Szkoła z pasją

SPOTKANIE STUDYJNE W ZESPOLE SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE

W czwartek, 1 grudnia br., w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi miało miejsce spotkanie studyjne pod hasłem: „Moje, Twoje, Nasze- czyli edukacja międzykulturowa” w ramach obchodów Roku „Szkoły z Pasją”. Podczas spotkania, zorganizowanego wspólnie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, uczniowie i nauczyciele opowiedzieli zebranym licznie gościom o działaniach szkoły podejmowanych wspólnie z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, których przedstawicieli zaprosiliśmy na spotkanie. Pani Marlena Kościńska, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Szczecinie, podkreślała jak wiele dzieje się w naszej szkole na płaszczyźnie współpracy przy realizowaniu różnorodnych programów i projektów.

Podczas spotkania można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą współpracy szkoły z organizacjami i stowarzyszeniami, ilustrowaną dodatkowo występami uczniów, który prezentowali swoje umiejętności w różnych językach: niemieckim, angielskim i ukraińskim (m. in. obejrzeliśmy „Bajkę o Osiołku I-a”, przygotowaną przez uczniów w języku ukraińskim pod kierunkiem Pani Nadii Pylat z Koła Mniejszości Ukraińskiej). Zebrani mogli posmakować też kaszy po rycersku (w nawiązaniu do przedstawionej legendy o Baszcie Kaszanej, zrealizowanej w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego) oraz wziąć udział w wybranej formie zajęć warsztatowych: ciastoterapii, warsztatach muzycznych, decupage, collage, warsztatach teatralnych, szydełkowania, lepienia biżuterii z gliny, muzykoterapii. Takie formy są realizowane na co dzień podczas zajęć pozalekcyjnych poszerzających ofertę edukacyjną szkoły lub przy realizacji projektów edukacyjnych (m.in. UNICEF, CEO, PAH i innych) oraz programów autorskich nauczycieli naszej szkoły. Zarówno gospodarze wieczoru, jak i goście dobrze się bawili.

Pomoc w zorganizowaniu spotkania okazali nam: Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Zakład Gminny „Mrzeżyno”- Hala Widowiskowo-Sportowa, Koło Mniejszości Ukraińskiej i Klub Wojskowy z Trzebiatowa.

Współpraca Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami prezentuje się następująco:

W OBSZARZE EDUKACJI REGIONALNEJ
I MIĘDZYKULTUROWEJ:

•   z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury
  •   Kołem Mniejszości Ukraińskiej  w Trzebiatowie
  •   Kołem Mniejszości Niemieckiej w Trzebiatowie
  •   z przewodnikami turystycznymi, muzealnymi,
       kombatantami, mediami

• Warsztatami Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie
  • Warsztatami Terapii Zajęciowej w Jarominie
  • Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Waniorowie
  • Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Chrobrego w Kołobrzegu