• Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"
     • Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"

     • Właściwe dbanie o środowisko naturalne, segregowanie odpadów, uwrażliwienie na ochronę środowiska i świadomość proekologiczną od zawsze są nieodłącznym elementem naszej pracy w szkole i przedszkolu. W tym roku przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego programu ekologicznego "Działaj z ImPETem!".

      Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Dzięki staraniom uczestników, organizatorzy, mają realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.

      Dzięki kampanii dzieci będą wiedziały, jak należy segregować odpady i dlaczego powinny to robić. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, ma pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać. Ta  kampania to sposób na edukację ekologiczną, która przynosi efekty.

      Dzieci ze wszystkich grup wykonywały ciekawe zadania, rozwiązywały karty pracy, oglądały filmy. Wspólnie stworzyliśmy żółty pojemnik w kształcie kurczaka i zgłosiliśmy go na konkurs.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

    • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?
     • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?

     • Koleżanki, Koledzy, Rodzice i Nauczyciele!

      Z tej strony Samorząd Uczniowski! Po długim okresie ciszy radiowej, spowodowanej nagromadzeniem dni wolnych, postanowiliśmy przygotować przegląd naszych ostatnich dokonań i zapowiedzieć co nas czeka w najbliższych tygodniach!

      Zacznijmy od tego, że udało nam się przeprowadzić w szkole zabawę w podchody! Choć oryginalnie planowaliśmy ją na okres przedświąteczny, plany pokrzyżował nam koronawirus (nie pierwszy raz). W związku z tym, postanowiliśmy przymknąć oko na kalendarz i po prostu przeprowadzić je między Nowym Rokiem a początkiem ferii zimowych. W ramach przygotowanej przez nas zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie zaginionej listy grzecznych dzieci Świętego Mikołaja! W poszukiwaniach wzięło udział aż 50 uczniów naszej szkoły, począwszy od drugoklasistów, na ósmoklasistach kończąc! Listę udało się odnaleźć, rozwiązując po drodze szereg rymowanych łamigłówek, takich jak:

      „Najmłodsi spośród was są mi szczególnie bliscy,

      Bo dostaję od nich zawsze bardzo piękne listy.

      Piszą o zabawkach, swatają ze mną babcie…

      Listę zostawiłem tam gdzie są ich kapcie?”

      Zabawa okazała się świetnym przerywnikiem między kolejnymi lekcjami, wywołując mnóstwo uśmiechów na wszystkich twarzach. Co widać na dołączonych do galerii zdjęciach!

      Koniec chwalenia, czas na ogłoszenia!

      Od poniedziałku (21 lutego) wracamy do losowania szczęśliwego numerka.

      W następną środę (czyli 23 lutego) odbędzie się akcja karnawałowa pod tytułem „Powrót do lat 80-tych”! Tego dnia, zachęcamy wszystkich (przy akompaniamencie największych hitów disco) do przyjścia w stroju żywcem wyrwanego z „Xanadu”! „Dzwony”? Zdecydowanie! Koszule o szerokim kołnierzu? Mile widziane! Loki nakręcone na wałkach? Strzał w dziesiątkę! Wrotki? … trzeba spytać panią woźną! Każda osoba, która razem z nami cofnie się w czasie o 40 lat zagwarantuje punkty swojej klasie w rankingu na „Najlepszą Klasę”. Punktacja wciąż jest dość wyrównana! Każda klasa ma szansę na wygraną!

      Otwieramy również castingi do szkolnego „Mam Talent”! Droga koleżanko, drogi kolego - jeżeli potrafisz coś, czego nie potrafią twoi rówieśnicy, to chcemy to zobaczyć! Pokażmy, że szkoła to nie tylko klasówki, lektury i prace domowe, ale też miejsce, w którym każdy z nas może pokazać swoje pasje i… no właśnie, talenty! Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania się i wyboru finalistów wkrótce.

      Zachęcamy całą naszą wspaniałą szkolną społeczność do wspólnej zabawy razem z nami w myśl sentencji „Wspólnie zwykli ludzie mogą osiągnąć niezwykłe rezultaty” (Becka Schoettle).

      Pozdrawiamy i do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Dzień bez Opakowań Foliowych
     • Dzień bez Opakowań Foliowych

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: ograniczenie plastikowych odpadów.

      Uczniowie klasy trzeciej obejrzeli prezentację, dzięki której poznali informacje dotyczące plastiku i jego wpływu na naszą planetę.  Następnie wykonali ćwiczenia interaktywne, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę.

      Trzecioklasiści znają już sposoby jak uchronić naszą planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej, a drugie śniadanie przynoszą w torebkach papierowych lub śniadaniówkach :)

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • Legenda o Baszcie Kaszanej
     • Legenda o Baszcie Kaszanej

     • Uczestnicy koła muzycznego przygotowali inscenizację muzyczną z elementami pantomimy pt. "Legenda o Baszcie Kaszanej”. W aktorów wcielili się uczniowie: Borowik N., Graczyk Z., Kalbukowska W., Kowalska M., Kramarz A., Krupa A., Łapa A., Stępczyk J., Walentynowicz W.

      W przedstawieniu wykorzystano prace plastyczne, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Tekst legendy został napisany kilkanaście lat temu na potrzeby Giełdy Turystycznej przez Romualdę Szwemin.

      Zapraszam do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/oGY1T5RmOzo

      Renata Jankowska.

    • Spotkanie z higienistką szkolną
     • Spotkanie z higienistką szkolną

     • W czwartek 27 stycznia 2022 roku w grupach przedszkolnych odbyło się spotkanie z higienistką szkolną, podczas którego dzieci dowiedziały się jak należy zapobiegać infekcjom oraz właściwie myć ręce. Dużą uwagę Pani higienistka zwróciła na uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania higieny osobistej i częstego mycia rąk ciepła wodą i mydłem, a także na mycie rąk zachowując poszczególne etapy podczas wykonywania tej czynności w określonym czasie. Dzieci razem z zaproszonym gościem wesoło zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem jak prawidłowo myć ręce.

      Agata Borowa-Pasiecznik, Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak

     • BEZPIECZNE FERIE

     • Tuż przed feriami, dnia 28 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne, podczas którego panowie Adam Dąbrowski i Dominik Cieszyński- strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie omówili zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

      Drogi uczniu! Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, ale pamiętaj o zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych!

      1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Korzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
      2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
      3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
      4. Zawsze bądź widoczny na drodze! Pamiętaj o odblaskach!
      5. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz się bawił!
      6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
      7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
      8. Bawiąc się śnieżkami -nigdy nie celuj w głowę!
      9. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
      10. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

      Zespół profilaktyczny

    • WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK
     • WYNIKI KONKURSU SYNAPSIK

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa pod patronatem MEN. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z j. angielskiego. Miło mi poinformować, że następujący uczniowie zdobyli tytuły laureatów:

      klasa I

      • Maria Duraczek - VI miejsce
      • Nina Kruszyńska –  VI miejsce
      • Amelia Mączyńska- V miejsce
      • Aurelia Myślicka -VI miejsce
      • Gabriela Wojarska – IV miejsce

      klasa II

      • Maria Bandrowska VI miejsce
      • Julia Kramarz VII miejsce

      klasa III

      • Karina Kędroń  - III miejsce
      • Laura Piętak -V miejsce
      • Amber Spychalska - II miejsce

      Gratulacje

      Szkolny koordynator konkursu: Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • WIKTOR ZNÓW NAJLEPSZY
     • WIKTOR ZNÓW NAJLEPSZY

     • Wiktor Wojarski wrócił właśnie z Meksyku, gdzie w Acapulco wystartował w najbardziej prestiżowych zawodach dla młodych karateków: Karate Youth League. Kolejny raz pokazał, że jest najlepszy. Do Polski powrócił ze złotym medalem.  

      GRATULACJE

    • Świat na Tak
     • Świat na Tak

     • Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły przyjaznej wolontariatowi Fundacji „Świat na Tak”. Jest on wyrazem uznania dla działalności Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Certyfikat potwierdza, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie szerzy idee i wspiera wolontariat wśród dzieci i młodzieży.

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

    • Nauka zdalna od 27 stycznia
     • Nauka zdalna od 27 stycznia

     • Zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dn. 26 stycznia 2022 r. klasy V-VIII od jutra, tj. od 27 stycznia, przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie łączą się z nauczycielami jak dotychczas przez TEAMS. 

      Oddziały przedszkolne oraz klasy I-IV nadal uczą się w trybie stacjonarnym.

      Taka forma nauki obowiązuje 27 i 28 stycznia, a po feriach od 14 do 25 lutego włącznie. O wszelkich zmianach będziemy informować.

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W najchłodniejszej porze roku w naszym przedszkolu odbyło się najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka. Niestety również w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dla dziadków nagrane zostały filmy z uroczystości, które zostały wysłane rodzicom.

      Agata Borowa- Pasiecznik, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak

    • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA - podsumowanie akcji “Przerwa na czytanie”– BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE
     • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA - podsumowanie akcji “Przerwa na czytanie”– BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

     • W październiku 2021 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze “Przerwa na czytanie”– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w ubiegłym roku dołączyła również nasza szkoła.  

      Oficjalnie ogłaszamy, że przyczyniliśmy się do ustanowienia NOWEGO REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Uwaga! Nowy rekord to 377 586 osób!

      Akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Do rekordu swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie ze szkół we Francji, Irlandii i na Litwie, Belgii, USA i na Ukrainie. Czytano w szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji.

      Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, mimo niesprzyjających okoliczności, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji.

      Koordynatorzy: D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz, A. Socha

     • Przedszkolaki dokarmiają dzikie ptaki

     • Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. Wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami przystąpiły do organizowanej w naszym przedszkolu akcji „Przedszkolaki dokarmiają ptaki”. Dzięki zbiórce karmy mogą z wielkim zaangażowaniem dokarmiać je ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. Dziękujemy.

      PTAKI.doc

      Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

       

    • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM
     • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

     • W środę 19 stycznia 2022 r. grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej z OI w Mrzeżynie gościły Leśniczego z Nadleśnictwa Gryfice, Pana Pawła Poluszyńskiego.  

      Leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach, o dokarmianiu zwierząt i ptaków w okresie zimy. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniał naszym przedszkolakom, iż w lesie nie należy hałasować, by nie płoszyć ptaków i wyrzucać śmieci.  

      Podczas spotkania Pan leśniczy opowiadał przedszkolakom o zwierzętach mieszkających w lasach Nadleśnictwa Gryfice oraz odpowiadał na pytania dzieci. To była wspaniała lekcja przyrody! Kto wie? Może za kilka lat ktoś z naszych najmłodszych dzieci będzie dbał o las, jego mieszkańców i zostanie leśnikiem. 

      Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu leśniczemu, a Pan leśniczy na ręce wychowawców przekazał upominki dla dzieci związane z lasem.  

      Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu Pawłowi Poluszyńskiemu za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.  

      Danuta Miętka          

    • Redemptoris Missio
     • Redemptoris Missio

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły zaangażowanym w akcję Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” "Czary-mary okulary" i „Opatrunek na ratunek”. Udało nam się zebrać ponad  200 sztuk okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych oraz karton środków opatrunkowych. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu posegregowali, umyli, zabezpieczyli i wysłali je do siedziby Fundacji.

      Mamy nadzieję, że dzięki Naszym ogromnym sercom uda się pomóc potrzebującym.

      DZIĘKUJEMY!

      Szkolny Klub Wolontariatu

     • ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

     • W grudniu wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Natalia Szymanowicz, Natasza Burak, Aleksandra Borodziuk, Julia Wiśniewska, Oliwia Ciach, Natasza Borowik, Julia Stępczyk oraz Nikola wraz z opiekunami wzięli udział w V Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu. Całodniowe wykłady, prelekcje i warsztaty poświęcone były szeroko pojętemu wolontariatowi. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w giełdzie dobrych praktyk, podczas której przedstawili swoje działania oraz wysłuchali prezentacji innych wolontariuszy na temat prowadzonych przez nich wolontariackich projektów. W trakcie podsumowania Forum odbyło się głosowanie na poszczególne grupy i ich działania – nasze inicjatywy zostały dostrzeżone – uzyskaliśmy III miejsce w województwie zachodniopomorskim.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc w organizacji inicjatyw, które mają na celu pomoc innym. 

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • Informacja ws. 7 stycznia
     • Informacja ws. 7 stycznia

     • Informuję, że 7 stycznia 2022 r. (piątek) szkoła będzie nieczynna z uwagi na konieczność udzielenia pracownikom innego dnia wolnego za święto przypadające w sobotę (za Nowy Rok). Dotyczy również przedszkola.

      /podst. prawna: art. 130 § 2 Kp/

      Przepraszam za utrudnienia.

      Ponadto przypominam, że uczniowie mają dzień dyrektorski, tzn. nie będzie zajęć dydaktycznych on-line.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • sekretariat@spzoimrzezyno.pl
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych