Do 22 grudnia br. lekcje w klasach I-VIII będą prowadzone zdalnie. Więcej informacji w Librusie.
Aktualności
Nadal pracujemy zdalnie
Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Jest bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, ale znamy również Misia Uszatka i Coralgola. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza dzieciom i dorosłym wiele uśmiechu i radości.
W tym roku, w naszej szkole obchodziliśmy to milutkie święto w nieco zmienionej formie. Dzieci za pośrednictwem platformy MS Teams opowiadały o swoich pluszakach, pozowały do zdjęć prezentując swojego ukochanego pluszowego misia.
https://docs.google.com/presentation/d/1pW-9wzl4H53RZ0auPXqr6l48CcMapbsz_mZbyoy_rec/edit?usp=sharing
D. Czyż
24 listopada - DZIEŃ BURAKA
W ramach udziału naszej szkoły w programie Szkoła Promująca Zdrowie, uczniowie klas I-III oraz V b 24 listopada obchodzili Dzień Buraka.
Była to doskonała okazja do przeprowadzenia zajęć polisensorycznych. Dzieci poznały krótką historię buraka oraz jego właściwości odżywcze, określały jego smak, zapach, kolor i kształt. Obserwowały zmiany w smaku i kolorze przed i po ugotowaniu warzywa.
Następnie przy pomocy rodziców przygotowały bardzo apetyczne dania z buraka: zupy, surówki, sałatki, soki, koktajle, smoothies, carpaccio, oraz buraki w zalewie.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć w albumie.
Sandra Bemsz-Mickiewicz
Szkolne drzewka życzliwości pełne życzeń i pozdrowień
Drzewka mają przypominać o życzliwości i uśmiechu każdego dnia, a nie tylko raz w roku. Mamy nadzieję, że na tych pięknych, kolorowych drzewkach przez cały rok pojawiać się będą nowe listki z dobrym słowem:)
N. Obuchowicz. D. Czyż
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Jak obchodzić to święto?
Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to, że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…”, „Miłego dnia” – to proste, znane wszystkim zwroty, które na pewno wywołają radość i uśmiech u innych.
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat obchodzą Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obdarzając kolegów i nauczycieli miłym gestem i słowem. Dołącz do nas!
Uśmiechnij się do drugiego człowieka, powiedz miłe słowo, bądź uprzejmy.
Znajdź się wśród życzliwych!
Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie.
D. Czyż, N. Obuchowicz
Prawa Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie klasy II do obchodów tego dnia przygotowywali się jeszcze w październiku. Dzięki temu powstał film, w którym przypominają wszystkim o najważniejszych prawach dziecka. Zachęcamy do obejrzenia naszego dzieła, a wszystkim dzieciom przesyłamy serdeczne pozdrowienia :)
Anna Przeździecka, Sandra Bemsz-Mickiewicz
My też śpiewaliśmy hymn
Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji wspólnego śpiewania hymnu. W tym roku łatwo nie było, bo przecież uczymy się zdalnie, ale udało się. Przedszkolaki śpiewały hymn w szkole, a starsi ucznioiwe na lekcjach online.
Wirtualna Godzina Wychowawcza – Dzień Niepodległości
Jedna z mniej popularnych teorii spiskowych mówi, że koronawirus powstał po to, aby odwołać wszystkie święta w tym roku! Przeanalizujmy: Walentynki? – odwołane, Wielkanoc? – odwołana, Dzień Nauczyciela? – odwołany (częściowo)… Strach pomyśleć co z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem!
Na szczęście Polacy są walecznym narodem i żaden koronawirus nie zabroni nam świętować najważniejszego dnia w narodowym kalendarzu, czyli 11 listopada! Choć nie mamy możliwości wziąć udziału w apelu z tej okazji, klasy VI (wraz z wychowawcami) postanowiły nam nieco zrekompensować jego brak, przygotowując okolicznościową prezentację i montaż wideo. Zachęcamy do obejrzenia ich w ramach Wirtualnej Godziny Wychowawczej lub samodzielnie, a także zostawiania komentarzy pod filmikiem (jeżeli macie konta w serwisie YouTube). Prezentację można ściągnąć lub odtworzyć bezpośrednio z dysku Google (choć wtedy przegapicie wszystkie fajne przejścia i animacje).
W imieniu klas VI życzymy Wam i sobie kolejnych stu dwóch (albo i więcej) lat wolności, suwerenności i niepodległości!
W. Matiaszowska, A. Kamiński
LINKDO PREZENTACJI:
https://drive.google.com/file/d/1lCu3uDxtVal7zemR0rwdRYyrZg0CxENQ/view?usp=sharing
LINK DO WIDEO:
Zostaliśmy Laureatami!
Choć wszyscy wytrwale i pilnie pracujemy teraz przed komputerami, to nasze działania, podjęte jeszcze stacjonarnie, już zaczynają przynosić efekty.
W konkursie wideo z okazji obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w którym wzięła udział nasza szkoła, zajęliśmy… *werble* 4 miejsce!
Do końca roku kalendarzowego do naszej szkoły zawita piękny dyplom (który będzie napawał nieproporcjonalną dumą pana Adama), a wraz z nim – pięć pachnących drukarnią, nowiutkich zestawów Kart Grabowskiego, które mamy nadzieję już niedługo będą pomagać Wam, drodzy uczniowie, w opanowywaniu sekretów tabliczki mnożenia!
Film można obejrzeć po kliknięciu w poniższy link:
https://youtu.be/eZNavI0uTn8A. Kamiński
SZKOŁA PAMIĘTA
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego też, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wspominali na zajęciach tych, którzy odeszli. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, tylko niewielka grupa uczniów odwiedziła i zapaliła znicze przy lokalnych pomnikach.
Ewa Idzi
I międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”
„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, to akcja realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i umiejętności dziecka. Uczy empatii oraz pozytywnych zachowań.
Wspólne czytanie, opowiadanie pogłębia bliską relację nauczycieli z uczniami, rodziców z dziećmi, pozwala na wspólne spędzenie czasu, na budowanie bliskości, szacunku i zaufania.
Dziecko, czytając z nauczycielem poznaje świat, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane.
W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Maluchy czytały w klasach pod opieką nauczycieli, a także na korytarzach szkolnych, w lesie, a nawet na plaży. Starsi uczniowie, realizując zdalne nauczanie czytali w domach, wciągając w lekturę młodsze rodzeństwo, rodziców, dziadków.
https://docs.google.com/presentation/d/1r7WHva84dveauWyMcnevpr1X-0XQtDKcXnzRs5KWbG0/edit?usp=sharing
D. Czyż, S. Bemsz-Mickiewicz, N. Obuchowicz
Archiwum Aktualności