• Stypendium dla Marysi
     • Stypendium dla Marysi

     • Uczennica naszej szkoły Marysia Bandrowska, reprezentująca Klub Taekwon-do HWA-RANG otrzymała stypendium za wysokie wyniki sportowe od Wójta Gminy Kołobrzeg. 

      W grudniu 2022 r. podczas Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon – do ITF wywalczyła złoto w układach formalnych. Maria ciężko pracowała przez cały rok, żeby móc cieszyć się takim sukcesem.

      Marysiu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów tej dziedzinie.

      Rozwijaj swoje pasje i marzenia.

      Trzymamy mocno kciuki.

      Wychowawca, D. Filipowicz

    • Zajęcia w pracowni #laboratoriaprzyszłości
     • Zajęcia w pracowni #laboratoriaprzyszłości

     • Uczniowie klasy IVa, w ramach autorskiego projektu: „Pokażę Ci moje hobby”, wzięli udział w warsztatach, przygotowanych i poprowadzonych przez dwie uczennice: Nadię i Sofiję.

      Dziewczynki uwielbiają szyć zabawki, postanowiły zarazić swoją pasją kolegów i koleżanki.

      Na zajęciach, które odbyły się w dostosowanej do takich wyzwań sali artystyczno-technicznej #laboratoriaprzyszłości, uczniowie uczyli się przygotowywać wykroje, dobierać tkaniny oraz nici, przenosić wzór na tkaninę i poprawnie wycinać oraz oczywiście szyć i ozdabiać. Powstały kolorowe myszki, kotki, misie, smoki. Nietypowa lekcja okazała się bardzo ciekawym i przydatnym doświadczeniem. Nawet niechętni na początku chłopcy bawili się wyśmienicie.

      Ogromne podziękowania za pomoc dla Pani Niny Królik, mamy Nadii.

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Uczniowie klasy I zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Program powstał jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat. Głównym celem programu jest osiągniecie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym planowane jest wdrożenie pilotażowej edycji programu w placówkach oświatowych na terenie województwa.

      Tematyka zajęć:

      1.„My zasady higieny znamy i o nasze ciała dbamy”

      2. „Profilaktyka grypy. Poznajemy przyczyny i skutki grypy”

      3. „Czym jest koronawirus”

      4. „Czyste ręce w walce z chorobami zakaźnymi”

      Zespół wychowawczo-profilaktyczny

    • #laboratoriaprzyszłości
     • #laboratoriaprzyszłości

     • W ramach warsztatów dotyczących Laboratoriów Przyszłości i wykorzystywanej w ich ramach technologii, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przetestować możliwości gogli VR i aplikacji Classroom VR, a także zastosowań drukarki 3D oraz długopisu 3D. Zajęcia były bardzo interesujące, a co najlepsze - praktyczne i interaktywne.

      A. Kamiński

    • Najświeższe ogłoszenia Samorządu Uczniowskiego
     • Najświeższe ogłoszenia Samorządu Uczniowskiego

     • Luty zleciał niewiarygodnie szybko! Wszak jego połowę spędziliśmy na odpoczynku w ramach ferii zimowych. Nim one jednak nastąpiły, Samorząd Uczniowski nie ustawał w swojej pracy – organizując kolejne, ciekawe inicjatywy.

      Po dwóch miesiącach oczekiwania, ponownie udało się zorganizować dyskotekę! Jej motywem przewodnim były tym razem Walentynki. Poza tańcami, wygłupami oraz stoiskiem pełnym pyszności, atrakcji dopełniły różne okolicznościowe zabawy – w tym największa w historii runda gry w gorące krzesełka! Choć chwilę zajęło rozkręcenie imprezy, zgodnie bawili się wszyscy od czwarto- do ósmoklasistów!

      Innym wyjątkowym wydarzeniem były I Szkolne Mistrzostwa w układaniu kostki Rubika. Ta logiczna łamigłówka szturmem przejęła szkolne korytarze (ku uciesze nauczycieli matematyki), stając się inspirującym elementem krajobrazu. Do zawodów przystąpiła jednak szkolna „śmietanka”. Każdy z panów: Oliwier Smalec, Adam Kramarz, Natan Piechocki oraz Wiktor Walentynowicz rozwiązali losowo pomieszaną kostkę, osiągając wyniki poniżej 70 sekund! Najszybszy z nich – Adam Kramarz, dokonał tego w 0:38:93, co stanowi aktualny rekord szkoły! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni: dyplomami, innymi odmianami kostki Rubika, zaś na ręce mistrza trafił puchar! Gratulujemy!

      Na 2 marca zaplanowaliśmy kolejne ciekawe wydarzenie – wyczekiwany Dzień Bez Plecaka! Mając na uwadze zeszłoroczne propozycje, spodziewamy się naprawdę ciekawych wariantów dla tornistra!

      Z tego miejsca zachęcamy również do polubienia profilu szkoły na Facebooku (klikając w link lub poprzez kod QR), gdzie w ramach konkursu będzie można wkrótce oddawać głosy na najciekawsze propozycje! Na temat Dnia Bez Plecaka oraz zasad głosowania – wkrótce!

      Samorząd Uczniowski

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100063361531696

       

    • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024
     • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

     • Od 1 lutego br. rusza nabór wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2023/2024. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne) oraz w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 10 lutego 2023 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

      Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w SPzOI deklarację kontynuacji mogą składać w dniach 23- 28 stycznia br. w godzinach pracy szkoły. Deklaracja będzie do pobrania u wychowaców od 20 stycznia.

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji (w tym załączników do wniosku) znajdują się w Zarządzeniu Burmistrza Trzebiatowa, dostepnym pod linkiem:

    • Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem
     • Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem

     • Tuż przed feriami zimowymi w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem, Panem Aleksandrem Banaszakiem. Celem spotkania była edukacja dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne.

      Pan Aleksander przypomniał o zasadach zachowania bezpieczeństwa w domu oraz jak właściwie zachować się podczas pożaru, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Czas na podsumowanie!
     • Czas na podsumowanie!

     • Za nami I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Czas na podsumowanie! 10 lutego odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor gratulowała uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i 100% obecność. Wręczono nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Starsi uczniowie odebrali nagrody zdobyte podczas I Szkolnego Turnieju w układaniu KOSTKI RUBIKA na czas. Młodsi odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie profilaktycznym na plakat pt.: Bezpieczne ferie zimowe oraz w Ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice klasy IIa Amelia Mączyńska i Maria Duraczek.

      Podsumowano również udział naszej szkoły w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorzy akcji-pan Adam Dąbrowski oraz pani Ewa Idzi wręczyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę.

      W drugiej części apelu, nasz gość, pan Adam Dąbrowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówił zasady bezpiecznego zachowania się w czasie zbliżających się ferii zimowych.

      Ferie są po to abyś drogi uczniu odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

      Jeśli będziesz bawić się poza domem – pamiętaj!!!

      - KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,

      - NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,

      - NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,

      - NIE ufaj osobom obcym,

      - NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,

      - NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,

      - NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,

      - BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,

      - NIE rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,

      - NIE ślizgaj się na zamarzniętym stawie lub rzece,

      - NIE zjeżdżaj na sankach na ulice i torowiska,

      - NIE doczepiaj sanek do samochodu,

      - NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

       Baw się i bądź bezpieczny!

       Zespół wychowawczo- profilaktyczny

    • Karmy paka dla zwierzaka
     • Karmy paka dla zwierzaka

     • Jak co roku w miesiącach zimowych przeprowadzona jest w oddziałach przedszkolnych zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. W tym roku szkolnym takich akcji w naszej szkole było więcej, za co bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom.  Zebrana karma trafiła do pani Moniki z Trzebiatowa, która od wielu lat bezinteresownie pomaga porzuconym i bezpańskim zwierzętom.

      Anna Głębikowska

    • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022
     • Charytatywna zbiórka monet „Ile waży św. Mikołaj?” 2022

     • W tym roku przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do szczytnej akcji, która miała wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

      Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w ramach VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli, burs i innych placówek „Ile waży św. Mikołaj?”, który trwał od 17.10.2022 – 31.01.2023 r.

      Organizowany przez Fundację konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w podanym okresie.

      Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 21,1 kg monet . Uzyskana kwota wyniosła 266 zł. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji przelewem bankowym.

      Dzieci z każdej grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od organizatorów.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY
     • WYSTĘPY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY

     • 21 stycznia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się XXVII „Spotkanie Czterech Świec”. W tym dniu uroczystość połączyła wiernych kościołów: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie kolędowali w wielu językach. Nasze uczennice z klasy IV zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w bloku wyznania rzymskokatolickiego.

      Podczas występów dziewczynki zaśpiewały piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia.

      Renata Jankowska

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały wspaniałe występy, na które zaproszeni zostali dziadkowie. W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały się w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się babciom i dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska  Na koniec dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Występy artystyczne dzieci podbiły serca publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!
     • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

     • 19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Klaunów Kulki, którzy dostarczyli dzieciom moc wrażeń. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie się bawiły w rytmach wesołych dźwięków, chętnie uczestniczyły w pląsach i zabawach muzyczno-ruchowych.

      Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH
     • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: o ograniczeniu plastikowych odpadów. W związku z tym w poniedziałek, 23 stycznia, uczniowie klas I-III wzięli udział w krótkim apelu, podczas którego uzyskali najważniejsze informacje na temat produkcji i szkodliwości opakowań  foliowych oraz rozwiązań proponujących, czym można je zastąpić. To już kolejny rok, w którym obchodzimy ten dzień w naszej szkole i z wielką dumą stwierdzamy, że zdecydowana większość naszych uczniów wie, jak uchronić planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej'', a drugie śniadanie przynosi w torebkach papierowych lub śniadaniówkach. :)

      Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”
     • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”

     • W czwartek, 19 stycznia, uczestniczyliśmy w wydarzeniu zorganizowanym przez Koło PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie – Spacer wieczorową porą po Trzebiatowie. Hasłem przewodnim było „Bądź widoczny nocą", dlatego spacer rozpoczął się o 17.30, gdy było już ciemno. Celem akcji było skierowanie uwagi młodzieży oraz dorosłych na bezpieczeństwo na drodze. Słowa do uczestników imprezy skierowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Trzebiatowie. Ostrzegali, by nie lekceważyć  przepisów o ruchu drogowym (kierowcy aut, rowerzyści, piesi).  Zwrócili szczególną uwagę na to, by być jak najbardziej widocznym na drodze – dobrze jest mieć wszelkie tzw. odblaski. Wiele takich gadżetów otrzymali w prezencie uczestnicy spotkania.

      W części drugiej imprezy byliśmy na rajdzie. Odwiedziliśmy z Przewodnikiem PTTK dziedziniec  ratusza, kościół mariacki i uliczkami Trzebiatowa przeszliśmy na przystań kajakową, by tam przy ognisku (a było zimno tego wieczora) upiec kiełbaskę i zaśpiewać piosenkę turystyczną.

      Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

      Koordynator – W. Matiaszowska

    • Dzień Szalonej Fryzury
     • Dzień Szalonej Fryzury

     • Trzynasty wypadający w piątek uchodzi za dzień pechowy. Długopis przecieka, kartkówki są niezapowiedziane, a pani nie chce uwierzyć, że tym razem pies „na serio” zjadł pracę domową. Taki dzień warto odczarować, w związku z tym przygotowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów kolejne szkolne wydarzenie – Dzień Szalonej Fryzury!

      Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie tego dnia spędzali lekcje z kolorowymi głowami, w zabawnych perukach, a także niezwykle zmyślnych i kreatywnych fryzurach. Nawet nauczyciele włączyli się w naszą akcję!

      Punkty do rankingu klas są już podliczone i Pan Adam twierdzi, że do końca tygodnia możecie spodziewać się aktualizacji na tablicy wyników. Niezależnie jednak od niej wszystkim uczniom (a szczególnie naszym najmłodszym kolegom i koleżankom) dziękujemy za zaangażowanie.

      Powodzenia w czasie kolejnych wydarzeń!

      Samorząd Uczniowski

    • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych
     • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych

     • Tradycją naszego przedszkola w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się przedstawienia jasełkowe w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i pastorałkami. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy przygotowaniu pięknych strojów do przedstawienia.

      https://youtu.be/P7dwiRYShzQ

      https://youtu.be/yImWfDU91gk

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych
     • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dnia 04.01.2023r. zostały rozstrzygnięte przedszkolne konkursy plastyczne pt.: „Ekologiczna ozdoba świąteczna” oraz „ Droga św. Mikołaja do mojego domu”. Konkursy były adresowane do wszystkich przedszkolaków w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoje zdolności manualne i plastyczne.

      Głównymi celami konkursów było:

      • Kształtowanie zdolności manualnych wśród dzieci.
      • Ukazanie poczucia piękna i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.
      • Rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetyczno - plastycznej.

      Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace

      wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

      Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace wszystkich dzieci, które brały udział w konkursach. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz kreatywność  w przygotowaniu prac.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych