• Świetlik
          • Świetlik

          • Nadchodzą wakacje. Czas błogiego odpoczynku i zabawy. Może on jednak szybko zostać przerwany, jeśli wyłączymy na czas wakacji myślenie. Do takiej refleksji doszli redaktorzy czasopisma „Świetlik”, którzy zorganizowali konferencję prasową z udziałem psychologa - p. Anny Prętkiej, pedagoga - p. Danuty Witkowskiej i wychowawczyni klasy pierwszej- p. Doroty Filipowicz.

            Panie opowiedziały, na co szczególnie należy zwrócić uwagę i o czym pamiętać podczas lata, a następnie odpowiadały na pytania licznie zgromadzonych „dziennikarzy”.

            Jeśli i wy pragniecie się tego dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania „Świetlika” dostępnego w świetlicy szkolnej już w czerwcu!

            Nadchodzą wakacje. Czas błogiego odpoczynku i zabawy. Może on jednak szybko zostać przerwany, jeśli wyłączymy na czas wakacji myślenie. Do takiej refleksji doszli redaktorzy czasopisma „Świetlik”, którzy zorganizowali konferencję prasową z udziałem psychologa - p. Anny Prętkiej, pedagoga - p. Danuty Witkowskiej i wychowawczyni klasy pierwszej- p. Doroty Filipowicz.

            Panie opowiedziały, na co szczególnie należy zwrócić uwagę i o czym pamiętać podczas lata, a następnie odpowiadały na pytania licznie zgromadzonych „dziennikarzy”.

            Jeśli i wy pragniecie się tego dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania „Świetlika” dostępnego w świetlicy szkolnej już w czerwcu!

            Adam Kamiński

        • DZIEŃ ZWYCIĘSTWA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W MRZEŻYNIE
          • DZIEŃ ZWYCIĘSTWA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W MRZEŻYNIE

          • Z okazji 73 rocznicy zakończenia II wojny światowej klasy szóste uczestniczyły w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Wojskowy Klub 36 dywizjonu rakietowego OP.

            Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z eksponatami w Sali Tradycji, a następnie wykonywali ilustracje. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

            Lidia Gryglas

        • CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI
          • CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

          • Szkolny Klub Wolontariatu pragnie poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w projekcie edukacyjno-pomocowym „Spraw, aby dzieci z Syrii mogły przetrwać zimę”. Projekt był realizowany od listopada 2017 roku do stycznia 2018 roku. Uczniowie na lekcjach rozmawiali o tragicznym życiu dzieci w Syrii, oglądali prezentację multimedialną. W ramach projektu uczniowie brali udział w kiermaszu bożonarodzeniowym.

            Opiekunowie SKW

        • Zajęcia edukacyjne o faunie bałtyckiej i jej zagrożeniu
          • Zajęcia edukacyjne o faunie bałtyckiej i jej zagrożeniu

          • WWF – organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym.

            Fundacja WWF Polska ma w swoich szeregach niezwykłych ludzi – wolontariuszy działających w Błękitnym Patrolu WWF.  Tworzy go grupa 200 osób mieszkających wzdłuż całego polskiego wybrzeża, którzy każdego dnia gotowi są nieść pomoc bałtyckiej przyrodzie, a przede wszystkim fokom, morświnom i ptakom morskim. Błękitny Patrol WWF skupia ludzi w każdym wieku i różnorakich profesji. Są wśród nich nauczyciele, urzędnicy, wojskowi, pasjonaci sportu, artyści i wielu innych. Pomimo pozornych różnic łączy ich wspólna idea pomocy bałtyckiej przyrodzie.

            Od 2010 roku niemal codziennie przemierzają plaże Bałtyku wypatrując zwierząt potrzebujących pomocy. Poza działalnością terenową wolontariusze zaangażowani są w wiele innych inicjatyw. W trosce o stan bałtyckich plaż prowadzą na przykład akcje ich sprzątania. Niektóre z tych wydarzeń odbywają się cyklicznie, jak np. „Akcja Czysta Plaża” (między Mrzeżynem a Kołobrzegiem) czy Sprzątanie Rezerwatu Mewia Łacha. W działania te angażują się również lokalne społeczności.

            Błękitny Patrol WWF to również liczne zajęcia edukacyjne na temat ssaków i ptaków morskich – ich biologii, ekologii, zagrożeń, sposobów ochrony. Prowadzone są one w nadmorskich przedszkolach, szkołach, ośrodkach wypoczynkowych, zakładach penitencjarnych i w innych miejscach. Świadomość tego, jak istotną rolę pełni edukacja podczas starań o dobro przyrody, pozwala odnajdować wolontariuszom motywację do podejmowania aktywności wymagających od nich tak dużego zaangażowania.

            W ramach Wolontariatu WWF gościła w naszej szkole p. Alicja Krzewicka – mieszkanka Mrzeżyna. Na lekcjach przyrody w klasach IV-VI SP przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne o faunie bałtyckiej i jej zagrożeniu.

            Dziękujemy – uczniowie i nauczyciele przyrody

        • GODNOŚĆ I TOLERANCJA
          • GODNOŚĆ I TOLERANCJA

          • „Godność człowieka nierozłącznie wiąże się z tolerancją. Tolerancja jest poszanowaniem cudzych poglądów, uczuć, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne”. Tolerancja oznacza poszanowanie każdego takim, jakim jest. Od 1999 roku 5 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, znany też jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie. Uroczystość miała charakter integracyjny i była okazją do spotkania się społeczności lokalnej z osobami niepełnosprawnymi. Uczniowie poznali wytwory rękodzieła uczestników i obejrzeli ich występy artystyczne. Spotkanie stało się też okazją do wspólnych zabaw i biesiadowania. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.

            Mariola Kamińska, Dorota Czyż

        • XIX Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej
          • XIX Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

          • W rocznicę nadania praw miejskich Trzebiatowowi, w piękny, majowy weekend (12 i 13 maja), przemierzyliśmy z Przewodnikami PTTK „Baszta Kaszana” z Trzebiatowa pieszo ponad 16 kilometrową trasę. W sobotę wędrowaliśmy z Siemidarżna przez Lewice do Trzebiatowa. Droga prowadziła wśród pól i łąk. Metą była Szkoła Podstawowa nr 2. W niedzielę krążyliśmy zaułkami Trzebiatowa. Metą była przystań kajakowa, na której strażacy z OSP Trzebiatów dali pokaz udzielenia pierwszej pomocy i obsługi sprzętu gaśniczego.

            Pieczona kiełbaska w sobotę i grochówka w niedzielę uzupełniły spalone kalorie. Uczniowie na punktach kontrolnych odpowiadali na pytania związane z najbliższą okolicą – o jej geografii, przyrodzie i historii. Na stanowisku kontrolnym w tym roku wiedzę sprawdzała m. in. p. Karolina, a w roli opiekunów drużyn gościliśmy p. Marlenę i p. Damiana- to absolwenci naszej szkoły. Dziś studenci, a wcześniej „rajdowcy” - jak my dziś. Bardzo było nam miło.

            Kolejny raz najliczniejszą grupą w rajdzie byli uczniowie naszej szkoły. Szlaki po raz pierwszy przecierały pierwszaki - „Gąsieniczki”,  zdobywając pierwsze punkty do odznaki turystyki pieszej. Ostatni raz brali udział w rajdzie gimnazjaliści – „Szybcy i wściekli”. Dyplomy, puchary, punkty do odznak turystycznych – zdobywamy jak zawsze. A czas spędzony razem długo będziemy pamiętać.

            Do następnego rajdu – pozdrawiamy.

            Koordynator – W. Matiaszowska

        • INTEGRACJA, INTEGRACJA
          • INTEGRACJA, INTEGRACJA

          • Dzień Matki był tematem przewodnim integracyjnych zajęć twórczych, zorganizowanych przez Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny. Zajęcia prowadziła studentka pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w wielu zadaniach edukacyjnych oraz zabawach. Wykonywali laurki dla mam oraz kwiaty z bibuły. Rozpoznawali i nazywali emocje. Wykonywali ćwiczenia doskonalące analizę i syntezę wzrokowo-słuchową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Wzbogacali swoje doświadczenia zmysłowe poprzez stymulację polisensoryczną. Spotkaniu towarzyszył śmiech i dobre samopoczucie, które podkreślił słodki poczęstunek.

            Mariola Kamińska

        • Gżegżółka z motywem Orderu Uśmiechu
          • Gżegżółka z motywem Orderu Uśmiechu

          • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu ortograficznego na najtrudniejsze dyktando: „Gżegżółka z motywem Orderu Uśmiechu” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Rzecznik Praw Dziecka, pan minister Marek Michalak oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, pan Marek Gralik.

            Pierwsze miejsce w kategorii praca indywidualna - uczeń zajęła Izabela Idzi z klasy VIIa, natomiast drugie miejsce w kategorii praca zespołowa zajęli ex aequo: Sebastian Nowakowski, Dominik Szymanowicz, Dawid Jędrzejczyk z klasy Vb oraz Maria Gałdyś, Martyna Banasiak, Natalia Buczko z klasy Vb. Opiekunem uczniów była Pani Izabela Onisk, która została laureatką w kategorii praca indywidualna - nauczyciel.

            Poprzez udział w konkursie uczniowie włączyli się do obchodów jubileuszu 50-lecia Orderu Uśmiechu, usprawnili również swoje umiejętności językowe.

            Gratulujemy!

        • Dzień otwartej szkoły
          • Dzień otwartej szkoły

          • Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc i czas wystawiania ocen końcoworocznych uczniom. W związku z tym zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami w dn. 16 maja 2018 r. (środa). Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 16.00-18.00. 

        • Trzebiatów nie ma dla nas tajemnic
          • Trzebiatów nie ma dla nas tajemnic

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym Turnieju Wiedzy o Trzebiatowie. Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych 9 maja wzięli udział w finale, który odbył się w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Drużyny w składzie:

            1. Hanna Soroka, Jarosław Soroka, Dawid Jędrzejczyk;
            2. Aleksandra Kraśniewicz, Izabela Idzi, Aleksandra Przeździecka;
            3. Magdalena Jelonek, Martyna Tchoryk, Dominik Pluta

            pokazały, że historia Małej Ojczyzny nie ma dla nich tajemnic. Podczas kolejnych konkurencji wykazywali się ogromną wiedzą na temat Trzebiatowa i okolic – to spowodowało, że w końcowej klasyfikacji znaleźli się na najwyższych lokatach.

            Gratulujemy zwycięzcom!

        • O ekologii nigdy za dużo!
          • O ekologii nigdy za dużo!

          • Dwudziesty drugi kwietnia to święto naszej planety i wszystkich ekologów. Przypomnijmy, że Światowy Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono tego właśnie dnia w 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. Wówczas na ulice wyszło 20 milionów Amerykanów. W roku 1990 Dzień Ziemi świętowano już w 140 krajach, w tym po raz pierwszy w Polsce. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie oraz na konsekwencje jego działań. Zastanawiają się, co należy zrobić, aby poprawić stan środowiska naturalnego?

            Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tych obchodów organizując apel profilaktyczny dla klas 0-III. Jego celem było przede wszystkim zachęcenie dzieci do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się, czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

            Najmłodsi odczytali przygotowane w klasach listy do Pani Ziemi, a następnie zaprezentowali wszystkim zabranym własnoręcznie wykonane zabawki z recyklingu.

            Wielkie brawa za kreatywność!

                            D. Czyż, A. Przeździecka

             

        • SUKCES -GRATULUJEMY!
          • SUKCES -GRATULUJEMY!

          • Zawodnicy UKS Kapitan Navi 28 kwietnia wzięli udział w międzynarodowym turnieju Crossminton Hungarian Open. Na węgierskich kortach stawiło się ok. 190 zawodników z całego świata, dwa dni rozgrywano mecze w różnych kategoriach. Trzy uczennice Szkoły Podstawowej w Mrzeżynie: Julia Michniewicz, Aleksandra Przeździecka i Magdalena Jelonek,  wzięły udział w turnieju.  Julia w kategorii U14 zdobyła pierwsze miejsce, pokonując w finałowych meczach rywalki z Węgier i Litwy, dzięki temu mogliśmy usłyszeć hymn Polski. Na turnieju zadebiutowały Ola i Magda, które rozegrały  świetne mecze, pełne zaangażowania i walki do ostatniej lotki. Ponadto w turnieju wzięli udział byli uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli najwyższe miejsca na podium.

            Z poważaniem

            Prezes UKS Kapitan Navi

            Kamil Twarzyński

             

        • "Naród, który nie zna swojej historii, ginie i nie ma przyszłości"
          • "Naród, który nie zna swojej historii, ginie i nie ma przyszłości"

          • Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Za przygotowanie tego święta odpowiedzialni byli uczniowie klasy IV a i VII a pod opieką Pani Izabeli Onisk, Ewy Idzi i Renaty Jankowskiej. Uczniowie zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

            Wychowawcy

             

        • „Zaślubiny z morzem”
          • „Zaślubiny z morzem”

          • Uczniowie klasy II b gimnazjalnej realizowali w roku szkolnym 2017/2018 projekt edukacyjny „Zaślubiny z morzem”. Wiele tygodni korzystali z różnych źródeł wiedzy, gromadzili potrzebne materiały, docierali do świadków historycznych wydarzeń oraz ludzi, którzy je odtwarzają. Samodzielnie napisali scenariusz, przygotowali dekoracje i wykonali zaproszenia, by społeczności lokalnej zaprezentować podniosłą chwilę uzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku.

            Apel upamiętniający to wydarzenie odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie w dniu 16 marca 2018 r. poprzedzającym oficjalne, gminne obchody przypadające na dzień następny. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego zebrani obejrzeli przedstawienie, które w obrazowy i symboliczny sposób przywołało moment „Zaślubin z morzem” dokonanych 17 marca 1945 r. w Mrzeżynie przez Polaków.

            Następnie można było przyjrzeć się historycznym elementom umundurowania i uzbrojenia, a także poczęstować żołnierską kaszą.

            Udział w pracy przy projekcie edukacyjnym był doskonałą okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy i rozwijania zainteresowań, ale także zacieśnienia współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Ważnym efektem okazał się przychylny odbiór tego działania w społeczności lokalnej, której za przybycie i słowa uznania raz jeszcze w imieniu uczniów klasy II b serdecznie dziękujemy.

            Opiekunowie projektu: Beata Brzozowska, Natalia Obuchowicz

        • MALUCHY UCZCIŁY ŚWIĘTA MAJOWE
          • MALUCHY UCZCIŁY ŚWIĘTA MAJOWE

          • Z okazji świąt majowych 27 kwietnia 2018r. uczniowie klasy IIIa  przygotowali apel.  Prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, przybliżając historię naszego kraju. W ten sposób uczcili 1 maja -Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Opiekun: Sandra Bemsz-Mickiewicz

        • SZARE SZEREGI
          • SZARE SZEREGI

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Turnieju Historycznym SZARE SZEREGI, który realizowany był 20 kwietnia 2018 roku Szczecinie. W tegorocznej edycji turnieju wystąpiło 56 drużyn z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Nasza drużyna w składzie: Julia Nowak, Izabela Idzi, Ryszard Grabowski, wykazała się ogromną wiedzą i znalazła wśród 10 najlepszych drużyn. Tegoroczny turniej wymagał od uczestników znajomości najmłodszej grupy Szarych Szeregów – Zawiszaków i prowadzonej przez nich w czasie powstania warszawskiego Harcerskiej Poczty Polowej, małego sabotażu, a także znajomości postaci Stanisława Broniewskiego „Orszy”, Ireny Sendlerowej, Józefiny Łapińskiej i wielu innych.

            Tegoroczny turniej realizowany był w ramach projektu MOJA NIEPODLEGŁA.

            Gratulujemy sukcesów

        • SUKCESY PLASTYCZNE
          • SUKCESY PLASTYCZNE

          • W tym roku szkolnym uczestnicy koła plastycznego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI - RAWICZ 2018.

            Przez miesiąc nasi uczniowie tworzyli monochromatyczne prace plastyczne w czerni, szarości i bieli. Użycie techniki frotage, lawowania tuszem i rysunku pastelami olejnymi pozwoliło na ciekawe przedstawienie tematyki konkursu. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne zyskały uznanie profesjonalnego jury .

            Spośród tysiąca prac Nagrodę Starosty Powiatu Rawickiego otrzymała Magda Kabata.

            Natomiast Julia Michniewicz zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV – VI.

            Życzę dalszych twórczych sukcesów.

             opiekun koła- Renata Jankowska

        • „Zwierzęta naszych pól i lasów”
          • „Zwierzęta naszych pól i lasów”

          • Pod patronatem KOŁA ŁOWIECKIEGO z powiatu gryfickiego i Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyło się w dn. 10 kwietnia 2018 r. podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych pól i lasów”.

            Celem konkursu było rozpropagowanie szerokiej wiedzy dotyczącej ochrony środowiska przyrodniczego oraz zachowania i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych.

            Jury pod przewodnictwem Pana Zygmunta Leszczyńskiego-Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie przyznało nagrody uczestnikom konkursu, które zostały wręczone podczas wystawy.

            W kategorii klas IV – VII i gimnazjum nagrody otrzymali:

            I miejsce – Magda Kabata

            II miejsce – Amelia Świątek

            III miejsce  - Magdalena Kostuś

            Wyróżnienie – Aleksandra Przeździecka

            I miejsce  - Mateusz Szyjer

            II miejsce  - Zuzanna Okrzyńska

            III miejsce – Dominika Jeleń

            Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

             

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
      • (91)3866273 (91)3866254
      • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych