AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY”

AKCJA  „KIBICUJĘ FAIR PLAY”

W ramach ogólnopolskiego programu Szkoła bez Przemocy nasi uczniowie przystąpili do akcji „Kibicuję Fair Play”. Polegała ona na zebraniu podpisów na specjalnych listach programu pod  wystosowanym do władz  Polski listem – apelem, w którym młodzi ludzie, nawołują do zapewnienia bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery na stadionach podczas EURO 2012 (list do władz RP zamieszczamy poniżej). Nie wiem ile podpisów zebrano w innych szkołach i miasteczkach takich jak nasze….ale nam udało się zebrać 1113 podpisów.

Podpisy złożyli nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale też nasi lokalni włodarze, pracownicy TOK, lekarze i pielęgniarki, pocztowcy, strażacy, policjanci i żołnierze a także wielu innych mieszkańców naszej gminy.

…..I nie chodziło w tej akcji tylko o bezpieczne stadiony. Czasami warto zastanowić się co znaczy i jak działa zasada Fair Play. Zachęcamy wszystkich, którzy są ciekawi działania owej zasady do jej zastosowania…..tak jak 1113 osób z naszego miasteczka.

Pozdrawiam cieplutko, Anna Prętka