• Innowacja pedagogiczna – gra paragrafowa na lekcji matematyki
     • Innowacja pedagogiczna – gra paragrafowa na lekcji matematyki

     • W ramach zajęć powtórzeniowych przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki w klasie 8 „b” przeprowadzono nietypową w swej formule lekcję. Ósmoklasiści mieli bowiem okazję wziąć udział w innowacji pedagogicznej - edukacyjnej grze paragrafowej, w trakcie której podążając śladami znanego archeologa i poszukiwacza przygód – doktora Nevady Stone’a (wariacji na temat Indiany Jonesa), odkrywali tajemnice grobowca zapomnianej egipskiej księżniczki.

      Czym jest gra paragrafowa, zapytacie?

      Jest to forma narracyjna oparta o koncepcję nauki przez opowiadanie historii (storytelling), w ramach której gracz-czytelnik poznaje fabułę po jednym akapicie na raz. W trakcie lektury, gracz zmuszony jest dokonywać wyborów, wskazujących kolejny paragraf – akapit tekstu. Na potrzeby dydaktyczne, treść przygody wzbogacona została o zagadki – problemy matematyczne, których rozwiązanie było warunkiem ukończenia gry i poznania finału historii. W ramach urozmaicenia i wzmocnienia rozrywkowego charakteru gry – wzbogacono ją dodatkowo o wyzwania losowe w postaci rzutów kośćmi, które ułatwiały lub utrudniały dalszą zabawę. Choć gra powstała w ramach mojego autorskiego pomysłu i designu, podczas jej tworzenia wykorzystałem istniejącą mechanikę procentową opartą na rzucie kośćmi dziesięciościennymi oraz ogólne założenia gry paragrafowej.

      Jak wypadła?

      Uczniowie po początkowych trudnościach w zrozumieniu koncepcji i sposobu prowadzenia rozgrywki, chętnie włączyli się w pracę, na miarę swoich umiejętności rozwiązując zadania i poznając sekrety egipskiego grobowca. Dzięki udzielonym przez uczniów informacjom zwrotnym, wiem, że zabawa w takiej formule w większości przypadła im do gustu, zaś za najciekawsze elementy uznano: intrygującą fabułę, rzuty kośćmi i ciekawe, nietypowe zagadki.

      Co dalej?

      Koncepcja gry paragrafowej przyniosła pozytywny feedback zarówno ósmoklasistów i obserwujących lekcję pokazową nauczycieli. Dzięki swojej nietypowej formule kształtować może różne kompetencje na czele z umiejętnością czytania ze zrozumieniem, stosowania się do instrukcji, a także realizowania zadań przedmiotowych. Otwarta jest także na dalsze modyfikacje, w tym włączanie TIK, przez co godna jest dalszego eksperymentowania z nią na lekcjach matematyki i nie tylko.

       

      Adam Kamiński

       

    • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku obcym
     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku obcym

     • We wtorek 30 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z języka angielskiego i niemieckiego, który odbył się w SP nr 2 w Trzebiatowie. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, że jurorzy mieli nie lada kłopot z wyłonieniem laureatów. SP w Mrzeżynie reprezentowali: Maja Nowak, Julia Kramarz, Amelia Mączyńska, Dorian Sudoł, Antonina Zielińska, Karina Kędroń, Kornel Hałuszko, Hanna Woźniak, Amber Spychalska oraz Sofiia Posmitiukh. Jury oceniało poprawną wymowę, interpretację, dobór wiersza oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Serdecznie gratulujemy:

      • Mai Nowak z kl. III za zajęcie I miejsca z języka angielskiego;
      • Julii Kramarz z kl. III za zajęcie III miejsca z języka angielskiego;
      • Amelii Mączyńskiej z kl. II za zajęcie I miejsca z języka niemieckiego;
      • Karinie Kędroń z kl. IV za zajęcie I miejsca z języka niemieckiego i III miejsca z języka angielskiego;
      • Kornelowi Hałuszko z kl. V za zajęcie II miejsca z języka niemieckiego;

       Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Aldona Mączyńska

     • Dzień Mamy i Taty w Oddziałach Przedszkolnych

     • Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto.

      Z tej okazji do naszego przedszkola zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta.

      Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli. Zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, były piękne laurki, obrazki, serduszka, breloki.

      Występom towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców.  

      Zespól Edukacji Przedszkolnej

    • Szkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego i Niemieckiego
     • Szkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego i Niemieckiego

     • W piątek 26 maja  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Głównym celem konkursu było wyłonienie reprezentantów naszej szkoły do gminnego etapu konkursu. Decyzją jury reprezentantami naszej szkoły zostali:

      Język angielski:

      kl. I-III: Julia Kramarz, Maja Nowak

      kl. IV-VIII: Karina Kędroń, Sofia Posmitiukh, Amber Spychalska,

      Język niemiecki:

      kl. I-III: Amelia  Mączyńska, Dorian Sudoł, Antonina Zielińska

      kl . IV-VIII: Karina Kędroń, Kornel Hałuszko, Hanna Woźniak

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

      Natalia Obuchowicz

    • Spotkanie z pisarzem w przedszkolu
     • Spotkanie z pisarzem w przedszkolu

     • W ramach promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków i zapoznania się ze specyfiką zawodu pisarza, zaprosiliśmy do naszego przedszkola pisarkę Dorotę Schrammek.

      Podczas spotkania autorka opowiedziała małym uczestnikom o swojej twórczości, odpowiadała na liczne pytania zadawane przez przedszkolaków. Dzieci poznały ciekawe historie, z których autorka czerpie pomysły do pisania książek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wszyscy słuchali autorki z zaciekawieniem. Na koniec dzieci tworzyły na kartkach papieru własne bajki.

      Mamy nadzieję, że spotkanie z pisarzem to pierwszy krok do rozwoju czytelnictwa u najmłodszych.

      Dziękujemy Pani Dorocie za przybycie.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Rekrutacja do przedszkola- nabór uzupełniający
     • Rekrutacja do przedszkola- nabór uzupełniający

     • W szkole została wywieszona lista kandydatów do oddziałów przedszkolnych na rok 2023/2024 w naborze uzupełniającym.

      Prosimy rodziców o zapoznanie się z nią i potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola w SPzOI w Mrzeżynie w terminie do 25 maja br. włącznie.

      Niedoełnienie tego obowiązku przez rodziców skutkuje nieprzyjęciem dziecka do oddzialu przedszkolnego.

    • Egzamin ósmoklasisty
     • Egzamin ósmoklasisty

     • Rozpoczynamy egzaminy. Uczniowie klas ósmych w dniach 23, 24 i 25 maja br. przystąpią do obowiązkowych egzaminów odpowiednio z: języka polskiego, matematyki i języka obcego.

      Każdego dnia ósmoklasiści przychodzą do szkoły na 8.30, by po sprawdzeniu obecności i innych czynnościach organizacyjnych o godz. 9.00 rozpocząć pracę z arkuszem egzaminacyjnym. Na egzaminie potrzebny będzie długopis piszący na czarno (nie może być żelowy ani ścieralny!) i legitymacja szkolna, a na część matematyczną na salę można wnieść też linijkę. Każdego dnia uczeń może wnieść małą butelkę wody (o pojemności mniejszej niż 1 litr).

      Na salę egzaminacyjną nie wolno wnieść żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. smartfon, smartwatch itp.).

      Życzymy naszym ósmoklasistom łatwych zadań i samych poprawnych odpowiedzi. Powodzenia!

      W ww. dniach uczniowie klas I-VII mają tzw. dni dyrektorskie.

    • Wycieczka do ZDZ Trzebiatów . Zapoznanie z zawodem i specyfiką pracy stolarza.
     • Wycieczka do ZDZ Trzebiatów . Zapoznanie z zawodem i specyfiką pracy stolarza.

     • 22.05.2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych grupa Sowy i Pszczółki udała się z wizytą do Trzebiatowa aby odwiedzić stolarza w jego naturalnym środowisku i zapoznać się ze specyfiką jego pracy. Dzięki uprzejmości Pani Anny Kulasek  Dyrektor ZDZ Trzebiatów i Pana Andrzeja Kamińskiego instruktora zawodu stolarz, dzieci miały możliwość na własne oczy zobaczyć jak na co dzień wygląda praca w stolarni, skąd się bierze materiał na meble i zabawki oraz własnoręcznie wykonały breloczek do kluczy . Za zajęcia otrzymały certyfikat potwierdzający ich umiejętności stolarskie w postaci szlifowania powierzchni płaskich i obróbki drewna. To była pierwsza ale nie ostatnia wizyta w ZDZ Trzebiatów. Na pewno będziemy odwiedzać stolarnię w kolejnych latach z nowymi podopiecznymi.

      Bardzo dziękujemy za taką możliwość.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

     • Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie

     • Dnia 18.05.2023r, dzięki uprzejmości mrzeżyńskich strażaków, dzieci z przedszkola zostały zaproszone do miejscowej remizy. Zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka, poznały specjalistyczny sprzęt, a także zasiadły na fotelach wozu strażackiego. Wizyta w remizie zaciekawiła i zafascynowała naszych przedszkolaków, a niektórzy z nich stwierdzili nawet, że w przyszłości zostaną strażakami.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Ćwiczenia ruchowe według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
     • Ćwiczenia ruchowe według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

     • Dnia 17 maja 2023 roku w grupie przedszkolnej „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców prowadzone metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

      Metoda Ruchu Rozwijającego stworzona przez Weronikę Sherborne wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne oraz społeczne do rozszerzania świadomości samego siebie i pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi. Udział w ćwiczeniach metodą Weroniki Sherborne ma na celu stworzyć uczestnikom okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły i sprawności. Metoda jaką prowadzone były zajęcia jest prosta, naturalna, a została stworzona w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi w trakcie, których dzieci poznają swoje otoczenie, uczą się czuć w nim bezpiecznie i nawiązują relacje z innymi osobami. Wszyscy uczestnicy zajęć dobrze się bawili ćwicząc ze sobą w grupie oraz w parach. Ćwiczenia udowodniły, że wspólne zabawy ruchowe z rodzicami są niezwykle ważne dla dzieci – wzmacniają więzi, wywołują wiele uśmiechu, na twarzach dzieci jak i dorosłych partnerów.

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wspólną zabawę.

      Marlena Ścisłowicz

    • Innowacja pedagogiczna w przedszkolu. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”
     • Innowacja pedagogiczna w przedszkolu. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”

     • Od 8.05. 2023 r. do 12.05.2023 r. w oddziałach przedszkolnych w grupie Pszczółki prowadziłam innowację pedagogiczną pt. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”.

                  Przedszkole bez zabawek” to pomysł dwojga pedagogów z Weilheim w Bawarii. Kilkanaście lat temu Elke Schubert i Rainer Strick zrealizowali go po raz pierwszy w przedszkolu  w Penzbergu. Cel: zapobieganie uzależnieniom dzieci typowym dla wieku przedszkolnego ( smartfony, telewizja, gry komputerowe). Akcja szybko się rozpowszechniła również  w przedszkolach w Polsce.

                  Pomysł tygodnia bez zabawek powstał po przeczytaniu przeze mnie artykułów i dokonania analizy licznych projektów „ Przedszkola bez zabawek”, jakie mają miejsce w całej Polsce. Działania te oparte są na Bawarskich badaniach , które dowodzą , iż dzieci pozbawione na jakiś czas zabawek rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię ale także mniej uzależniają się od wszelkich zabawek , a w dorosłym życiu nawet od wszelkich używek.

                  Zgodnie z założeniami projektu w naszej sali zaszły pewne zmiany. Zabawki zniknęły, a na ich miejsce pojawiły się przeróżnej wielkości kartony.  Na początku dzieci były zdziwione, ale już po chwili rzuciły się w ferwor tworzenia.  Z moją niewielką pomocą powstały budowle, fort z tunelem oraz różne lalki i roboty wymyślane co chwila przez małych konstruktorów. Dzieci dostały do dyspozycji kolorowy papier, klej, nożyczki, kredki i mogły całkowicie swobodnie z nich korzystać -  oczywiści z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu każde z nich miało możliwość wykazać się w twórczy i całkowicie wolny od narzuconych schematów sposób.

                  Na popołudniowych dyżurach dzieci z pozostałych grup również świetnie się bawiły pośród tego kartonowego rozgardiaszu. Nie było kłótni o zabawki, bo ich nie było. Każdy mógł zrobić sobie własną , wymyśloną tylko i wyłącznie dla niego i przez niego. Kreatywność dzieci była przeogromna. Codziennie wymyślały coraz to inne sposoby zagospodarowania przestrzeni w sali. Kartonowy krajobraz zmieniał się w zależności od ich nastrojów i potrzeb. Były auta, domy dla lalek, wieżowce, stoliki itp.

                  Podsumowaniem zajęć była rozmowa z dziećmi na temat tego co im się podobało, a co nie, czego ich ten tydzień bez zabawek nauczył. Żadnej odpowiedzi negatywnej nie było. Dzieci stwierdziły,że kartony mogłyby zostać już na zawsze bo podobało im się robienie samodzielnie zabawek, że nikt się o nic nie kłócił, bo gdy coś się zniszczyło można było zrobić inną rzecz i nikt nie by smutny.  Żadne dziecko przez cały ten tydzień ani razu nie poprosiło o powrót zabawek, co więcej były zawiedzione, że tak szybko tydzień minął i trzeba  uprzątnąć kartony z sali .

                  Rodzicom przedszkolaków pomysł „Tygodnia bez zabawek” również przypadł do gustu więc myślę, że stanie się on obowiązkowym punktem w kolejnych latach mojej pracy w przedszkolu.

      Anna Głębikowska

    • Laboratorium przyszłości
     • Laboratorium przyszłości

     • Uczniowie naszej szkoły korzystają od tego roku szkolnego ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki dostarczonym narzędziom powstał nowy, bardzo dobrze wyposażony gabinet do zajęć technicznych, a sala informatyczna została wzbogacona o drukarkę 3D.

      Podczas lekcji informatyki uczniowie zapoznali się z działaniem nowoczesnej drukarki 3D. Zainteresowanie wzbudzały przykładowe modele prezentowane na zajęciach. Podczas drukowania uczniowie śledzili etapy nakładania warstw i stopniowego tworzenia modelu. Uczą się obsługiwać program Tinkercad, służący do tworzenia modeli 3D. Zapoznali się z działaniem programu, wykonując proste modele. Już niebawem powstaną pierwsze wydruki, których twórcami będą nasi uczniowie.

      W ramach zajęć z techniki w klasie V i VI wykorzystywane są narzędzia i przyrządy do wykonania prac z drewna – powstały wizytówki, breloczki, ostrzałki. Narzędzia typu piły, młotki, wypalarki itp. stanowią podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza i pozwalają doskonalić praktyczne umiejętności. Dzięki tym zajęciom uczniowie mają szansę rozpoznać swoje talenty, rozwijać pasje.

      Z pewnością doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

      Dariusz Kopeć

     • Dzień Pracowników Wspomagających w Edukacji

     • Dnia 16 maja obchodzimy Światowy Dzień Pracowników Wspomagających w edukacji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wręczyli pracownikom administracji i obsługi kartki z życzeniami i podziękowaniami za codzienną pracę na rzecz naszej placówki.

      Zespół ds. promocji zdrowia

    • XXII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej
     • XXII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

     • Nasza szkoła od wielu lat promuje aktywny wypoczynek. Po raz kolejny wzięliśmy udział w organizowanym co roku w maju Rajdzie po Ziemi Trzebiatowskiej, spędzając weekend w plenerze, na świeżym powietrzu, ciesząc się swoim towarzystwem. W sobotę rano pojechaliśmy autokarem do Trzebiatowa, po oficjalnym otwarciu Rajdu ruszyliśmy sprzed Ratusza. Obrzeżami miasta doszliśmy do pól okalających miasto i polnymi drogami przeszliśmy do placu przy ul. Piaskowej, gdzie na uczestników czekały skwierczące kiełbaski. W niedzielę trasa poprowadziła nas z Rynku do Nowielic, a potem przez Białoboki i Park do stadionu.

      W czasie trwania rajdu zorganizowanego przez koło PTTK „Baszta Kaszana” drużyny zdobywały punkty wykazując się wiedzą z historii regionu i przyrody. Uczniowie naszej szkoły stanowili liczną grupę, godnie reprezentowali szkołę. Każda z naszych drużyn stanęła na podium – zdobyliśmy dwa trzecie i dwa drugie miejsca. Przywiezione puchary będą zarówno miłą pamiątką, jak i zachętą do wyruszenia za rok na wędrówkę po naszej Małej Ojczyźnie …

      Wioletta Matiaszowska, Beata Brzozowska 

    • Światowy Dzień Książki
     • Światowy Dzień Książki

     • Z okazji Światowego Dnia Książki, w klasach I-III odbyła się  akcja czytelnicza, której celem było zachęcenie dzieci do czytania. Uczniowie mieli za zadanie przynieść swoje ulubione książki oraz wykonać plakaty. Następnie prezentowali je na forum. Chętne dzieci dodatkowo pięknie przeczytały wybrane fragmenty i przebrały się za ulubionego bohatera książki czy komiksu. Wielką niespodziankę przygotowały dziewczynki z klasy II, które przedstawiły urywek ze swojej autorskiej książki pt.,,Zagadka szkolna grupy Elli”. Dziewczynki od kilku tygodni podczas przerw sumiennie dopisują historię oraz wykonują ilustracje. Koledzy i koleżanki z  zainteresowaniem słuchali młodziutkich autorek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy :)

      Bardzo się cieszymy, że dzieci tak chętnie sięgają po książki, a przygotowane prezentacje pokazały, że zainteresowania czytelnicze naszych uczniów są bardzo różnorodne

      "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."- Richard Steele

      Dorota Filipowicz, Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • Wycieczka ósmych klas
     • Wycieczka ósmych klas

     • Egzaminy są tuż tuż i stres daje się wszystkim we znaki, w związku z czym postanowiliśmy zapewnić ósmoklasistom nieco zabawy - w postaci krótkiej wycieczki, tuż przed długim weekendem majowym. W jej trakcie obejrzeliśmy panoramę Koszalina z punktu widokowego na Górze Chełmskiej (136 m n.p.m.), film "Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor", uczniowie poprzymierzali markowe garnitury i sukienki, z myślą o nadchodzących tańcach, a końcówkę wycieczki spędziliśmy w koszalińskim parku trampolin. Ósmoklasiści jednogłośnie przyznali, że takiej właśnie odskoczni było im potrzeba i jak pokazał czas, po przerwie majowej faktycznie wrócili do ławek zwarci, gotowi i chętni do pracy!

      Mamy nadzieję, że przyniesie ona możliwie najlepsze rezultaty.

      Z życzeniami powodzenia na egzaminach,

      wychowawcy klas ósmych Wioletta Matiaszowska, Adam Kamiński

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Kolejny raz nasza społeczność szkolna udowodniła, że potrafi pomagać. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował loterię fantową, z której dochód przekazany został na pomoc rodzinie, która w pożarze straciła dom.

      Nie bylibyśmy w stanie organizować akcji bez pomocy rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i pomogli nam przeprowadzić akcję.

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

      Za pomoc i życzliwość

      - DZIĘKUJEMY !!!

      Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej !

       

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych
     • Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych

     • Do 12 maja br. można składać wnioski o przyjęcie na rok szkolny 2023/2024 dziecka w wielku od 3 do 5 lat do oddziałow przedszkolnych. Druki wniosków do pobrania w sekretariacie szkoły.

      Wnioski mozna składać w godzinach pracy szkoły.

    • Konkurs recytatorski w przedszkolu
     • Konkurs recytatorski w przedszkolu

     • Dnia 25.04.2014 r. W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce wiosennej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym, zachęcanie do występów na scenie.

      W konkursie uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Występy były bardzo ciekawe oraz na wysokim poziomie, uczestnicy za piękną recytację otrzymali gromkie brawa.

      Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Doskonalimy prawidłową technikę mycia zębów
     • Doskonalimy prawidłową technikę mycia zębów

     • W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

      W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, w naszym przedszkolu gościliśmy Panią ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach, która w ramach realizowanego w oddziałach przedszkolnych programu „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy”, przeprowadziła prawidłowy pokaz mycia zębów na modelu uzębienia. Przeprowadzono również pogadankę na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamania obaw przed wizytą u stomatologa oraz zachęcano dzieci do kontroli zębów.

      Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo i często należy je czyścić, by były zawsze piękne i zdrowe.

      Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Okazało się, że przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. 

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych