VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

VII ZLOT SZKÓŁ I PLACÓWEK im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

W SULISZEWIE

W dniach 27-29.05.2011 roku odbył się VII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie

Na zlot przyjechało 10 szkół z całej Polski :

1. Zespół Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Barcinie,
  2. Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

w Głogowie,

1. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy,
  2. Gimnazjum nr 49 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Krakowie,
  3. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu   i Publiczne Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie,
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach,
  5. Zespół Edukacyjny Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy,
  6. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie,
  7. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach,
  8.  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie.

W uroczystości uczestniczyli :

• z ramienia Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu - Beata Sobocińska,
  • władze samorządowe, radni powiatu i miasta, duchowni, dyrektorzy szkół
  • Kawalerowie Orderu Uśmiechu:

Krystyna Czerwińska-Twarowska – lekarz dziecięcy z Polic,

Leokadia Malanowska  - instruktor zespołów tanecznych z Barlinka,

Tomasz Jankiewicz - założyciel Fundacji Pogotowie Teatralne ze Szczecina,

Podczas Zlotu  uczestnicy przedstawili przygotowane prezentacje multimedialne o talentach szkolnych, poznawali szkoły i placówki  uczestniczące w Zlocie, nawiązywali kontakty interpersonalne, zawiązywali nowe przyjaźnie. Podczas występów artystycznych zatytułowanych: „Szkoła im. Kawalerów Orderu Uśmiechu miejscem odkrywania talentów”, zlotowicze przedstawili swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, aktorskie, muzyczne, plastyczne, taneczne. Występy były ciepło przyjmowane przez publiczność i nagradzane gromkimi  brawami. Każda szkoła pokazała swoje talenty na  scenie. Uczniowie wspólnie bawili się na dyskotece i brali udział w warsztatach edukacyjnych , zwiedzali piękny Drawieński Park Narodowy, płynęli statkiem „Volvega” po jeziorze Klukom.

Uczestnicy Zlotu wyjechali uśmiechnięci z zaproszeniem na kolejny VIII Zlot w Warnicach.

Naszą szkołę reprezentowali :

Katarzyna Adamczewska  kl. 6bi  SP

Natalia Witkowska   kl. 6bi  SP