• GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA              podsumowanie III Międzynarodowej edycji           VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”
     • GLOBALNA STREFA ZACZYTANIA podsumowanie III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

     • W październiku 2022 r. już po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze Przerwa na czytanie– bicie rekordu w czytaniu na przerwie, do którego podobnie jak w latach ubiegłych dołączyła również nasza szkoła.

      W tym roku do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku (2667 instytucji w Polsce i 22 w innych państwach).

      Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Do rekordu swoją cegiełkę dołożyli również uczniowie ze szkół w Irlandii, USA, na Litwie, w Belgii, w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Poza tym było naprawdę bardzo światowo, bowiem przyłączyły się do nas szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

      Oficjalnie ogłaszamy, że przyczyniliśmy się do ustanowienia NOWEGO REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Uwaga! Nowy rekord to 578 433 osób! Rekord z 2021r. został pobity o ponad 200 tysięcy osób!

      Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

        Koordynatorzy: D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz

    • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022
     • Filip odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022

     • Filip Korzeniowski 8 grudnia 2022 r. odebrał tytuł wicemistrza sezonu 2022 w Cross Country na gali honorowej w Warszawie. Nr 59 przyniósł Filipowi w tym roku (tak jak i w poprzednim) szczęście. Cały dobry sezon to wynik ciężkiej pracy .

      Filipie, gratulujemy!. Życzymy kolejnych udanych sezonów.

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!
     • Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!

     • Być może nie wiedzieliście lub zdążyliście zapomnieć, ale w ostatnim tygodniu szkoły w ubiegłym roku zorganizowaliśmy świąteczną zabawę w podchody! Tegorocznym motywem przewodnim było porwanie i uwięzienie Świętego Mikołaja przez złego Grincha i jego pomagierów – trolli mostowych. Ponieważ trolle to niezbyt rozgarnięte stworzenia, chytre, ale uczciwe, przejść mogli tylko ci, którzy poznali tajne hasło zakodowane w zadaniach. Te wymagały sprytu, spostrzegawczości, wiedzy oraz umiejętności praktycznych i wbrew temu, co można by pomyśleć – wcale nie były proste. Pomimo tego, że tylko niewielka grupa uczniów dała radę ominąć trolle, nasza zabawa została bardzo ciepło przyjęta i spotkała się z dużym zaangażowaniem naszych koleżanek i kolegów. Zresztą, możecie się o tym przekonać zaglądając do galerii fotograficznej!

      W okresie dzielącym nas od ferii zimowych również nie zamierzamy zwalniać tempa, więc możecie spodziewać się innych, równie ciekawych inicjatyw z naszej strony!

      Pozdrawiamy i życzymy samych piątek na półrocze.

      Samorząd Uczniowski

    • Plastyczny sukces naszych uczniów
     • Plastyczny sukces naszych uczniów

     • W grudniu odwiedził naszą szkołę Pan Paweł Poluszyński, leśniczy z Mrzeżyna, który wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Jesień w lesie”. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Gryfice, które miało nie lada wyzwanie, ponieważ na konkurs wpłynęło 495 prac plastycznych.

      W kategorii wiekowej „Przedszkole” I miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Szymon Mickiewicz. W tej samej grupie wiekowej wyróżnienie otrzymała Alicja Zientek.

      W kategorii wiekowej „Szkoła Podstawowa kl. I-III” wyróżnienie otrzymała Lena Klucznik.

      Wszyscy, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • "Bóg się rodzi, moc truchleje..."
     • "Bóg się rodzi, moc truchleje..."

     • Niech Dzieciątko Jezus narodzi się w każdym z nas. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie pokój, miłość, radość i szczęście. Niech Nowy Rok będzie zapowiedzią pomyślności w 2023 roku!

    • Bieg po zdrowie
     • Bieg po zdrowie

     • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, którego koordynatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach uczniowie klasy IV a naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod hasłem „Jak to zrobić, żeby inni nie palili?” - z hasłem reklamowym promującym niepalenie papierosów. W ramach konkursu do siedziby Inspekcji Sanitarnej wpłynęły 62 prace plastyczne z 8 placówek szkolnych. 
      Spośród prac przegotowanych przez naszych uczniów wyróżnieniem została nagrodzona praca Nadii Chorążewicz. 
      Serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów życzy szkolny koordynator programu.


      Agata  Bacic

       

    • Maraton Pisania Listów
     • Maraton Pisania Listów

     • „Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone[…]
      Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce
      Listy szare, białe, kolorowe…”

      8 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji Maratonu Pisania Listów, by ratować obrońców i dobroczyńców praw człowieka z 10 państw. Jest to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczą siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.  

      W tym roku motywem przewodnim Maratonu było prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

      W naszej szkole w akcji udział wzięli uczniowie klas starszych oraz nauczyciele. Napisaliśmy łącznie 98 listów.

