• MARATON PISANIA LISTÓW
     • MARATON PISANIA LISTÓW

     • 12 grudnia po raz czwarty  Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował międzynarodową akcję wspierającą prawa człowieka. W maratonie brali udział chętni uczniowie klas VI, VII i VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Pisanie listów poprzedzone było zapoznaniem uczestników z bohaterami tegorocznego maratonu oraz sytuacjami życiowymi w jakich się znaleźli.

      Maraton Pisania Listów odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia. Jest to związane z  Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

      W tym roku napisaliśmy 98 listów, które zostały wysłane do odpowiednich ambasad – mamy nadzieję, że nasz głos przyczyni się do pomocy potrzebującym.

      Ewa Idzi

    • Z cyklu: sylwetki patronów naszej szkoły
     • Z cyklu: sylwetki patronów naszej szkoły

     • W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły na krótkich apelach przedstawiają sylwetki Kawalerów Orderu Uśmiechu. Osób, które otrzymały to zaszczytne odznaczenie jest wiele. Dlatego też uczniowie sami dokonują wyboru postaci Kawalera i prezentują jego zasługi na rzecz dzieci.

      Jako pierwsi apel przygotowali uczniowie klasy 8a. Podczas swojego wystąpienia zaprezentowali postać Ireny Sendlerowej, opowiedzieli o życiu pełnym przeciwności losu i przeogromnej trosce i chęci pomocy najmłodszym. Uczniowie szkoły w skupieniu obejrzeli prezentację i wysłuchali materiału przygotowanego przez Darka, Szymona, Filipa, Kacpra i Kamila.

      Anna Prętka

    • Mikołajki w przedszkolu
     • Mikołajki w przedszkolu

     • Nie ma chyba w przedszkolu dziecka, które nie czekałoby z niecierpliwością na Mikołaja. Także u nas 6 grudnia pojawił się ten wyczekiwany gość. Dzieci zaśpiewały piosenkę i zatańczyły ze swoim gościem taniec w kole. Później były prezenty i szybkie sesje zdjęciowe. Takiego Mikołaja jeszcze u nas nie gościliśmy, a przybył on na specjalne zaproszenie Pani Anny Steligi. Dziękujemy Grzegorzowi Szymańskiemu wraz z małżonką za udział w życiu naszej przedszkolnej społeczności i sprawienie radości dzieciom.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • "Dzwonią dzwonki sań..."
     • "Dzwonią dzwonki sań..."

     • Zgodnie z przyjętym i praktykowanym zwyczajem, w tym roku również wystosowaliśmy odpowiednie pismo do ambasady Laponii o inspekcję przedświąteczną Świętego Mikołaja, datowaną na 6 grudnia. Choć Mikołaj osobiście nie zawiódł, to pomagające mu elfy zostały zatrzymane na granicy (z powodu nieważnych stempli paszportowych). Dzięki jednak błyskawicznej interwencji ze strony przedstawiciela opiekunów Samorządu Uczniowskiego - p. Adama Kamińskiego, psycholog szkolnej - p. Anny Prętkiej oraz uczniów klasy VIIIa, wizytę w naszej szkole udało się zorganizować!

      Mikołaj zbadał dokładnie każdy kąt, przyjrzał się każdemu gagatkowi i nie stwierdzając żadnych uchybień - obdarował każdego pysznym pierniczkiem, na osłodę trudów tego dnia. Życzył przy tym spełnienia marzeń, wszak on doskonale wie, jak ważne ono jest. Zbudował na nich w końcu karierę!

      My również dołączamy do życzeń, a od siebie dodajemy - owocnych i satysfakcjonujących ostatnich dwóch tygodni nauki,

      Samorząd Uczniowski

    • Klasy I-III w Szczecinie
     • Klasy I-III w Szczecinie

     • W piątek, 8 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniały interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci, pt.: „Choinka z bajkami”. Zobaczyliśmy zaklęte w bombkach opowieści o psie, który chciał dostać się do zaprzęgu reniferów oraz o przygodach muchy zbudzonej z zimowego snu. Na końcu przedstawienia czekała na dzieci ogromna niespodzianka – spotkanie ze Świętym Mikołajem!

