WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Dnia 8 lutego 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mrzeżynie odbyły się apele podsumowujące Światową akcję UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Uczniowie klas III oraz klasy „0” SP pod kierunkiem pani Ireny Winturskiej, Anny Kamińskiej i Iwony Kleiny przygotowali przedstawienie słowno – muzyczne oraz prezentowali swoje charytatywne laleczki, które projektowali i szyli wspólnie z rodzicami  i nauczycielami.  Natomiast po południu uczniowie wystąpili przed zaproszonymi gośćmi i  rodzicami. Podczas imprezy dzieci i dorośli mogli, za symboliczną kwotę „zaopiekować” się wybraną przez siebie laleczką. Dochód z imprezy przeznaczony był na pomoc dla dzieci w Sierra Leone.
Jest to niewielki kraj w Zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Kraj ten zamieszkuje około 5 mln mieszkańców. Spośród nich aż 40% stanowią dzieci poniżej 14 roku życia. W trwającej tam 11 letniej wojnie domowej zginęły tysiące osób. 53% mieszkańców Sierra Leone żyje poniżej granicy ubóstwa, 49% nie posiada dostępu do czystej wody. Najcięższy jest los dzieci: 20% z nich umiera przed 5 urodzinami, 20% dzieci nie mieszka z rodzicami biologicznymi.
Od 1985 roku UNICEF bardzo aktywnie pomaga Sierra Leone. Zapewnia dzieciom szczepienia, dożywianie, dostęp do wody pitnej i do edukacji. Chroni dzieci przed wykorzystywaniem, zapewnia bezpieczne warunki rozwoju. Jednak potrzeby długo jeszcze nie będą w pełni zaspokojone. Dlatego też  akcja UNICEF „Wszystkie kolory świata” ma przyczynić się do zebrania środków na zakupienie szczepionek dla dzieci, specjalistycznych lodówek do ich przechowywania oraz skromnych gabinetów zabiegowych.
W szkolnej akcji podsumowującej w Mrzeżynie wzięły udział klasy: 0b, IIa, IIb, IIIa, IVa, VIa, ZET SP i ZET PG. Zebrano łącznie 1044 złote. Kwota ta została przekazana na specjalne konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sierra Leone.
Dziękujemy Pani ROMIE SZWEMIN za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do występu, za dekorację holu szkoły oraz "opiekę" na laleczkami podczas imprezy i wszystkich przerw śródlekcyjnych.  DZIĘKUJEMY WSZYSKIM RODZICOM, NAUCZYCIELOM ORAZ UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I FINASOWE WSPARCIE.
Kamińska Mariola

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.