VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

W dniach 18 – 20 maja w Szkole Podstawowej w Warnicach odbył się VIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Na zlot przyjechało 10 szkół z całej Polski

• Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiech w Głogowie,
  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy,
  • Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Publiczne Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach,
  • Zespół Edukacyjny Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osiecznicy,
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie,
  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach,
  •  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie.
  • Szkoła Podstawowa w Łukomiu
  • Szkoła Podstawowa w Osieku

Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji otwarcia VIII Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, gdzie Pani Dyrektor Szkoły Ewa Rebeko powitała wszystkich uczestników zlotu, władze samorządowe, radnych powiatu i miasta, dyrektorów szkół. Nie zabrakło też znamienitych gości. Na część oficjalną  przybyli: Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak , dr Krystyna Czerwińska – Twarowska, posłanka Magdalena Kochan.

Tegoroczny zlot odbył się pod hasłem „Cudze regiony chwalmy, a swojego się trzymajmy". Część artystyczną uświetniły występy dzieci ze szkoły w Warnicach, którzy byli  przebrani w stroje ludowe. Zapoznali nas z kulturą różnych regionów Polski. Po obiedzie i odpoczynku  uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne na temat swoich placówek, a  także  zaprezentowali  swoje umiejętności aktorskie i talenty muzyczne. Uczniowie naszej szkoły przedstawili „Legendę o Baszcie Kaszanej”, również grali i śpiewali. Wszystkie występy były przyjmowane gromkimi brawami.

W sobotę organizatorzy zabrali nas na wycieczkę do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Powitał nas minister Republiki Fantazji i przedstawił plan działania. Otrzymaliśmy formularze paszportowe, które trzeba było wypełnić, żeby dostać paszport do Republiki Fantazji. Każda grupa musiała wykonać wiele różnych  zadań, w różnych pokojach, znajdujących się od piwnicy po wieżę, od zrobienia paszportowej fotki, po strzelanie do tarczy na wieży. Na zakończenie trwającej przeszło 2 godziny zabawy, każdy otrzymał paszport Republiki Fantazji.

Podczas pobytu w Szczecinie obejrzeliśmy z zewnątrz nasz żaglowiec „Dar Młodzieży”, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy do Warnic.  Uczniowie brali także udział w warsztatach edukacyjnych, piekli kiełbaski  przy ognisku. Był to moment do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Nasi chłopcy Paweł i Sławek grali i śpiewali zagrzewając do zabawy i śpiewu przy ognisku wszystkich  zlotowiczów.  Śpiewom nie było końca. Wieczorem wszyscy  bawili się  na dyskotece. I znów nasza młodzież porwała wszystkich do tańca. Dziewczynki z klasy III PG: Marlena, Sandra i Karolina nauczyły wszystkich zlotowiczów tańca pt. „Belgijka”, który wszystkim się bardzo spodobał. Na pożegnanie otrzymaliśmy dyplom z pamiątkowym zdjęciem i upominki od uczestników zlotu. Każde dziecko dostało też upominek od Rzecznika Praw Dziecka - książkę Janusza Korczaka  pt. „Prawidła życia” i kilka drobiazgów.

Bardzo ciepło i miło wspominamy pobyt w Warnicach. I już czekamy na następny zlot.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI  SP: Kasia Seńko, Anetka Markanycz, Piotrek Bedryj, a także gimnazjaliści z klas III: Marlena Maruszewska, Sandra Hineborg, Karolina Fudała, Paweł i Wojtek Grabowscy, Sławek Dorsz, Norbert Pierzyna, Grzegorz Gołąbek, Rafał Ławruszko oraz Pani Dyrektor .Małgorzata Skoneczna wraz z nauczycielami: Panią  Renatą Jankowską, Romą Szwemin i Dorotą Filipowicz.