      Kolejnym punktem naszej wyprawy było Morskie Centrum Nauki. Obejrzeliśmy wystawę stałą, składającą się w większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzenie doświadczeń i zgłębienie wiedzy na temat różnych aspektów życia morskiego i kosmicznego. Zagadki i wyzwania były niemałym zaskoczeniem, ale nikogo nie zniechęciły do działania. Nasi uczniowie dzielnie pracowali w okrętowej kuchni przy szalejącym sztormie, próbowali wpłynąć do portu ogromnym statkiem, przeprowadzali doświadczenia z wiatrem i wodą, a także szorowali pokład. Żadna praca nie była im straszna! Zabawa doskonała - uśmiechy na twarzach dzieci są tego najlepszym dowodem.

      Anna Graczyk

    • Spotkanie z leśniczym
     • Spotkanie z leśniczym

     • Całkiem niedawno… jeszcze przed opadami śniegu odwiedził nas leśniczy, pan Paweł Poluszyński. Spotkał się z przedszkolakami oraz starszymi uczniami. Opowiedział o czym szumi las oraz o tym, jak dbać o niego i jego mieszkańców. Dzieci i uczniowie dowiedzieli się jak troszczyć się o zwierzętai innych mieszkańców lasu nie tylko zimową porą,  ale przez cały rok. Zdradził, jakie historie opowiadają stare drzewa i co kryje się w lisich norach. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

      Anna Prętka 

    • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024
     • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024

     • 08 listopada 2023 r. w sali OSiR w Gryficach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w tenisie stołowym drużynowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy VII- VIII. Naszą szkołę i gminę reprezentowali uczniowie z klasy VII a: Antoni Krupa i Wiktor Walentynowicz. Nasza drużyna zajęła miejsce pierwsze i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu regionu. Turniej regionalny odbył się 29 listopada w Kamieniu Pomorskim. Nasi uczniowie reprezentujący powiat zajęli miejsce III. Najlepszym uczestnikom zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

      Agata Bacic

    • Cosplayowe andrzejki
     • Cosplayowe andrzejki

     • W miniony czwartek (30.11.), z okazji andrzejek - Samorząd Uczniowski przygotował nie jedną, a dwie fantastyczne atrakcje dla naszych koleżanek i kolegów. Po pierwsze, daliśmy się ponieść fantazji, przebierając i wcielając w różne persony zarówno z realnego świata jak i fantastyki. Cosplay (z ang. costume - kostium oraz play - zabawa, gra, odgrywanie), bo taki był cel naszej zabawy, to angielski termin oznaczający wcielanie się w fikcyjną postać, odgrywanie jej, niczym aktor na planie filmowym.

      Już od czwartkowego poranku, szkolne korytarze przemierzali czarodzieje, księżniczki, piłkarze, postaci z filmów i kreskówek! Z pewnością dodało to kolorów naszej skąpanej w płatkach śniegu szkole.

      Drugim ważnym wydarzeniem była coroczna dyskoteka! DJ-e ze szkolnego radiowęzła "dali radę" zapewniając miks zarówno znanych i sprawdzonych przebojów, jak również popularnych nowości. Opiekunowie przygotowali zabawy i wróżby, a najchętniej odwiedzanym miejscem (zaraz po parkiecie) był bufet pełen smakołyków. Choć jak niektórzy zauważyli, zabawa trwała jedynie trzy godziny, to każdy opuszczał ją zadowolony, uśmiechnięty i odrobinę zmęczony.

      Tyle w listopadzie, a jeśli chodzi o grudzień, to również będzie on obfitował w atrakcje! W nadchodzącym tygodniu wesprzemy p. Ewę Idzi w organizacji maratonu pisania listów dla Amnesty International, zorganizujemy mikołajkową loterię fantową (serdecznie zachęcamy do przynoszenia na nią fantów) oraz w dalszej perspektywie - wieczór filmów świątecznych! Więcej informacji na plakatach na tablicy SU w holu szkoły.

      Samorząd Uczniowski

    • Zabawy na śniegu
     • Zabawy na śniegu

     • ,,Pada śnieg, pada śnieg...” Na taką pogodę uczniowie naszej szkoły czekali bardzo długo! Wreszcie spadł śnieg i wszyscy ruszyli do zabawy białym puchem. Pod czujnym okiem nauczycieli dzieci oddały się śnieżnemu szaleństwu.  Było bardzo wesoło! :)

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

    • Program ,,Eko szkoła - eko My''
     • Program ,,Eko szkoła - eko My''

     • W ostatnim tygodniu listopada, uczniowie klas I-III wzięli udział w programie „Eko szkoła - eko My”. To program Fundacji Błękitna, który został beneficjentem tegorocznej edycji Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      Program skupia się wokół edukacji ekologicznej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji ekologicznej, której głównym tematem było czyste powietrze.

      Lekcje zostały wzbogacone w materiały edukacyjne oraz gadżety dla uczestników ufundowane z programu.

      Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Jesienne koncerty
     • Jesienne koncerty

     • Koncerty jesienne w oddziałach przedszkolnych to nasza tradycja, którą uwielbiają dzieci i rodzice. Od września do listopada dzieci uczą się tematycznych piosenek i wierszyków aby móc zaprezentować się przed rodzicami. To również czas dla wychowawców aby mogli przedstawić rodzicom diagnozy i obserwacje. Tegoroczny koncert również był udany, a dzieci dumne ze swoich umiejętności.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga
     • Wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga

     • Uczniowie klas IV obejrzeli inscenizację Teatru Niewidzialnych Dzieci Marcina Szczygielskiego! To bardzo pouczające przedstawienie.

      29 listopada pojechaliśmy do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Obejrzany przez nas spektakl uczył wrażliwości. Mieliśmy okazję przekonać się, jak trudne było życie dzieci w szarej rzeczywistości lat 80. Poznaliśmy wydarzenia związane ze stanem wojennym wprowadzonym w grudniu 1981 roku. Przedstawienie skłaniało do refleksji na temat radzenia sobie ze stratą, a także bardzo trudnymi sytuacjami w rodzinie i ojczystym kraju.

      Aldona Mączyńska i Izabela Onisk

    • Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Gryficach
     • Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Gryficach

     • Zakończyliśmy zbiórkę darów dla wychowanków Domu Dziecka w Gryficach.

      Jak zawsze nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania.

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

      Za pomoc i życzliwość

      DZIĘKUJEMY !

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     • 24 listopada przedszkolaki z grupy Żabek, Sówek i Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy z Misiem – Pysiem, który odwiedził nasze przedszkolaki. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, wykonywały ciekawe prace plastyczne.

      Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom pluszowy miś, którego otrzymały w nagrodę za świetną zabawę. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. A na dowód przyjaźni z misiem uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje ulubione maskotki podczas Dnia Piżamowego, którego głównym bohaterem był miś. Dzieci przyniosły swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe. Zupełnie nowe, lub troszeczkę starsze- po rodzicach, rodzeństwie.

      Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Najpierw podsumowaliśmy zajęcia dotyczące Praw Dziecka, a następnie zatrzymując się przy prawie do zabawy własnoręcznie tworzyliśmy misie z ręczników, wstążeczek i tasiemek. Każdy miś był milutki i wyjątkowy –jedyny w swoim rodzaju, bo własnoręcznie stworzony i udekorowany. Dzieci poznały technikę tworzenia zabawek i zgodnie przyznały, że te wykonane własnoręcznie są najpiękniejsze.

      dyplom-unicef_(4).pdf

      Dorota Czyż

     • Prezentacja artystyczna uczennic kl. IIIa

     • Prezentacja artystyczna uczennic kl. IIIa

      Dnia 18 listopada 2023 r. uczennice kl. III a wzięły udział w XIII Przeglądzie Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej. Uroczysta gala została zorganizowana w hali Millenium w Kołobrzegu przez Fundację „Uwierzcie w nas”. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć wyjątkowe prezentacje w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym. Wykonawcom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje, a widzowie mieli szansę na przeżycie chwil pełnych wzruszeń. Nasze uczennice zaprezentowały dwa utwory: „Różowa piosenka” oraz „Ocean nam niestraszny”.  Wszystkim wykonawcom gratulujemy wspaniałych występów!

      Anna Graczyk

      Fotografie Karol Skiba/ Gazeta Kołobrzeska oraz ze zbiorów prywatnych uczestników.

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

      Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość tego dokumentu umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy.

      Dorota Czyż

      https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vS_mnnkooAGs-mh1nLppe_Bcnq7XB5SBSHTm8eYtiBZKqI2WcWOTNlXmQKcGMFK_z1B16TyHrB9g1OV/pub?start=true&loop=true&delayms=3000

    • Prawa dziecka
     • Prawa dziecka

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie klasy IVa wykonali plakaty. Uczniowie wypisali na nich prawa dziecka, pięknie je udekorowali i umieścili na szkolnym korytarzu. Zdjęcia zostały wykonane przy pomocy sprzętu z projektu Laboratoria Przyszłości.

      Aldona Mączyńska

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali przepyszne koreczki owocowe i kolorowe kanapki. Przypomnieli też sobie, o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania i konsekwencjach nieprawidłowej diety.

      Zespół ds. Promocji Zdrowia

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych