Już w najbliższy czwartek, tj. 1 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w holu szkoły odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas I-III SP zainteresowanych grą swoich pociech w klubie "Orzeł Mrzeżyno". Jeśli marzycie Państwo o karierze piłkarskiej dla swojego syna, być może następcy Grzegorza Krychowiaka, zapraszamy!
Wycieczka do fabryki bombek
Bombki na świecie produkowane są od 1847 roku. Pierwsze bombki zostały po raz pierwszy wykonane w Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Zgodnie z przesłaniem rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdyż nie było go stać na typowe wówczas dekoracje czyli orzechy, jabłka czy cukierki.
Dwudziestego trzeciego listopada 2016 r. uczniowie klas II-IV uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek mieszczącej się w Koszalinie. Glass Color jest producentem szklanych ozdób choinkowych, dmuchanych, formowanych i dekorowanych własnoręcznie przez pracowników fabryki. Zakład produkuje malowane bombki różnej wielkości, a także ozdoby o różnorodnych kształtach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się procesowi powstawania bombek. Żeby zrobić bombkę, trzeba najpierw na gazowym palniku rozgrzać szklaną rurkę do temperatury ok. 1000 stopni C. Jeżeli ozdoba ma być okrągła, modeluje się ją, dmuchając w nieogrzaną część rurki do momentu, w którym osiągnie ona odpowiednią średnicę. Gdy kształt ma być bardziej skomplikowany, gorące szkło wkłada się do formy i dopiero później dmucha. Trzeba to zrobić bardzo szybko, inaczej szkło się rozsypie. Kolejny etap to posrebrzanie - bombkę po ostygnięciu wkłada się do roztworu azotanu srebra. Po wyschnięciu można ją już zdobić - obsypać brokatem czy pomalować. Dzieciaki obserwowały sposób ozdabiania przez panie dekoratorki, a także samodzielnie muskały „srebrem i złotem” bombki, które zawisną na naszej szkolnej choince. Każdy otrzymał do domu bombkę z własnym imieniem.
Wycieczka sprawiła, że wszystkim zdawało się, jakbyśmy odwiedzili pracownię świętego Mikołaja i poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
Dorota Skrzypińska- Rzońca, Anna Przeździecka
Spotkanie z prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego ŁABĘDŹ, Panem Stefanem Warcholakiem.
We wtorek, 22 listopada br., odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej z myśliwym, a jednocześnie prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego ŁABĘDŹ, Panem Stefanem Warcholakiem. Nasz gość ciekawie opowiadał dzieciom o zwyczajach i życiu zwierząt. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to zwierzyna pozbawiona jest świeżego pokarmu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne trofea zgubione w lesie przez walczące zwierzęta. Pan Warcholak przedstawił zadania koła łowieckiego. Powiedział o tym, kto może zostać myśliwym i opowiedział o roli myśliwych w zachowaniu równowagi biologicznej w ekosystemach, o zwyczajach myśliwych i ich obowiązkach wobec przyrody. Zwrócił uwagę na dbałość członków Koła Łowieckiego o ojczystą przyrodę, odnowę zwierzyny, mówił też o opiece nad dzikimi zwierzętami i o polowaniach tylko na wybrane gatunki zwierząt, z zachowaniem zasad ochrony gatunkowej.
Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści myśliwego. Na zakończenie mieli okazję do zadawania pytań, które dowodziły zainteresowania tematem.
Dorota Filipowicz
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”
Paulo Coelho
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada to okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. Każdemu dziecku, niezależnie od wyznania czy pochodzenia, koloru skóry i majętności rodziców przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991r. Uczniowie naszej szkoły dobrze znają swoje prawa. Potrafią je wymienić. Mają przemyślenia na ten temat i do każdego prawa przedstawiają obowiązki. Najchętniej jednak korzystają z prawa do zabawy i odpoczynku, łącząc Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka z Dniem Pluszowego Misia.
Mały SU, zespół profilaktyczny
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 24.11.2016 r. w godzinach od 16.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą, jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Organizatorzy:Samorząd SU, Beata Świątek, Natalia Obuchowicz
SZKOLNY KONKURS LITERACKI „Pomaganie jest fajne”
Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie ogłasza konkurs literacki pt: „Pomaganie jest fajne” na opowiadanie lub wiersz o tematyce dotyczącej idei pomagania, podejmowania działań charytatywnych, empatii, współczucia, wrażliwości na biedę, ubóstwo, krzywdę drugiego człowieka.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjumKategoria: opowiadanie/wiersz
Termin: Prace należy złożyć u nauczycieli do 10 grudnia 2016 roku.
Jury konkursu dokona oceny prac, a ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień nastąpi na przedświątecznym apelu wychowawczym.Konkurs zostanie przeprowadzony pod kierunkiem nauczycieli polonistów (B. Brzozowska, I. Onisk, M. Konior). Nauczyciele omówią z uczniami szczegółowe wymagania dotyczące zasad pisania opowiadania/wiersza oraz kryteriów oceniania.
Organizatorzy
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Pomocna dłoń”
Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie ogłasza konkurs na wykonanie pracy plastycznej pt „Pomocna dłoń”. Tematyka pracy wiąże się bezpośrednio z ideą niesienia pomocy innym
w różny sposób i różnym zakresie. Może to być pomoc koleżeńska, sąsiedzka, zaangażowanie w działania charytatywne o szerokim zasięgu itp. Korzystając z mieszanych technik plastycznych wykonajcie prace wskazujące na Waszą wrażliwość i empatię na potrzeby drugiego człowieka.Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum
Technika prac: mieszana
Format prac: A3
Termin: Wykonane prace należy złożyć u pani Renaty Jankowskiej do 10 grudnia 2016 roku. Jury konkursu dokona oceny prac a ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień nastąpi na przedświątecznym apelu wychowawczym.
Organizatorzy
Autorskie spotkanie z Bronką Nowicką
Dnia 17 listopada 2016 r. uczennice Publicznego Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Bronką Nowicką, laureatką Literackiej Nagrody Nike 2016. W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury miały okazję zapoznać się z intermedialną twórczością autorki debiutanckiego i zwycięskiego zbioru „Nakarmić kamień” oraz wysłuchać fragmentów nagrodzonego utworu w jej interpretacji. Wielu wrażeń dostarczyły zarówno bezpośrednie spotkanie z artystką, jak i objaśnienia wydawcy nakreślające sposób przydzielania tej nagrody, a także pytania zadawane przez publiczność i niepowtarzalna okazja wysłuchania komentarzy autorki. Literatura pokazała nam swoje kolejne, niezwykłe oblicze, a zarazem stała się bliższa.
Opiekun – Beata Brzozowska
UWAGA RODZICE
Szanowni Rodzice informujemy, że kiermasz świąteczny odbędzie się 4 grudnia 2016 roku (niedziela) o godzinie 13.00 przed Ratuszem w Trzebiatowie. Prosimy o dostarczenie upieczonych ciast pod szkołę w Mrzeżynie o godzinie 12.30 lub bezpośrednio do Trzebiatowa na godzinę 13.00. Za wsparcie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony będzie na cele charytatywne.
Szkolny Klub Wolontariatu
Czy każdy święty chodzi uśmiechnięty?
Listopadowe święta wprowadzają nas w nostalgiczny nastrój wspomnień. Odwiedzamy cmentarze, spotykamy się z rodziną, bardziej niż zwykle odczuwamy przemijający czas. Tęsknimy za bliskimi, wspominając cieplejsze, radośniejsze wspólnie spędzone chwile. W listopadzie rozmawiamy także o świętych kanonizowanych i błogosławionych, jak również o świętych bezimiennych, o których w swoich wierszach pisał ks. J. Twardowski „ Świętym tu można zostać, nawet na podwórku…” Po takiej rozmowie dzieci z klas 0-III próbowały odpowiedzieć na pytanie: Czy każdy święty chodzi uśmiechnięty? Odpowiedzi były różne - i zabawne, i poważne. Niektórzy pokusili się o narysowanie świętego patrona, a każda z narysowanych postaci miała uśmiech „od ucha do ucha”. Rysunki ozdobiły korytarze szkoły wprowadzając, pomimo jesiennego chłodu radosny nastrój.
Katecheci
Wysyłamy do Was ortograficzne sowy!
Ruszyła tegoroczna edycja programu „Ortograficzne korytarze”. Na świetlicy oraz szkolnych korytarzach pojawiły się ekologiczne sówki przypominające wszystkim, jak prawidłowo zapisać trudne ortograficznie wyrazy. Nie trzeba być Harrym Potterem, by mieć swoją sowę. Łatwo wykonać ją i umieścić w swoim pokoju z ważną informacją do zapamiętania. Polecamy!
Uczniowie klas IV i VI SP
OKULARY DLA AFRYKI
W dniu 14 listopada 2016 r. zakończyliśmy zbiórkę okularów w ramach akcji przeprowadzonej przez Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku Białej oraz Fundacji Dzieci Afryki. Nasza szkoła zebrała lącznie 173 pary okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, które po odpowiednim przygotowaniu zostały przesłane do organizatorów. Okulary trafią bezpośrednio do podopiecznych w krajach afrykańskich.
Szkolny Klub Wolontariatu
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Uczniowie naszej szkoły Zuzanna Szymanowicz i Stanisław Kędzierski odnieśli sukces w IX Regatach Żeglarskich z okazji "Dnia Niepodległości", które odbyły się 11.11.2016 roku w kołobrzeskim porcie.
W KLASie OPTYMIST (dziewczęta) - ZUZANNA SZYMANOWICZ zajęła I miejsce, a Stanisław Kędzierski w KLASIE OPTYMIST (chłopcy) uplasował się na trzeicej pozycji.
https://www.facebook.com/354251894694014/posts/1104239989695197/
Gratulujeny, życzymy dalszych sukcesów i stopy wody pod kilem.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
"Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio".
Jan Paweł II
W czwartek, 10 listopada 2016 r., odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów.Program artystyczny przygotowany został w ramach realizacji projektu gimnazjalnego przez uczniów klasy IIa. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Montaż słowno-muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono historię naszego kraju. Uczniowie opowiedzieli o czasach, gdy Polska utraciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata, żeby w 1918 roku odzyskać niepodległość. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Uczniowie klas najmłodszych zaprezentowali się w koncercie pieśni patriotycznych.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.
Uczniowie klasy IIa
ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – „JESIEŃ 2016”
Dnia 3 listopada 2016 r. rozpoczęliśmy nową edycję Zawodów na orientację – Cztery pory roku. Cztery drużyny z gimnazjum: „Cocojambo”, „Orki z Majorki”, „Wspaniałe Trio” oraz „Bezimienni” zmagali się z pytaniami dotyczącymi topografii terenu oraz znajomości turystycznej województwa zachodniopomorskiego. Następnie ruszyli na wycieczkę po Trzebiatowie, by z pomocą mapy odnaleźć punkty kontrolne, a w nich ukryte hasła. Mimo listopadowego chłodu młodzież chętnie uczestniczyła w zawodach, poznając zaułki Trzebiatowa.
Organizatorem zawodów jest Koło PTTK „Nad Regą” w Trzebiatowie.
Opiekun – W. Matiaszowska
Tydzień bezpieczeństwa
Dnia 28 października w godzinach 13: 00 – 15: 00 w hali sportowej w Mrzeżynie odbyła się akcja "Tydzień Bezpieczeństwa" w ramach projektu zorganizowanego przez Radę Koordynacyjną "Bezpieczne Miasto Trzebiatów". Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w zajęcia odpowiadając na pytania o bezpieczeństwo na drogach, prezentując światełka odblaskowe na przyniesionych plecakach i odzieży. Wszyscy, którzy nie posiadali odblasków, otrzymali je od koordynatorów, a rowerzyści, których jest wśród nas sporo, wspólnie mocowali specjalnie przygotowane taśmy odblaskowe na ramy rowerowe.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.
Zespół profilaktyczny
BIAŁE SOBOTY
Przypominamy rodzicom, że w najbliższą sobotę, 5 listopada, w godz. 9.00-17.00 w Gimnazjum w Trzebiatowie (ul. Wodna 2) czekają na rodziców z dziećmi specjaliści: psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta, pedagog, policjant, mediator. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem pomocy lub wskazówek do pracy z dzieckiem zapraszamy.
Organizatorzy zapewniają dyskrecję.
Kolejne spotkania 19 listopada i 3 grudnia br.
Kontakt: tel.91 387 25 18 lub w dniu dyżuru na miejscu.
TAK BILIŚMY REKORD
Fotorelację z bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.superportal24.pl/bicie-rekordu-guinnessa-w-mrzezynie-zdjecia/932
ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – LAS 2016 – NADLEŚNICTWO GRYFICE
Dnia 15 października 2016r. uczniowie Zespołu Szkół wyruszyli do lasu poznawać życie roślin i zwierząt – ekosystemy leśne i wodne w Nadleśnictwie Gryfice. Na starcie w Brodnikach przywitała grupę pani leśnik. Na trasie ścieżki dydaktycznej zapoznała uczniów z gatunkami drzewostanu, wskazała na sposoby pozyskiwania bogactwa lasu. Poprowadziła grupę aż pod budynek nadleśnictwa i do sali edukacyjnej z eksponatami obiektów charakterystycznych dla lasu. Uczniowie weszli również na ścieżkę sensoryczną, mogli doświadczyć zapachów i dźwięków lasu.
Na koniec – krótki sprawdzian „Leśny świat” i pieczona w ognisku kiełbaska. Organizatorem wyjazdu do lasu był Klub PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie.
Koordynator – W. Matiaszowska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie