• Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzeżynie

     • Dnia 18.05.2023r, dzięki uprzejmości mrzeżyńskich strażaków, dzieci z przedszkola zostały zaproszone do miejscowej remizy. Zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka, poznały specjalistyczny sprzęt, a także zasiadły na fotelach wozu strażackiego. Wizyta w remizie zaciekawiła i zafascynowała naszych przedszkolaków, a niektórzy z nich stwierdzili nawet, że w przyszłości zostaną strażakami.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Ćwiczenia ruchowe według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
     • Ćwiczenia ruchowe według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

     • Dnia 17 maja 2023 roku w grupie przedszkolnej „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców prowadzone metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

      Metoda Ruchu Rozwijającego stworzona przez Weronikę Sherborne wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne oraz społeczne do rozszerzania świadomości samego siebie i pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi. Udział w ćwiczeniach metodą Weroniki Sherborne ma na celu stworzyć uczestnikom okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły i sprawności. Metoda jaką prowadzone były zajęcia jest prosta, naturalna, a została stworzona w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi w trakcie, których dzieci poznają swoje otoczenie, uczą się czuć w nim bezpiecznie i nawiązują relacje z innymi osobami. Wszyscy uczestnicy zajęć dobrze się bawili ćwicząc ze sobą w grupie oraz w parach. Ćwiczenia udowodniły, że wspólne zabawy ruchowe z rodzicami są niezwykle ważne dla dzieci – wzmacniają więzi, wywołują wiele uśmiechu, na twarzach dzieci jak i dorosłych partnerów.

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wspólną zabawę.

      Marlena Ścisłowicz

    • Innowacja pedagogiczna w przedszkolu. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”
     • Innowacja pedagogiczna w przedszkolu. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”

     • Od 8.05. 2023 r. do 12.05.2023 r. w oddziałach przedszkolnych w grupie Pszczółki prowadziłam innowację pedagogiczną pt. „Tydzień bez zabawek – kartonowe królestwo”.

                  Przedszkole bez zabawek” to pomysł dwojga pedagogów z Weilheim w Bawarii. Kilkanaście lat temu Elke Schubert i Rainer Strick zrealizowali go po raz pierwszy w przedszkolu  w Penzbergu. Cel: zapobieganie uzależnieniom dzieci typowym dla wieku przedszkolnego ( smartfony, telewizja, gry komputerowe). Akcja szybko się rozpowszechniła również  w przedszkolach w Polsce.

                  Pomysł tygodnia bez zabawek powstał po przeczytaniu przeze mnie artykułów i dokonania analizy licznych projektów „ Przedszkola bez zabawek”, jakie mają miejsce w całej Polsce. Działania te oparte są na Bawarskich badaniach , które dowodzą , iż dzieci pozbawione na jakiś czas zabawek rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię ale także mniej uzależniają się od wszelkich zabawek , a w dorosłym życiu nawet od wszelkich używek.

                  Zgodnie z założeniami projektu w naszej sali zaszły pewne zmiany. Zabawki zniknęły, a na ich miejsce pojawiły się przeróżnej wielkości kartony.  Na początku dzieci były zdziwione, ale już po chwili rzuciły się w ferwor tworzenia.  Z moją niewielką pomocą powstały budowle, fort z tunelem oraz różne lalki i roboty wymyślane co chwila przez małych konstruktorów. Dzieci dostały do dyspozycji kolorowy papier, klej, nożyczki, kredki i mogły całkowicie swobodnie z nich korzystać -  oczywiści z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu każde z nich miało możliwość wykazać się w twórczy i całkowicie wolny od narzuconych schematów sposób.

                  Na popołudniowych dyżurach dzieci z pozostałych grup również świetnie się bawiły pośród tego kartonowego rozgardiaszu. Nie było kłótni o zabawki, bo ich nie było. Każdy mógł zrobić sobie własną , wymyśloną tylko i wyłącznie dla niego i przez niego. Kreatywność dzieci była przeogromna. Codziennie wymyślały coraz to inne sposoby zagospodarowania przestrzeni w sali. Kartonowy krajobraz zmieniał się w zależności od ich nastrojów i potrzeb. Były auta, domy dla lalek, wieżowce, stoliki itp.

                  Podsumowaniem zajęć była rozmowa z dziećmi na temat tego co im się podobało, a co nie, czego ich ten tydzień bez zabawek nauczył. Żadnej odpowiedzi negatywnej nie było. Dzieci stwierdziły,że kartony mogłyby zostać już na zawsze bo podobało im się robienie samodzielnie zabawek, że nikt się o nic nie kłócił, bo gdy coś się zniszczyło można było zrobić inną rzecz i nikt nie by smutny.  Żadne dziecko przez cały ten tydzień ani razu nie poprosiło o powrót zabawek, co więcej były zawiedzione, że tak szybko tydzień minął i trzeba  uprzątnąć kartony z sali .

                  Rodzicom przedszkolaków pomysł „Tygodnia bez zabawek” również przypadł do gustu więc myślę, że stanie się on obowiązkowym punktem w kolejnych latach mojej pracy w przedszkolu.

      Anna Głębikowska

    • Laboratorium przyszłości
     • Laboratorium przyszłości

     • Uczniowie naszej szkoły korzystają od tego roku szkolnego ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki dostarczonym narzędziom powstał nowy, bardzo dobrze wyposażony gabinet do zajęć technicznych, a sala informatyczna została wzbogacona o drukarkę 3D.

      Podczas lekcji informatyki uczniowie zapoznali się z działaniem nowoczesnej drukarki 3D. Zainteresowanie wzbudzały przykładowe modele prezentowane na zajęciach. Podczas drukowania uczniowie śledzili etapy nakładania warstw i stopniowego tworzenia modelu. Uczą się obsługiwać program Tinkercad, służący do tworzenia modeli 3D. Zapoznali się z działaniem programu, wykonując proste modele. Już niebawem powstaną pierwsze wydruki, których twórcami będą nasi uczniowie.

      W ramach zajęć z techniki w klasie V i VI wykorzystywane są narzędzia i przyrządy do wykonania prac z drewna – powstały wizytówki, breloczki, ostrzałki. Narzędzia typu piły, młotki, wypalarki itp. stanowią podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza i pozwalają doskonalić praktyczne umiejętności. Dzięki tym zajęciom uczniowie mają szansę rozpoznać swoje talenty, rozwijać pasje.

      Z pewnością doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

      Dariusz Kopeć

     • Dzień Pracowników Wspomagających w Edukacji

     • Dnia 16 maja obchodzimy Światowy Dzień Pracowników Wspomagających w edukacji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wręczyli pracownikom administracji i obsługi kartki z życzeniami i podziękowaniami za codzienną pracę na rzecz naszej placówki.

      Zespół ds. promocji zdrowia

    • XXII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej
     • XXII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

     • Nasza szkoła od wielu lat promuje aktywny wypoczynek. Po raz kolejny wzięliśmy udział w organizowanym co roku w maju Rajdzie po Ziemi Trzebiatowskiej, spędzając weekend w plenerze, na świeżym powietrzu, ciesząc się swoim towarzystwem. W sobotę rano pojechaliśmy autokarem do Trzebiatowa, po oficjalnym otwarciu Rajdu ruszyliśmy sprzed Ratusza. Obrzeżami miasta doszliśmy do pól okalających miasto i polnymi drogami przeszliśmy do placu przy ul. Piaskowej, gdzie na uczestników czekały skwierczące kiełbaski. W niedzielę trasa poprowadziła nas z Rynku do Nowielic, a potem przez Białoboki i Park do stadionu.

      W czasie trwania rajdu zorganizowanego przez koło PTTK „Baszta Kaszana” drużyny zdobywały punkty wykazując się wiedzą z historii regionu i przyrody. Uczniowie naszej szkoły stanowili liczną grupę, godnie reprezentowali szkołę. Każda z naszych drużyn stanęła na podium – zdobyliśmy dwa trzecie i dwa drugie miejsca. Przywiezione puchary będą zarówno miłą pamiątką, jak i zachętą do wyruszenia za rok na wędrówkę po naszej Małej Ojczyźnie …

      Wioletta Matiaszowska, Beata Brzozowska 

    • Światowy Dzień Książki
     • Światowy Dzień Książki

     • Z okazji Światowego Dnia Książki, w klasach I-III odbyła się  akcja czytelnicza, której celem było zachęcenie dzieci do czytania. Uczniowie mieli za zadanie przynieść swoje ulubione książki oraz wykonać plakaty. Następnie prezentowali je na forum. Chętne dzieci dodatkowo pięknie przeczytały wybrane fragmenty i przebrały się za ulubionego bohatera książki czy komiksu. Wielką niespodziankę przygotowały dziewczynki z klasy II, które przedstawiły urywek ze swojej autorskiej książki pt.,,Zagadka szkolna grupy Elli”. Dziewczynki od kilku tygodni podczas przerw sumiennie dopisują historię oraz wykonują ilustracje. Koledzy i koleżanki z  zainteresowaniem słuchali młodziutkich autorek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy :)

      Bardzo się cieszymy, że dzieci tak chętnie sięgają po książki, a przygotowane prezentacje pokazały, że zainteresowania czytelnicze naszych uczniów są bardzo różnorodne

      "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."- Richard Steele

      Dorota Filipowicz, Sandra Bemsz-Mickiewicz

    • Wycieczka ósmych klas
     • Wycieczka ósmych klas

     • Egzaminy są tuż tuż i stres daje się wszystkim we znaki, w związku z czym postanowiliśmy zapewnić ósmoklasistom nieco zabawy - w postaci krótkiej wycieczki, tuż przed długim weekendem majowym. W jej trakcie obejrzeliśmy panoramę Koszalina z punktu widokowego na Górze Chełmskiej (136 m n.p.m.), film "Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor", uczniowie poprzymierzali markowe garnitury i sukienki, z myślą o nadchodzących tańcach, a końcówkę wycieczki spędziliśmy w koszalińskim parku trampolin. Ósmoklasiści jednogłośnie przyznali, że takiej właśnie odskoczni było im potrzeba i jak pokazał czas, po przerwie majowej faktycznie wrócili do ławek zwarci, gotowi i chętni do pracy!

      Mamy nadzieję, że przyniesie ona możliwie najlepsze rezultaty.

      Z życzeniami powodzenia na egzaminach,

      wychowawcy klas ósmych Wioletta Matiaszowska, Adam Kamiński

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Kolejny raz nasza społeczność szkolna udowodniła, że potrafi pomagać. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował loterię fantową, z której dochód przekazany został na pomoc rodzinie, która w pożarze straciła dom.

      Nie bylibyśmy w stanie organizować akcji bez pomocy rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i pomogli nam przeprowadzić akcję.

      Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

      Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

      Za pomoc i życzliwość

      - DZIĘKUJEMY !!!

      Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej !

       

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych
     • Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych

     • Do 12 maja br. można składać wnioski o przyjęcie na rok szkolny 2023/2024 dziecka w wielku od 3 do 5 lat do oddziałow przedszkolnych. Druki wniosków do pobrania w sekretariacie szkoły.

      Wnioski mozna składać w godzinach pracy szkoły.

    • Konkurs recytatorski w przedszkolu
     • Konkurs recytatorski w przedszkolu

     • Dnia 25.04.2014 r. W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce wiosennej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym, zachęcanie do występów na scenie.

      W konkursie uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Występy były bardzo ciekawe oraz na wysokim poziomie, uczestnicy za piękną recytację otrzymali gromkie brawa.

      Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • Doskonalimy prawidłową technikę mycia zębów
     • Doskonalimy prawidłową technikę mycia zębów

     • W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

      W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, w naszym przedszkolu gościliśmy Panią ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach, która w ramach realizowanego w oddziałach przedszkolnych programu „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy”, przeprowadziła prawidłowy pokaz mycia zębów na modelu uzębienia. Przeprowadzono również pogadankę na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamania obaw przed wizytą u stomatologa oraz zachęcano dzieci do kontroli zębów.

      Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo i często należy je czyścić, by były zawsze piękne i zdrowe.

      Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Okazało się, że przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. 

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • SUKCES NASZEJ UCZENICY
     • SUKCES NASZEJ UCZENICY

     • AMELIA PROKULEWICZ uczennica klasy I uzyskała tytuł Wicemistrzyni Polski w kat. solo Mini Kids podczas Mistrzostw Polski WADF Hip Hop Solo w Inowrocławiu
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

      Anna Przeździecka

    • KONKURS WIELKANOCNY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY ROZSTRZYGNIĘTY!
     • KONKURS WIELKANOCNY W TRZEBIATOWSKIM OŚRODKU KULTURY ROZSTRZYGNIĘTY!

     • Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie już kolejny raz wzięły udział w konkursach organizowanych przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury na pisankę wielkanocną. W konkursie szczególną uwagę zwrócono na samodzielność wykonania, doceniono zastosowanie tradycyjnych technik malowania jaj woskiem, użyte ozdoby.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii „PRZEDSZKOLE”

      I miejsce zdobyła pisanka JASIA PAWŁOWSKIEGO z grupy PSZCZÓŁKI oraz ZUZI BURAK z grupy ŻABKI;

      II miejsce zdobyła pisanka SZYMONA MICKIEWICZA oraz pisanka NOEMI SUDOŁ z grupy SOWY.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii „PRZEDSZKOLE”, III miejsce otrzymał LEON KANTOWICZ, a wyróżnienie IGNACY SOCHA  z grupy „SOWY”.

      Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni przez organizatora, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału za rok.

      GRATULUJEMY!!!

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

     • Wyróżnienie dla Kariny

     • Karina Kędroń, uczennica klasy IVa, zdobyła wyróżnienie w eliminacjach rejonowych Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Gryficach 14 kwietnia br. Konkurencja była duża, recytatorzy dobrze przygotowani, więc tym bardziej cieszy nas sukces Kariny.

      Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszego wyniku w przyszłym roku.

    • Niebieski Marsz dla Autyzmu
     • Niebieski Marsz dla Autyzmu

     • Autyzm to nie choroba, a zaburzenie rozwojowe, którego przyczyny do tej pory jeszcze jednoznacznie nie wskazano. Aby zwiększyć świadomość i oswoić społeczeństwo z tym schorzeniem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Niebieskim Marszu dla Autyzmu, który 3 kwietnia przeszedł ulicami Trzebiatowa. Uczestnicy ubrani w kolor niebieski, z przygotowanymi transparentami, plakatami, balonami w niebieskim korowodzie wyruszyli spod Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, aby promować otwartość i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu i osobom zaangażowanym.

      Marlena Ścisłowicz

    • Wesołych świąt!
     • Wesołych świąt!

     • Radosnych świąt wielkanocnych, pięknej pogody, sprzyjającej rodzinnym spacerom, pogody ducha i wiosennego optymizmu. A w popniedziałek - tradycyjnie mokrego dyngula zyczymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę.

      Społecznośc SPzOI w Mrzeżynie

    • Informacja dla rodziców
     • Informacja dla rodziców

     • W szkole została wywieszona lista kandydatów do oddziału sześciolatków oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Prosimy rodziców o zapoznanie się z nią. 

      Rodzice dzieci, których nazwiska znajdują się na liście kandydatów do przedszkola i klasy pierwszej są zobowiązani do 13 kwietnia 2023 r. złożyć potwierdzenie woli posłania dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Druk jest dostępny w sekretariacie.

      Niezłożenie w terminie ww. oświadczenia woli przez rodzica będzie skutkowało brakiem miejsca w oddziale sześciolatków lub w klasie pierwszej dla dziecka.

    • XVI Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
     • XVI Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

     • W dniach 23 i 24 marca 2023 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w długo wyczekiwanym XVI Zlocie Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 im. KOU w Toruniu.

      Pierwszego dnia zostaliśmy zaproszeni na wspólne zwiedzanie Torunia. Spacerowaliśmy pięknymi ulicami starego Torunia. Odwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika. Nie zbrakło również czasu na zakup pierników. Po powrocie do placówki organizatorów zlotu wszystkie delegacje prezentowały swoje szkoły. Następnie spotkaliśmy się zaproszonymi Kawalerami Orderu Uśmiechu. Na zakończenie dnia gospodarze zorganizowali ognisko z poczęstunkiem.

      Drugiego dnia uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 60-lecia SP 23 im. KOU w Toruniu. Podczas jej trwania prezentowane były sztandary szkół. Mieliśmy okazję podziwiać Dwór Artusa, w którym odbyła się uroczystość. Tego dnia do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu przyjęto Roberta Janowskiego. Sok z cytryny został wypity z szerokim uśmiechem. Na zakończenie podczas spotkania autorskiego pan Marek Michalak zaprezentował nam swoją nową książkę pt.: “Wielcy Przyjaciele Dzieci”.

      Z niecierpliwością czekamy na kolejny zlot.

                                                                 M. Konior

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych