Uczennice z klasy IVa wspólnie z wychowawcą, Agatą Bacic i psychologiem, Anną Prętką wybrały się do Szpitala Rejonowego w Gryficach, aby czytając wiersze Kawalerów Orderu Uśmiechu zaakcentować Dzień Dobrych Uczynków. Odwiedziły oddział dla małych pacjentów. Tam, ku uciesze dzieci wesoło i radośnie przedstawiły swoją interpretację wierszy Chotomskiej, Gelltner, Szelburg – Zarębiny. Wizyta była bardzo udana, zwłaszcza że maluchy nie tylko chętnie słuchały zabawnych wierszy, ale - naśladując starsze koleżanki – też czytały wiersze, trzymając książki …… ”do góry nogami”. Więcej czytania, a przy tym dużo zabawy i śmiechu na cały tydzień.
19 maja - Dzień Dobrych Uczynków.
BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY
DRUGA EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO UNICEF W SZKOLE W MRZEŻYNIE
Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu profilaktycznego UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny”. Jest to już druga edycja projektu zainaugurowanego w 2010 roku,
w którym uczestniczyło ponad 1300 placówek edukacyjnych w kraju. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci.
Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym: jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych, jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.
„Baw się i bądź bezpieczny!” jako ogólnopolska kampania edukacyjna UNICEF została objęta patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia. Partnerem projektu jest WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).
W ramach projektu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli uczestniczą w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne.
W tej edycji projektu duży nacisk położony będzie na włączenie opiekunów dzieci w edukację na temat bezpieczeństwa oraz zaangażowanie władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Nauczyciele będą rozmawiać z dziećmi na temat tego, czy w swoim najbliższym otoczeniu czują się bezpieczne. Czy
w pobliżu szkoły znajdują się dobrze oznakowane przejścia dla pieszych? Czy jest sprawna sygnalizacja świetlna? Czy place zabaw są odpowiednio zabezpieczone? …etc. Wszystkie uwagi dzieci zostaną zawarte w liście do władz lokalnych. Chcemy, aby uczniowie byli bardziej świadomi zagrożeń, na jakie są narażeni, a także, by głos dzieci został dostrzeżony przez organy odpowiedzialne za ich bezpieczeństwo.
W szkole w Mrzeżynie projekt będzie realizowany do 20 czerwca 2012 r.
Z badań przeprowadzonych przez UNICEF w 2010 roku wynika, iż potrzeba poruszania tematyki bezpieczeństwa z dziećmi jest duża. UNICEF przeprowadziło badania na reprezentatywnej grupie 1324 uczniów, w tym także uczniowie z Mrzeżyna. Raport przedstawiony przez UNICEF alarmuje: Ponad połowa dzieci w Polsce uległa wypadkowi bądź doznała urazu w ciągu ostatniego roku. 40% rodziców rzadko rozmawia ze swoimi dziećmi na temat ich bezpieczeństwa. Analiza danych ujawniła, że wiedzę na temat bezpieczeństwa i unikania zagrożeń dzieci czerpią głównie od rodziców i nauczycieli. Mimo to aż 40% uczniów przyznało, że rodzice rzadko podejmują z nimi rozmowy na temat bezpiecznego zachowania. Media (telewizja, prasa, Internet) to źródło wiedzy o bezpieczeństwie dla blisko 40% dzieci. Niepokojąco wyglądają wyniki dotyczące wypadków i obrażeń dzieci. Ponad 50% uczniów przyznało, że w ciągu ostatniego roku doznało przynajmniej jednego urazu lub uległo wypadkowi. Wśród najczęstszych znalazły się: upadek z wysokości – 47,8%, oparzenie – 48,4% oraz porażenie prądem – 15,6%. Najwięcej wypadków doznają dzieci podczas jazdy rowerem – ponad 51%. Wyniki ten zwraca uwagę w zestawieniu z danymi dotyczącymi noszenia sprzętu ochronnego przez dzieci – 78,8% dzieci nie zakłada kasku jeżdżąc na rowerze! Aż 14,6% uległo w ostatnim roku podtopieniu.
Problemem w Polsce są także wypadki dzieci podczas prac w gospodarstwie rolnym na wsi. Z badań wynika, że 20,1% dzieci mieszkających na wsi i pomagających rodzicom ulega wypadkom przy pracy.
Nie wszystkie dane są tak niepokojące. Ponad 97% dzieci zna numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie wypadku, 87% przechodzi przez jezdnie jedynie w wyznaczonych do tego miejscach, 88% dzieci zapina pasy podczas jazdy samochodem. Niestety, tylko 65,8% siada na tylnym siedzeniu auta.
Kamińska Mariola
Koordynator ds. współpracy z UNICEF
Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie w ramach Dnia Godności Osób
Co roku 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który w Polsce ustanowiono jednocześnie Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.
Z tej okazji 8 maja 2012 r. w Trzebiatowie Warsztaty Terapii Zajęciowej otworzyły swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcieli spotkać się z uczestnikami warsztatów i poznać ich wytwory pracy.
Uczniowie Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych z Mrzeżyna pod opieką pani M. Kamińskiej i M. Seredy odwiedzili uczestników warsztatów, zapoznali się z formami ich pracy, obejrzeli ich rękodzieła. Wszystko odbyło się w atmosferze ciepła i życzliwości, którą uczestnicy WTZ tworzą wokół siebie. Dziękujemy im za to.
Następnie uczniowie zwiedzili wystawę rzeźby pana Ryszarda Leończyka w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Pan Leończyk, artysta trzebiatowski jest dziadkiem naszej uczennicy ZET Agnieszki Chlebowskiej, której prace plastyczne również zostały przedstawione na wystawie.Zdjęcia w albumie fotograficznym szkoły.
Ogłoszenie o przetargu
PRZETARG NA NAJEM LOKALU
ZESPÓŁ SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE OGŁASZA PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA NAJEM LOKALU POD DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNĄ (KUCHNIA ZE STOŁÓWKĄ)
Lp.
ADRES
BRANŻA
POW. UŻYTKOWA
UZBROJENIE
1
Mrzeżyno
ul. Tysiąclecia 32
Adaptacja z przeznaczeniem na kuchnię i stołówkę
131,70 m2
Instalacja wodno-kanalizacyjna, centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna
Oferta powinna zawierać zakres przewidzianych do wykonania prac remontowych oraz proponowany w skali miesiąca czynsz brutto, nie mniej niż 7,00 zł za 1 m2 powierzchni.
Termin składania ofert do dnia 11.05.2012 r. do godz. 12.00.
Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z napisem „Najem pomieszczeń w ZSzOI w Mrzeżynie” w sekretariacie ZSzOI w Mrzeżynie ul. Tysiąclecia 32.
Do odbycia przetargu nieograniczonego wystarczy zgłoszenie jednej oferty.
W ofercie należy przedstawić wysokość proponowanego czynszu za 1m2 powierzchni oraz zakres proponowanych prac remontowych który powinien obejmować między innymi:
- Remont kapitalny podłogi w pomieszczeniu przewidzianym na stołówkę.
- zerwanie starej podłogi,
- przygotowanie podłoża pod wylewkę betonową i wykonanie wylewki,
- położenie nawierzchni zgodnej z normą dla pomieszczeń przewidzianych na pomieszczenia stołówki.
- Gruntowną, zgodą z normami przebudowę pomieszczeń przewidzianych na kuchnię.
- Sposób oddzielenia dzierżawionych pomieszczeń od pozostałej części budynku, nie ograniczający drogi ewakuacyjnej.
Osoba wygrywająca przetarg obowiązana jest podpisać umowę w ciągu 7 dni od daty otrzymania powiadomienia o przyjęciu oferty.
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie lub Komisja Przetargowa ma prawo odwołania przetargu, a Burmistrz Trzebiatowa prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.
Uwaga: Czynsz najmu nie obejmuje podatku od nieruchomości
Podatek należy wpłacać odrębnie w UM w Trzebiatowie.
Szczegółowych informacji udziela ZSzOI w Mrzeżynie.
Osobą odpowiedzialną za udzielanie informacji jest
z-ca dyrektora szkoły Krzysztof Matiaszowski.
tel. 91 38 66 273
KOMUNIKAT ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pani Maria Borecka informuje, iż w ramach strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie powstał odrębny dział pn. „Zanim wybierzesz liceum…” poświęcony zmianom jakie od 1 września 2012 r. będą dokonywały się w liceach ogólnokształcących. Przygotowane z myślą zarówno o uczniach jak i rodzicach informacje umożliwiają zapoznanie się z konkretnymi zagadnieniami i propozycjami nowych rozwiązań w zakresie ogólnokształcącej edukacji ponadgimnazjalnej. W najbliższym czasie ukażą się również wiadomości dotyczące kształcenia zawodowego.
Opracowane materiały, podzielone zostały na działy ułatwiające poruszanie się wśród nowych pojęć i zagadnień.
Pani Kurator zachęca wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej strony oraz zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy.
A oto adres, pod któym znaleźć można informacje na powyższy temat:
http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=183&Itemid=1679
Informacja dla rodziców młodych gitarzystów
Pan Cezary Strokosz zaprasza na pierwsze spotkanie ćwiczeniowe w środę, 21.03.2012 r. o godz. 17.00. Mile widziani rodzice młodych adeptów gitary, aby podjąć decyzję co do zakupu odpowiednio dobranego instrumentu. Salon muzyczny FAN ze Szczecina przyjedzie z ofertą sprzętu na kolejne spotkanie, tj. 28.03 2012 r. Obiecują rabaty.
GODZINA DLA ZIEMI
Już po raz kolejny gmina Trzebiatów przystępuje do akcji Godzina Dla Ziemi, czyli 31 marca na jedną godzinę zgasą światła wokół Kościoła Mariackiego i Ratusza. Oprócz tego organizatorzy zachęcają wszystkich do zorganizowania w szkołach akcji edukacyjnej, szczególnie w klasach I-VI. Więcej informacji na stronie internetowej Trzebiatowa.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
W zakładce Dokumenty szkolne znajdziecie Państwo wzory wniosków o przyjęcie uczniów do szkoły oraz dotyczące duplikatu legitymacji szkolnej lub świadectwa. Po wydrukowaniu i wypełnieniu dokumentu należy złożyć go w sekretariacie szkoły.
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
Zakończyliśmy udział w akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata. Sprawozdanie znajdziecie w zakładce Co słychać w szkole, a zdjęcia w Albumie fotograficznym.
AKCJA WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecku?
Odpowiedzi na te pytania uzyskacie już wkrótce, gdyż Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie znalazła się
w gronie 1130 szkół w Polsce, które przystąpiły do Ogólnoświatowej Akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. W Polsce kampanię tę wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Celem projektu jest: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
W ramach akcji uczniowie przygotowują charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda
z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybierają dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój a także imię i wiek, które umieszczą w specjalnym "akcie urodzenia". Podczas imprezy podsumowującej akcję (po feriach) można będzie, za symboliczną kwotę, zaopiekować się wybraną laleczką. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakupienie szczepionek dla dzieci
w Sierra Leone przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.Wszystkie szkoły i przedszkola, które zrealizują projekt, otrzymają "Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki" w roku szkolnym 2011/2012.
NASZE SUKCESY
W ostatnim czasie uczniowie naszejszkoły odnosili liczne sukcesy w różnych dziedzinach życia szkolnego. Oto one:
- zakwalifikowanie się uczniów gimnazjum do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych: jeden uczeń matematyki, dwóch z geografii
- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gryfickiego w Unihokeju chłopców szkół podstawowych
- II miejsce (wraz z uczniami SP 1) w Turnieju "Mikołajki na sportowo"
- II miejsce w konkursie wiedzy o Morzu Bałtyckim podczas II Wojewódzkiego Festynu Rekreacyjno-Sportowego "Przez Morze Bałtyckie do Europy"
- zakwalifikowanie sie dwóch uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego PWN der, die, das Kenner (VIII edycja)
- wyróżnienie kwalifikacją pracy plastycznej ucz. kl. III gimnazjum na wystawę pokonkursową XVI Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Zawsze zielono, zawsze niebiesko" (Wystawiono 1251 prac z 51 państw, w tym z Polski 298 prac)
Wszystkikm gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkoła z Pasją
Pierwszego grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie studyjne pod hasłem: „Moje, Twoje, Nasze- czyli edukacja międzykulturowa” w ramach obchodów Roku „Szkoły z Pasją”. Podczas spotkania, zorganizowanego wspólnie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, uczniowie i nauczyciele opowiedzieli zebranym licznie gościom o działaniach szkoły podejmowanych wspólnie z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, których przedstawicieli zaprosiliśmy na spotkanie.
Szczegóły znajdziecie w zakładce Projekty i inne działania, a zdjęcia jak zwykle w Albumie fotograficznym.
Pomoc w zorganizowaniu spotkania okazali nam: Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Zakład Gminny „Mrzeżyno”- Hala Widowiskowo-Sportowa, Koło Mniejszości Ukraińskiej i Klub Wojskowy z Trzebiatowa, Rada Rodziców oraz Rady Oddziałowe. Dziękujemy!
Szkoła z Pasją w Mrzeżynie
Wspólnie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie organizujemy spotkanie studyjne w ramach Roku Szkoły z Pasją, które odbędzie się dn. 1 grudnia 2011 r. o godz. 14.30. Zapraszamy rodziców, uczniów oraz mieszkańców Mrzeżyna. Zobaczcie, jak pracujemy.
Program uroczystości:
14:30 prezentacja współpracy z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami:
- działania szkoły w oparciu o projekt „Poznaj swoją okolicę”
- występy uczniów
15:30 przerwa kawowa, poczęstunek
15:50 warsztaty pod hasłem „Działamy z pasją”
16:30 podsumowanie
Wyróżnienie dla naszej szkoły
Starosta Powiatu Gryfickiego, Pan Kazimierz Sać, wyróżnił Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie w Konkursie Gryficka Rega 2010 w kategorii Edukacja. Wyróżnienie jest wyrazem "uznania za przełamywanie barier dzielących dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne oraz propagowanie zasad solidarności i tolerancji w szkolnictwie publicznym" - napisał Starosta w liście gratulacyjnym. Wręczenie tej nagrody miało miejsce 19 listopada 2011 r. w Pogorzelicy podczas uroczystej Gali Finałowej Gryfickiej Regi 2010. Serdecznie dziękujemy!
Archiwum Aktualności