Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

Baw się i bądź bezpieczny

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNA UNICEF „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY!”

 

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
w Mrzeżynie znalazła się w gronie 1300 placówek w Polsce, które włączyły się
do Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej UNICEF – „Baw się i bądź bezpieczny!”.

Projekt Edukacyjny UNICEF został wsparty przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która jest partnerem kampanii, a także objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

 • jak dbać o własne bezpieczeństwo,
 • jak unikać sytuacji ryzykownych,
 • jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci.

 

Projekt składa się z trzech integralnych części:

 

 1. Przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne.
 2. Konkursu dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii „Baw się
  i bądź bezpieczny!”.
  Każda szkoła, która przystąpi do programu może wziąć udział w konkursie na wykonanie projektu, który stanie się oficjalnym symbolem kolejnych edycji „Baw się i bądź bezpieczny!”.
 3. Zaangażowania władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Po przeprowadzonych zajęciach nauczyciele zachęcą uczniów do dyskusji i wspólnego zidentyfikowania miejsc dla nich niebezpiecznych w ich najbliższym otoczeniu. Na przykład : czy w pobliżu szkoły znajdują się dobrze oznakowane przejścia dla pieszych? Czy jest sprawna sygnalizacja świetlna?
  Czy place zabaw są odpowiednio zabezpieczone? …etc Następnie uczniowie przygotują list,
  w którym podadzą konkretne miejsca, które zagrażają ich bezpieczeństwu i zwrócą się do władz lokalnych (burmistrza, wójta, sołtysa) z prośbą o podjęcie działań.

Za realizację projektu „Baw się i bądź bezpieczny” w naszej szkole odpowiedzialni są:

Pani Irena Winturska klasy „0” – III SP

Pani Ewa Idziklasy IV – VI

Pani Mariola Kamińska - koordynator odpowiedzialny za kontakt i współpracę z UNICEF.

Mariola Kamińska

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć