• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest on organizowany od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Z okazji tego święta w klasach I-III przez cały tydzień odbywały się zajęcia, których celem było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z korzystania z Internetu oraz poznanie zasad bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych quizach i grach interaktywnych.
                                                                                                                                                  Sandra Bemsz-Mickiewicz

• BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE

• Podczas zimowych zabaw na śniegu nie można zapominać o bezpieczeństwie. Śnieg to niesamowita frajda dla każdego dziecka, jednak zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Oto kilka wskazówek:

1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.

2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.

3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.

5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.

6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

7. Należy pamiętać o tym, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność. Samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Dlatego nie przebiegamy przez ulicę i nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.

ZESPÓŁ PROFILAKTYCZNY

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

•

W październiku 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Przygotowanie scenariusza obchodów tego święta wzięła na siebie klasa II a SP pod kierunkiem pani Anny Przeździeckiej i Sandry Bemsz – Mickiewicz. Uczniowie przygotowali piękny film, który można było zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. Celem projektu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF było: uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu, przybliżenie zagadnień praw dziecka rodzicom i opiekunom dzieci oraz włączenie placówki w uroczyste obchody tego wydarzenia w dniu 20 listopada. Zwieńczeniem naszych działań jest otrzymanie od UNICEF dyplomu dla szkoły, a także zaświadczeń dla koordynatorów.

Kamińska Mariola