• IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.
     • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”-19 października 2023r.

     • Zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      Bądźmy dobrym przykładem i pokażmy, że dobra książka może być atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego i alternatywą dla Internetu i gier komputerowych.

      Zachęcamy do udziału w akcji. Dajmy się złapać na czytaniu! Mile widziane udokumentowanie w postaci zdjęć. Zdjęcia przesyłamy do koordynatora- p.D. Czyż.

      Zespół ds. integracji

    • Rajd leśny
     • Rajd leśny

     • Uczniowie naszej szkoły 7 października wzięli udział w rajdzie leśnym zorganizowanym przez koło PTTK „Baszta Kaszana”. Spod Jednostki Wojskowej w Mrzeżynie ruszyliśmy do niezwykłego Krzywego Lasu. Pod drodze był czas na zapoznanie się z ciekawostkami dotyczącymi otaczającej nas przyrody, punkty widokowe, robienie zdjęć i … zbieranie grzybów. Rajd zakończył się na terenie Campingu Portowego w Mrzeżynie kiełbaskami z grilla i wręczeniem dyplomów wszystkim drużynom. Mimo niesprzyjającej pogody (wiał dość silny wiatr), rajd można zaliczyć do udanych.

      Małgorzata Konior

    • Spotkanie w Rewalu
     • Spotkanie w Rewalu

     • Dnia 25.09 20223 r. w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie" udałyśmy z wizytą do Szkoły Podstawowej w Rewalu na spotkanie z koleżankami, które odwiedziły nas w czerwcu. Po krótkiej zabawie integracyjnej był czas na smakołyki, których głównym składnikiem były jabłka. Następnie miałyśmy okazję pograć w fińskie kręgle. Spodobała nam się szkoła w Rewalu – kolorowe klasy, plac zabaw, nietypowe dzwonki (melodyjki) oraz łazienki z lustrami. Duże wrażenie zrobiła na nas sala do zajęć techniki z wyposażoną w pełni kuchnią. Miło spędziłyśmy wspólnie czas. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania na wiosnę.

      Uczennice klasy V a

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 19 września w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Organizacją tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy VIII ai w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie. Wybory zorganizowane zostały zgodnie ze wszystkimi procedurami. W tym celu przygotowaliśmy Ordynację Wyborczą, która regulowała przebieg wyborów. Powołana została szkolna Komisja Wyborcza, która  wywiesiła listy kandydatów, przygotowała karty do głosowania, lokal wyborczy, czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, podliczyła głosy, sporządziła protokół oraz przedstawiła społeczności szkolnej wyniki.

      Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę głosów wraz z opiekunami w najbliższych dniach wybiorą przewodniczącego SU oraz opracują swój plan działania na rok szkolny 2023/2024.

      Gratulujemy wyboru nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy.

      Życzymy powodzeniu i wielu osiągnięć w realizacji zamierzonych celów.

      Pamiętajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie – więc do dzieła!

      Ewa Idzi

    • Dzień Jabłka
     • Dzień Jabłka

     • Jako Szkoła Promująca Zdrowie, nie mogliśmy  przejść obojętnie obok  Światowego Dnia Jabłka.

      W związku z tym w czwartek, 28 września, w holu szkoły na przygotowanych przez każdą klasę

      stołach zagościły rozmaite potrawy z jabłek.  Wszyscy z chęcią częstowali się naleśnikami, racuchami, szarlotkami, ciasteczkami i sokami, a zapach jabłek jeszcze długo unosił się na szkolnym korytarzu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! 

      Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w organizacji tego dnia. Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w galerii.

      Szkolny zespół ds. Promocji Zdrowia

       

    • Dzień Orderu Uśmiechu
     • Dzień Orderu Uśmiechu

     • Wypić sok z cytryny to nie lada gratka….. A jednak nasi uczniowie, od przedszkolaka do ósmoklasisty, postanowili tak właśnie uczcić Dzień Orderu Uśmiechu – symbolu naszej szkoły.

      W każdej klasie odbyło się wielkie krojenie cytryn, wyciskanie i wypicie z nich soku. I to wszystko z uśmiechem. Nasze dzieci są bardzo dzielne! Wszystkie, ale to wszystkie pijąc sok uśmiechały się też - a może przede wszystkim - do siebie. Później zebraliśmy się w holu szkoły. Przypomnieliśmy sobie historię Orderu Uśmiechu, po czym razem, głośno i radośnie odśpiewaliśmy Pieśń Szkoły. Do klas wróciliśmy w dobrych nastrojach.

      Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz zaangażowanie.

      Zespół ds. promocji szkoły.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to ważne święto dla każdego malucha. Jak co roku  20 września nasze przedszkole wzięło udział w organizowanej przez Wydawnictwo Bliżej Przedszkola ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci uczyły się piosenki projektowej i o ustalonej godzinie odśpiewały ją, a relacje z tego wydarzenia została opublikowana na stronie organizatora. Tego dnia w przedszkolu trwały zabawy, a radosny śmiech nie opuszczał sal przez wiele godzin.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • Zaczęło się… wielkie Sprzątanie Świata. W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zgodnie wyruszyli na teren Mrzeżyna aby pozbierać, posegregować i wyrzucić śmieci. Wyposażeni w rękawiczki, worki i przede wszystkim dobry humor uporządkowaliśmy:

      - teren przy szkole – dzieci z przedszkolak

      - ulice miasteczka- młodsi uczniowie

      - plażę i wydmy – uczniowie klas starszych.

      Inicjatywa ta sprzyja uczniom w przyjmowaniu postawy proekologicznej, budowaniu wartości, nauce komunikacji i integracji z rówieśnikami.

    • 75 lecie szkoły
     • 75 lecie szkoły

     • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 4 września 2023 r. obchodziła jubileusz swoich 75. urodzin. Z tej wyjątkowej okazji na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny 2023/2024 przypomniano historię powstania placówki. Zaproszeni goście złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i gratulacje. Był występ artystyczny oraz poczęstunek tortem dla wszystkich zebranych, jak to na urodzinach bywa. W holu szkoły wystawiono tabla ze zdjęciami oraz kroniki, aby wszyscy mogli zobaczyć, jak wyglądała szkoła na przestrzeni wielu lat swojej pracy. Goście mogli przy kawie i domowym cieście powspominać i porozmawiać.

      Wyjątkowym gościem, który uświetnił tę uroczystość, był Kawaler Orderu Uśmiechu- pan Ryszard Kiełek, który w tym roku również świętuje swoje 75. urodziny.

      Serdecznie dziękujemy za udział w tych ważnych dla całej społeczności szkolnej chwilach. Dziękujemy też za nieocenioną pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

      Zespół ds. promocji szkoły

    • Dni dyrektorskie w roku szkolnym 2023/2024
     • Dni dyrektorskie w roku szkolnym 2023/2024

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie informuje, że po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 w wymiarze 6 dni, tj.:

      1) 2 i 3 listopada 2023 r.- czwartek i piątek po święcie Wszystkich Świętych

      2) 29 i 30 kwietnia 2024 r. – poniedziałek i wtorek przed świętem 1 Maja

      3) 2 maja 2024 r.- czwartek przed świętem 3 Maja

      4) 31 maja 2024 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

       

      W wyżej wymienione dni będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z życzeniem rodziców.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczniemy 4 września. Podczas uroczystego apelu o godz. 9.00 w hali MCS obchodzić będziemy również 75-lecie szkoły. Zapraszamy uczniów, rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

      Dowozy wg dotychczasowego harmonogramu, tj drugim kursem.

    • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA
     • WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

     •  

      1. Zeszyt A- 4  32 kartkowe w 3 linie - najlepiej kolorowe  2 szt

      2. Zeszyt A-4  32 kartkowe w kratkę – 4 szt

      3. Blok techniczny biały  formatu A4 – 3 szt

      4. Blok techniczny kolorowy  formatu A4 – 3 szt

      5. Farby plakatowe + 2 pędzle /cienki i gruby/  (podpisane)

      6.  teczka do prac plastycznych (podpisana)

      7. Kubek na wodę  (podpisany)

      8. Plastelina (podpisana)

      9. Kredki - pastele olejne (podpisane)

      10. Ryza papieru ksero 1 szt

      11. Ręcznik papierowy- 1 szt

      12.  Kartonik chusteczek higienicznych 1 szt

      13. Przybory wyposażenia piórnika: 3 ołówki, kredki ołówkowe, gumka, temperówka z pojemniczkiem, klej w sztyfcie, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, linijka

      14. Strój na wf - spodenki nie krępujące ruchów, biała koszulka, obuwie na gumowej podeszwie (białej).

      Wszystkie rzeczy należy podpisać.

      15. Worek na obuwie zmienne.

       

      Spotkanie organizacyjne z rodzicami pierwszoklasistów odbędzie się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, tj. 4 września br. po apelu.

                          Dorota Filipowicz

    • Wycieczka Kraków – Energylandia – Wieliczka
     • Wycieczka Kraków – Energylandia – Wieliczka

     • Na zakończenie zmagań szkolnych w dniach 14 - 16 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce. Pierwszego dnia, po przyjeździe do Krakowa, zwiedzali Wzgórze Wawelskie. Nie zabrakło Smoka Wawelskiego i Katedry Wawelskiej. Następnie spacerowali po Starym Rynku i mogli zakupić pamiątki w Sukiennicach. Nocleg spędzili w Western Camp w Zatorze w wozach rodem z Dzikiego Zachodu. Było trochę ciasno, ale wygodnie. Kolejny dzień można opisać wyrażeniem – „czyste szaleństwo”. Wizyta w Energylandii spełniła oczekiwania wszystkich uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie. Najodważniejsi skusili się na najbardziej ekstremalne atrakcje i to kilkakrotnie! Trzeciego dnia uczestników czekało zejście „pod ziemię” i to dosłownie. Wycieczka trasą górniczą w kopalni soli w Wieliczce również pozostawiła po sobie niezatarte wrażenia. Dzięki opowieściom Ryszarda - starego górnika - można było poznać działanie kopalni od podszewki. Każdy mógł doświadczyć pracy górnika, wykonując różne zadania oraz poszukując niezwykłych kryształów soli, które można było zabrać na pamiątkę (niektóre były całkiem spore).

      Małgorzata Konior

    • APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2022/2023
     • APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2022/2023

     • Rok szkolny 2022/2023 zbliża się ku końcowi, dlatego spotkaliśmy się 19 czerwca, aby go podsumować i porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Z tej okazji zaprosiliśmy Druha Aleksandra Banaszaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie, który przypomniał, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw nad wodą, w górach, w lesie. Przypomnieliśmy zasady pierwszej pomocy oraz telefony alarmowe. Następnie Pani dyrektor podsumowała pracę w II półroczu przedstawiając wyniki klasyfikacji klas, która wygląda następująco: na I miejscu uplasowała się klasa IV ai ze średnią ocen 4,77, na drugim miejscu znalazła się klasa Va ze średnią ocen 4,42 natomiast klasa VI a zajęła miejsce III ze średnią ocen 4,34. Kolejnym punktem było podsumowanie szkolnych konkursów, projektów oraz działań wolontariackich, w których nasza szkolna społeczność chętnie bierze udział. Podsumowano konkurs dla uczniów klas I-III „Mój dzień bez telefonu komórkowego” oraz konkurs zawodoznawczy „Kto to powiedział?”, konkurs dla uczniów klas IV – VI „Rola telefonów komórkowych w życiu codziennym – ułatwienie czy zagrożenie”.

      Podsumowano również projekty „Strażnicy Uśmiechu” i „Dobry Kolega”, które odbywały się w naszej szkole w formie warsztatów. Koniec roku, to również podsumowanie akcji Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawiciele wręczyli certyfikaty klasom najbardziej zaangażowanym w życie szkoły. Certyfikaty otrzymały klasy: II ai oraz IVai.

      GRATULUJĄMY WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM i ŻYCZYMY

      SPOKOJNYCH, POGODNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

      Zespół profilaktyczno – wychowawczy.

    • Wycieczka do Mini Zoo DonkeySzot w Rogozinie
     • Wycieczka do Mini Zoo DonkeySzot w Rogozinie

     • Dzieci z oddziałów przedszkolnych 9 czerwca wybrały się na wycieczkę do niezwykłego miejsca. Niedaleko Trzebiatowa w małej miejscowości Rogozina znajduje się Mini Zoo DonkeySzot, w którym mieszkają wspaniałe zwierzęta. Kozy, owce, lamy i alpaki, króliki,świnki morskie, różnego rodzaju ptaki i wiele innych. Niektóre z dzieci po raz pierwszy miały możliwość zobaczyć, pogłaskać oraz nakarmić te fascynujące stworzenia. Grupa Pszczółki zawiozła do Mini Zoo czarnego koguta, który został wykonany na organizowany przez właścicieli konkurs plastyczny. Praca podbiła serce Pani Joanny i dzięki temu Pszczółki otrzymały 50% rabatu na zakup biletów.

      Dziękujemy serdecznie za docenienie oraz atrakcyjne spędzenie czasu w tym urzekającym miejscu.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • SPOTKANIE SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE
     • SPOTKANIE SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

     • W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie nasza szkoła miała okazję gościć nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rewalu. Wspólnie spotkanie miało na celu integrację, zacieśnienie współpracy między szkołami oraz uzyskanie wskazówek do realizacji programu. Zespół Szkolno-Przedszkolny już od kilku lat posiada Krajowy Certfikat Szkoły Promującej Zdrowie,a my jesteśmy w trakcie starań, aby również go otrzymać.

      Spędziliśmy czas aktywnie biorąc udział w grach zespołowych i quizach. Miłym akcentem było wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek. Spotkanie było bardzo udane i pełne pozytywnych emocji. Dzieci nawiązały świetny kontakt i może to być początek pięknych przyjaźni. Zobaczymy się ponownie już we wrześniu, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do Rewala. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia! :)

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Małgorzata Konior

    • Mój dzień bez telefonu komórkowego. Wakacje od telefonu.
     • Mój dzień bez telefonu komórkowego. Wakacje od telefonu.

     • W maju uczniowie klas I-III przystąpili do konkursu plastycznego pt.: Mój dzień bez telefonu komórkowego. Wakacje od telefonu.  Celem konkursu było podsumowanie zajęć profilaktycznych dotyczących zjawisk  cyberprzemocy i fonoholizmu oraz  zagrożeń, jakie one stwarzają.

      Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na samodzielność wykonanej pracy oraz zgodność z tematem, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

      Prace można oglądać w zakładce: Album fotograficzny.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a laureatom – gratulujemy!

                                                                                                                                     Zespół profilaktyczny

    • DZIEŃ SPORTU POŁĄCZONY Z DNIEM DZIECKA
     • DZIEŃ SPORTU POŁĄCZONY Z DNIEM DZIECKA

     • Dzień 09.06.2023 r. w naszej szkole przebiegał w sportowej atmosferze. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Konkurencje odbywały się na boisku szkolnym.  Głównym celem imprezy było propagowanie wśród  uczniów aktywności ruchowej, dbałość o własny harmonijny rozwój. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych, zwinnościowych i zręcznościowych. Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej i piłki siatkowej. W rywalizacji osiągano bardzo wysokie wyniki, które pokazały, że potencjał sportowy wśród naszych uczniów jest duży.

      Ze sportowym pozdrowieniem koordynator Agata Bacic

    • Czerwony Kapturek przypomina przed wakacjami - być ostrożnym i nie ufać nieznajomym
     • Czerwony Kapturek przypomina przed wakacjami - być ostrożnym i nie ufać nieznajomym

     • Nie ma dziecka, które nie zna baśniowej historii o Czerwonym Kapturku, wilku i babci, ale obejrzeć bajkę w wykonaniu Pań pracujących w przedszkolu to nie lada gratka. W zabawny sposób i przy wesołych piosenka wychowawcy pragnęli przybliżyć dzieciom tę znaną i lubianą bajkę, która przypomniała dzieciom najważniejsze swoje przesłanie - by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym.

      Podczas tego spotkania wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, czego dowodem były okrzyki „jeszcze raz” oraz gromkie brawa.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Rekrutacja uzupełniająca
     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Od 5 do 12 czerwca br. trwa rekrutacja uzupełniająca. Rodzice dzieci sześcio- i siedmioletnich, którzy do tej pory nie zapisali dziecka, mogą składać wnioski o przyjęcie odpowiednio: do tzw. "zerówki" lub do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.

      Druk wniosku do pobrania na stronie szkoły w zakładce Dokumenty lub w sekretariacie szkoły.

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych