorców  pobudziły samoświadomość uczniów w zakresie problemów uzależnień oraz ich skutków a także zmusiły do refleksji nad sensem życia i odpowiedzialnych wyborów.  Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.

      Ewa Idzi

    • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF
     • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie otrzymała dyplom wraz z zaświadczeniem za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2022 roku. Podziękowania dla placówki złożyła także Pani Renata Bem – Zastępca Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

     • Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

     • Koniec listopada to w przedszkolu zawsze czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia Panie zamieniają się w czarodziejki i razem z dziećmi sprawdzają co przyniesie przyszłość. W tym roku nie mogło się obyć bez ustawiania bucików, wróżenia z liczb, kolorów i symboli oraz wiele innych atrakcji.

      Zespół edukacji przedszkolnej

       

    • Dyskoteka andrzejkowa
     • Dyskoteka andrzejkowa

     • Samorząd Uczniowski pragnie zaprosić wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII na dyskotekę andrzejkową, w środę (30.11.) od godziny 1600. Poza klasyczną zabawą do najnowszych przebojów i ponadczasowych szlagierów oferujemy: andrzejkowe gry, wróżby i konkursy, gorące tosty i pyszne napoje.

      Wstęp na dyskotekę kosztuje 2 zł + zgoda od rodzica (z informacją dotyczącą powrotu do domu)!

      Zapraszamy!
      Samorząd Uczniowski

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole obchodziliśmy w poniedziałek 21 listopada pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Na zajęciach uczniowie rozmawiali o dziecięcych prawach i przywilejach. Klasy przygotowały plakaty, którymi udekorowano szkolne korytarze. Starsi uczniowie włączyli się w Błękitny Marsz ulicami miasta, który połączył wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Trzebiatów. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, okazując wsparcie wszystkim dzieciom na świecie. Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

       

    • Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu
     • Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu

     • W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o charakterze prospołecznym. Na zajęciach dzieci poznały swoje prawa, a także dowiedziały się, gdzie można znaleźć informacje na temat praw dzieci. Tego dnia wykonaliśmy wspólnie piękne rysunki, a także książeczki informujące o prawach dzieci. 

      Równie ważnym dniem, który świętowaliśmy, jest Dzień Życzliwości obchodzony 21.11. W związku z tym na przedszkolnym korytarzu pojawił się plakat informujący o tym wydarzeniu. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy z dziećmi na temat sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim jak być koleżeńskim, uprzejmym  życzliwym.

      Przesłanie tej akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • HERBATKA DLA SENIORA
     • HERBATKA DLA SENIORA

     • W Oddziałach Przedszkolnych gościliśmy Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Trzebiatowa, które przyjechały poczytać dzieciom bajki. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez przemiłe Panie.

      Paniom został wręczony wielki prezent z herbatami, które dzieci zbierały w ramach akcji „Herbatka dla Seniora”. Panie natomiast poczęstowały dzieci słodkim wafelkiem.

      Było to bardzo miłe spotkanie, mamy nadzieję, że herbatki ofiarowane prosto z serca umilą długie jesienno-zimowe wieczory.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

     • BohaterON – włącz historię

     • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

      Nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do realizacji projektu BohaterON - włącz historię! Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem uczniowie  przygotowali życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie plakatów, książeczek złożonych z indywidualnych wpisów, rysunków, laurek. Następnie zostały one skopiowane i wysłane drogą internetową do adresatów.

      Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

      Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, o Ich odwadze nie zginie. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom.

      Ewa Idzi

     • Z wizytą w Fundacji PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie

     • Jak co roku Szkolny Klub Wolontariatu w swoich działaniach nie zapomina o zwierzętach. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić Fundację PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie. Jest to fundacja działająca na rzecz dobrostanu zwierząt. Obecnie w Polsce organizacja prowadzi 12 placówek i opiekuje się wszystkimi zwierzętami potrzebującymi pomocy. Odwiedzone przez nas miejsce jest stacją ratunkową dla koni z transgranicznych transportów śmierci zwierząt. Od 1994 roku jest to miejsce życia dla ponad 60 koni na 44 ha ziemi w przestronnych stajniach. Jest też równocześnie alternatywnym schroniskiem dla ponad 65 psów, kotów, królików, szopów, gęsi i kur.

      Naszych wolontariuszy przywitał pracownik fundacji, który  opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się ze zwierzętami i o tym, jakie są ich zwyczaje. Podczas wizyty zostaliśmy oprowadzeni po terenie schroniska, karmiliśmy konie przywiezionymi przez nas jabłkami. Nasza wizyta poprzedzona była zorganizowaną w szkole zbiórką karmy dla zwierząt, którą w dużej ilości zawieźliśmy do fundacji. Była to ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Fotorelacja z wizyty w albumie szkolnym – zapraszamy do obejrzenia.

      SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

    • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg
     • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg

     • Na zaproszenie Oddziału Wojskowego PTTK w Kołobrzegu wspólnie z Kołem PTTK „Baszta Kaszana”, w sobotę, 19 listopada, wzięliśmy udział w Rajdzie Niepodległości. Drużyna „Szybcy i Wściekli” z klas VIII naszej szkoły przeszła długą trasę po Kołobrzegu, upamiętniając 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa biegła ważnymi punktami związanymi z przeszłością Polski na ziemiach odzyskanych: obelisk ppor Łopuskiego, pomnik walk o Kołobrzeg – budynek poczty, pomnik Piłsudskiego, katedra - pomnik Milenijny, pomnik Sanitariuszki, pomnik Zaślubin z Morzem, pomnik komandora Mieszkowskiego przy latarni morskiej.

      Rozpoczynaliśmy Rajd w sali widowiskowej klubu wojskowego, w której wysłuchaliśmy koncertu Studia Wokalnego Klubu 8brem – piosenka patriotyczna. Zakończyliśmy Rajd w Reducie Solnej. Nie zabrakło oczywiście … pysznej,  gorącej grochówki – bo pogoda była iście zimowa – pierwszy śnieg w tym roku i pierwsze bitwy na śnieżki.  

      Opiekunowie – W. Matiaszowska, B. Brzozowska

    • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY
     • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowny Rodzicu,

      faza dojrzewania Twojego dziecka to bardzo ważny okres jego życia. Zmiany zachodzące w ciele młodego człowieka, wymagają okresowej kontroli medycznej narządu ruchu, która pozwala w porę zapobiegać wszelkim nieprawidłowościom. Prawidłowy przebieg tego ważnego dla dziecka okresu, to również najlepszy sposób na minimalizowanie ryzyka problemów zdrowotnych w dorosłym życiu.

      Bieżąca diagnostyka narządu ruchu powinna być w tym czasie realizowana w minimalnej częstotliwości raz do roku. Pozwala zapobiegać problemom unikając procesu leczenia.

      Zapraszamy do rejestracji bezpłatnej wizyty kontrolnej w ramach realizowanego programu „Zdrowy Uczeń”. Jak ustalić dogodny termin bezpłatnej wizyty ? Zajrzyjcie na grafikę.

      Zadbajmy wspólnie o zdrowie Twojego dziecka !!!

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem  tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

      W naszej szkole Dzień Zdrowego Jedzenia był obchodzony na wiele sposobów: od pogadanek i omówienia Piramidy Zdrowia, przez samodzielne przygotowanie wartościowego śniadania i degustację przygotowanych smakołyków.

      Było smacznie, zdrowo i wesoło!

      Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

    • 11 listopada
     • 11 listopada

     • Dzisiaj wielka jest rocznica

      Jedenasty listopada!...

      Tym, co zmarli za ojczyznę

      Hołd wdzięczności Polska składa.

      Im to bowiem zawdzięczamy

      wolność, mowę polską w szkole,

      to, że tylko z ksiąg historii

      poznajemy dziś niewolę.

      Uroczyście biją dzwony

      w mieście flagi rozwinięto

      i me serce się raduje,

      że obchodzę polskie święto.

                                   L.Wiszniewski

      104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i w tym roku została pięknie uczczona przez dzieci z naszego przedszkola. Pod okiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym, tańczyły krakowiaka i grały na instrumentach. Wszystko po to, aby już od najmłodszych lat dzieci potrafiły upamiętnić to ważne dla nas, Polaków, wydarzenie.

      Zespół edukacji przedszkolnej

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych