• ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI
     • ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI

     • Miesiąc listopad to dla Polaków ważny czas. W związku ze zbliżającą się 104 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs na pracę plastyczną. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły wspaniałe prace przedstawiające godło Polski. Każde z dzieci, które brało udział w konkursie, otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Spośród wszystkich prac wytypowano kilka, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski pt. „Polska widziana oczami dziecka”. Oczekujemy na informację, czy dzieci z naszego przedszkola zdobędą nagrody. Trzymamy kciuki.

      Anna Głębikowska

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w minioną środę (9 listopada) zorganizowano Szkolny Wieczór Filmowy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno pod względem frekwencji, jak i doboru filmów. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszył się niezmiennie kinowy bufet, do którego trzeba było w trakcie dokupywać smakołyki!

      Mimo tego, że najdłuższy film trwał do 18:30, wszyscy w skupieniu wytrwali do końca, a po zakończeniu imprezy pomogli w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za udział oraz nauczycielom za pomoc w organizacji.

      Do zobaczenia podczas kolejnych eventów!

      Samorząd Uczniowski

    • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania
     • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

     • Wszyscy dobrze wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego razem z przedszkolakami postanowiliśmy uczcić ten dzień i wziąć sprawy (a raczej warzywka) w swoje ręce. Tego dnia przedszkolaki samodzielnie przygotowały swoje kolorowe i zdrowe śniadanie. Własnoręczne przygotowanie kanapek i ich degustacja była dla dzieci świetną zabawą i zarazem nauką, jak komponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek.

      Zespół Wychowania Przedszkolnego

    • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w bajkowym spotkaniu, na które przybyły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Królewny Śnieżki, Elzy i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich kolegów i koleżanki na Szkolny Wieczór Filmowy,
      który odbędzie się w najbliższą środę (9 listopada) w godzinach 1600-1830. Przypominamy, że udział w SWF jest wydarzeniem pozalekcyjnym, a to znaczy, że szkoła nie organizuje dojazdów ani odwozów po wydarzeniu i odbierają was rodzice! Uczniów miejscowych, którym rodzice zezwolą na samodzielny powrót prosimy o okazanie stosownej zgody u opiekunów wydarzenia (p. Ewy, p. Lidii, p. Adama). Szczegóły wydarzenia na plakacie.

      Pamiętajcie o kieszonkowym na przekąski!

      Samorząd Uczniowski

    • Jesień za oknem
     • Jesień za oknem

     • Jesień to piękny czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych zjawisk. Ponadto ta piękna i kolorowa pora roku dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji, dlatego też w naszej placówce został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesień za oknem”.

      W konkursie wzięło udział 31 przedszkolaków. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego każda praca została wyróżniona i nagrodzona.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej.

      Agata Borowa- Pasiecznik

    • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”
     • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”

     • W środę 26 października 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa.

      Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności za własne zdrowie oraz ukazywało niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy.  W ramach kształtowania postaw społecznych poruszona została problematyka wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.

      Zespół profilaktyczno - wychowawczy

    • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego
     • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego

     • W niedzielę, 23 października 2022r., Filip Korzeniowski na swoim motorze z nr 59 pojechał VI – ostatnią Rundę Mistrzostw Pomorza Zachodniego i nie dając szans rywalom uplasował się na 1 pozycji.

      Tym samym uzyskał drugi ważny tytuł w tym sezonie w swojej „profesji” – tytuł Mistrza Pomorza Zachodniego.

      Filip –Jesteś Wielki!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Dzień dyrektorski
     • Dzień dyrektorski

     • Przypominam, że dzień 31 października br. (poniedziałek) jest tzw. dniem dyrektorskim.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • „PRZERWA NA CZYTANIE” –podsumowanie akcji
     • „PRZERWA NA CZYTANIE” –podsumowanie akcji

     • W październiku ważnym wydarzeniem w naszej szkole było uczestnictwo w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Starsi czytali ulubione książki, bo to sprawiało im przyjemność. Młodsze dzieci z uwagą śledziły teksty czytane przez swoje Panie w klasach. Niektórzy chwalili się przynosząc do szkoły zasoby swojej prywatnej biblioteczką.

      Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

      https://docs.google.com/presentation/d/1Cy4wTNAPIvGkaNIM_gFqrFFv2JzJ39O4AsFn2iVDy6Q/edit#slide=id.g17e6d856b3e_0_150

      D. Czyż, S. Bemsz-Mickewicz, N. Obuchowicz

    • Rajd leśny – Ścieżka edukacyjna – Las Jaromin 2022
     • Rajd leśny – Ścieżka edukacyjna – Las Jaromin 2022

     • My, turyści z Mrzeżyna (i nie tylko), byliśmy w sobotę, 22 października, na rajdzie pieszym w lesie i widzieliśmy … "złotą polską jesień”.

      My, tzn. „Pędzące żółwie” z IIIa, „Teletubisie” z VIa, „Szybcy i wściekli” z VIIIa oraz „Krzysiaki” z VIIIb – przeszliśmy około 10 km od Ratusza w Trzebiatowie do Mirosławic, przez Jaromin i Paliczyno. Na punktach kontrolnych popisywaliśmy się „troszeczkę” naszą wiedzą o okolicy – tak naprawdę dopiero ją poznajemy. Najfajniejszy był odcinek przy nasypie kolejowym wąskotorówki, która kiedyś tędy kursowała – sporo błota i korzeni, nisko uwieszonych gałęzi. Widzieliśmy kamienie – miejsca starych grobów, mijaliśmy elektrownię słoneczną.  Lekko mglista pogoda dodała uroku i tajemniczości spacerowi.

      A na koniec – ciepła i smaczna kiełbaska z ogniska. Podobało nam się! Kolejny raz z Kołem PTTK Baszta Kaszana.

      Opiekunowie – W. Matiaszowska i B. Brzozowska

    • Filip Wicemistrzem Polski 2022
     • Filip Wicemistrzem Polski 2022

     • 15 i 16 października Klub  Motopower w Kleszczowie (woj. Łódzkie) organizował w tym roku ostatnią – XI i XII Rundę wyścigów motorowych Mistrzostw Polski w Cross Country. Filip zajął na nich 3 miejsce.    

      Tym samym, po zliczeniu punktacji ze wszystkich Rund, Filip Korzeniowski, uczeń klasy 8a, kończy ten sezon z tytułem Wicemistrza Polski 2022 w Cross Country w kategorii Junior 85 (na motorze z nr 59 J). Filip odbierze swój tytuł Vice Mistrza na gali olimpijskiej w Warszawie 17 grudnia 2022 r.

      Filipie, ogromne gratulacje!!!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Basen
     • Basen

     • Dnia 10 października 2022 r. uczniowie klasy II ai po raz pierwszy wybrali się na zajęcia rekreacyjne do Aquaparku Zalewski. 

      Po przypomnieniu zasad obowiązujących na basenie, pod bacznym okiem ratowników i nauczycieli, dzieci korzystały z wodnego placu zabaw, dzikiej rzeki, ciepłej fosy, toru przeszkód i jacuzzi. Chwila relaksu, pokonanie strachu przed wodą, sprawdzenie swoich umiejętności i świetna zabawa - tak można podsumować ten dzień. Do szkoły wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach, z niecierpliwością oczekując kolejnych zajęć w aquaparku.    

      Dziękujemy Panu Januszowi Zalewskiemu za zapewnienie nam takich atrakcji.   

      Uczniowie klasy II ai, A.Graczyk, S.Bemsz-Mickiewicz

    • Klasa II ai na poligonie …
     • Klasa II ai na poligonie …

     •  Już po raz drugi, dzięki uprzejmości Państwa Ewy i Dariusza Zielińskich, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym naszej klasy, na terenie Poligonu Kajtur w Chełmie Gryfickim. 

      Zaopatrzeni w kurtki przeciwdeszczowe, zapał i dobre humory, stawiliśmy się na miejscu zbiórki. Strzał z działa był sygnałem do rozpoczęcia wspólnej przygody. Drużyny złożone z dzieci i rodziców, przystąpiły do wykonywania kolejnych zadań i zdobywania cennych punktów. Zawodnicy dzielnie czołgali się, wspinali, przechodzili po linie, szukali skarbów i pływali na tratwach. Na koniec spotkania zregenerowaliśmy siły pieczoną kiełbasą i ziemniakami oraz pysznymi babeczkami przygotowanymi przez rodziców. 

      Mimo mało sprzyjającej pogody bawiliśmy się wspaniale - bo najważniejsze to spędzać czas w miłym towarzystwie!

       Anna Graczyk, Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to to wyjątkowy dzień wszystkich pracowników oświaty: nauczycieli, psychologów, pielęgniarek szkolnych, osób sprzątających czy woźnych. To doskonała okazja, żeby podziękować im za wysiłek, który codziennie wkładają w swoją pracę. Z tej okazji w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczysta akademia. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały program artystyczny wyrażając w ten sposób podziękowanie za gorące serce, zaangażowanie, siłę, uśmiech i cierpliwość, która na co dzień jest widoczna w ich pracy.

    • Spójrz inaczej
     • Spójrz inaczej

     • 7 października 2022 r. uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych podczas których realizowany był program wychowawczo – profilaktyczny „Spójrz inaczej”. Celem Programu jest kształtowanie osobowości dzieci i rozwijanie ich umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi w przyszłości powodować sięganie po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Obejmuje on rozwijanie pozytywnego obrazu siebie, rozumienie i wyrażanie uczuć, umiejętności konstruktywnego funkcjonowania w grupie i kontaktowania się z innymi, podejmowania decyzji, w tym decyzji zdrowotnych i odpowiedzialności za własne zdrowie, radzenia sobie ze złością, odrzuceniem, wstydem, dokuczaniem. Program realizowany był dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

      Zespół profilaktyczno - wychowawczy

    • Filip Korzeniowski na Dolnym Śląsku
     • Filip Korzeniowski na Dolnym Śląsku

     • 24 i 25 września 2022r. Filip ponownie pokonał rywali w Mistrzostwach Polski Cross Country 2022.

      Runda IX i X tych Mistrzostw odbyła się tym razem w Ziębicach (miasteczko średniowieczne na Przedgórzu Sudeckim, k/Ząbkowic, bogate w atrakcje turystyczne). Miejsce zawodów pod względem uksztaltowania terenu – pagóry i górki – było bogate w liczne zakręty. Filip sobie z nimi poradził – mówi, że lubi taki teren.

      Filip – gratulujemy!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • UWAGA! AKCJA CZYTELNICZA „PRZERWA NA CZYTANIE”
     • UWAGA! AKCJA CZYTELNICZA „PRZERWA NA CZYTANIE”

     • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Idąc za słowami Wisławy Szymborskiej po raz kolejny zgłosiliśmy szkołę do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, którzy 28 października chwycą wybraną przez siebie książkę i oddadzą się czytaniu. Zapraszamy również rodziców i rodzeństwo naszych uczniów do wspólnego czytania.

      Zaangażowane  klasy, pracowników oraz czytające rodziny prosimy o udokumentowanie wydarzenia zdjęciami i krótkim opisem (zdjęcia przesyłamy do wychowawcy lub koordynatora).

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Udowodnijmy, że czytać można zawsze i wszędzie.

      Do zobaczenia z książką 28 października.

                         Dorota Czyż- koordynator akcji

    • 14 października
     • 14 października

     • Informuję, że dnia 14.10.2022 r. (piątek) jest dniem dyrektorskim. 

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

     • Od wielu już lat, na początku października, uczniowie naszej szkoły szczególnie mocno zajmują się utrwalaniem tabliczki mnożenia. Nie bez powodu – to właśnie wtedy obchodzony jest na świecie Dzień Tabliczki Mnożenia. Co roku wygląda on nieco inaczej. Tym razem uczniowie utrwalali trudniejsze działania za pomocą humorystycznych wierszyków, łamali szyfry dotyczące tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki, a na końcu stanęli do rozgrywek miedzyklasowych. Były konkursy w tabliczce mnożenia na czas, tabliczce mnożenia na skakance, oraz wyścigi z układaniu prawidłowych wyników z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Najlepsza okazała się klasa VI a. GratulujemyJ

      Beata Świątek

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych