• Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu
     • Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w Przedszkolu

     • W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o charakterze prospołecznym. Na zajęciach dzieci poznały swoje prawa, a także dowiedziały się, gdzie można znaleźć informacje na temat praw dzieci. Tego dnia wykonaliśmy wspólnie piękne rysunki, a także książeczki informujące o prawach dzieci. 

      Równie ważnym dniem, który świętowaliśmy, jest Dzień Życzliwości obchodzony 21.11. W związku z tym na przedszkolnym korytarzu pojawił się plakat informujący o tym wydarzeniu. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy z dziećmi na temat sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim jak być koleżeńskim, uprzejmym  życzliwym.

      Przesłanie tej akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

    • HERBATKA DLA SENIORA
     • HERBATKA DLA SENIORA

     • W Oddziałach Przedszkolnych gościliśmy Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Trzebiatowa, które przyjechały poczytać dzieciom bajki. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez przemiłe Panie.

      Paniom został wręczony wielki prezent z herbatami, które dzieci zbierały w ramach akcji „Herbatka dla Seniora”. Panie natomiast poczęstowały dzieci słodkim wafelkiem.

      Było to bardzo miłe spotkanie, mamy nadzieję, że herbatki ofiarowane prosto z serca umilą długie jesienno-zimowe wieczory.

      Zespół Edukacji Przedszkolnej

     • BohaterON – włącz historię

     • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

      Nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do realizacji projektu BohaterON - włącz historię! Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem uczniowie  przygotowali życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie plakatów, książeczek złożonych z indywidualnych wpisów, rysunków, laurek. Następnie zostały one skopiowane i wysłane drogą internetową do adresatów.

      Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

      Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, o Ich odwadze nie zginie. Dziękujemy zaangażowanym uczniom i rodzicom.

      Ewa Idzi

     • Z wizytą w Fundacji PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie

     • Jak co roku Szkolny Klub Wolontariatu w swoich działaniach nie zapomina o zwierzętach. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić Fundację PRO ANIMALE - dla zwierząt w potrzebie. Jest to fundacja działająca na rzecz dobrostanu zwierząt. Obecnie w Polsce organizacja prowadzi 12 placówek i opiekuje się wszystkimi zwierzętami potrzebującymi pomocy. Odwiedzone przez nas miejsce jest stacją ratunkową dla koni z transgranicznych transportów śmierci zwierząt. Od 1994 roku jest to miejsce życia dla ponad 60 koni na 44 ha ziemi w przestronnych stajniach. Jest też równocześnie alternatywnym schroniskiem dla ponad 65 psów, kotów, królików, szopów, gęsi i kur.

      Naszych wolontariuszy przywitał pracownik fundacji, który  opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się ze zwierzętami i o tym, jakie są ich zwyczaje. Podczas wizyty zostaliśmy oprowadzeni po terenie schroniska, karmiliśmy konie przywiezionymi przez nas jabłkami. Nasza wizyta poprzedzona była zorganizowaną w szkole zbiórką karmy dla zwierząt, którą w dużej ilości zawieźliśmy do fundacji. Była to ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Fotorelacja z wizyty w albumie szkolnym – zapraszamy do obejrzenia.

      SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

    • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg
     • XIV Rajd Niepodległości w 104. rocznicę – Kołobrzeg

     • Na zaproszenie Oddziału Wojskowego PTTK w Kołobrzegu wspólnie z Kołem PTTK „Baszta Kaszana”, w sobotę, 19 listopada, wzięliśmy udział w Rajdzie Niepodległości. Drużyna „Szybcy i Wściekli” z klas VIII naszej szkoły przeszła długą trasę po Kołobrzegu, upamiętniając 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa biegła ważnymi punktami związanymi z przeszłością Polski na ziemiach odzyskanych: obelisk ppor Łopuskiego, pomnik walk o Kołobrzeg – budynek poczty, pomnik Piłsudskiego, katedra - pomnik Milenijny, pomnik Sanitariuszki, pomnik Zaślubin z Morzem, pomnik komandora Mieszkowskiego przy latarni morskiej.

      Rozpoczynaliśmy Rajd w sali widowiskowej klubu wojskowego, w której wysłuchaliśmy koncertu Studia Wokalnego Klubu 8brem – piosenka patriotyczna. Zakończyliśmy Rajd w Reducie Solnej. Nie zabrakło oczywiście … pysznej,  gorącej grochówki – bo pogoda była iście zimowa – pierwszy śnieg w tym roku i pierwsze bitwy na śnieżki.  

