• Sprzątanie Świata

• Zaczęło się… wielkie Sprzątanie Świata. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zgodnie wyruszyli na teren Mrzeżyna aby pozbierać, posegregować i wyrzucić śmieci. Wyposażeni w rękawiczki, worki i przede wszystkim dobry humor uporządkowaliśmy:

- teren przy szkole – dzieci z przedszkolak

- ulice miasteczka- młodsi uczniowie

- plażę i wydmy – uczniowie klas starszych.

Inicjatywa ta sprzyja uczniom w przyjmowaniu postawy proekologicznej, budowaniu wartości, nauce komunikacji i integracji z rówieśnikami.

• 75 lecie szkoły

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 4 września 2023 r. obchodziła jubileusz swoich 75. urodzin. Z tej wyjątkowej okazji na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny 2023/2024 przypomniano historię powstania placówki. Zaproszeni goście złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i gratulacje. Był występ artystyczny oraz poczęstunek tortem dla wszystkich zebranych, jak to na urodzinach bywa. W holu szkoły wystawiono tabla ze zdjęciami oraz kroniki, aby wszyscy mogli zobaczyć, jak wyglądała szkoła na przestrzeni wielu lat swojej pracy. Goście mogli przy kawie i domowym cieście powspominać i porozmawiać.

Wyjątkowym gościem, który uświetnił tę uroczystość, był Kawaler Orderu Uśmiechu- pan Ryszard Kiełek, który w tym roku również świętuje swoje 75. urodziny.

Serdecznie dziękujemy za udział w tych ważnych dla całej społeczności szkolnej chwilach. Dziękujemy też za nieocenioną pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Zespół ds. promocji szkoły

• Dni dyrektorskie w roku szkolnym 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie informuje, że po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 w wymiarze 6 dni, tj.:

1) 2 i 3 listopada 2023 r.- czwartek i piątek po święcie Wszystkich Świętych

2) 29 i 30 kwietnia 2024 r. – poniedziałek i wtorek przed świętem 1 Maja

3) 2 maja 2024 r.- czwartek przed świętem 3 Maja

4) 31 maja 2024 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z życzeniem rodziców.