• XXI Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej 2022
     • XXI Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej 2022

     • Ruszyliśmy kolejny raz po 2-letniej przerwie: „Morskie Potworki” z p. Filipowicz, „Teletubisie” z p. Konior  oraz „Szybcy i Wściekli”.

      Dwa dni wędrówki: sobota –  przejazd pociągiem PKP na trasie Trzebiatów – Bieczyno, potem już pieszo z Bieczyna przez Gorzysław, Trzebusz, Nowielice Białoboki do Trzebiatowa pod mury miejskie nad Regą; niedziela: ruszyliśmy ulicami Trzebiatowa od Ratusza do Pałacu nad Młynówką. Bo ten Rajd ma na celu upamiętnić rocznicę nadania praw miejskich dla miasta Trzebiatowa. Ma również pozwolić aktywnie spędzić czas wolny oraz integrować drużyny rajdowe. Mała rywalizacja - dzięki wiedzy o okolicy dwie młode drużyny (w kategorii klas I-V) zostały nagrodzone pucharami.  Po wędrówce czekała na nas: w sobotę ciepła kiełbaska a w niedzielę pyszna grochówka. Słońce i wiatr oraz dobre humory towarzyszyły nam w czasie całej imprezy. Będziemy też liczyć punkty do odznaki turystyki pieszej.

      Z turystycznym pozdrowieniem – koordynator – W. Matiaszowska

    • DZIEŃ FIZYKI
     • DZIEŃ FIZYKI

     • W piątek 13 maja w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie , które zostało zorganizowane przez Pana Adama Kamińskiego nauczyciela fizyki. Dzieci ze starszych klas przygotowały eksperymenty i doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Podczas przerw prezentowały je swoim kolegom i koleżankom zachęcając w ten sposób do zainteresowania tym trudnym dla większości uczniów przedmiotem. Dzięki uprzejmości Pana Adama również przedszkolaki mogli uczestniczyć w prezentacji doświadczeń. Pan Kamiński w bardzo ciekawy sposób opowiadał o poszczególnych doświadczeniach oraz pozwalał chętnym dzieciom na samodzielne przeprowadzenie eksperymentu.

      Dzieci wróciły do sal zachwycone i rozentuzjazmowane pokazem. Mamy nadzieję, że fizyka w późniejszych latach będzie dla nich równie przyjemna i ekscytująca jak podczas tego dnia .

      Dziękujemy za zaproszenie, ciekawy wykład i pokazy.

      Anna Kamińska , Danuta Miętka

    • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ
     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ

     • W piątek 6 maja br. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie. Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków, ratują ludzkie życie. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.

      Wizyta w Straży Pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i wręczyły prezent: własnoręcznie przygotowaną książeczkę ze swoimi pracami plastycznymi, dotyczącymi minionego "Dnia Strażaka", a panowie odwdzięczyli się słodkim upominkiem.

      Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.  

      J.Kamińska, D.Miętka, A.Kamińska, A.Borowa-Pasiecznik

    • Osiągnięcia plastyczne
     • Osiągnięcia plastyczne

     • W XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Tradycje Wielkanocne” główną nagrodę w kategorii klas I-III SP otrzymała Amelia Mączyńska z klasy pierwszej.

      Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. Celem konkursu było przedstawienie obrzędów i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 1474 prac ze 111 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.

      Wyróżnione prace zostały zaprezentowane w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma w Płocku.

      Gratulujemy sukcesów.

      Renata Jankowska

    • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA
     • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

     • Uczniowie klas I - III Światowy Dzień Zdrowia świętowali w zasadzie przez cały kwiecień. Odbywały się różnorodne działania związane z promocją zdrowia wśród uczniów. Przeprowadzano zajęcia na temat zdrowego odżywiania i stylu życia, oglądano prezentacje multimedialne i filmy o chorobach zakaźnych, przyczynach i skutkach grypy. Dzieci aktywnie spędzały przerwy na boisku szkolnym, chętnie korzystały z siłowni. Na zakończenie akcji odbył się dzień zdrowego śniadania, podczas którego dzieci przygotowały pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki.

      Nauczyciele klas I-III

    • Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

     • Tegoroczna misja Samorządu Uczniowskiego polegająca na zintegrowaniu społeczności szkolnej zaczęła przynosić pierwsze owoce ciężkiej, całorocznej pracy. Na sugestię uczniów, nasza szkoła postanowiła zorganizować własne obchody „Dnia bez plecaka”, czyli akcji polegającej na przyniesieniu niezbędnych artykułów szkolnych w naczyniu innym niż torba, plecak czy worek. Nasi koledzy i koleżanki ochoczo podjęli się tego zadania prezentując gamę alternatyw dla klasycznego tornistra.

      Pod względem frekwencji najlepiej zaprezentowały się klasy IV a (87,5%), V a (84,2%) oraz VII b (81,8%), i zostały one nagrodzone odpowiednią ilością punktów w naszym rankingu aktywności. Niekwestionowanym liderem zabawy okazała się jednak klasa I a, która osiągnęła 100% frekwencję!

      Jednocześnie do standardowego pomiaru frekwencji zorganizowaliśmy konkurs na NAJLEPSZY, najbardziej kreatywny plecak, o wybór którego poprosiliśmy naszych opiekunów: panią Ewę, panią Agatę oraz pana Adama. Po długich i burzliwych obradach, oraz zasięgnięciu drugiej opinii, jury postanowiło przyznać miejsca według następującej kolejności:

      1. Filip Korzeniowski VII a
      2. Jakub Ciach VII a
      3. ex aequo:
       • Antoni Krupa V a
       • Julia Rębisz VII a
       • Sebastian Olejnik VIII a
       • Natalia Szymanowicz VIII a

      Laureatom gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w naszych kolejnych wydarzeniach!

      Samorząd Uczniowski

    • Wyniki konkursu wielkanocnego
     • Wyniki konkursu wielkanocnego

     • W kwietniu 2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny z języka niemieckiego „Das Ostern” – Wielkanoc. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i kultury niemieckojęzycznej, rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy oraz motywacja do nauki języka niemieckiego.

      Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem. W wyniku obrad jury przyznano:

      Oddziały przedszkolne – „Das Osterei”:

      I miejsce – Ignacy Socha

      II miejsce – Szymon Tabor

      III miejsce – Michalina Samulska

      Klasy I-III – „Frohe Ostern”:

      I miejsce – Herman Korzun

      II miejsce – Julia Sagan

      III miejsce – Natalia Kapłon

      Klasy IV-VIII – „Osterdekoration”:

      I miejsce – Zuzanna Graczyk

      II miejsce – Jakub Świtała

      III miejsce – Szymon Gałdyś

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

      Organizator: nauczyciel języka niemieckiego – Natalia Obuchowicz

    • Majówka szczęśliwa dla Filipa
     • Majówka szczęśliwa dla Filipa

     • I miejsce Filipa Korzeniowskiego w 2 rundzie Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Pomorza Zachodniego 2022 w Cross Country. Gratulujemy, Filipie!

      Zawody motorowe odbyły się 1 maja na torze w Trzciance przy miejskim jeziorze (Pojezierze Wałeckie). Atrakcją dla miłośników motoryzacji był towarzyszący zawodom bieg pokazowy motocykli zabytkowych takich jak WSK czy WFM.

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE PSZCZÓŁEK
     • WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE PSZCZÓŁEK

     • W czwartkowy wiosenny słoneczny poranek dzieci z grupy "Pszczółek" zaprezentowały wiosenne przedstawienie. W pięknej scenografii i wiosennym klimacie przedszkolaki przedstawiły urokliwą inscenizację, która pozwoliła w pełni poczuć trwającą już wiosnę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Należy podkreślić, że przygotowanie piękny strojów małych artystów to efekt pracy i zaangażowania rodziców, za które bardzo dziękujemy.

      Agata Borowa- Pasiecznik

       

     • DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia to na całym świecie wyjątkowa data, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem tego dnia jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska. Dobrze o tym wiedzą nasze przedszkolaki, które bardzo chętnie włączyły się do akcji. Były pogadanki, prezentacje, prace plastyczne, zabawy i quizy dotyczące ekologii i recyklingu. Starszaki nawet pokusiły się o posprzątanie terenu dookoła naszej szkoły wyszukując zabłąkanych butelek i papierków.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska , Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik , Oliwia Brewczak

    • Światowy Dzień Książki
     • Światowy Dzień Książki

     • Dnia 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa, czyli nas wszystkich.  Uczniowie klasy III przygotowali na ten dzień plakaty ilustrujące ich ulubione książki, następnie krótko o nich opowiadali. W ten sposób starali się zachęcić rówieśników do czytania. Ciekawą niespodziankę przygotowała Amber Spychalska , która przyniosła swoją autorską książkę pt.,,Kotki i Kocury” i komiks pt., ,Wielkie przygody Mruczka i Simby”. Koleżanki i koledzy z dużym zainteresowaniem słuchali młodziutkiej autorki, a Amber zapewniła, że to nie koniec jej twórczości.

      Sandra Bemsz- Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • Dzień Ziemi. Inwestujmy w naszą planetę.
     • Dzień Ziemi. Inwestujmy w naszą planetę.

     • Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.  W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu tworząc zabawki z recyklingu wystawione na szkolnych korytarzach. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Na szkolną wystawę dostarczono mnóstwo ciekawych prac; pojawiły się roboty, lalki, samochody, zwierzęta, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów.  Ponadto uczniowie wspierani przez swoich nauczycieli tworzyli zieloną przestrzeń w klasie –zielone parapety, na których zakwitły aksamitki, zazielenił się szczypiorek, groszek, rzeżucha.

      Kolejnym punktem wydarzenia był turniej ekologiczny pod hasłem” Inwestujmy w naszą planetę”, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale nasi mali ekolodzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko.

      A oto wnioski zebrane po przeprowadzonych akcjach profilaktycznych:

      -oszczędzajmy wodę;

      -zużywajmy mniej prądu;

      -segregujmy śmieci, nie korzystajmy z plastiku;

      -zamiast samochodu wybierzmy rower, komunikację miejską lub spacer;

      -zamiast wyrzucać zepsute rzeczy - spróbujmy je naprawić lub stworzyć  zabawkę;

      -posprzątajmy swoją okolicę;

      -dzielmy się swoją wiedzą!

                                 Zespół profilaktyczny

    • Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu
     • Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu

     • Kończy się kwiecień, miesiąc w którym szczególną uwagę poświęcamy osobom ze spektrum autyzmu. Celem tej kampanii jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z niezrozumieniem i izolacją, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje około 400 tysięcy osób ze spektrum autyzmu.  Zatem bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji.

      Autyzm to nie choroba, lecz inna wrażliwość na świat i to, co nas otacza. Bądźmy więc wsparciem dla naszych kolegów i koleżanek!

      Pamiętajmy, że mimo różnic każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany!

                                                                                                                         Zespół  profilaktyczny

    • Rekrutacja do klasy I
     • Rekrutacja do klasy I

     • Informujemy, że w szkole wywieszona została lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Na liście znalazły się nazwiska dzieci, któych rodzice do 25 kwietnia br. złożyli pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie.

    • Rekrutacja do klasy I
     • Rekrutacja do klasy I

     • Dyrektor SPzOI informuje, że Komisja Rekrutacyjna obradowała ws. przyjęcia dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Wszystkie wnioski złożone w terminie rozpatrzono pozytywnie. Szczegółowa lista została wywieszona w holu szkoły.

      Do 25 kwietnia 2022 r. (w godzinach pracy szkoły) rodzice dzieci zapisywanych do klasy pierwszej są zobowiązani złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Jest to warunek przyjęcia dziecka do szkoły.

      Oświadczenie woli można też przesłać na adres e-mail: rekrutacja@spzoimrzezyno.pl  

      Termin przysłania ww. oświadczenia w formie elektronicznej mija dn. 25 kwietnia 2021 r. o godz. 23.59.

      Wzór oświadczenia do pobrania poniżej.

    • WESOŁYCH ŚWIĄT!
     • WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Na nadchodzące święta wielkanocne życzymy wszystkim dużo radości, spokoju, wytchnienia i siły. Niech zmartwychwstały Chrystus daje nam wszystkim nadzieję i umacnia wiarę, że miłość zwycięży każde zło. 

      Alleluja!

    • Rekrutacja na r. szk. 2022/2023
     • Rekrutacja na r. szk. 2022/2023

     • Informujemy, że w szkole wywieszona została lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023. Na liście znalazły się nazwiska dzieci, któych rodzice złożyli pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie.

    • Filip –pierwszy na Pomorzu Zachodnim
     • Filip –pierwszy na Pomorzu Zachodnim

     • W miniony weekend - 10 kwietnia, w Pile, odbyła się I runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Cross Country. Filip Korzeniowski w wyścigu …. Zdobył I miejsce. Gratulacje!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • KARMY PAKA DLA ZWIERZAKA
     • KARMY PAKA DLA ZWIERZAKA

     • Już kolejny rok w naszym przedszkolu podjęliśmy akcję mającą na celu dokarmianie porzuconych zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami przynosiły przez cały miesiąc karmę dla bezpańskich psów i kotów którymi opiekują się dobrzy ludzie. W tym roku karma trafiła do Pani Moniki z Trzebiatowa ,która aktywnie działa na rzecz porzuconych zwierząt w naszej gminie. Przygarnia je do siebie do domu, leczy ,szuka nowych odpowiedzialnych opiekunów. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się empatii wobec zwierząt ,dostrzegają ich potrzeby i to, że zwierzęta to nie zabawki które można wyrzucać kiedy się znudzą. Dziękujemy za wsparcie.

      Anna Kamińska ,Jolanta Kamińska, Danuta Miętka ,Agata Borowa-Pasiecznik

    • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków
     • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków

     • Dyrektor SPzOI informuje, że Komisja Rekrutacyjna obradowała ws. przyjęcia dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023. Wszystkie wnioski złożone w terminie rozpatrzono pozytywnie. Szczegółowe listy zostały wywieszone w holu szkoły.

      Do 11 kwietnia 2022 r. (w godzinach pracy szkoły) rodzice dzieci po raz pierwszy zapisywanych do przedszkola są zobowiązani złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Jest to warunek przyjęcia dziecka do przedszkola.

      Oświadczenie woli można też przesłać na adres e-mail: rekrutacja@spzoimrzezyno.pl  

      Termin przysłania ww. oświadczenia w formie elektronicznej mija dn. 11 kwietnia 2021 r. o godz. 23.59.

      Wzór oświadczenia do pobrania poniżej.

      Potwierdzam_wole_zapisu_mojego_dziecka_(2022-2023).docx

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły