• „PRZERWA NA CZYTANIE” –podsumowanie akcji

• W październiku ważnym wydarzeniem w naszej szkole było uczestnictwo w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Starsi czytali ulubione książki, bo to sprawiało im przyjemność. Młodsze dzieci z uwagą śledziły teksty czytane przez swoje Panie w klasach. Niektórzy chwalili się przynosząc do szkoły zasoby swojej prywatnej biblioteczką.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

D. Czyż, S. Bemsz-Mickewicz, N. Obuchowicz

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

• Od wielu już lat, na początku października, uczniowie naszej szkoły szczególnie mocno zajmują się utrwalaniem tabliczki mnożenia. Nie bez powodu – to właśnie wtedy obchodzony jest na świecie Dzień Tabliczki Mnożenia. Co roku wygląda on nieco inaczej. Tym razem uczniowie utrwalali trudniejsze działania za pomocą humorystycznych wierszyków, łamali szyfry dotyczące tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki, a na końcu stanęli do rozgrywek miedzyklasowych. Były konkursy w tabliczce mnożenia na czas, tabliczce mnożenia na skakance, oraz wyścigi z układaniu prawidłowych wyników z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Najlepsza okazała się klasa VI a. GratulujemyJ

Beata Świątek