      Opiekunowie – W. Matiaszowska, B. Brzozowska

    • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY
     • BEZPŁATNE BADANIE WAD POSTAWY DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowny Rodzicu,

      faza dojrzewania Twojego dziecka to bardzo ważny okres jego życia. Zmiany zachodzące w ciele młodego człowieka, wymagają okresowej kontroli medycznej narządu ruchu, która pozwala w porę zapobiegać wszelkim nieprawidłowościom. Prawidłowy przebieg tego ważnego dla dziecka okresu, to również najlepszy sposób na minimalizowanie ryzyka problemów zdrowotnych w dorosłym życiu.

      Bieżąca diagnostyka narządu ruchu powinna być w tym czasie realizowana w minimalnej częstotliwości raz do roku. Pozwala zapobiegać problemom unikając procesu leczenia.

      Zapraszamy do rejestracji bezpłatnej wizyty kontrolnej w ramach realizowanego programu „Zdrowy Uczeń”. Jak ustalić dogodny termin bezpłatnej wizyty ? Zajrzyjcie na grafikę.

      Zadbajmy wspólnie o zdrowie Twojego dziecka !!!

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem  tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

      W naszej szkole Dzień Zdrowego Jedzenia był obchodzony na wiele sposobów: od pogadanek i omówienia Piramidy Zdrowia, przez samodzielne przygotowanie wartościowego śniadania i degustację przygotowanych smakołyków.

      Było smacznie, zdrowo i wesoło!

      Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

    • 11 listopada
     • 11 listopada

     • Dzisiaj wielka jest rocznica

      Jedenasty listopada!...

      Tym, co zmarli za ojczyznę

      Hołd wdzięczności Polska składa.

      Im to bowiem zawdzięczamy

      wolność, mowę polską w szkole,

      to, że tylko z ksiąg historii

      poznajemy dziś niewolę.

      Uroczyście biją dzwony

      w mieście flagi rozwinięto

      i me serce się raduje,

      że obchodzę polskie święto.

                                   L.Wiszniewski

      104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości i w tym roku została pięknie uczczona przez dzieci z naszego przedszkola. Pod okiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały piosenki i wiersze o charakterze patriotycznym, tańczyły krakowiaka i grały na instrumentach. Wszystko po to, aby już od najmłodszych lat dzieci potrafiły upamiętnić to ważne dla nas, Polaków, wydarzenie.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI
     • ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI

     • Miesiąc listopad to dla Polaków ważny czas. W związku ze zbliżającą się 104 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs na pracę plastyczną. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły wspaniałe prace przedstawiające godło Polski. Każde z dzieci, które brało udział w konkursie, otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Spośród wszystkich prac wytypowano kilka, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski pt. „Polska widziana oczami dziecka”. Oczekujemy na informację, czy dzieci z naszego przedszkola zdobędą nagrody. Trzymamy kciuki.

      Anna Głębikowska

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w minioną środę (9 listopada) zorganizowano Szkolny Wieczór Filmowy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno pod względem frekwencji, jak i doboru filmów. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszył się niezmiennie kinowy bufet, do którego trzeba było w trakcie dokupywać smakołyki!

      Mimo tego, że najdłuższy film trwał do 18:30, wszyscy w skupieniu wytrwali do końca, a po zakończeniu imprezy pomogli w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za udział oraz nauczycielom za pomoc w organizacji.

      Do zobaczenia podczas kolejnych eventów!

      Samorząd Uczniowski

    • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania
     • 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

     • Wszyscy dobrze wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego razem z przedszkolakami postanowiliśmy uczcić ten dzień i wziąć sprawy (a raczej warzywka) w swoje ręce. Tego dnia przedszkolaki samodzielnie przygotowały swoje kolorowe i zdrowe śniadanie. Własnoręczne przygotowanie kanapek i ich degustacja była dla dzieci świetną zabawą i zarazem nauką, jak komponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek.

      Zespół Wychowania Przedszkolnego

    • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w bajkowym spotkaniu, na które przybyły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Królewny Śnieżki, Elzy i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

      Zespół edukacji przedszkolnej

    • Szkolny Wieczór Filmowy
     • Szkolny Wieczór Filmowy

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich kolegów i koleżanki na Szkolny Wieczór Filmowy,
      który odbędzie się w najbliższą środę (9 listopada) w godzinach 1600-1830. Przypominamy, że udział w SWF jest wydarzeniem pozalekcyjnym, a to znaczy, że szkoła nie organizuje dojazdów ani odwozów po wydarzeniu i odbierają was rodzice! Uczniów miejscowych, którym rodzice zezwolą na samodzielny powrót prosimy o okazanie stosownej zgody u opiekunów wydarzenia (p. Ewy, p. Lidii, p. Adama). Szczegóły wydarzenia na plakacie.

      Pamiętajcie o kieszonkowym na przekąski!

      Samorząd Uczniowski

    • Jesień za oknem
     • Jesień za oknem

     • Jesień to piękny czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych zjawisk. Ponadto ta piękna i kolorowa pora roku dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji, dlatego też w naszej placówce został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesień za oknem”.

      W konkursie wzięło udział 31 przedszkolaków. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego każda praca została wyróżniona i nagrodzona.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej.

      Agata Borowa- Pasiecznik

    • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”
     • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”

     • W środę 26 października 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa.

      Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności za własne zdrowie oraz ukazywało niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy.  W ramach kształtowania postaw społecznych poruszona została problematyka wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.

      Zespół profilaktyczno - wychowawczy

    • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego
     • Filip – Mistrzem Pomorza Zachodniego

     • W niedzielę, 23 października 2022r., Filip Korzeniowski na swoim motorze z nr 59 pojechał VI – ostatnią Rundę Mistrzostw Pomorza Zachodniego i nie dając szans rywalom uplasował się na 1 pozycji.

      Tym samym uzyskał drugi ważny tytuł w tym sezonie w swojej „profesji” – tytuł Mistrza Pomorza Zachodniego.

      Filip –Jesteś Wielki!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • Dzień dyrektorski
     • Dzień dyrektorski

     • Przypominam, że dzień 31 października br. (poniedziałek) jest tzw. dniem dyrektorskim.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • „PRZERWA NA CZYTANIE” –podsumowanie akcji
     • „PRZERWA NA CZYTANIE” –podsumowanie akcji

     • W październiku ważnym wydarzeniem w naszej szkole było uczestnictwo w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

      Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Starsi czytali ulubione książki, bo to sprawiało im przyjemność. Młodsze dzieci z uwagą śledziły teksty czytane przez swoje Panie w klasach. Niektórzy chwalili się przynosząc do szkoły zasoby swojej prywatnej biblioteczką.

      Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

      https://docs.google.com/presentation/d/1Cy4wTNAPIvGkaNIM_gFqrFFv2JzJ39O4AsFn2iVDy6Q/edit#slide=id.g17e6d856b3e_0_150

      D. Czyż, S. Bemsz-Mickewicz, N. Obuchowicz

    • Rajd leśny – Ścieżka edukacyjna – Las Jaromin 2022
     • Rajd leśny – Ścieżka edukacyjna – Las Jaromin 2022

     • My, turyści z Mrzeżyna (i nie tylko), byliśmy w sobotę, 22 października, na rajdzie pieszym w lesie i widzieliśmy … "złotą polską jesień”.

      My, tzn. „Pędzące żółwie” z IIIa, „Teletubisie” z VIa, „Szybcy i wściekli” z VIIIa oraz „Krzysiaki” z VIIIb – przeszliśmy około 10 km od Ratusza w Trzebiatowie do Mirosławic, przez Jaromin i Paliczyno. Na punktach kontrolnych popisywaliśmy się „troszeczkę” naszą wiedzą o okolicy – tak naprawdę dopiero ją poznajemy. Najfajniejszy był odcinek przy nasypie kolejowym wąskotorówki, która kiedyś tędy kursowała – sporo błota i korzeni, nisko uwieszonych gałęzi. Widzieliśmy kamienie – miejsca starych grobów, mijaliśmy elektrownię słoneczną.  Lekko mglista pogoda dodała uroku i tajemniczości spacerowi.

      A na koniec – ciepła i smaczna kiełbaska z ogniska. Podobało nam się! Kolejny raz z Kołem PTTK Baszta Kaszana.

      Opiekunowie – W. Matiaszowska i B. Brzozowska

    • Filip Wicemistrzem Polski 2022
     • Filip Wicemistrzem Polski 2022

     • 15 i 16 października Klub  Motopower w Kleszczowie (woj. Łódzkie) organizował w tym roku ostatnią – XI i XII Rundę wyścigów motorowych Mistrzostw Polski w Cross Country. Filip zajął na nich 3 miejsce.    

      Tym samym, po zliczeniu punktacji ze wszystkich Rund, Filip Korzeniowski, uczeń klasy 8a, kończy ten sezon z tytułem Wicemistrza Polski 2022 w Cross Country w kategorii Junior 85 (na motorze z nr 59 J). Filip odbierze swój tytuł Vice Mistrza na gali olimpijskiej w Warszawie 17 grudnia 2022 r.

      Filipie, ogromne gratulacje!!!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   • (91)3866273 (91)3866254
   • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych