• SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY
          • SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

          • Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wczoraj w Gryfickim Domu Kultury spektakl pt. „Szatan z siódmej klasy”. Była to ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść o przygodach Adasia Cisowskiego, który postanowił rozwiązać zagadkę z czasów wojen napoleońskich, a my mieliśmy szansę rozwiązać ją razem z nim! Od tej chwili Adaś wraz z rodziną Gąsowskich (w tym absolutnie przeuroczą bratanicą profesora, Wandzią o fiołkowych oczach), uczestniczy w serii tajemniczych, czasem niebezpiecznych zdarzeń. Używa wszystkich swoich talentów, aby wyjść z opałów i odkrywa coraz to nowe fakty. Kierują go one na trop pewnego Francuza i jego skarbu...

             Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła młodzieży na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki, a nie dysponował przecież internetem w komórce...

            Dorota Skrzypińska-Rzońca

        • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          • Uwaga! Uwaga!

            W najbliższą środę (27.11.) w naszej szkole odbędzie się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!

            Zgodnie z tradycją, zabawa będzie kostiumowa, a jej motywem przewodnim będą „Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć”, w związku z czym przebieramy się za wróżki, jednorożce, gobliny, krasnoludki i co nam tylko fantazja podpowie.

            • Start – 16:30
            • Koniec (planowo) – 19:30
            • Wjazd 1 zł, w kostiumie ZA DARMO!
            • Na miejscu – zimne napoje, tosty i inne smakołyki, wróżby, konkursy, foto-ścianka i cała masa atrakcji!

            DOJAZD DLA OSÓB SPOZA MRZEŻYNA WE WŁASNYM ZAKRESIE!

            Zapraszamy,

            Samorząd Uczniowski

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

          • Uczniowie naszej szkoły w dniu 20 listopada świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

            W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

            Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

            W ramach święta w szkole w Mrzeżynie odbył się apel, podczas którego wolontariusze przedstawili prezentację dotyczącą Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Przez cały tydzień w szkole i przedszkolu podejmowane były różne inicjatywy promujące prawa dziecka: były zajęcia edukacyjne, tworzono plakaty, odbywały się gry i zabawy integracyjne.

            „Bądź sobą – szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków”.

            /Janusz Korczak -Jak kochać dziecko/

            op. Mariola Kamińska

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.
          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – 21.11.2019r.

          • W czwartek 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to święto? Wystarczy uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo lub przyłączyć się do naszej akcji. Można własnoręcznie wykonać laurkę, serduszko, słoneczko wpisać  pozdrowienia i życzenia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela i z uśmiechem wręczyć wybranej osobie.

            Miłego Dnia Życzliwości na co dzień, nie tylko od święta :-)

            W tym dniu pozdrawiamy i na pozdrowienia czekamy :-)

            Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie.

             (Przysłowie chińskie)

            D. Czyż

             

          • WARSZTATY GRAFFITI Z CUKINEM

          •  W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty graffiti z koszalińskim street art′ owcem CUKINEM (Tomaszem Żukiem) w ramach projektu „Trzebiatów ART.”. Zajęcia skierowane były do młodzieży z gminy Trzebiatów. Celem projektu było ukazanie możliwości promowania lokalnych zabytków.  Z naszej szkoły w warsztatach wzięły udział uczennice z klasy VIII   -  Patrycja Wawer, Magdalena Kostuś, Julia Michniewicz. Dziewczęta miały możliwość poznania  różnych technik graficznych.  Wykonały przepiękne i oryginalne prace na koszulkach ,  a także obrazy farbami w spreju.

            Renata Jankowska

             

        • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
          • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

          • W miniony czwartek w Mrzeżyńskim Centrum Sportu rozegrano powiatowy turniej unihokeja dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Gryfickiego w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas 7-8.

            W turnieju udział wzięły szkoły z powiatu gryfickiego. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie: MARTYNA BANASIAK, NATALIA BUCZKO, GABRIELA CZAJKA, JULIA FILIP, KLAUDIA FILIP, WIKTORIA MICHALSKA, JULIA MICHNIEWICZ, LIWIA ŚWIERCZEK, PAULINA WARCHOLAK.

            Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a rozgrywanym pojedynkom towarzyszyły wielkie emocje sportowe.

            Najlepsze drużyny otrzymały z rąk powiatowego koordynatora sportu, pana Mariusza Dąbrowskiego, pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

            Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II MIEJSCE.

            Brawo dziewczęta!

            Dalszych sukcesów sportowych życzy opiekun grupy- Agata Bacic.

        • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020
          • MISTRZOSTWA POWIATU GRYFICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020

          • W OSiR w Gryficach w pierwszy wtorek listopada rozegrano drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej klasy 7-8.

            Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Gryficach. Naszą szkołę i gminę reprezentowały: Klaudia Filip z klasy VII a, Roxana Kasprowicz i Zuzanna Szymanowicz z klasy VIII a.

            Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, za co otrzymały dyplomy i puchary.

            Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych.

            Opiekun grupy Agata Bacic

          • „X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ”

          • W sobotę, 16 listopada, w kołobrzeskiej Hali Milenium odbył się „X Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej” organizowany przez Fundację "Uwierzcie w Nas". Impreza jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Podczas spotkania dzieci, młodzież i dorośli z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia, Martyna, Maria, Wiktoria, Jagoda i Ola. Wykonały utwór „W zielonym gaju”. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i obdarowani prezentami.

                                                                                                                               M. Kamińska, R. Jankowska

          • Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Leśne stworki” rozstrzygnięty !

          • W naszej szkole, po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny na leśną rzeźbę. Głównym jego organizatorem i fundatorem nagród było Koło Łowieckie „Łabędź”.

            Przy zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców powstały piękne stworki wykonane z darów przyrody oraz inspirowane naturą.

            Jury w składzie: Stefan Warcholak, Leszek Cendrowski, Małgorzata Skoneczna i Renata Jankowska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

            1. Kategoria  przedszkolna
              • I miejsce – grupa Ob. – opiekun Anna Kamińska
              • II miejsce – grupa Oa – opiekun Danuta Miętka
              • III miejsce – grupa Oc – opiekun Jolanta Kamińska
            2. Kategoria klas I-III
              • I miejsce – klasa IIIa- opiekun Dorota Filipowicz
              • II miejsce – klasa I a- opiekun Anna Przeździecka, Sandra Bemsz-Mickiewicz
              • II miejsce - klasa II a- opiekun Anna Graczyk
            3. Kategoria klas  IV – VIII
              • I miejsce - klasa VII c opiekun Mariola Kamińska
              • II miejsce – klasa Va opiekun Wioleta Matiaszowska
              • III miejsce klasa Vb opiekun Krzysztof Matiaszowski

            Nagrodę specjalną za pracę pt. „Leśny Stefan” otrzymała klasa VIII b.

            Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci wartościowych bonów do wykorzystania na przejazdy podczas wycieczek klasowych.

            Renata Jankowska

        • MUZYCZNE KRAJOBRAZY
          • MUZYCZNE KRAJOBRAZY

          • W listopadzie odbyła się kolejna, cykliczna lekcja muzyczna pt. „Muzyczne krajobrazy”. Prelekcja połączona z występami instrumentalno- wokalnymi przeprowadzona została przez artystów z filharmonii koszalińskiej. Podczas tego koncertu muzycy zaprosili młodych melomanów w cudowną podróż z Sindbadem Żeglarzem. Towarzyszyła jej piękna muzyka  z brzmieniem akordeonu i wokalu. Podczas kolejnych etapów podróży uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w bajkowe czasy za sprawą kolorowych strojów i dźwięków nastrojowej muzyki.

            Renata Jankowska

        • Zdrowe Śniadanie
          • Zdrowe Śniadanie

          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

            W piątek 15 listopada w szkole pojawiły się dzieci w kolorowych fartuszkach, i przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki.

            Dzieci wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy.

            Sandra Bemsz-Mickiewicz

            Anna Przeździecka

        • KIM JEST WOLONTARIUSZ?
          • KIM JEST WOLONTARIUSZ?

          • Na to i inne pytania dotyczące pomagania szukali odpowiedzi uczniowie klasy II i III naszej szkoły. W tym celu odwiedziła naszą szkołę koordynator wolontariatu kołobrzeskiego hospicjum. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz jaką rolę odgrywają hospicja. Na zakończenie uczniowie tworzyli portrety wolontariuszy. Dziękujemy za wizytę!

            Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

        • Październik miesiącem zwierząt
          • Październik miesiącem zwierząt

          • Miesiąc październik został ogłoszony w naszej szkole miesiącem dobroci dla zwierząt. Przez ten czas prowadziliśmy zbiórkę karmy, którą  6 listopada przedstawicielki klas 1-3 dostarczyły do Schroniska dla zwierząt „REKS” w Kołobrzegu. Dziewczynki miały okazję poznać zasady funkcjonowania schroniska, oraz odwiedzić mieszkające tam psy i koty. Po powrocie do szkoły chętnie dzieliły się wrażeniami z rówieśnikami. W imieniu pracowników schroniska dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

            Dnia 8 listopada podsumowaliśmy również konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko”. I miejsce zajęła Zuzanna Graczyk z klasy IIIa, II miejsce zajęła Karina Kędroń z klasy Ia natomiast III miejsce zajął Oliwier Smalec z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali: Filip Janik, Błażej Adamowski i Amber Spychalska. Serdeczne gratulacje!

            Sandra Bemsz- Mickiewicz

        • „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem  – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”
          • „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

          • Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Wspomniano również o historii naszych rodaków podczas II wojny światowej, której 80. rocznicę obchodzimy w tym roku. Uczniowie klasy III i VI przedstawili wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” społeczność naszej szkoły odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

            Filipowicz Dorota i Ewa  Idzi.

        • Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski
          • Józef Piłsudski i Roman Dmowski – dwie wizje Polski

          • Przygotowując się do Święta Niepodległości uczniowie klas VII wzięli udział w warsztatach historycznych prowadzonych przez edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej. Temat warsztatów był ściśle związany z działaniami Polaków zmierzającymi do odzyskania niepodległości – dotyczył Romana Dmowskiego oraz Józefa Piłsudskiego i ich różnych wizji walki i odrodzonego kraju.

            Ewa Idzi

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • Uczniowie klasy I w dniu 30.10.2019r. odwiedzili Trzebiatowski Ośrodek Kultury, gdzie uczestniczyli w Pasowaniu na Czytelnika.

            W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz pań bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia muzeum  pałacowego ,,Od średniowiecza aż do PRL-u!”

            Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za tak miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

            Anna Przeździecka

        • „Zainspiruj nas!”
          • „Zainspiruj nas!”

          • Zadaniem szkoły jest przekazywać wiedzę o świecie kolejnym pokoleniom. Równie ważnym zadaniem jest pielęgnowanie wrodzonych umiejętności i talentów. Z nich bierze się bowiem pasja, a wszyscy wiemy, jak bardzo potrafi być ona zaraźliwa…

            Mając tę zaraźliwość na względzie, postanowiliśmy w świetlicy urządzić akcję „Zainspiruj nas!”, w której uczniowie naszej szkoły mieliby okazję zaprezentować swoje talenty, nauczyć nas czegoś i zachęcić do próbowania nowych rzeczy.

            W miniony piątek (25.10.) uczennice klasy VIIIa (i całkiem niezłe tancerki): Magda i Amelia, nauczyły nas kilku kroków shuffle dance. Choć wyglądały one dosyć prosto, to zaręczamy – tylko tak wyglądały. Nogi plączą się bardziej niż język podczas recytacji wiersza! Po 40 minutach byliśmy równie spoceni, co zainspirowani, ale też zadowoleni, bo podołaliśmy zadaniu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były świetne i chcą powtórki (umiejętności trzeba przecież ćwiczyć!), więc za kilka tygodni dziewczyny obiecały sprawdzić, czy ćwiczyliśmy taniec-poplątaniec.

            A może wy (uczniowie i uczennice naszej szkoły) macie jakąś pasję lub talent, którymi chcielibyście się z nami podzielić? Dajcie nam znać -powiedzcie pani Wioletcie lub panu Adamowi. Zainspirujcie nas!

             

            A. Kamiński i Świetliki

      • Kontakty

        • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
        • (91)3866273 (91)3866254
        • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych