CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
w roku szkolnym 2012/2013 za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” zorganizowanej przez UNICEF na rzecz dzieci w Czadzie.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła z wielką przyjemnością przystąpiła do drugiej już edycji akcji "Wszystkie kolory świata". Nauczyciele prowadzili zajęcia dotyczące życia dzieci w Czadzie,
w oparciu o prezentację multimedialną UNICEF. Powstały gazetki szkolne i klasowe. Podczas ferii zimowych dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami szyły charytatywne laleczki. W albumie szkolnym powstała galeria zdjęć wszystkich laleczek. Nie bez powodu w Walentynki 14 lutego 2013 r.
w godzinach popołudniowych odbyło się w szkole spotkanie z rodzicami, podczas którego goście oglądali wystawę lalek. Podczas tego spotkania można było zaopiekować się wybraną laleczką                  w zamian za symboliczną darowiznę na rzecz najbiedniejszych dzieci. Zebraną kwotę w wysokości 520 złotych przekazaliśmy na konto UNICEF.

W akcji "Wszystkie kolory świata" wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej oraz z oddziałów przedszkolnych. Zarówno cele akcji, jak również forma bardzo motywują najmłodszych do pracy na rzecz innych, uczą pomagania, kształtują najlepsze postawy, zachęcają rodziców do wspólnego działania z dziećmi  dla innych, dla szkoły i środowiska.

Kamińska Mariola