      Podczas Maratonu uczniowie mieli także okazję zapoznać się z historią praw człowieka, dokumentem Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz przede wszystkim przeanalizować sytuację kilkunastu osób wskazanych przez Amnesty Intenational, wobec których łamane są prawa człowieka.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę, za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę, za czas poświęcony dla drugiego człowieka.

      Samorząd Uczniowski

    • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu
     • Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu

     • Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu kolejny raz zostali zaproszeni do udziału w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu.

      Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Służy ono promocji wolontariatu, prospołecznych działań, stworzeniu miejsca do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami i pomysłami na wolontariat szkolny oraz nawiązanie współpracy między organizacjami a wolontariuszami szkolnymi. Tegoroczne wydarzenie, zorganizowano pod hasłem „Z Dobrą Energią” z taką energią do działania wróciliśmy.

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • Teatr Blaszany Bębenek z Krakowa z wizytą w naszej szkole
     • Teatr Blaszany Bębenek z Krakowa z wizytą w naszej szkole

     • 5 grudnia zawitali do nas aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek z Krakowa ze spektaklem pt. „Renifer Niko ratuje święta”. Przedstawienie skierowane było do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.  Aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawili piękną historię małego renifera, który pomimo wielu przeciwności losu nauczył się latać, ostrzegł Św. Mikołaja przed podstępnym wilkiem i uratował święta. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy za wizytę i na pewno jeszcze nie raz skorzystamy.

      Zespół edukacji przedszkolnej.

    • Mikołajki w Trzebiatowie i kiermasz bożonarodzeniowy
     • Mikołajki w Trzebiatowie i kiermasz bożonarodzeniowy

     • 4 grudnia pod Ratuszem w Trzebiatowie odbyły się gminne Mikołajki. Jak co roku nasza szkoła miała do dyspozycji miejsce na kiermaszu aby wystawić różne ozdoby świąteczne , upominki, domowe wypieki. W tym roku to oddziały przedszkolne podjęły się reprezentowania szkoły na tym stanowisku. Rodzice naszych kochanych przedszkolaków stanęli na wysokości zadania i przygotowali mnóstwo wspaniałych ciast, babeczek, pierników, swojskiego miodu , orzechów i wiele innych pyszności, które w mig się sprzedawały.  Z uzyskanych pieniędzy przedszkole będzie mogło zakupić nowe zabawki dla każdej z grup. Również przedszkolaki miały swój wkład w obchody Mikołajek śpiewając piosenki na scenie . Brawa dla małych artystów, którzy mimo nieprzyjemniej aury tak licznie przybyli aby w radosny sposób powitać Mikołaja. Bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc i zaangażowanie wszystkich rodziców i dzieci.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • MIKOŁAJKI
     • MIKOŁAJKI

     • W minionym tygodniu (we wtorek konkretnie), naszą Szkołę odwiedziła delegacja z dalekiej Laponii. Sam Święty Mikołaj, choć ciężko było go poznać (nowa dieta + cross fit zrobiły swoje), wraz ze swoją świtą (zaskakująco podobną do uczennic naszej szkoły) przyjechał aby sprawdzić czy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły należycie przygotowali się na nadejście upragnionych świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzał, czy klasy są udekorowane, a choinki przystrojone kolorowymi bombkami i łańcuchami, czy na korytarzach gra jego ulubiona piosenka „Last Christmas” (mało znany fakt o Mikołaju – był na koncercie George’a Michaela rekordowe 37 razy w ciągu jednego roku! Co za wyczyn!), oraz czy pamiętamy, aby dobre uczynki wzajemnie czynić nie tylko od święta. Po zakończonej inspekcji, Mikołaj oddalił się w kierunku bliżej niesprecyzowanego ośrodka wypoczynkowego na zabiegi SPA i saunę, którą uwielbiają wszyscy Finowie. Jak wynika z otrzymanego przez Samorząd Uczniowski raportu, nasza Szkoła otrzymała najwyższe noty, a wszyscy uczestnicy obchodów mikołajek otrzymali słodką nagrodę.

      Samorząd Uczniowski

    • Nie ma nudy na szkolnych korytarzach
     • Nie ma nudy na szkolnych korytarzach

     • Każda aktywność fizyczna jest świetnym treningiem dla mózgu. Nasi uczniowie to wiedzą, dlatego chętnie korzystają z ping ponga – zwanego też tenisem stołowym, lub z gry piłkarzyki- nazywanej futbolem stołowym. Oba stanowiska znalazły się na prośbę uczniów na szkolnych korytarzach.

      Obie gry uaktywniają mózg do działania i nie narażają go na urazy, co niewątpliwie cieszy nauczycieli i rodziców.  Są też bardzo skutecznym treningiem poznawczym, który usprawnia myślenie. Ponadto aktywują mózg do:

      -szybkich reakcji i planowania strzałów

      -przewidywania strategii przeciwnika

      -dostosowywania swoich ruchów do zachowań przeciwnika

      -aktywnego śledzenia wzrokiem lotu piłki.

      Z tego właśnie względu te gry nazywane są aerobowymi szachami dla mózgu.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

    • Mikołajki w przedszkolu
     • Mikołajki w przedszkolu

     • Zgodnie z tradycją we wtorek 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. Z ranka odwiedzili nas goście z Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, którzy w ramach edukacji ekologicznej przekazali naszym dzieciom gry i puzzle edukacyjne związane z segregacją odpadów. Następny gość to Pan który miała czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

      Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców
     • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców

     • 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W naszej szkole promujemy zdrowie, szeroko rozumianą profilaktykę, dlatego też co roku odbywa się konkurs wiedzy o AIDS i HIV. Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na lekcjach biologii omawialiśmy zagadnienia dotyczące zarówno AIDS jak i HIV, powstały plakaty, które zdobią gabinet biologiczno-chemiczny, a w dniu obchodów Światowego Dnia AIDS odbył się apel na którym rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Wiedzy. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego konkursu, a są nimi:

      I miejsce – Filip Bandarowicz, uczeń klasy VII a

      II miejsce – Dariusz Hładuń, uczeń klasy VII a

      III miejsce – Szymon Matuszewski, uczeń klasy VII a

      Pozostali uczniowie klasy siódmej biorący udział w konkursie, także otrzymali nagrody pocieszenia.

      Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

      Agata Sperczyńska

    • Dzień Misia
     • Dzień Misia

     • W poniedziałek 28 listopada 2022 roku przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały historię powstania święta, musiały wykazać się wiedzą i odgadywać zagadki o misiach.

      W nagrodę za znajomość „misiowej natury” do dzieci przybył Pluszowy Miś Teddy, który porwał wszystkich do zabawy przy muzyce. Po „ pluszowych tańcach” każdy przedszkolak otrzymał małego misia. Dzień Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!
     • NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!

     • 22 listopada, dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie starszych klas szkół podstawowych z naszej gminy mieli możliwość wzięcia  udziału w widowisku artystycznym o charakterze profilaktycznym. Podczas spotkania dwaj przyjaciele Łukasz Bęś ( pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank ( pseud. Dj, Yonas) podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami i zwrócili uwagę na to aby być sobą, mieć wartości i żyć według nich. Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają ich rozwój. Zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń.  Jak sami podkreślają: „Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!”.

      RYMcerze podzielili się z uczniami swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska oraz  rapując utwory poświęcone temu tematowi. Zasady, które szkoła stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru. Młodzież bawiła się fantastycznie na hip-hop'owym koncercie. Mamy nadzieję, że ważne treści trafiły wprost do młodych odbiorców  pobudziły samoświadomość uczniów w zakresie problemów uzależnień oraz ich skutków a także zmusiły do refleksji nad sensem życia i odpowiedzialnych wyborów.  Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.

      Ewa Idzi

    • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF
     • DYPLOM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA UNICEF

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie otrzymała dyplom wraz z zaświadczeniem za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2022 roku. Podziękowania dla placówki złożyła także Pani Renata Bem – Zastępca Dyrektora Generalnego Stowarzyszenia UNICEF Polska.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

     • Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

     • Koniec listopada to w przedszkolu zawsze czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia Panie zamieniają się w czarodziejki i razem z dziećmi sprawdzają co przyniesie przyszłość. W tym roku nie mogło się obyć bez ustawiania bucików, wróżenia z liczb, kolorów i symboli oraz wiele innych atrakcji.

      Zespół edukacji przedszkolnej

       

    • Dyskoteka andrzejkowa
     • Dyskoteka andrzejkowa

     • Samorząd Uczniowski pragnie zaprosić wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII na dyskotekę andrzejkową, w środę (30.11.) od godziny 1600. Poza klasyczną zabawą do najnowszych przebojów i ponadczasowych szlagierów oferujemy: andrzejkowe gry, wróżby i konkursy, gorące tosty i pyszne napoje.

      Wstęp na dyskotekę kosztuje 2 zł + zgoda od rodzica (z informacją dotyczącą powrotu do domu)!

      Zapraszamy!
      Samorząd Uczniowski

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole obchodziliśmy w poniedziałek 21 listopada pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Na zajęciach uczniowie rozmawiali o dziecięcych prawach i przywilejach. Klasy przygotowały plakaty, którymi udekorowano szkolne korytarze. Starsi uczniowie włączyli się w Błękitny Marsz ulicami miasta, który połączył wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Trzebiatów. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, okazując wsparcie wszystkim dzieciom na świecie. Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy.

      Zespół profilaktyczno-wychowawczy

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych