Pasowanie na czytelnika 2013

Dnia 26.02.2013 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, na które przybyli zaproszeni pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, rodzicami. Obecne były również: pedagog, Pani Danuta Witkowska, psycholog, Pani Anna Prętka, uczniowie klasy III b i klasy IV a wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi oraz delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie pod opieką bibliotekarki Pani Marleny Obertaniec. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Skoneczna, po złożeniu przysięgi przez uczniów, pasowała ich na czytelników biblioteki.

Pierwsze przedstawienie „Pasowanie na czytelnika klas pierwszych” miało na celu przedstawienie uczniom zagadnień dotyczących biblioteki i postępowania z książką: ”Co to jest biblioteka”? „O co prosi książka? ”Myj ręce przed czytaniem”, ”Obłóż książkę w papier lub w folię”, „Nie zaginaj kartek”, ”Zaznaczaj zakładką przerwę w czytaniu”, ”Nie ślin palców przy odwracaniu kartek”, ”Nie zwijaj cienkiej książki w rulon”, „Nie pisz i nie rysuj w książce”, ”Nie czytaj przy słabym świetle”, „Siedź prosto i swobodnie”, ”Czytaj w odległości od 30 do 40 centymetrów od oczu”. Następnie uczniowie z „Koła Bibliotecznego” przedstawili zalety książki, „Regulamin wypożyczalni” i „Regulamin kącika czytelniczego”.

Po pierwszej części uczniowie zostali zaproszeni wraz z wychowawcami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi na słodki poczęstunek do biblioteki. Po przerwie uczniowie obejrzeli drugie przedstawienie „Królową Śniegu” na podstawie baśni H. CH. Andersena. W przedstawieniu tym wystąpili uczniowie z „Koła Bibliotecznego”, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.