• Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022- kontynuacja

• Zgodnie z Zarządzeniem nr 214/2021 Burmistrza Trzebiatowa rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. Deklarację dot. kontynuacji wychowania przedszkolnego w SPzOI należy składać w sekretariacie szkoły w dn. 8-19 lutego br. (dotyczy wyłącznie dzieci aktualnie uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkole). Druk deklaracji do pobrania u wychowawcy.

M. Skoneczna

• WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH z Baśką Murmańską w tle

• Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie  kolejny raz zaprosiło uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. W tym roku obejmował on również zagadnienia z historii Baśki Murmańskiej. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział ponad 10 000 uczestników.

Kolejny raz, nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie:

Klasa II:

Laura Piętak – II miejsce

Amber Spychalska – III miejsce

Nadia Chorążewicz – IV miejsce

Kornel Hałuszko – I miejsce oraz wyróżnienie za 100% poprawnych odpowiedzi

Filip Gałdyś – I miejsce

Piotr Wiśniewski II miejsce

Szczygieł Kacper IV miejsce

Gratulujemy zwycięzcom!

Ewa Idzi nauczyciel historii

• WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły, Wiktor Wojarski, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski karate WKF! Wiktor jest zawodnikiem Sportowego Klubu Morote Głowaczewo i pod okiem swojego trenera odniósł już wiele sukcesów. Kolejne wyzwanie przed nim – życzymy spełnienia wszystkich sportowych marzeń!!!.

Społeczność szkolna

• DZIEN BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

• Dzień 23 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień bez Opakowań Foliowych.

Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz ZET obejrzeli krótki film pt.: „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?”, dzięki któremu uzyskali najważniejsze informacje dotyczące produkcji torebek foliowych, tego co się z nimi dzieje, gdzie trafiają i rozwiązań, jak na dobre je zastąpić.  Następnie każdy uczeń wykonał samodzielnie torbę papierową, którą ozdobił według własnego pomysłu. Celem  akcji było uświadomienie dzieci, jak ważne jest w naszym dzisiejszym życiu  dbanie o środowisko oraz ograniczenie ilości plastiku, który trafia na składowisko odpadów. Przypomnieliśmy o ograniczeniu odpadów w codziennym życiu każdego z nas. To od naszej postawy i nawyków zależy przyszłość planety Ziemi.

Sandra Bemsz-Mickiewicz

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• W październiku i listopadzie 22 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Synapsik MEN” organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu obejmującego zakresem wiedzę przyrodniczą, polonistyczną i matematyczną.

Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii  klas pierwszych uzyskała Maja Nowak.

Najlepszy wynik (100%) i tytuł zwycięzcy w kategorii klas drugich uzyskały dwie uczennice: Karina Kędroń i Amber Spychalska.

Tytuł laureata i wynik powyżej 90% uzyskały Laura Piętak i Liliana Daniel.

Wśród uczniów klas trzecich wynik powyżej 90% i tytuł laureata uzyskali : Szymon Ringert, Antoni Witkowski, Kacper Szczygieł i Nikola Kłak.

Serdeczne gratulacje !

Sandra Bemsz-Mickiewicz – szkolny koordynator konkursu

• Informacja od Burmistrza Trzebiatowa

• INFORMACJA

Organ prowadzący dla szkół podstawowych w Gminie Trzebiatów zawiadamia rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie o zamiarze przekształcenia oddziałów przedszkolnych w tych szkołach w przedszkole - jest to pierwszy etap , a następnie od 1 września 2021r. zamierza utworzyć z nich Zespoły Szkolno – Przedszkolne.

Szanowni Państwo, dla uczniów tych szkół oraz ich rodziców nic się nie zmieni poza nazwą szkoły, tzn. Szkoła Podstawowa stanie się Zespołem Szkolno- Przedszkolnym. Uczeń nadal będzie uczęszczał na te same zajęcia do tej samej szkoły, z tymi samymi nauczycielami i wychowawcami.

Zmiany chcemy dokonać ze względu na możliwość otrzymania nieco większej subwencji oświatowej na kolejne lata.

Burmistrz Trzebiatowa

Józef Domański

• Klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej

• Po długiej przerwie wracamy do pracy. Na razie od 18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas I-III SP, a kl. IV-VIII będą miały lekcje zdalnie.

Szczegóły związane z powrotem do szkoły w e-dzienniku Librus. Proszę się z nimi zapoznać.

M. Skoneczna