• ROBÓTKI RĘCZNE
     • ROBÓTKI RĘCZNE

     • W czwartek (19. października) swoje spotkania rozpoczęło koło robótek ręcznych. Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania, ale daliśmy radę. Zaczęliśmy przygodę od szydełkowania, które jednym nie sprawia trudności, ale od niektórych wymaga wielu ćwiczeń i cierpliwości. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli pochwalić się naszymi pracami „trzymajcie kciuki”.

      Lidia Gryglas, Ewa Idzi

    • MIESIĄC PROFILAKTYKI
     • MIESIĄC PROFILAKTYKI

     • Październik obfitował w naszej szkole w działania poświęcone profilaktyce. W tym miesiącu zwracaliśmy szczególną uwagę na zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie wolnego czasu. W ramach tych działań odbyły się również warsztaty dla uczniów klas I – III SP „Razem bez złości”, dla uczniów klas IV-V SP „Nasze uczucia”, dla uczniów klasy VI SP warsztaty w ramach programu profilaktycznego „Spójrz inaczej” oraz dla uczniów klasy VII SP warsztaty w ramach programu profilaktycznego UNPLUGGED. Podczas zajęć uczniowie klas młodszych poruszali następujące tematy: radzenie sobie ze złością, odrzuceniem, wstydem, dokuczaniem, skarżeniem, agresja i przemoc w szkole, rozwiązywanie problemów, umiejętności rozwiązywania problemów klasowych, umiejętności i strategie podejmowania samodzielnych decyzji. Kształtowali umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych uczuć a przede wszystkim radzenia sobie z agresją, uczuciami złości i trudnościami wieku dziecięcego, umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz umiejętności zgodnej pracy i zabawy w grupie.

      Uczniowie klas starszych podczas zajęć poruszali tematy związane ze zdrowym trybem życia, szkodliwością zażywania substancji szkodliwych, umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów i podejmowania decyzji, umiejętność komunikowania swoich emocji.

      Zwieńczeniem działań profilaktycznych było spotkanie muzyczno – profilaktyczne „NAŁOGI – DROGA DONIKĄD”. Połączenie opowieści, dialogu z muzyką sprawiło, że prezentowany program był ciekawy, niekonwencjonalny i w przystępny sposób dotykał problematyki uzależnień oraz innych problemów, z którymi boryka się młodzież.

      W ostatnich dniach października ogłoszone zostaną konkursy profilaktyczne dla uczniów, które będą podsumowaniem prowadzonych przez nas działań.

      Działania te w większości zorganizowane zostały dzięki środkom finansowym Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, za co serdecznie dziękujemy a z tematyką profilaktyki pozostajemy na cały rok.

      Zespół wychowawczo - profilaktyczny

    • Dzień Edukacji Narodowej „Fortuna niech zawsze o Was pamięta. A szlachetne zdrowie niech Was nie omija, ale wspiera nadwątlone siły”
     • Dzień Edukacji Narodowej „Fortuna niech zawsze o Was pamięta. A szlachetne zdrowie niech Was nie omija, ale wspiera nadwątlone siły”

     • Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w piątek 13.10.2023 r. To ważne święto dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów oraz rodziców. W tym roku obchodzimy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, związku z tym podczas uroczystego apelu przypomniano historię i znaczenie Komisji dla polskiej oświaty. Głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Skoneczna, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela, życząc wielu sił i wytrwałości w tym zawodzie. Następnie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie, dbanie o bezpieczeństwo i codzienną troskę. Życzenia dla całej społeczności szkolnej przekazał przedstawiciel Rady Miejskiej w Trzebiatowie.

      W ramach jubileuszu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Najpierw uczniowie klasy I pod opieką pani Oliwii Brewczak wystąpili w części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki. Następnie w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

      W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VII i V przygotowani przez panie: Małgorzatę Konior, Natalię Obuchowicz i Renatę Jankowską. Apel prowadziły uczennice klasy VII Natasza Borowik i Julia Stępczyk. Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajmował się pan Adam Kamiński wspomagany przez ucznia klasy VI Oliwiera Smalca.

      Małgorzata Konior

    • Uczymy się planowania swojej pracy, rozmawiamy na trudne, ale ważne tematy
     • Uczymy się planowania swojej pracy, rozmawiamy na trudne, ale ważne tematy

     • Podczas apelu w dniu 09.10.2023 r. zaprezentowaliśmy całej społeczności szkolnej propozycję działań zaplanowanych na rok 2023/2024. Odbyć ma się między innymi szkolna dyskoteka, wieczór filmowy, dzień bez plecaka, dzień szalonej fryzury, przegląd talentów. Chcemy również dołączyć do obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem. Co jeszcze moglibyśmy wspólnie zrobić? Prosimy o przekazywanie nam Waszych pomysłów (bezpośrednio lub poprzez skrzynkę kontaktową).

      Jeszcze raz apelujemy do Was o rozwagę podczas korzystania z Internetu. Nawet osoby popularne w sieci mogą chcieć Was skrzywdzić. Dbajcie o swoją prywatność i godność. Nie dajcie się namówić na czyny, o których nie możecie bez skrępowania powiedzieć dorosłym.

      SU wraz z opiekunami

    • Poznajemy historię poprzez gry
     • Poznajemy historię poprzez gry

     • W ramach projektu „Poznajemy historię poprzez gry” odbyły się w naszej szkole pierwsze rozgrywki historyczne. Tematyka rozgrywek związana była z rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada na 27 września. Uczniowie podczas lekcji historii zapoznali się ze strukturą tej organizacji, jej działalnością oraz głównymi przedstawicielami. Następnie chętne osoby zgłosiły się do rozgrywek, które odbywały się w czteroosobowych, losowo wybranych grupach. Gra była zacięta, co sprawiło, że do finału dostało się aż 6 uczestników, z których najlepszymi okazali się: Kornel Hałuszko (klasa VI) i Michał Nowakowski (klasa VIII).

      Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, uczniom, którzy wcielili się w rolę sędziów za pomoc. Gratuluję wiedzy i zapraszam do kolejnych rozgrywek, które już wkrótce.

       Ewa Idzi

     • Uwaga, zmiana kursu autobusu

     • Od jutra tj. 11 października następuje zmiana kursu autobusu linii Trzebiatów, Trzebusz, Rogowo. Autobus na drugi kurs będzie odjeżdżał o 5 minut wcześniej. Proszę sprawdzić dokładne godziny odjazdu z poszczególnych miejscowości.

    • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.
     • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.

     • Zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      Bądźmy dobrym przykładem i pokażmy, że dobra książka może być atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego i alternatywą dla Internetu i gier komputerowych.

      Zachęcamy do udziału w akcji. Dajmy się złapać na czytaniu! Mile widziane udokumentowanie w postaci zdjęć. Zdjęcia przesyłamy do koordynatora- p.D. Czyż.

      Zespół ds. integracji

    • Rajd leśny
     • Rajd leśny

     • Uczniowie naszej szkoły 7 października wzięli udział w rajdzie leśnym zorganizowanym przez koło PTTK „Baszta Kaszana”. Spod Jednostki Wojskowej w Mrzeżynie ruszyliśmy do niezwykłego Krzywego Lasu. Pod drodze był czas na zapoznanie się z ciekawostkami dotyczącymi otaczającej nas przyrody, punkty widokowe, robienie zdjęć i … zbieranie grzybów. Rajd zakończył się na terenie Campingu Portowego w Mrzeżynie kiełbaskami z grilla i wręczeniem dyplomów wszystkim drużynom. Mimo niesprzyjającej pogody (wiał dość silny wiatr), rajd można zaliczyć do udanych.

      Małgorzata Konior

    • Spotkanie w Rewalu
     • Spotkanie w Rewalu

     • Dnia 25.09 20223 r. w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie" udałyśmy z wizytą do Szkoły Podstawowej w Rewalu na spotkanie z koleżankami, które odwiedziły nas w czerwcu. Po krótkiej zabawie integracyjnej był czas na smakołyki, których głównym składnikiem były jabłka. Następnie miałyśmy okazję pograć w fińskie kręgle. Spodobała nam się szkoła w Rewalu – kolorowe klasy, plac zabaw, nietypowe dzwonki (melodyjki) oraz łazienki z lustrami. Duże wrażenie zrobiła na nas sala do zajęć techniki z wyposażoną w pełni kuchnią. Miło spędziłyśmy wspólnie czas. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania na wiosnę.

      Uczennice klasy V a

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 19 września w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Organizacją tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy VIII ai w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie. Wybory zorganizowane zostały zgodnie ze wszystkimi procedurami. W tym celu przygotowaliśmy Ordynację Wyborczą, która regulowała przebieg wyborów. Powołana została szkolna Komisja Wyborcza, która  wywiesiła listy kandydatów, przygotowała karty do głosowania, lokal wyborczy, czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, podliczyła głosy, sporządziła protokół oraz przedstawiła społeczności szkolnej wyniki.

      Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów wraz z opiekunami w najbliższych dniach wybiorą przewodniczącego SU oraz opracują swój plan działania na rok szkolny 2023/2024.

      Gratulujemy wyboru nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy.

      Życzymy powodzeniu i wielu osiągnięć w realizacji zamierzonych celów.

      Pamiętajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie – więc do dzieła!

      Ewa Idzi

    • Dzień Jabłka
     • Dzień Jabłka

     • Jako Szkoła Promująca Zdrowie, nie mogliśmy  przejść obojętnie obok  Światowego Dnia Jabłka.

      W związku z tym w czwartek, 28 września, w holu szkoły na przygotowanych przez każdą klasę

      stołach zagościły rozmaite potrawy z jabłek.  Wszyscy z chęcią częstowali się naleśnikami, racuchami, szarlotkami, ciasteczkami i sokami, a zapach jabłek jeszcze długo unosił się na szkolnym korytarzu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! 

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w organizacji tego dnia. Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w galerii.

      Szkolny zespół ds. Promocji Zdrowia

       

    • Dzień Orderu Uśmiechu
     • Dzień Orderu Uśmiechu

     • Wypić sok z cytryny to nie lada gratka….. A jednak nasi uczniowie, od przedszkolaka do ósmoklasisty, postanowili tak właśnie uczcić Dzień Orderu Uśmiechu – symbolu naszej szkoły.

      W każdej klasie odbyło się wielkie krojenie cytryn, wyciskanie i wypicie z nich soku. I to wszystko z uśmiechem. Nasze dzieci są bardzo dzielne! Wszystkie, ale to wszystkie pijąc sok uśmiechały się też - a może przede wszystkim - do siebie. Później zebraliśmy się w holu szkoły. Przypomnieliśmy sobie historię Orderu Uśmiechu, po czym razem, głośno i radośnie odśpiewaliśmy Pieśń Szkoły. Do klas wróciliśmy w dobrych nastrojach.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz zaangażowanie.

      Zespół ds. promocji szkoły.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to ważne święto dla każdego malucha. Jak co roku  20 września nasze przedszkole wzięło udział w organizowanej przez Wydawnictwo Bliżej Przedszkola ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci uczyły się piosenki projektowej i o ustalonej godzinie odśpiewały ją, a relacje z tego wydarzenia została opublikowana na stronie organizatora. Tego dnia w przedszkolu trwały zabawy, a radosny śmiech nie opuszczał sal przez wiele godzin.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • Zaczęło się… wielkie Sprzątanie Świata. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zgodnie wyruszyli na teren Mrzeżyna aby pozbierać, posegregować i wyrzucić śmieci. Wyposażeni w rękawiczki, worki i przede wszystkim dobry humor uporządkowaliśmy:

      - teren przy szkole – dzieci z przedszkolak

      - ulice miasteczka- młodsi uczniowie

      - plażę i wydmy – uczniowie klas starszych.

      Inicjatywa ta sprzyja uczniom w przyjmowaniu postawy proekologicznej, budowaniu wartości, nauce komunikacji i integracji z rówieśnikami.

    • 75 lecie szkoły
     • 75 lecie szkoły

     • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 4 września 2023 r. obchodziła jubileusz swoich 75. urodzin. Z tej wyjątkowej okazji na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny 2023/2024 przypomniano historię powstania placówki. Zaproszeni goście złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i gratulacje. Był występ artystyczny oraz poczęstunek tortem dla wszystkich zebranych, jak to na urodzinach bywa. W holu szkoły wystawiono tabla ze zdjęciami oraz kroniki, aby wszyscy mogli zobaczyć, jak wyglądała szkoła na przestrzeni wielu lat swojej pracy. Goście mogli przy kawie i domowym cieście powspominać i porozmawiać.

      Wyjątkowym gościem, który uświetnił tę uroczystość, był Kawaler Orderu Uśmiechu- pan Ryszard Kiełek, który w tym roku również świętuje swoje 75. urodziny.

      Serdecznie dziękujemy za udział w tych ważnych dla całej społeczności szkolnej chwilach. Dziękujemy też za nieocenioną pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

      Zespół ds. promocji szkoły

    • Dni dyrektorskie w roku szkolnym 2023/2024
     • Dni dyrektorskie w roku szkolnym 2023/2024

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie informuje, że po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 w wymiarze 6 dni, tj.:

      1) 2 i 3 listopada 2023 r.- czwartek i piątek po święcie Wszystkich Świętych

      2) 29 i 30 kwietnia 2024 r. – poniedziałek i wtorek przed świętem 1 Maja

      3) 2 maja 2024 r.- czwartek przed świętem 3 Maja

      4) 31 maja 2024 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

       

      W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z życzeniem rodziców.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczniemy 4 września. Podczas uroczystego apelu o godz. 9.00 w hali MCS obchodzić będziemy również 75-lecie szkoły. Zapraszamy uczniów, rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

      Dowozy wg dotychczasowego harmonogramu, tj drugim kursem.

    • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA
     • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

     •  

      1. Zeszyt A- 4  32 kartkowe w 3 linie - najlepiej kolorowe  2 szt

      2. Zeszyt A-4  32 kartkowe w kratkę – 4 szt

      3. Blok techniczny biały  formatu A4 – 3 szt

      4. Blok techniczny kolorowy  formatu A4 – 3 szt

      5. Farby plakatowe + 2 pędzle /cienki i gruby/  (podpisane)

      6.  teczka do prac plastycznych (podpisana)

      7. Kubek na wodę  (podpisany)

      8. Plastelina (podpisana)

      9. Kredki - pastele olejne (podpisane)

      10. Ryza papieru ksero 1 szt

      11. Ręcznik papierowy- 1 szt

      12.  Kartonik chusteczek higienicznych 1 szt

      13. Przybory wyposażenia piórnika: 3 ołówki, kredki ołówkowe, gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, linijka

      14. Strój na wf - spodenki nie krępujące ruchów, biała koszulka, obuwie na gumowej podeszwie (białej).

      Wszystkie rzeczy należy podpisać.

      15. Worek na obuwie zmienne.

       

      Spotkanie organizacyjne z rodzicami pierwszoklasistów odbędzie się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, tj. 4 września br. po apelu.

                          Dorota Filipowicz

    • Wycieczka Kraków – Energylandia – Wieliczka
     • Wycieczka Kraków – Energylandia – Wieliczka

     • Na zakończenie zmagań szkolnych w dniach 14 - 16 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce. Pierwszego dnia, po przyjeździe do Krakowa, zwiedzali Wzgórze Wawelskie. Nie zabrakło Smoka Wawelskiego i Katedry Wawelskiej. Następnie spacerowali po Starym Rynku i mogli zakupić pamiątki w Sukiennicach. Nocleg spędzili w Western Camp w Zatorze w wozach rodem z Dzikiego Zachodu. Było trochę ciasno, ale wygodnie. Kolejny dzień można opisać wyrażeniem – „czyste szaleństwo”. Wizyta w Energylandii spełniła oczekiwania wszystkich uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie. Najodważniejsi skusili się na najbardziej ekstremalne atrakcje i to kilkakrotnie! Trzeciego dnia uczestników czekało zejście „pod ziemię” i to dosłownie. Wycieczka trasą górniczą w kopalni soli w Wieliczce również pozostawiła po sobie niezatarte wrażenia. Dzięki opowieściom Ryszarda - starego górnika - można było poznać działanie kopalni od podszewki. Każdy mógł doświadczyć pracy górnika, wykonując różne zadania oraz poszukując niezwykłych kryształów soli, które można było zabrać na pamiątkę (niektóre były całkiem spore).

      Małgorzata Konior

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych