II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny"

Szkoła współpracująca z UNICEF to: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie

W II edycji akcji „Baw się i bądź bezpieczny" w Szkole Podstawowej w Mrzeżynie wzięło udział około 200 uczniów klas „0" – VI oraz zespoły edukacyjno – terapeutyczne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

W klasach młodszych nauczyciele prowadzili lekcje na tematy zaproponowane przez UNICEF. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały prace plastyczne, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Natomiast klasy IV - VI na początku oglądały prezentację multimedialną przygotowaną i omówioną przez uczennice gimnazjum, które na ochotnika zgłosiły się do propagowania zasad „Baw się i bądź bezpieczny" w szkole. Po prezentacji uczniowie odpowiadali na pytania ankietowe zaproponowane przez UNICEF. Podczas lekcji omówione zostały zasady bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone materiały dydaktyczne. W dniu 20 czerwca
w godzinach popołudniowych odbyło się w szkole uroczyste podsumowanie akcji z udziałem rodziców oraz zaproszonego przedstawiciela Urzędu Miejskiego z Trzebiatowa. Imprezę przygotowały
i prowadziły dzieci z klasy III integracyjnej oraz dzieci z oddziału "0". Uczniowie przedstawili rodzicom zagrożenia na jakie są narażeni podczas zabaw, podróży samochodem, w domu, czy podczas prac polowych w gospodarstwach wiejskich. Wszystkie hasła dotyczące bezpieczeństwa dzieci wypisały
i zawiesiły na tablicy w holu szkoły. Najmłodsze dzieci z oddziału "0" przygotowały piękną inscenizację "Królewny Śnieżki", aby pokazać rodzicom, że nawet w bajkach i baśniach są ukazane przykłady zagrożenia bezpieczeństwa dziecka. Rodzice z zainteresowaniem oglądali występ dzieci oraz odpowiadali na pytania ankietowe. Na zakończenie nauczyciele przybliżyli rodzicom wyniki badań przeprowadzonych przez UNICEF w 2010 roku z których wynika, iż potrzeba poruszania tematyki bezpieczeństwa z dziećmi jest bardzo duża.