Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

Mikołajki w cerkwi

 

 

 

 

 

                                            Mikołaj w cerkwi obrządku greckokatolickiego w Trzebiatowie

 

 

                W listopadzie 2008 roku jako koordynatorki projektu edukacyjnego „Szkoła humanitarna”  nawiązałyśmy współpracę z przedstawicielami Mniejszości Narodowej Ukraińców mieszkających w gminie trzebiatowskiej, a w szczególności z Przewodniczącym Mniejszości panem Wasylem Bilo oraz nauczycielką języka ukraińskiego panią Nadią Pylat.

                W ramach tej współpracy uczniowie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie zostali zaproszeni na święto Mikołaja do cerkwi obrządku greckokatolickiego w Trzebiatowie w dniu 21 grudnia. Natomiast dzieci ukraińskie były gośćmi naszej szkoły 13 stycznia 2009 roku. Przyjechały do nas z Jasełkami.

                Podczas naszej obecności w cerkwi uczestniczyliśmy we mszy św. obrządku greckokatolickiego, a następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci ukraińskie na powitanie Mikołaja. Cała uroczystość była bardzo podniosła, wszystkim bardzo się podobała. Aktorzy recytowali wiersze i przepięknie śpiewali w języku ukraińskim. Mikołaj wręczał wszystkim prezenty. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, gdyż pamiętał również o nas.

                Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wziąć udział w tej uroczystości. Dzięki temu nasi uczniowie mieli okazję poznać tradycje świąteczne naszych sąsiadów, zintegrować się, spotkać z rówieśnikami.  

 

                                                                                                                          Mariola Kamińska i Beata Świątek

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    ul. Tysiąclecia 32
    72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
    fax (91)3866254

Galeria zdjęć