Nawigacja

Co słychać w szkole... Szkoła z pasją Tydzień Edukacji Globalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej Klub szkół UNICEF Dostrzec innych VII ztot szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Humanitarna Mikołajki w cerkwi Sprawozdanie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu BIWAK INTEGRACYJNY W REWALU Kampania edukacyjna WWF:KOMPENDIUM WIEDZY DLA NAUCZYCIELI Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 1 Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2 USŁYSZEĆ AFRYKĘ Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej Pasowanie na czytelnika 2013 „Dzień Dobrych Uczynków” w naszej szkole 2013 CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI DZIEŃ ZMIAN RAPORT - DZIEŃ ZMIAN Baw się i bądź bezpieczny STOP DOPALACZOM II EDYCJA PROGRAMU "Baw się i badź bezpieczny" MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF Szkoła bez przemocy Szkoła bez przemocy- mozliwe czy nie? Dzieciństwo bez przemocy CERTYFIKAT V edycja Szkoły bez przemocy Podsumowanie V edycji Szkoły bez przemocy Jesteśmy w VI edycji Szkoły bez przemocy AKCJA „KIBICUJĘ FAIR PLAY” NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PROJEKT NAIKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - informacje o programie NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - postanowienia ogólne NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W SZKOŁE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA I SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W SZKOLE PODSTAWOWEJ NAUKA KLUCZEM DO PRZEYSZŁOŚCI - PODSUMOWANIE PRACY ZA II SEMESTR W GIMNAZJUM NAUKA KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI - zdjęcia z realizacji projektuu

Projekty i inne działania

Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” 2

 

                            Kampania edukacyjna WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły”

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Mark Twain (1835-1910)

 

  W maju 2012 roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii edukacyjnej WWF „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły”. Od września uczniowie z zapałem realizowali różnorodne zadania związane z ochroną zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. W trakcie kampanii edukacyjnej uczniowie dowiedzieli się więcej na temat problemu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i sposobach zapobiegania temu zjawisku. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne przygotowane przez WWF, rozwiązywali quizy, odpowiadali na pytania, korzystali z przygotowanych kolorowanek. Dużą popularnością cieszyła się multimedialna gra edukacyjna dla dzieci "Misja Leon Kameleon". Nauczyciele koordynatorzy uczestniczyli w konferencji merytorycznej w Szczecinie, prowadzili zajęcia wzorując się na ciekawych propozycjach WWF. Na stronie internetowej szkoły pojawiły się ogólne i bieżące informacje dotyczące przebiegu realizacji projektu. Dzieci poruszały tematykę ze swoimi rodzicami w domu. Rodzice zaś pomagali swoim najmłodszym pociechom przy wykonywaniu prac plastycznych na wystawę szkolną. Wystawa taka została zaprezentowana w holu szkoły w listopadzie 2012 r. jako podsumowanie wszystkich działań związanych z projektem. Do udziału w projekcie zostali włączeni także uczniowie niepełnosprawni z Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego Publicznego Gimnazjum.
Koordynatorami projektu w naszej szkole były panie: D. Filipowicz, M. Kamińska, A. Kamińska, B. Świątek, D. Skrzypińska – Rzońca. Oprócz wymienionych osób ogromny wkład pracy z dziećmi wniosły nauczycielki przyrody, plastyki oraz wszyscy wychowawcy. Mamy dużą satysfakcję, że dzieci ze szkoły w Mrzeżynie poznały podstawowe zagadnienia dotyczące tak ważnego tematu, a ich ciekawość poznawcza z pewnością została rozbudzona.
Wszelkie działania na rzecz Kampanii „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” w naszej szkole podkreślają również nasz wkład „Na rzecz wspólnego świata” w ramach światowych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 2012.

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    ul. Tysiąclecia 32
    72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
    fax (91)3866254

Galeria zdjęć