Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

Pasowanie na czytelnika 2013

Dnia 26.02.2013 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, na które przybyli zaproszeni pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, rodzicami. Obecne były również: pedagog, Pani Danuta Witkowska, psycholog, Pani Anna Prętka, uczniowie klasy III b i klasy IV a wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi oraz delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie pod opieką bibliotekarki Pani Marleny Obertaniec. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Skoneczna, po złożeniu przysięgi przez uczniów, pasowała ich na czytelników biblioteki.

 Pierwsze przedstawienie „Pasowanie na czytelnika klas pierwszych” miało na celu przedstawienie uczniom zagadnień dotyczących biblioteki i postępowania z książką: ”Co to jest biblioteka”? „O co prosi książka? ”Myj ręce przed czytaniem”, ”Obłóż książkę w papier lub w folię”, „Nie zaginaj kartek”, ”Zaznaczaj zakładką przerwę w czytaniu”, ”Nie ślin palców przy odwracaniu kartek”, ”Nie zwijaj cienkiej książki w rulon”, „Nie pisz i nie rysuj w książce”, ”Nie czytaj przy słabym świetle”, „Siedź prosto i swobodnie”, ”Czytaj w odległości od 30 do 40 centymetrów od oczu”. Następnie uczniowie z „Koła Bibliotecznego” przedstawili zalety książki, „Regulamin wypożyczalni” i „Regulamin kącika czytelniczego”.

Po pierwszej części uczniowie zostali zaproszeni wraz z wychowawcami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi na słodki poczęstunek do biblioteki. Po przerwie uczniowie obejrzeli drugie przedstawienie „Królową Śniegu” na podstawie baśni H. CH. Andersena. W przedstawieniu tym wystąpili uczniowie z „Koła Bibliotecznego”, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    ul. Tysiąclecia 32
    72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
    fax (91)3866254

Galeria zdjęć