W roku szkolnym 2015/2016 podręczniki finansowane przez MEN otrzymają uczniowie klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum.
Aktualności
BEZPŁATNE PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW
UWAGA RODZICE- WAŻNA INFORMACJA
Wnioski o dofinansowanie do zakupu podręcznikw w ramach pragramu MEN "Wyprawka szkolna" należy składać najpóźniej do 10 września 2015 r. (dotyczy ucz. kl. III SP i ucz. niepełnosprawnych SP i PG).
EGZAMINY POPRAWKOWE
Egzaminy poprawkowe w roku szkolnym 2014/2015 odbędą się wg następującego porządku:
1. matematyka PG- 27 sierpnia 2015 r. godz. 10.00
2. matematyka SP- 27 sierpnia 2015 r. godz. 10.00
3. język niemiecki SP- 27 sierpnia 2015 r. godz. 10.00
Wszyscy uczniowie zdający egzaminy poprawkowe zgłaszają się w wyznaczonym dniu w sekretariacie szkoły przed godz. 10.00.
WAKACJE!
Słonecznych wakacji wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzy społeczność szkoły.
Spotkania stały się tradycją
Wieloletnią współpracę ze Szkołą Podstawową w Wandlitz uczciliśmy kolejnym spotkaniem zaprzyjaźnionych grup. Spotkaliśmy się ponownie po 12 miesiącach. W tym roku gospodarzami byli uczniowie i nauczyciele z Niemiec.
Szesnaścioro uczniów z opiekunami z naszej szkoły 19 czerwca złożyło wizytę w SP w Wandlitz. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śniadania przygotowanego przez gospodarzy. Po przywitaniu nas przez panią dyrektor szkoły oraz przedstawiciela gminy Wandlitz, zajmującego się współpracą z gminą Trzebiatów, uczniowie z Wandlitz obdarowali nas prezentami, które własnoręczne wykonali specjalnie na tę okoliczność. Następnie, gdy już wszyscy uczestnicy spotkania poznali się, udaliśmy się na lekcje. Braliśmy czynny udział w zajęciach z języka angielskiego, sprawdziliśmy swoją wiedzę na przyrodzie i poznaliśmy rachunek prawdopodobieństwa na matematyce.
Po obiedzie powędrowaliśmy do pobliskiego lasu. Bariera językowa nie stanowiła problemu. Komunikowaliśmy się po niemiecku, polsku, angielsku, wykorzystywaliśmy słowniki, ręce i nogi. Przy wejściu do lasu przywitali nas trzej myśliwi, którzy pozdrowili nas grą na rogach. Wiedzę o lesie zdobywaliśmy podczas pieszego rajdu, w którym rozwiązywaliśmy quizy i zagadki przyrodnicze oraz zdobywaliśmy punkty w zawodach sprawnościowych. W grupach międzynarodowych dzieliliśmy się wiedzą o rodzajach drzew liściastych i iglastych oraz gatunkach zwierząt zamieszkujących miejscowe lasy. Pobyt w lesie uprzyjemniła nam wspólna zabawa pt. „Laurencja”.
Po powrocie do szkoły miło spędziliśmy czas na boisku grając mecz w piłkę nożną. Wieczorem wspaniałe chwile uatrakcyjnił grill i pyszne kiełbaski. Uczniowie wymienili się adresami. Wszyscy nie tylko dobrze się bawili, ale również utrwalili i poznali wiele słów w obu językach. Tak miło spędzony czas szybko dobiegł końca. Niestety, musieliśmy się pożegnać i wrócić do Mrzeżyna. W przyszłym roku to my będziemy mieli zaszczyt gościć naszych przyjaciół z Wandlitz. Już planujemy ten dzień.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.
Uczniowie i nauczyciele
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH 25 I 26 CZERWCA
25.06.2015 r. (czwartek)
Dowóz II kurs
Odwóz - 12.30
ROZKŁAD JAZDY
26.06.2015 r. (piątek)
ZAKOŃCZENIE ROKU
Dowóz na godzinę 9.00
Bieczynko - 8.10
Bieczyno - 8.15
Gorzysław - 8.25
Roby - 8.30
Trzebiatów
SP 2 - 8.00
Daszyńskiego - 8.05
Obwodnica - 8.10
Trzebusz - 8.15
Rogowo - 8.30
Odwóz I zmiana - 10.30
PODRĘCZNIKI
Zestaw podręczników na rok szkolny 2015-16 dla uczniów klas II i III PG oraz III, V i VI SP dostępny jest w zakładce dokumenty szkoły.
Uczniowie klas I, II i IV SP oraz I PG otrzymają podręczniki finansowane przez MEN.
"Nie boję się muzyki"
Paulina Warcholak zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Nie boję się muzyki". Roxana Kasprowicz oraz Zuzanna Szymanowicz otrzymały wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 1500 prac plastycznych, tym bardziej cieszy nas sukces aż trzech uczennic z naszej szkoły. Opiekunem artystycznym dziewcząt była Roma Szwemnin.
ZAWODY NA ORIENTACJĘ – „CZTERY PORY ROKU – LATO 2015”
W środę, 17 czerwca 2015r., odbył się ostatni etap zawodów na orientację – LATO 2015.Tym razem szkołą – gospodarzem był ZSzOI w Mrzeżynie. Gościliśmy gimnazjalistów z Trzebiatowa oraz uczniów z SP 2. Zadaniem młodzieży było przejście oznaczonej na mapce trasy w jak najkrótszym czasie. Poprzednie 3 etapy: Jesień-2014, Zima-2014 i Wiosna-2015 oraz Lato-2015 złożyły się na wygraną „Dendrofili” – drużyny naszego gimnazjum - w składzie: Kasia, Anetka i Armin. Uczniowie otrzymali w nagrodę sprzęt turystyczny. Trzecie miejsce należy do „Rudych lisów”. Pozostałe dwie drużyny „Marsjanki” i „Drużyna Udka” też były blisko podium.
Zabawa, ruch na świeżym powietrzu, integracja drużyny oraz orientowanie się w terenie – to zalety takiej właśnie imprezy turystycznej. Dziękujemy Panu Franciszkowi Maciejukowi z Klubu PTTK „Nad Regą” w Trzebiatowie za przewodniczenie imprezie. Piszemy się oczywiście w przyszłym roku.
A ja dziękuję młodzieży gimnazjum za zaangażowanie i dorosłą postawę w czasie całych zawodów.
Opiekun – Wioletta Matiaszowska
BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ I NIE TYLKO
W związku z nadchodzącymi wakacjami chcemy przypomnieć Wam, że czas wolny od szkoły to nie jest czas wolny od myślenia i odpowiedzialności za siebie i innych. Odpoczywajcie bezpiecznie, rozsądnie i odpowiedzialnie.
Na stronie MEN znajdziecie film, którego obejrzenie polecamy:
WIEM, DLATEGO DZIAŁAM
Dnia 9 czerwca br. w ramach projektu „Wiem, dlatego działam”, w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VI SP. Zajęcia prowadzone były dla poszczególnych grup wiekowych przez dietetyka, pana Łukasza Firleja. Uczniowie podczas tego spotkania zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Dowiedzieli się, co i ile powinniśmy spożywać, aby utrzymać nasz organizm w jak najlepszej kondycji. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając nurtujące ich pytania na temat zdrowej żywności.
Natomiast w dn. 15 czerwca, w ramach realizacji tego samego projektu odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Warsztaty prowadził pan Marcin Puzdrowski, który jest trenerem personalnym. Wszystkie dzieci miały okazję wspólnie poćwiczyć i chętnie wykonywały wszystkie zadania. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże. Dzieci świetnie bawiły się wykonując ćwiczenia pod okiem pana Marcina. Nawet nauczyciele próbowali swoich sił i umiejętności. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat tego, jak ważny jest ruch w naszym codziennym życiu: nie tylko poprawia naszą kondycję, ale także koryguje wady postawy. Dowiedzieli się także, gdzie i jak można uprawiać sport, aby był on dla nich zarówno przyjemny, jak i bezpieczny.
Mam nadzieję, że po tych zajęciach większość z nich inaczej spojrzy na sport oraz aktywny wypoczynek i zamieni krzesło przed komputerem na świeże powietrze na boisku lub placu zabaw.
Przewodnicząca Zespołu Profilaktycznego
Agata Sperczyńska
„Wiosenne kwiaty”
Uczennica Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego Marta Adamowicz otrzymała nagrodę specjalną w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wiosenne kwiaty” Portalu Społecznościowego Domek Baby Jagi w Stalowej Woli.
Gratulujemy!
