• Informacja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
     • Informacja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

     • W szkole została wywieszona lista kandydatów do oddzialów przedszkolnych. Proszę się z nią zapoznać.

      Rodzice dzieci, których nazwiska znajdują się na liście kandydatów do przedszkola (nie dotyczy kontynuacji), muszą ​​​​​​ do 17 marca 2023 r. złożyć potwierdzenie woli posłania dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Druk jest dostępny w sekretariacie.

      Niezłożenie w terminie ww. oświadczenia woli przez rodzica będzie skutkowało brakiem miejsca w oddziale przedszkolnym dla dziecka.


    • Rekrutacja do klasy pierwszej
     • Rekrutacja do klasy pierwszej

     • W marcu trwa nabór wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2023/2024. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne), u wychowacy grupy przedszkolnej lub w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 31 marca 2023 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji (w tym załączników do wniosku) znajdują się w Zarządzeniu Burmistrza Trzebiatowa, dostępnym pod linkiem:

    • Dzień Bez Plecaka - Plebiscyt
     • Dzień Bez Plecaka - Plebiscyt

     • Nie tak dawno w naszej Szkole zorganizowany został „Dzień Bez Plecaka” – akcja, którą uwielbiają uczniowie wszystkich. Ponad 60 uczniów zamiast torby lub tornistra przyniosło tego dnia do szkoły inny pojemnik, którego zadaniem było pomieszczenie podręczników, zeszytów, piórnika, kredek, farbek, pędzli, linijki, ekierki, kątomierza i drugiego śniadania…

      Spośród zaprezentowanych na apelu „plecaków”, jury konkursowe w postaci opiekunów Samorządu wybrało najbardziej oryginalne ich zdaniem pomysły, które zakwalifikowano do drugiego etapu – plebiscytu.

      Na szkolnym profilu Facebook (szczegóły w linku) znajduje się post połączony z galerią zdjęć. Do 3 kwietnia, jury czeka na głosy oddawane w postaci reakcji pod zdjęciami uczestników (lajki, serduszka i inne). Osoby z największą liczbą głosów zagwarantują swojej klasie dodatkowe punkty w rankingu klas!

      Liczymy, że taka forma zabawy zachęci choć niektórych z was, drodzy uczniowie, rodzice, do obserwowania szkoły w mediach społecznościowych, gdzie trafiają również ciekawe materiały z jej życia i pracy. Zachęcamy do głosowania, udostępniania i komentowania!

      Post znajdziecie pod linkiem: https://shorturl.at/bjpM7

      Samorząd Uczniowski

    • Dlaczego 21 marca nosimy dwie różne kolorowe skarpetki?
     • Dlaczego 21 marca nosimy dwie różne kolorowe skarpetki?

     • Dnia 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary” jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21.

      Data dla obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

      Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

      Uczniowie naszej szkoły, jak zawsze chętnie włączyli się w obchody tego święta, ubierając 21 marca przeróżne, kolorowe, niepasujące do siebie skarpety, jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21.

      Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

      Zespół wychowawczo-profilaktyczny

     • Pokaz mody technologicznej w oddziałach przedszkolnych

     • Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najciekawsze przebranie z wykorzystaniem surowców wtórnych „Robociaki. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały wspaniałe stroje przedstawiające urządzenia elektryczne (telefony, lodówki, pralki itp.) , które zaprezentowały na przedszkolnym korytarzu. W grupach odbyły się również pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz o tym, jak niebezpieczny może być prąd. Dzieci, które przygotowały przebrania, otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie .

      Anna Głębikowska

    • Stypendium dla Marysi
     • Stypendium dla Marysi

     • Uczennica naszej szkoły Marysia Bandrowska, reprezentująca Klub Taekwon-do HWA-RANG otrzymała stypendium za wysokie wyniki sportowe od Wójta Gminy Kołobrzeg. 

      W grudniu 2022 r. podczas Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon – do ITF wywalczyła złoto w układach formalnych. Maria ciężko pracowała przez cały rok, żeby móc cieszyć się takim sukcesem.

      Marysiu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów tej dziedzinie.

      Rozwijaj swoje pasje i marzenia.

      Trzymamy mocno kciuki.

      Wychowawca, D. Filipowicz

    • Zajęcia w pracowni #laboratoriaprzyszłości
     • Zajęcia w pracowni #laboratoriaprzyszłości

     • Uczniowie klasy IVa, w ramach autorskiego projektu: „Pokażę Ci moje hobby”, wzięli udział w warsztatach, przygotowanych i poprowadzonych przez dwie uczennice: Nadię i Sofiję.

