• CYRK HECA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MRZEŻYNIE
          • CYRK HECA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MRZEŻYNIE

          • Do naszej szkoły zawitał niedawno cyrk HECA. Artyści z Ukrainy przygotowali dla małych widzów moc atrakcji. Dzieci omal nie „pękły ze śmiechu”. W programie oprócz żonglerki, magii i iluzji, akrobacji, ekwilibrystyki, znalazł się wesoły klaun.  Dodatkową atrakcją była możliwość udziału uczniów w popisowych występach – dzieci kręciły hula–hop, „czarowały”, jeździły na jednokołowym rowerze i trzymały prawdziwego, żywego węża! Do zabawy włączyły się także panie. Śmiechu było co niemiara. Występ bardzo podobał się publiczności, gdyż zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki.

            Anna Przeździecka

        • „MILITARNA PRZYGODA" w Chełmie Gryfickim
          • „MILITARNA PRZYGODA" w Chełmie Gryfickim

          • Pierwszego czerwca br. uczniowie klasy III PG  pozwolili sobie za zabawę korzystając z oferty w Chełmie Gryfickim. Wybrali „Militarną przygodę”. W programie znalazły się m.in.: manewry wojskowe, sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF – ,,małpi gaj”, strzelanie sytuacyjne z karabinków ASG i obsługa armaty.  Mieli okazję wejść na ściankę wspinaczkową i poznać techniki linowe. Sprawdzić się w żyroskopie bądź jeździe konnej. Porzucać toporem i oszczepem, a także pobiegać w średniowiecznych nartach.  Zapoznali się z historią Słowian i Wikingów. Zabawa była bardzo udana – jak to w Dniu Dziecka.

            Wychowawcy: W. Matiaszowska, A. Bacic

        • „Wiosenne porządki” – wycieczka rowerowa i biwak w Bieczynie
          • „Wiosenne porządki” – wycieczka rowerowa i biwak w Bieczynie

          • Na zakończenie nauki w gimnazjum uczniowie klasy III wybrali się po raz kolejny rowerami do Bieczyna.

            Plan był następujący: wiosenne porządki w gospodarstwie rolnym, ognisko i nocleg pod namiotami.

            Wszystkie punkty zostały zrealizowane - było super. Gospodarze i młodzież oraz piękna słoneczna pogoda – dopisały. Wszystkiego dobrego!

                                                  wychowawcy klasy – W. Matiaszowska i A. Bacic

        • Dzień Otwarty i Dzień Sportu – WZDZ Trzebiatów
          • Dzień Otwarty i Dzień Sportu – WZDZ Trzebiatów

          • W Dniu Dziecka uczniowie klasy III PG skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w zorganizowanym w Trzebiatowie przez szkołę WZDZ - Dniu Otwartym i Dniu Sportu. Mieli okazję obejrzeć szkołę oraz warsztaty szkolne – stolarnię i ślusarnię. Pobyt umiliła pieczona kiełbaska.

            Opiekunowie: D. Witkowska, W. Matiaszowska

        • BAL GIMNAZJALNY 2017
          • BAL GIMNAZJALNY 2017

          • Uczniowie klasy III PG w Mrzeżynie uroczyście – polonezem – rozpoczęli ostatni bal w swojej szkole – w Publicznym Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

            W czasie imprezy, która miała miejsce w Dniu Matki znaleźli czas na podziękowania swoim Nauczycielom, a także swoim Mamom z okazji ich święta. Zaśpiewali też „Niech żyje bal…” i zatańczyli walczyka ze swoimi Mamami.  W czasie wspólnej zabawy mieli szansę powspominać  fajne, wspólnie spędzone chwile.

            Niech nie będzie dla Was – absolwenci – ten czas straconym.

            Wychowawca  - W. Matiaszowska 

        • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
          • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki

          • Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017 za udział w IV edycji Ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci w Angoli „Wszystkie Kolory Świata” zorganizowanej przez UNICEF. Koordynatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariatu.

            Organizatorzy

        • Projekt edukacyjny UNICEF„Po pierwsze dziecko”
          • Projekt edukacyjny UNICEF„Po pierwsze dziecko”

          • „Wojna to nie jest miejsce dla dzieci. Podjęcie decyzji o opuszczeniu swojego kraju, pozostawieniu rodziny

            i dobytku całego życia to jedna z najtrudniejszych decyzji. Bycie uchodźcą wiąże się z niepewnością, obawą o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych. Ucieczka z kraju, gdzie trwa wojna, to ostateczność, ale to też jedyne rozwiązanie, które daje szansę na przeżycie”.

            Na początku czerwca zostanie przeprowadzona w klasach kampania informacyjna UNICEF „Po pierwsze dziecko”. Koordynatorami kampanii będą wolontariusze SKW. Uczniowie poznają, na czym polega problem uchodźctwa w dzisiejszym świecie, kim jest uchodźca oraz dowiedzą się, jak żyją ich rówieśnicy na terenach objętych konfliktami zbrojnymi.

            Szkolny Klub Wolontariatu

        • Dzień Matki w grupie przedszkolaków
          • Dzień Matki w grupie przedszkolaków

          • Z okazji Dnia Matki dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie dla rodziców.

                            Podczas uroczystości 26 maja nasze przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i pięknie mówiły wierszyki. Po występie złożyły Rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Nie zabrakło zabaw i konkursów, po których wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku.

                                                                                                                             Wychowawca: Małgorzata Sereda

        • KOLEJNY SUKCES SPORTOWY UCZNIA NASZEJ SZKOŁY
          • KOLEJNY SUKCES SPORTOWY UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

          • We wtorek, 23 maja 2017 r., uczniowie w składzie: Julia Osowska, Weronika Jędrzejczyk, Magdalena Jelonek, Dominik Mielniczuk, Dawid Sińczak, Radosław Bagiński, Przemysław Sińczak reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu Gryfickiego w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Uczniowie rywalizowali w biegach, skokach, pchnięciu kulą. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczennica Julia Osowska w skoku w dal zajęła miejsce IV (zaledwie 1 cm dzielił naszą zawodniczkę od miejsca trzeciego). Największy sukces odniósł Dominik Mielniczuk, uczeń klasy I PG, który zajął miejsce II w biegu na 2000 m.

            Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun

            Agata Bacic

        • Z WŁOSKIM ZA PAN BRAT
          • Z WŁOSKIM ZA PAN BRAT


          • Dnia 19 maja w naszej szkole było „włosko”. A wszystko to za sprawą Dni Włoskich, które zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Erasmus+”.

            Włochy to piękny kraj, a Włosi… jak to Włosi – śpiewają, bawią się  i tańczą. Dlatego też uczniowie naszej szkoły w tym dniu  „posmakowali” włoskiej kultury, zabawy i pogody.

            Do wykonania mieli cztery zadania:

            1. przygotowanie plakatu tematycznego dotyczącego kuchni, zabytków, sławnych osób i ciekawostek o Italii,
            2. udział w quizie o Włoszech,
            3. odnalezienie jak największej ilości słów w języku włoskim rozmieszczonych na terenie całej szkoły,
            4. zaśpiewanie piosenki w języku włoskim.

            Zadania, jak się okazało proste i niosące za sobą dawkę pozytywnej energii. Najchętniej uczniowie oddali się poszukiwaniom włoskich wyrazów, niektórzy pokusili się nawet o ich polskie tłumaczenie. Twórcza praca nad plakatami tematycznymi okazała się pomocna w quizie (choć to zadanie było najmniej popularne wśród uczniów). Plakaty były  bardzo ciekawe i kolorowe, zawierały wiele informacji na temat Italii.

            Hitem okazał się konkurs piosenki włoskiej. Radośnie, wesoło, niekiedy całkiem spontanicznie, z podkładem, bez podkładu, a capella, na głosy, z tańcami… Uczniowie wspomagani przez wychowawców dali czadu. Śpiewom, tańcom i podskokom mogłoby nie być końca, gdyby nie dzwonek na lekcje... „Ti amo” przeplatało się z „Volare”, a taneczne „Accapulco” konkurowało z „IL ballo del qua qua” (Kaczuchy).

            Cały ten dzień upłynął w naszej szkole bardzo miło. Opuszczaliśmy ją z poczuciem, że może trochę za mało… i za szybko… się skończyło. Dopełnieniem naszych włoskich zmagań była przecudnie słoneczna pogoda – iście włoska.

            Anna Prętka

        • Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych
          • Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych

          • Dwudziestego trzeciego maja 2017r. nasi uczniowie zajęli II miejsce w finale wojewódzkim I Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych w ramach programu profilaktycznego pt. "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".
            Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie, Komendant Wojewódzki Komendy w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
            Na przeglądzie szkołę reprezentowali: Kaja Rzepecka, Ilona Kurczak, Weronika Palica, Aleksandra Kamińska, Maciej Filipowicz i Szymon Michniewicz.
            Autorką wystawionej sztuki oraz opiekunem grupy teatralnej jest p. Izabela Onisk.

            Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu!

        • SUKCESY PLASTYCZNE
          • SUKCESY PLASTYCZNE

          • Dnia 27.05.2017 roku w Świdwińskim Ośrodku Kultury, odbyła się finałowa impreza Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Pocztówka z mojej miejscowości”. Spośród kilku tysięcy prac plastycznych, które poddano weryfikacji powiatowej, a następnie wojewódzkiej, wyłoniono po dwóch laureatów z każdej kategorii wiekowej oraz przyznano kilka wyróżnień. W przeglądzie wojewódzkim nagrodzono dwie uczennice z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie. Dziewczynki otrzymały statuetkę laureata i wyróżnienie:

            Julia Michniewicz – tytuł laureata w kat. Kl. IV-VI

            Julia Wnukiewicz  - wyróżnienie w kat. Kl. IV-VI

            Życzę dalszych sukcesów  

            Nauczyciel i instruktor - Renata Jankowska

        • DZIEŃ MATKI
          • DZIEŃ MATKI

          • W czwartek, 25 maja 2017 r., odbyło się okolicznościowe spotkanie przy kawie i ciasteczku z okazji Dnia Matki, które wzbogacone było występami artystycznymi dzieci z klasy IVa. Dzień Matki to święto, podczas którego powinniśmy okazać naszym rodzicielkom wyrazy miłości i szacunku w jakiś szczególny sposób np. obdarowując własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Tak też było i podczas tej uroczystości, wszystkie obecne mamy otrzymały  wykonane przez dzieci filcowe broszki.

            Wspólne świętowanie dopełniły pięknie zastawione stoły, na których znalazły się smakołyki przygotowane przez dzieci.

            Słowem: Niech żyją Mamy !

            Serdecznie dziękuję wszystkim mamom za tak liczne przybycie, a dzieciom za włożony trud i serce w przygotowanie tej uroczystości.

            Dorota Skrzypińska- Rzońca

        • Wycieczka do Trójmiasta
          • Wycieczka do Trójmiasta

          • W dniach 22 – 24 maja 2017 r. uczniowie klas piątych i szóstych SP oraz klas pierwszych PG naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Za organizację odpowiedzialny był Pan Sławomir Gacal, natomiast uczniami opiekowały się Panie: Beata Świątek, Lidia Gryglas i Beata Brzozowska.

            W poniedziałek przed ósmą ruszyliśmy do Gdańska. Wspólna podróż była jedną z pierwszych atrakcji, bezpiecznie dotarliśmy do celu. W Gdańsku oprowadzani przez panią przewodnik zwiedzaliśmy zachwycające Stare Miasto, potem z bliska obserwowaliśmy produkcję cukierków i próbowaliśmy słodkości. Następnie statkiem wycieczkowym przepłynęliśmy na Westerplatte.

            Pełni wrażeń po cudownie spędzonym dniu udaliśmy się do Kątów Rybackich, niecierpliwie wyczekując zakwaterowania. Pan przewodnik zaskoczył nas wybierając malowniczo położony ośrodek, w którym musieliśmy stoczyć walkę z komarami i usterkami… Dzięki temu doświadczeniu wiemy, że świat wirtualny wygląda inaczej niż rzeczywistość. Natomiast wydawane tam posiłki były świeże i smaczne.

            Drugiego dnia rano dotarliśmy do Malborka. Trzygodzinna wędrówka po Zamku Krzyżackim pod opieką pani przewodnik była doskonałą lekcją historii, zaś zakupione kusze i miecze zostały zabezpieczone w„ zbrojowni”.

            Po obiedzie wyruszyliśmy do Muzeum II Wojny, które nowoczesną formą architektoniczną, ogromnymi eksponatami i multimedialną oprawą unaoczniło wszystkim okrucieństwo nazistów.

            Wieczorem spacerowaliśmy promenadą i sopockim molo – a jedna z mam miała okazję podejrzeć nas przez zainstalowaną tam kamerę.J Słoneczna, bezwietrzna pogoda dodawała dodatkowego uroku Zatoce Gdańskiej i pozwalała zapominać o zmęczeniu napiętym programem. Tej nocy wszyscy uczniowie spali głębokim snem.

            Dwudziesty piąty maja był ostatnim dniem wspólnej wyprawy, dlatego wykwaterowaliśmy się po śniadaniu. Zaczęliśmy od podziwiania barokowego wnętrza Katedry Oliwskiej i otaczającego ją parku. Potem w ZOO wsiedliśmy do kolejki, z której mogliśmy wygodnie przyglądać się zwierzętom. Następnym punktem programu było zwiedzanie oceanarium w Gdyni – świetna okazja do podejrzenia podwodnego świata. Spacer nabrzeżem i przyjrzenie się zacumowanym okrętom i żaglowcom zwieńczyły naszą wizytę w Trójmieście. Wreszcie, po posiłku, ruszyliśmy do Mrzeżyna, żałując, że to koniec atrakcji.

            Przez cały czas trwania wycieczki nie opuszczała nas dobra pogoda i nastroje, a uczestnicy godnie reprezentowali Zespół Szkół w Mrzeżynie.

            Mieliśmy okazję wiele się nauczyć – zarówno z historii i przyrody, jak i umiejętności przewidywania, współpracy i współodpowiedzialności za grupę.  Mogliśmy lepiej poznać swoje reakcje w nowych sytuacjach, zacieśnić więzy przyjaźni oraz znaleźć wspólne cechy, których nie ujawniamy w szkolnych murach. W drodze powrotnej już planowaliśmy kolejną szkolną wycieczkę…

            Beta Brzozowska

        • XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
          • XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

          • W dniach 19-21 maja 2017 roku wzięliśmy udział w XIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. Tym razem gościli nas przyjaciele z Osiecznicy.

            W malowniczej miejscowości położonej niedaleko Zielonej Góry pojawili się reprezentanci 17 szkół i placówek. Nie zawiedli nas nasi patroni. Na zlot przybyli między innymi: Krzysztof Bramorski, Lech Krychowski, ks. Piotr Sadkiewicz, Ryszard Kiełek, Kazimierz Pleśniak. Obecny był również Marek Michalak- Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka. W piątek wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu. Na uroczystości otwarcia zlotu Order Uśmiechu otrzymała Batia Gilad, która na stałe mieszka w Izraelu, ale często jeździ po świecie, przekazując nauczycielom oraz wychowawcom zasady pedagogiki Janusza Korczaka. Dzięki ich stosowaniu dzieci lepiej się uczą i rozwijają.

            Trzy dni spędzone w Osieczniczy dostarczyły nam wielu wrażeń. Wzięliśmy udział w rozmowach z ciekawymi osobami, płynęliśmy statkiem po Odrze, poznaliśmy podczas gry miejskiej historię Krosna Odrzańskiego, podziwialiśmy występy innych i sami wystąpiliśmy przed publicznością, prezentując naszą szkołę. Miło nam było również wziąć udział w charytatywnym „Biegu o uśmiech” i wspomóc chorego na nowotwór Igorka. Wszyscy trzymamy za niego kciuki!

            Wyjazd do Osiecznicy zaowocował jak zwykle nowymi znajomościami, więc nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.

            Zdjęcia ze zlotu zawdzięczamy obecnym na nim fotoreporterom. Dziękujemy!

             Uczestnicy Zlotu

        • Mistrzostwa Polski w Crossmintonie
          • Mistrzostwa Polski w Crossmintonie

          • 20 maja 2017 r. w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, będący zawodnikami UKS Kapitan Navi, przystąpili do rozgrywek w Mistrzostwach Polski Crossmintona. Młodzi sportowcy spisali się wzorowo przywożąc do Mrzeżyna złote i brązowe medale. Julia Michniewicz w kategorii U12 zdobyła złoty medal, Maciej Filipowicz w kategorii U18 również zdobył złoty medal, a Szymon Michniewicz wywalczył brązowy medal. W ramach Mistrzostw Polski rozegrano również turniej deblowy, gdzie Szymon Michniewicz i Maciej Filipowicz zdobyli złoty medal, a Iza Idzi i Julia Michniewicz w duecie klubowym- medal brązowy. Pozostali zawodnicy również spisali się dzielnie i walczyli o punkty: nasz debiutant -Jakub Cieszyński- zajął piąte miejsce. Teraz zawodnicy szykują się na Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec czerwca.

            Z poważaniem Kamil Twarzyński Prezes UKS Mrzeżyno

                          

        • VIII Turniej Historyczny „Szare Szeregi”
          • VIII Turniej Historyczny „Szare Szeregi”

          • W kwietniu 2017 r. odbył się VIII Turniej Historyczny „Szare Szeregi”, organizowany przez Szczeciński Oddział IPN. Tradycyjnie już, bo po raz trzeci, wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły. W tym roku turniej był wyjątkowo trudny ze względu na ogromną ilość drużyn w nim uczestniczących (ponad 50) oraz trudne dla szóstoklasisty zagadnienia. Tematem turnieju były wydarzenia związane z życiem codziennym w czasie II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: PEGAZ ( Weronika Bedryj, Izabela Idzi, Aleksandra Przeździecka) oraz WIGRY ( Szymon Jeleń, Julian Kamiński, Ryszard Grabowski). Drużyna dziewcząt wykazała się ogromną wiedzą, dotarła do półfinału.

             Komisja Turniejowa obradowała w składzie: dr Paweł Skubisz (przewodniczący), Grzegorz Czapski, Katarzyna Rembacka oraz dr Wojciech Wichert.

            Turniej został objęty patronatem Kuratora Oświaty w Szczecinie.

            Organizatorom bardzo dziękujemy, uczestnikom gratulujemy.

            Ewa Idzi

        • Spotkanie integracyjne w warsztatach Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie
          • Spotkanie integracyjne w warsztatach Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie

          • W dniu 5 maja br. z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyło się integracyjne spotkanie naszych wolontariuszy z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie. Podczas tego spotkania nastąpiło przekazanie środków finansowych zebranych w czasie wielkanocnego  kiermaszu charytatywnego, który zorganizowaliśmy w szkole. Celem zbiórki było wsparcie zakupu przez WTZ nowego specjalistycznego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie zwiedzali warsztaty. Brali udział w wykonywaniu ozdób techniką decoupage. Uczestniczyli w integracyjnym poczęstunku. Mieli tez okazję do spotkania z uczestnikami WTZ oraz z naszą absolwentką, Martą. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem dalszej dobrej współpracy.

            Szkolny Klub Wolontariatu

        • PIASTOWSKIE PARY
          • PIASTOWSKIE PARY

          • Nasza uczennica, Amelia Świątek, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie PIASTOWSKIE PARY. Konkurs był zorganizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, a jego celem było zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o władcach polskich.

            Ewa Idzi

             

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
      • (91)3866273 (91)3866254
      • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych