USŁYSZEĆ AFRYKĘ

Od wielu lat Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi. Najbardziej współpraca ta rozwinęła się  w zakresie edukacji globalnej. Współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną, UNICEF, WWF Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Usłyszeć Afrykę.
Fundacja Usłyszeć Afrykę powstała w 2009 roku. Jej celem jest niesienie pomocy afrykańskim

dzieciom ulicy, edukacja w zakresie zagadnień globalnych i informowanie o problemach Czarnego

Lądu. Wolontariusze fundacji znaleźli sposób jak w prosty i ciekawy sposób opowiedzieć

najmłodszym o zrównoważonym rozwoju? Jak pokazać światowe zależności i w jaki sposób nauczyć ich szacunku dla odmiennej kultury i tradycji?
Dnia 21 stycznia 2013 r. będziemy mieć okazję w naszej szkole uczestniczyć w warsztacie tworzenia zabawek z drutu, dzięki któremu nasze dzieci poznają warunki życia ich rówieśników
w Afryce, zaznajomią się z kulturą krajów afrykańskich, a do tego same na wzór małych Afrykańczyków stworzą najprawdziwszą zabawkę z drutu. A wszystko to wśród pełnych magii opowieści z Czarnego Lądu. W ramach warsztatów fundacja oferuje pokaz slajdów
z opowiadaniem o zabawkach tworzonych przez małych Afrykańczyków, bogatą wystawę zabawek przywiezionych z Ugandy, Zambii, Rwandy i Kenii, warsztat tworzenia samochodów
z drutu.