M. Kamińska
„XXII Festiwal Ekologiczny EKO-MIX, EKO-MIX CUP 2015 – Troć wędrowna”
Uczniowie Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego Publicznego Gimnazjum w Mrzeżynie już po raz czwarty uczestniczyli w ekologicznej imprezie EKO – MIX w Płotach. W konkursie plastycznym dotyczącym środowiska życia troci wędrownej zajęli następujące miejsca: Marta Adamowicz – II miejsce, Marek Kowalczyk i Norbert Fortas – ex aequo III miejsce. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 13 czerwca 2015 r. w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Plotach. W trakcie trwania imprezy ekologicznej można było oglądać prace na wystawie w Domu Strażaka w Plotach.
Zwycięzcom gratulujemy!
KONFERENCJA "POSTAW NA SŁOŃCE"
Uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum w Mrzeżynie realizowali ogólnopolski projekt "Postaw na Słońce", który prowadzi Fundacja Banku Ochrony Środowiska, realizatorami natomiast są uczniowie gimnazjów w całej Polsce.
Projekt składał się z trzech etapów: wyliczenie ilości modułów fotowoltaicznych, zapewniających określoną ilość energii dla szkoły oraz kosztu instalacji systemu; wyliczenie ilości modułów fotowoltaicznych oraz szacunkowego kosztu instalacji systemu dla wybranych budynków jednorodzinnych oraz organizacja lokalnej konferencji promującej fotowoltaikę i program "Prosument". W każdym etapie uczniowie wykonywali zadania szczegółowo opisane na platformie konkursu "Postaw na Słońce". Wykonanie wszystkich zadań konkursu kończyło się opracowaniem raportu i przesłaniem go do komisji weryfikującej poprawność wykonania zadań.
Ostatnim zadaniem w konkursie była organizacja lokalnej konferencji "Zarabiaj na Słońcu". Przygotowywaliśmy się do niej przez dwa miesiące, a „wielki finał” nastąpił 11 czerwca 2015 roku w sali konferencyjnej Mrzeżyńskiego Centrum Sportu. Uczniowie przygotowali materiały promocyjne dla uczestników konferencji. Wśród materiałów znalazła się nasza prezentacja oraz wykonana przez nas ulotka o fotowoltaice i programie "Prosument". Zespół opracował prezentację multimedialną, w której omówiliśmy źródła energii i ich wyczerpywanie się, zanieczyszczenia środowiska wynikające z wytwarzania energii ze źródeł nieodnawialnych, ogólnie pojęcie "prosument" i jego znaczenie oraz wyjaśniliśmy skrót OZE. Druga przedstawiona prezentacja była podsumowaniem II etapu projektu. Zawarliśmy w niej informacje dotyczące dobowego i rocznego zużycia energii wybranych budynków jednorodzinnych, wyliczenie ilości modułów fotowoltaicznych i przybliżony koszt ich instalacji. W prezentacji zwróciliśmy również uwagę na kompensację dwutlenku węgla produkowanego przez poszczególne budynki i wskazaliśmy ilość drzew, które zneutralizują dwutlenek węgla emitowany przez konkretny budynek. W trakcie konferencji przedstawiliśmy mapę nasłonecznienia Polski, zwracając uwagę na znaczenie tej cechy dla fotowoltaiki. Naszą konferencję wsparli swoją wiedzą i doświadczeniem zaproszeni eksperci: przedstawiciele Banku Ochrony Środowiska oraz przedstawiciel firmy zajmującej się montażem ogniw fotowoltaicznych. Uczestnicy mieli okazję poznać źródła finansowania zakupu i montażu ogniw oraz warunki konieczne, jakie powinny być spełnione przy montażu. W czasie konferencji przedstawiliśmy pięć filmów dostępnych na platformie konkursu: Jak to jest zrobione - panele słoneczne, Dlaczego fotowoltaika w 3,5 minuty, Kto to jest prosument?, Co to jest OZE?, Czym się różnią kolektory słoneczne od ogniw fotowoltaicznych?.
Przygotowując konferencję zaplanowaliśmy jej promocję. W tym celu przekazaliśmy informację i zaproszenie do lokalnych portali Internetowych, radia gryfickiego, urzędu miejskiego, zamieściliśmy zaproszenie na szkolnej stronie Internetowej, rozdaliśmy 50 zaproszeń imiennych i rozwiesiliśmy w całej gminie 25 plakatów informujących o konferencji. Niestety jednak lokalna społeczność nie chciała skorzystać z możliwości poznania nowoczesnej technologii pozyskiwania energii. Nasz trud został słabo zauważony przez środowisko lokalne. Nie wzbudziliśmy zainteresowania nawet ludzi, którzy zajmują się ochroną środowiska.
Konferencja pokazała jednak, że mamy również przyjaciół. Dlatego w tym miejscu dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy wsparli nas nie tylko swoją obecnością, ale również pomogli przygotować poczęstunek dla gości.
Dziękujemy Dyrekcji CKZ i WZDZ w Trzebiatowie, Dyrekcji ZS im. Z. Herberta w Trzebiatowie, przedstawicielowi SP nr 1 w Trzebiatowie, przedstawicielce Rady Gminy w Trzebiatowie, Dyrekcji MCS w Mrzeżynie, Zastępcy Burmistrza Trzebiatowa, asystentowi Burmistrza za obecność, wsparcie, słowa uznania i wszelką okazaną pomoc .
Jako koordynator projektu pragnę przede wszystkim podziękować członkom zespołu za ogromne zaangażowanie, niezliczone emocje, chęć pracy i współpracy, słowa pocieszenia i wspólną radość z realizacji projektu. Dziękuję również pozostałym uczniom klasy IIIA, którzy wspierali nas jako wolontariusze tuż przed i w czasie konferencji.
Dziękuję wychowawczyni klasy IIIA, która pomagała nam w każdej sytuacji i „zarażała" nas swoim spokojem.
Dziękuję właścicielom domów jednorodzinnych za udział w II etapie projektu i umożliwienie realizacji zadań tego etapu.
Dziękuję Dyrekcji naszej szkoły za wsparcie finansowe i techniczne oraz słowa uznania.
Mamy nadzieję, że odnawialne źródła energii i sposoby jej pozyskiwania będą niebawem budziły w środowisku większe zainteresowanie i w przyszłości będziemy mogli przedstawić efekt naszej pracy w szerszym gronie.
Opiekun i koordynator projektu
Beata Rabiega
Baw się bezpiecznie
Z uwagi na letnią pogodę i zbliżające się wakacje zespół profilaktyczny przygotował apel przypominający dzieciom o warunkach dobrej, bezpiecznej zabawy. Głównym tematem był rower oraz zasady prawidłowego, bezpiecznego korzystania z roweru. Dzieci wykazywały się znajomością okolicznych ścieżek rowerowych oraz wskazywały niezbędne elementy w ubiorze młodego rowerzysty, jak kask, kamizelka odblaskowa, ochraniacze. Przypomniano, że młodsze dzieci na rowerach mogą poruszać się po drogach tylko pod opieką i przy wsparciu dorosłych.
Apel był doskonałą okazją do podsumowania bieżącego roku oraz szeregu podejmowanych w szkole działań. Jednym z takich działań była kontynuacja programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej .Dzieci zaprezentowały przygotowane na zajęciach profilaktycznych plakaty pod hasłem: „Nie pal przy mnie, proszę”. I.Winturska, D.Czyż
DZIEŃ DZIECKA
Jak co roku nasza szkoła połączyła się Łańcuchem Przyjaźni ze szkołami i placówkami im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i w ten sposób uczciła Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne, uśmiechnięte słońca, utworzyli łańcuch i odśpiewali wszystkim rodzicom piosenkę zespołu Łejery "Dziećmi jesteśmy tylko raz". Sprawozdanie z samej uroczystości oraz przygotowań do niej powstało w postaci filmu.
W dalszej części dnia uczniowie klas młodszych odbyli przejażdżkę Ciuchcią ulicami Mrzeżyna, natomiast starsi uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do miejscowego kina.
Film do obejrzenia na naszej stronie FB:
Ewa Idzi
Długi weekend
Z uwagi na to, że rodzice uczniów nie zgłosili potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki nad dzieckiem w dn. 5 czerwca br. (tzw. dzień dyrektorski- wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych) szkoła będzie nieczynna.
ŻYCZYMY UDANEGO ODPOCZYNKU
Barwy Dzieciństwa
Uczennica klasy IIIb SP Hanna Soroka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Barwy Dzieciństwa". Opiekunem Hani była pani Roma Szwemin.
Gratulujemy
DZIEŃ DZIECKA NA STADIONIE W TRZEBIATOWIE
Już w piątek, 29 maja br. na stadionie w Trzebiatowie wielkie świętowanie Dnia Dziecka. Szczegółowe informacje pod adresem:
Zapraszamy!
Archiwum Aktualności