• Dzień Dziecka w klasach I-III
     • Dzień Dziecka w klasach I-III

     • Tradycją naszej szkoły jest świętowanie Dnia Dziecka na sportowo. Ostatnio pandemia krzyżowała nam plany, ale w tym roku znów mogliśmy poczuć ducha rywalizacji i wspólnie bawić się podczas zmagań sportowych.

      Klasy I-III wzięły udział w TURNIEJU SPORTOWO - MATEMATYCZNYM. W tych zawodach konkurencje sportowe były przeplatane zadaniami matematycznymi. Każdą klasę reprezentowały drużyny o zmiennym składzie tak, aby wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości i umiejętności. Punktowano czas i poprawność wykonywanych zadań. Emocje sięgały zenitu, doping był ogłuszający, a zaangażowanie zarówno zawodników, jak i kibiców, było większe niż podczas igrzysk olimpijskich. Różnice punktowe były niewielkie. Po przeliczeniu punktów, okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa III. Na drugim miejscu znalazły się dzielne pierwszaki, które bezbłędnie rozwiązały zadania matematyczne przeznaczone dla swojej klasy. Zaszczytne III miejsce zajęła klasa II. Wszystkie klasy otrzymały nagrody w postaci piłek oraz słodką niespodziankę.

      Gratulujemy młodym zawodnikom ogromnego zaangażowania , doskonałej sprawności fizycznej i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

       

      Anna Graczyk, Dorota Skrzypińska-Rzońca

    • TURNIEJ WIEDZY O TRZEBIATOWIE
     • TURNIEJ WIEDZY O TRZEBIATOWIE

     • We wtorek 31 maja odbył się coroczny Turniej Wiedzy o Trzebiatowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii klas IV – VI byli to uczniowie: Adam Kramarz, Antoni Krupa, Wiktor Wojarski, natomiast w kategorii klas VII – VIII – Natalia Szymanowicz, Julia Wiśniewska i Michał Kołata. Zmagania młodych pasjonatów historii regionalnej oceniało Jury z Klubu PTTK ,,Baszta Kaszana” w Trzebiatowie: Janina Bojkowska i Andrzej Krzewicki oraz pracownicy TOK Anna Rzepecka, Beata Frąckowiak i Marta Górska.  Oprócz tradycyjnych pytań, pojawiło się kilka nowych konkurencji. Podczas gry pałacowej uczestnicy  zmagali się z pytaniami dotyczącymi niezwykle bogatej historii Trzebiatowa od czasów średniowiecza po lata współczesne. Drużyny rywalizowały w sześciu kategoriach m.in. układając puzzle z zbytkami Trzebiatowa, przypisując daty do wydarzeń historycznych czy poszukując w pałacu wyznaczonych punktów, przy których rozwiązywali zadania. Niezwykłą wiedzą, spostrzegawczością i sprytem należało wykazać się przy konkurencjach „prawda czy fałsz” oraz zapamiętaniem dwudziestu zdjęć, które trzeba było następnie wymienić z pamięci. Nasi uczniowie wykazali się dobrą znajomością historii naszej okolicy zdobywając II i III miejsce.

      GRATULACJE

      Nauczyciel historii: Ewa Idzi

    • Sto lat! Dziś Dzień Dziecka
     • Sto lat! Dziś Dzień Dziecka

     • Z okazji Waszego święta wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia. NIech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech, a marzenia  niech nabiorą realnych kształtów.

    • Legenda o Morzu Bałtyckim
     • Legenda o Morzu Bałtyckim

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa IIai Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przygotowała inscenizację pt. "Legenda o Morzu Bałtyckim". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia twórczości naszych uczniów. 

      https://liblink.pl/wavasdhR8C

      Uczniowie klasy IIai z nauczycielami

    • Godziny Wychowawcze ze Światem
     • Godziny Wychowawcze ze Światem

     • Kolejny już raz w naszej szkole realizowaliśmy program Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Był to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego Świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Tematyka dotycząca tych zagadnień poruszana była podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne z dziećmi z klas I – IV, zajęć rewalidacyjnych z uczniami klasy VII oraz zastępstw w klasie VIII. Rozmawialiśmy o kryzysach humanitarnych, ich następstwach i pomaganiu, rozwijaniu empatii i solidarności z innymi. Poruszane były zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi, katastrofami ekologicznymi na Świecie i w Polsce i jak im przeciwdziałać. Ważnym problemem omawianym  były zagadnienia dotyczące dyskryminacji na Świecie i w najbliższym środowisku. Uczniowie zastanawiali się dlaczego wszyscy ludzie na Świecie powinni ze sobą współpracować?, co nas łączy a co dzieli?. Na zakończenie programu zostało przesłane do PAH sprawozdanie podsumowujące.

      Kamińska Mariola

    • Zawody motocrossowe w Wałczu
     • Zawody motocrossowe w Wałczu

     • Wygrana i … I miejsce Filipa Korzeniowskiego w Wałczu – 4 Runda Mistrzostw Pomorza Zachodniego 22.05.2022r. Filip, gratulujemy.

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • KOLEJNE ZŁOTO WIKTORA
     • KOLEJNE ZŁOTO WIKTORA

     • W dniach 21 – 22 maja w Pleszewie miały miejsce międzynarodowe zawody Grand Prix Karate Central Poland Open. Nasz uczeń, Wiktor Wojarski, kolejny raz zaprezentował najwyższy poziom sportowy i zdobył złoty medal w kategorii kumite kadetów. 

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW

    • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY
     • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY

     • Dnia 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci z grup Żabki, Sowy i Pszczółki aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości  na temat  pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Dzieci obejrzały film edukacyjny, dowiedziały się jak powstaje miód, kto to jest pszczelarz. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, a na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną.

      A. Borowa- Pasiecznik, D. Miętka, J. Kamińska, O. Brewczak

       

    • Mandragora
     • Mandragora

     • Uczniowie grupy terapeutycznej 18 maja wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rekreacji „Mandragora”. Park Edukacji i Rekreacji powstał na terenie Szkółki Roślin Ozdobnych  w Gąbinie, koło Trzebiatowa nad Regą. Jest to kompleks edukacyjno-rekreacyjny w oparciu o aspekty historyczne, mitologiczne, użytkowe i terapeutyczne. Pod przewodnictwem p. Krzysztofa odwiedziliśmy „magiczny las”, w którym czekały nas rozmaite wyzwania. Wracając dzieci pokonały ścieżkę sensoryczną oraz spotkały niezwykłą postać: Czarownicę, która odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania. Zwieńczeniem tej niesamowitej przygody była nauka sadzenia bratków. Samodzielnie upieczone kiełbaski smakowały wyjątkowo.

      Dorota Skrzypińska- Rzońca, Anna Prętka

    • Marysia Mistrzynią Europy w Taekwon-Do ITF
     • Marysia Mistrzynią Europy w Taekwon-Do ITF

     • W dniu 24.04.2022 we Wrocławiu odbyły się międzynarodowe zawody o Puchar Europy Taekwon-Do ITF.

      W zawodach brały udział m.in. reprezentacje z Irlandii, Anglii, Szkocji, Niemiec, Holandii, Polski.

      W turnieju wzięła udział nasza uczennica Marysia Bandrowska z klasy IIai zajmując 1 miejsce i zdobywając złoty medal w układach formalnych kadetów  w kategorii  7-9 lat!

      Marysia jest najlepszą zawodniczką w Europie.  To ogromny sukces naszej młodziutkiej, utalentowanej zawodniczki. Ogromnie cieszymy się z każdego sukcesu uczennicy.

      Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

      Marysia na co dzień trenuje pod bacznym okiem Pana Trenera Dawida Świtonia, który jest instruktorem Taekwon-Do ITF III Dan i instruktorem Samoobrony.

      Wychowawca Dorota Filipowicz

       

    • DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
     • DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

     • 5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest zmiana stereotypów oraz sprzeciw wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnością. Tegoroczne święto obchodzone było 18 maja pod hasłem „Pragniemy być akceptowani”. Wydarzenie zorganizowali pracownicy i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI, koło w Trzebiatowie.

      Nasza szkoła miała ogromny zaszczyt przyłączyć się do tego święta. Uczennice z klasy IIIa specjalnie na tę okoliczność przygotowały występ artystyczny, prezentując ulubione piosenki.

      Dla zaproszonych gości, rodziców i przyjaciół uczestnicy WTZ, wspierani przez terapeutów przygotowali wzruszającą część artystyczną oraz wspaniały poczęstunek.

      Impreza była doskonałą okazją do rozmów i wspomnień, ponieważ spotkaliśmy na niej byłych uczniów naszej szkoły.

      Dziękujemy Uczestnikom i Pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej za zaproszenie i bardzo wzruszające chwile.

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Małgorzata Sereda

    • Egzamin ósmoklasisty
     • Egzamin ósmoklasisty

     • W dniach od 24 do 26 maja br. uczniowie klasy ósmej napiszą egzamin. Przypominamy, że w szkole każdego dnia spotykamy się o 8.30. Dowozy kursem II (na drugą lekcję), a odwozy podamy na bieżąco.

      Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminie!

      Uczniowie klas I-VII mają w tych dniach tzw. dni dyrektorskie- nie przychodzą do szkoły. Spotykamy się w szkole wszyscy w piątek, 27 maja.  

    • NIETYPOWA LEKCJA HISTORII
     • NIETYPOWA LEKCJA HISTORII

     • W piątek 20 maja odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja historii. Tego gościliśmy Pana Pułkownika  Bronisława Maciaszczyka , ps. „Józef” oraz Jego małżonkę. Pan Pułkownik jest bohaterem walk o niepodległość Polski, Powstańcem Warszawskim, odznaczonym  najwyższym polskim orderem wojennym – Virtuti Militari. Na spotkaniu z uczniami opowiedział o swoim  udziale w walce w oraz trudach życia w czasie II wojny światowej. Barwnie przedstawił  wartości, w których został wychowany, bowiem dorastał w czasach,  kiedy idea wolnego państwa polskiego wpajana była każdemu młodemu człowiekowi, a pamięć o czasach zaborów, zrywach niepodległościowych ciągle żywa. Młodzi ludzie wychowani w szacunku do historii, języka , wobec zagrożenia, jakie niosła okupacja hitlerowska, rwali się do walki. Cisza panująca w sali, skupione twarze uczniów i wdzięczny głos rozmówcy stworzyły niepowtarzalną atmosferę.  Dodatkowym walorem spotkania była możliwość zadania gościowi pytań, z czego uczniowie chętnie skorzystali.

      Ewa Idzi

    • Zawody Enduro sprawdzianem dla Filipa
     • Zawody Enduro sprawdzianem dla Filipa

     • 14-15 maja 2022r. w Kwidzynie  Filip Korzeniowski po raz pierwszy spróbował swoich sił w zawodach z przejazdami na czas, pokonując przeszkody, wysokie podjazdy, wodę i bagna. Filip pokonał 3 pętle 18-kilometrowe, osiągając dobry czas, co dało mu 4 miejsce w Mistrzostwach Enduro. Gratulujemy!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • DZIEŃ FIZYKI
     • DZIEŃ FIZYKI

     • Niedawno w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali pod kierunkiem pana Adama – nauczyciela fizyki, wystawę oraz pokaz doświadczeń naukowych przygotowanych w ramach projektu „Prawa, które rządzą naszym światem”. Każdy zainteresowany wystawą uczeń, w dowolnym wieku, mógł tego dnia obejrzeć, a nawet samodzielnie wypróbować (!) przygotowane eksperymenty, poznając ich zasadę działania oraz powody, dla których dane doświadczanie działa w taki, a nie inny sposób (tytułowe prawo przyrody). Poza wystawą, tego dnia korytarze zapełniły się ciekawostkami ze świata nauki, techniki oraz astronomii (również przygotowanymi przez uczniów), a także pozostałościami po niezmiennie fascynującej w zabawie cieczy nieniutonowskiej. Nieodmiennie, największe wrażenie wystawa zrobiła na najmłodszych uczniach naszej szkoły, dla których pan Adam przygotował specjalny pokaz. Po aktywnym udziale i zainteresowaniu uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych – liczba przyszłych inżynierów podwoiła się (co najmniej!).

      A. Kamiński

    • Rekrutacja - terminy postępowania uzupełniającego
     • Rekrutacja - terminy postępowania uzupełniającego

     • Dyrektor SPzOI informuje, że w poniższych terminach będzie prowadzone postępowanie uzupełniające dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/2023:

      1) w dniach 16 maja - 27 maja 2022 r. - do oddziałów przedszkolnych,

      2) w dniach 23 maja - 3 czerwca 2022 r. - do klasy pierwszej.

      Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie szkoły w zakładce Dokumenty szkolne.

      Wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać w sekretariacie w godzinach pracy szkoły, tj. od 7.30 do 15.30.

       

    • Dzień otwartej szkoły
     • Dzień otwartej szkoły

     • Zapraszamy rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z nauczycielami w ramach dnia otwartej szkoły. Czekamy na Państwa 18 maja br. (środa) w godz. 16.00-18.00.

    • WIRTUALNA PUŁAPKA
     • WIRTUALNA PUŁAPKA

     • 18 maja uczniowie klas: IV a, Va, VIa oraz klas VII wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Wirtualna Pułapka” wrocławskiego Teatru Profilaktycznego „Alert”. Tematem przedstawienia był problem cyberzagrożeń. Bohaterowie spektaklu, rodzeństwo Witek i Lena, przenieśli się do wirtualnego świata i tam musieli zmierzyć się z groźnym wirusem, aby ocalić siebie i swoją mamę. Witek, uzależniony od gier nastolatek, miałby problem, aby rozwiązać wszystkie zagadki rządzącego światem wirtualnym wirusa, jednak w trudnej sytuacji mógł liczyć na oczytaną, inteligentną siostrę. Ostatecznie bohaterom udało się pokonać zło i wydostać z wirtualnej pułapki, a Witek zrozumiał, nie można tak wiele czasu poświęcać grom komputerowym. Aktorzy starali się zwrócić uwagę młodym widzom na cyberzagrożenia, a w szczególności na zjawisko cyberprzemocy. Uwrażliwić uczniów na specyfikę problemu. Zapoznać ich z możliwymi konsekwencjami przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań. Uświadomić widzom jakie emocje u ofiar może rodzić cyberprzemoc i jakie może nieść ze sobą konsekwencje. Wpoić również zasady poprawnego poruszania się w sieci – Internet jako źródło wiedzy.

      Udział w przedstawieniu został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r.

      Zespół Profilaktyczny

    • Z WIZYTĄ W MUZEUM
     • Z WIZYTĄ W MUZEUM

     • Dnia 17 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach muzealnych w Muzeum Pałacowym w Trzebiatowie. W czasie zajęć odwiedziliśmy wystawy stałe oraz czasowe naszego lokalnego muzeum. Mogliśmy z bliska poczuć historię naszych przodków oraz dawnych mieszkańców Pałacu. Następnie udaliśmy się na spacer Szlakiem Słonia, podczas którego poznaliśmy historię naszej okolicy oraz jej zabytków.

      Ewa Idzi