      Dziewczynki uwielbiają szyć zabawki, postanowiły zarazić swoją pasją kolegów i koleżanki.

      Na zajęciach, które odbyły się w dostosowanej do takich wyzwań sali artystyczno-technicznej #laboratoriaprzyszłości, uczniowie uczyli się przygotowywać wykroje, dobierać tkaniny oraz nici, przenosić wzór na tkaninę i poprawnie wycinać oraz oczywiście szyć i ozdabiać. Powstały kolorowe myszki, kotki, misie, smoki. Nietypowa lekcja okazała się bardzo ciekawym i przydatnym doświadczeniem. Nawet niechętni na początku chłopcy bawili się wyśmienicie.

      Ogromne podziękowania za pomoc dla Pani Niny Królik, mamy Nadii.

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Uczniowie klasy I zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Program powstał jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat. Głównym celem programu jest osiągniecie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym planowane jest wdrożenie pilotażowej edycji programu w placówkach oświatowych na terenie województwa.

      Tematyka zajęć:

      1.„My zasady higieny znamy i o nasze ciała dbamy”

      2. „Profilaktyka grypy. Poznajemy przyczyny i skutki grypy”

      3. „Czym jest koronawirus”

      4. „Czyste ręce w walce z chorobami zakaźnymi”

      Zespół wychowawczo-profilaktyczny

    • #laboratoriaprzyszłości
     • #laboratoriaprzyszłości

     • W ramach warsztatów dotyczących Laboratoriów Przyszłości i wykorzystywanej w ich ramach technologii, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przetestować możliwości gogli VR i aplikacji Classroom VR, a także zastosowań drukarki 3D oraz długopisu 3D. Zajęcia były bardzo interesujące, a co najlepsze - praktyczne i interaktywne.

      A. Kamiński

    • Najświeższe ogłoszenia Samorządu Uczniowskiego
     • Najświeższe ogłoszenia Samorządu Uczniowskiego

     • Luty zleciał niewiarygodnie szybko! Wszak jego połowę spędziliśmy na odpoczynku w ramach ferii zimowych. Nim one jednak nastąpiły, Samorząd Uczniowski nie ustawał w swojej pracy – organizując kolejne, ciekawe inicjatywy.

      Po dwóch miesiącach oczekiwania, ponownie udało się zorganizować dyskotekę! Jej motywem przewodnim były tym razem Walentynki. Poza tańcami, wygłupami oraz stoiskiem pełnym pyszności, atrakcji dopełniły różne okolicznościowe zabawy – w tym największa w historii runda gry w gorące krzesełka! Choć chwilę zajęło rozkręcenie imprezy, zgodnie bawili się wszyscy od czwarto- do ósmoklasistów!

      Innym wyjątkowym wydarzeniem były I Szkolne Mistrzostwa w układaniu kostki Rubika. Ta logiczna łamigłówka szturmem przejęła szkolne korytarze (ku uciesze nauczycieli matematyki), stając się inspirującym elementem krajobrazu. Do zawodów przystąpiła jednak szkolna „śmietanka”. Każdy z panów: Oliwier Smalec, Adam Kramarz, Natan Piechocki oraz Wiktor Walentynowicz rozwiązali losowo pomieszaną kostkę, osiągając wyniki poniżej 70 sekund! Najszybszy z nich – Adam Kramarz, dokonał tego w 0:38:93, co stanowi aktualny rekord szkoły! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni: dyplomami, innymi odmianami kostki Rubika, zaś na ręce mistrza trafił puchar! Gratulujemy!

      Na 2 marca zaplanowaliśmy kolejne ciekawe wydarzenie – wyczekiwany Dzień Bez Plecaka! Mając na uwadze zeszłoroczne propozycje, spodziewamy się naprawdę ciekawych wariantów dla tornistra!

      Z tego miejsca zachęcamy również do polubienia profilu szkoły na Facebooku (klikając w link lub poprzez kod QR), gdzie w ramach konkursu będzie można wkrótce oddawać głosy na najciekawsze propozycje! Na temat Dnia Bez Plecaka oraz zasad głosowania – wkrótce!

      Samorząd Uczniowski

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100063361531696

       

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • sekretariat@spzoimrzezyno.pl
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych