• Wycieczka do Międzyzdrojów

• Klasa 2 odwiedziła Międzyzdroje. Pierwszym etapem naszej podróży było Oceanarium gdzie zobaczyliśmy ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych. Następnie odwiedziliśmy Bałtycki Park Miniatur – gdzie obejrzeliśmy pięknie wykonane miniatury słynnych budowli państw leżących nad Morzem Bałtyckim, chociaż chyba najbardziej podobała nam się miniatura kolei. Spacer na molo w Międzyzdrojach oraz wizyta w kinie 7D. W trakcie wycieczki nie zabrakło oczywiście spaceru po plaży oraz czasu na zakup pamiątek i pysznych lodów i gofrów. Niestety...czas upłynął szybko, ale jesteśmy bardzo zadowoleni:)

Anna Przeździecka

• Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

• BEZPIECZNIE, ZDROWO I NA SPORTOWO – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole tegoroczny festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia na naszych uczniów oraz przybyłych gości czekała moc atrakcji, a rozpoczęliśmy grą terenową przygotowaną przez Radę Rodziców. Gra nosiła nazwę „W poszukiwaniu Flądry”. Z samego rana uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, otrzymawszy instrukcje, wyruszyli ulicami Mrzeżyna, szukając FLĄDRY. Po powrocie na scenie pojawiły się panie i dzieci z przedszkola z przedstawieniem „Rzepka”, które zachwyciło wszystkich obecnych.

Ogromnym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się stoiska zaproszonych gości: pokazy strażackie, pokaz sprzętu wojskowego, znakowanie rowerów przez policję, warsztaty ceramiczne, dmuchane zjeżdżalnie, żyroskop oraz piana, w której uczniowie zostali skąpani. Najwięksi twardziele mieli okazję siłować się ze Strongmanem - Grzegorzem Szymańskim. Odbyły się zawody przeciągania liny, podczas których zaciekle walczyli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice. Nasi pasjonaci siatkówki mieli okazję odbyć trening i zagrać mecz z zawodnikami drużyny SUS Travel Elephant Trzebiatów.

Na scenie odbyły się pokazy talentów naszych uczniów: wokalne, teatralne i taneczne. Prowadzone były także zawody sportowe, tory przeszkód. Wielkim powodzeniem cieszył się żyroskop oraz dmuchana zjeżdżalnia. Wsparciem dla podniebienia były zdrowe przekąski: owoce, domowe wypieki, lemoniady, soki, kawa i herbata. A większy głód można było zaspokoić kiełbaską z grilla.

Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzieliło wiele instytucji i osób prywatnych. Za moc atrakcji chcielibyśmy podziękować:

- Radzie Rodziców

- OSP Mrzeżyno

- Policji Trzebiatów

- 36 Mrzeżyńskiemu Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej

- Zakładowi Gminnemu „Mrzeżyno”- Mrzeżyńskie Centrum Sportu

- Panu Grzegorzowi Szymańskiemu

- Pani Agnieszce Gil

- Państwu Kindze i Tomaszowi Ringertom.

- Panu Dariuszowi Zielińskiemu

- Panu Grzegorzowi Zienkiewiczowi

- Pani Bogusławie Filowiat i Piekarni GS Trzebiatów

- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

- zawodnikom SUS Travel Elephant

- wszystkim mamom, babciom, ciociom, tatusiom i wujkom za przepyszne ciasta, lemoniady, owocowe wariacje oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu

- naszym uczniom oraz wszystkim przybyłym gościom za świetną zabawę.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

• SUKCES NASZEGO UCZNIA

• Kornel Hałuszko – uczeń klasy VI rozwija swoje zainteresowania trenując TAEKWON-DO. W ostatnim czasie zaczął odnosić sukcesy. Zajął III miejsce Mistrzostwach Ziem Zachodnich oraz II miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji TAEKWON-DO ITF. GRATULACJE

Ewa Idzi

• Przejażdżka po Mrzeżynie.

• Ciuchcia Pana Przeździeckiego, jest najlepsza mój kolego!

Do przedszkola przyjechała, na przejażdżkę nas zabrała.

Wszyscy super się bawili i Mrzeżyno w niej zwiedzili.

Zwiedziliśmy też Rogowo, w nim lodziarnię – tą „Kultową”.

Pszczółki więc atrakcję miały, lody pyszne zajadały.

Pozdrowienia zatem ślemy i za wszystko dziękujemy

Zespół Edukacji Przedszkolnej

• Warsztaty dla dzieci

• Uczniowie klasy pierwszej otrzymali zaproszenie do restauracji ,, Fresco” na warsztaty robienia pizzy. Było super, a samodzielnie przygotowane pizze smakowały wyśmienicie!

Dziękujemy za zaproszenie :).

Sandra Bemsz-Mickiewicz

•  Konstytucja 3 Maja
          • Konstytucja 3 Maja

• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja został przygotowany przez klasy IV oraz klasę II. Uczniowie przypomnieli wydarzenia sprzed lat, uczcili bohaterów działających na rzecz Ojczyzny, uświadomili koleżankom i kolegom, jak ważną rolę pełni dokument, którym jest konstytucja.

A. Mączyńska A. Przeździecka

(91)3866254