• Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024
     • Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

     • Od 1 lutego br. rusza nabór wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2023/2024. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne) oraz w sekretariacie szkoły.

      Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 10 lutego 2023 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

      Rodzice dzieci już uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w SPzOI deklarację kontynuacji mogą składać w dniach 23- 28 stycznia br. w godzinach pracy szkoły. Deklaracja będzie do pobrania u wychowaców od 20 stycznia.

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji (w tym załączników do wniosku) znajdują się w Zarządzeniu Burmistrza Trzebiatowa, dostepnym pod linkiem:

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały wspaniałe występy, na które zaproszeni zostali dziadkowie. W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały się w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się babciom i dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska  Na koniec dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Występy artystyczne dzieci podbiły serca publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!
     • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

     • 19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Klaunów Kulki, którzy dostarczyli dzieciom moc wrażeń. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie się bawiły w rytmach wesołych dźwięków, chętnie uczestniczyły w pląsach i zabawach muzyczno-ruchowych.

      Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH
     • 23 STYCZNIA DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: o ograniczeniu plastikowych odpadów. W związku z tym w poniedziałek, 23 stycznia, uczniowie klas I-III wzięli udział w krótkim apelu, podczas którego uzyskali najważniejsze informacje na temat produkcji i szkodliwości opakowań  foliowych oraz rozwiązań proponujących, czym można je zastąpić. To już kolejny rok, w którym obchodzimy ten dzień w naszej szkole i z wielką dumą stwierdzamy, że zdecydowana większość naszych uczniów wie, jak uchronić planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej'', a drugie śniadanie przynosi w torebkach papierowych lub śniadaniówkach. :)

      Sandra Bemsz- Mickiewicz

    • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”
     • Spacer po Trzebiatowie wieczorową porą pod hasłem „Bądź widoczny nocą”

     • W czwartek, 19 stycznia, uczestniczyliśmy w wydarzeniu zorganizowanym przez Koło PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie – Spacer wieczorową porą po Trzebiatowie. Hasłem przewodnim było „Bądź widoczny nocą", dlatego spacer rozpoczął się o 17.30, gdy było już ciemno. Celem akcji było skierowanie uwagi młodzieży oraz dorosłych na bezpieczeństwo na drodze. Słowa do uczestników imprezy skierowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz przedstawiciel Straży Miejskiej w Trzebiatowie. Ostrzegali, by nie lekceważyć  przepisów o ruchu drogowym (kierowcy aut, rowerzyści, piesi).  Zwrócili szczególną uwagę na to, by być jak najbardziej widocznym na drodze – dobrze jest mieć wszelkie tzw. odblaski. Wiele takich gadżetów otrzymali w prezencie uczestnicy spotkania.

      W części drugiej imprezy byliśmy na rajdzie. Odwiedziliśmy z Przewodnikiem PTTK dziedziniec  ratusza, kościół mariacki i uliczkami Trzebiatowa przeszliśmy na przystań kajakową, by tam przy ognisku (a było zimno tego wieczora) upiec kiełbaskę i zaśpiewać piosenkę turystyczną.

      Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

      Koordynator – W. Matiaszowska

    • Dzień Szalonej Fryzury
     • Dzień Szalonej Fryzury

     • Trzynasty wypadający w piątek uchodzi za dzień pechowy. Długopis przecieka, kartkówki są niezapowiedziane, a pani nie chce uwierzyć, że tym razem pies „na serio” zjadł pracę domową. Taki dzień warto odczarować, w związku z tym przygotowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów kolejne szkolne wydarzenie – Dzień Szalonej Fryzury!

      Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie tego dnia spędzali lekcje z kolorowymi głowami, w zabawnych perukach, a także niezwykle zmyślnych i kreatywnych fryzurach. Nawet nauczyciele włączyli się w naszą akcję!

      Punkty do rankingu klas są już podliczone i Pan Adam twierdzi, że do końca tygodnia możecie spodziewać się aktualizacji na tablicy wyników. Niezależnie jednak od niej wszystkim uczniom (a szczególnie naszym najmłodszym kolegom i koleżankom) dziękujemy za zaangażowanie.

      Powodzenia w czasie kolejnych wydarzeń!

      Samorząd Uczniowski

    • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych
     • Przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu grup przedszkolnych

     • Tradycją naszego przedszkola w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się przedstawienia jasełkowe w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną kolędami i pastorałkami. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które nagrodzone zostały gromkimi brawami.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy przygotowaniu pięknych strojów do przedstawienia.

      https://youtu.be/P7dwiRYShzQ

      https://youtu.be/yImWfDU91gk

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych
     • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów plastycznych

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dnia 04.01.2023r. zostały rozstrzygnięte przedszkolne konkursy plastyczne pt.: „Ekologiczna ozdoba świąteczna” oraz „ Droga św. Mikołaja do mojego domu”. Konkursy były adresowane do wszystkich przedszkolaków w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swoje zdolności manualne i plastyczne.

      Głównymi celami konkursów było:

      • Kształtowanie zdolności manualnych wśród dzieci.
      • Ukazanie poczucia piękna i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.
      • Rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetyczno - plastycznej.

      Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace

      wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

      Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace wszystkich dzieci, które brały udział w konkursach. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz kreatywność  w przygotowaniu prac.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA              podsumowanie III Międzynarodowej edycji           VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”
     • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA podsumowanie III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

     • W październiku 2022 r. już po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w latach ubiegłych dołączyła również nasza szkoła.

      W tym roku do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku (2667 instytucji w Polsce i 22 w innych państwach).

      Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Do rekordu swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie ze szkół w Irlandii, USA, na Litwie, w Belgii, w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Poza tym było naprawdę bardzo światowo, bowiem przyłączyły się do nas szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

      Oficjalnie ogłaszamy, że przyczyniliśmy się do ustanowienia NOWEGO REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Uwaga! Nowy rekord to 578 433 osób! Rekord z 2021r. został pobity o ponad 200 tysięcy osób!

      Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

        Koordynatorzy: D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz

    • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022
     • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022

     • Filip Korzeniowski 8 grudnia 2022 r. odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022 w Cross Country na gali honorowej w Warszawie. Nr 59 przyniósł Filipowi w tym roku (tak jak i w poprzednim) szczęście. Cały dobry sezon to wynik ciężkiej pracy .

      Filipie, gratulujemy!. Życzymy kolejnych udanych sezonów.

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!
     • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!

     • Być może nie wiedzieliście lub zdążyliście zapomnieć, ale w ostatnim tygodniu szkoły w ubiegłym roku zorganizowaliśmy świąteczną zabawę w podchody! Tegorocznym motywem przewodnim było porwanie i uwięzienie Świętego Mikołaja przez złego Grincha i jego pomagierów – trolli mostowych. Ponieważ trolle to niezbyt rozgarnięte stworzenia, chytre, ale uczciwe, przejść mogli tylko ci, którzy poznali tajne hasło zakodowane w zadaniach. Te wymagały sprytu, spostrzegawczości, wiedzy oraz umiejętności praktycznych i wbrew temu, co można by pomyśleć – wcale nie były proste. Pomimo tego, że tylko niewielka grupa uczniów dała radę ominąć trolle, nasza zabawa została bardzo ciepło przyjęta i spotkała się z dużym zaangażowaniem naszych koleżanek i kolegów. Zresztą, możecie się o tym przekonać zaglądając do galerii fotograficznej!

      W okresie dzielącym nas od ferii zimowych również nie zamierzamy zwalniać tempa, więc możecie spodziewać się innych, równie ciekawych inicjatyw z naszej strony!

      Pozdrawiamy i życzymy samych piątek na półrocze.

      Samorząd Uczniowski

    • Plastyczny sukces naszych uczniów
     • Plastyczny sukces naszych uczniów

     • W grudniu odwiedził naszą szkołę Pan Paweł Poluszyński, leśniczy z Mrzeżyna, który wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Jesień w lesie”. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Gryfice, które miało nie lada wyzwanie, ponieważ na konkurs wpłynęło 495 prac plastycznych.

      W kategorii wiekowej „Przedszkole” I miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Szymon Mickiewicz. W tej samej grupie wiekowej wyróżnienie otrzymała Alicja Zientek.

      W kategorii wiekowej „Szkoła Podstawowa kl. I-III” wyróżnienie otrzymała Lena Klucznik.

      Wszyscy, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych