• DZIEŃ ZIEMI

     • 22 kwietnia to na całym świecie wyjątkowa data, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem tego dnia jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska. Dobrze o tym wiedzą nasze przedszkolaki, które bardzo chętnie włączyły się do akcji. Były pogadanki, prezentacje, prace plastyczne, zabawy i quizy dotyczące ekologii i recyklingu. Starszaki nawet pokusiły się o posprzątanie terenu dookoła naszej szkoły wyszukując zabłąkanych butelek i papierków.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska , Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik , Oliwia Brewczak

    • Światowy Dzień Książki
     • Światowy Dzień Książki

     • Dnia 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa, czyli nas wszystkich.  Uczniowie klasy III przygotowali na ten dzień plakaty ilustrujące ich ulubione książki, następnie krótko o nich opowiadali. W ten sposób starali się zachęcić rówieśników do czytania. Ciekawą niespodziankę przygotowała Amber Spychalska , która przyniosła swoją autorską książkę pt.,,Kotki i Kocury” i komiks pt., ,Wielkie przygody Mruczka i Simby”. Koleżanki i koledzy z dużym zainteresowaniem słuchali młodziutkiej autorki, a Amber zapewniła, że to nie koniec jej twórczości.

      Sandra Bemsz- Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • Dzień Ziemi. Inwestujmy w naszą planetę.
     • Dzień Ziemi. Inwestujmy w naszą planetę.

     • Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.  W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu tworząc zabawki z recyklingu wystawione na szkolnych korytarzach. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Na szkolną wystawę dostarczono mnóstwo ciekawych prac; pojawiły się roboty, lalki, samochody, zwierzęta, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów.  Ponadto uczniowie wspierani przez swoich nauczycieli tworzyli zieloną przestrzeń w klasie –zielone parapety, na których zakwitły aksamitki, zazielenił się szczypiorek, groszek, rzeżucha.

      Kolejnym punktem wydarzenia był turniej ekologiczny pod hasłem” Inwestujmy w naszą planetę”, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale nasi mali ekolodzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko.

      A oto wnioski zebrane po przeprowadzonych akcjach profilaktycznych:

      -oszczędzajmy wodę;

      -zużywajmy mniej prądu;

      -segregujmy śmieci, nie korzystajmy z plastiku;

      -zamiast samochodu wybierzmy rower, komunikację miejską lub spacer;

      -zamiast wyrzucać zepsute rzeczy - spróbujmy je naprawić lub stworzyć  zabawkę;

      -posprzątajmy swoją okolicę;

      -dzielmy się swoją wiedzą!

                                 Zespół profilaktyczny

    • Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu
     • Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu

     • Kończy się kwiecień, miesiąc w którym szczególną uwagę poświęcamy osobom ze spektrum autyzmu. Celem tej kampanii jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z niezrozumieniem i izolacją, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje około 400 tysięcy osób ze spektrum autyzmu.  Zatem bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji.

      Autyzm to nie choroba, lecz inna wrażliwość na świat i to, co nas otacza. Bądźmy więc wsparciem dla naszych kolegów i koleżanek!

      Pamiętajmy, że mimo różnic każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany!

                                                                                                                         Zespół  profilaktyczny

    • Rekrutacja do klasy I
     • Rekrutacja do klasy I

     • Informujemy, że w szkole wywieszona została lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Na liście znalazły się nazwiska dzieci, któych rodzice do 25 kwietnia br. złożyli pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie.

    • Rekrutacja do klasy I
     • Rekrutacja do klasy I

     • Dyrektor SPzOI informuje, że Komisja Rekrutacyjna obradowała ws. przyjęcia dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Wszystkie wnioski złożone w terminie rozpatrzono pozytywnie. Szczegółowa lista została wywieszona w holu szkoły.

      Do 25 kwietnia 2022 r. (w godzinach pracy szkoły) rodzice dzieci zapisywanych do klasy pierwszej są zobowiązani złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Jest to warunek przyjęcia dziecka do szkoły.

      Oświadczenie woli można też przesłać na adres e-mail: rekrutacja@spzoimrzezyno.pl  

      Termin przysłania ww. oświadczenia w formie elektronicznej mija dn. 25 kwietnia 2021 r. o godz. 23.59.

      Wzór oświadczenia do pobrania poniżej.

    • WESOŁYCH ŚWIĄT!
     • WESOŁYCH ŚWIĄT!

     • Na nadchodzące święta wielkanocne życzymy wszystkim dużo radości, spokoju, wytchnienia i siły. Niech zmartwychwstały Chrystus daje nam wszystkim nadzieję i umacnia wiarę, że miłość zwycięży każde zło. 

      Alleluja!

    • Rekrutacja na r. szk. 2022/2023
     • Rekrutacja na r. szk. 2022/2023

     • Informujemy, że w szkole wywieszona została lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023. Na liście znalazły się nazwiska dzieci, któych rodzice złożyli pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie.

    • Filip –pierwszy na Pomorzu Zachodnim
     • Filip –pierwszy na Pomorzu Zachodnim

     • W miniony weekend - 10 kwietnia, w Pile, odbyła się I runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Cross Country. Filip Korzeniowski w wyścigu …. Zdobył I miejsce. Gratulacje!

      Wychowawca, W. Matiaszowska

    • KARMY PAKA DLA ZWIERZAKA
     • KARMY PAKA DLA ZWIERZAKA

     • Już kolejny rok w naszym przedszkolu podjęliśmy akcję mającą na celu dokarmianie porzuconych zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami przynosiły przez cały miesiąc karmę dla bezpańskich psów i kotów którymi opiekują się dobrzy ludzie. W tym roku karma trafiła do Pani Moniki z Trzebiatowa ,która aktywnie działa na rzecz porzuconych zwierząt w naszej gminie. Przygarnia je do siebie do domu, leczy ,szuka nowych odpowiedzialnych opiekunów. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się empatii wobec zwierząt ,dostrzegają ich potrzeby i to, że zwierzęta to nie zabawki które można wyrzucać kiedy się znudzą. Dziękujemy za wsparcie.

      Anna Kamińska ,Jolanta Kamińska, Danuta Miętka ,Agata Borowa-Pasiecznik

    • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków
     • Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków

     • Dyrektor SPzOI informuje, że Komisja Rekrutacyjna obradowała ws. przyjęcia dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023. Wszystkie wnioski złożone w terminie rozpatrzono pozytywnie. Szczegółowe listy zostały wywieszone w holu szkoły.

      Do 11 kwietnia 2022 r. (w godzinach pracy szkoły) rodzice dzieci po raz pierwszy zapisywanych do przedszkola są zobowiązani złożyć w sekretariacie szkoły potwierdzenie woli zapisu dziecka do SPzOI w Mrzeżynie. Jest to warunek przyjęcia dziecka do przedszkola.

      Oświadczenie woli można też przesłać na adres e-mail: rekrutacja@spzoimrzezyno.pl  

      Termin przysłania ww. oświadczenia w formie elektronicznej mija dn. 11 kwietnia 2021 r. o godz. 23.59.

      Wzór oświadczenia do pobrania poniżej.

      Potwierdzam_wole_zapisu_mojego_dziecka_(2022-2023).docx

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły


    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "PANI WIOSNA"
     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "PANI WIOSNA"

     • Choć za oknami aura nie przypomina jeszcze tej prawdziwej wiosennej pogody, to w naszym przedszkolu zrobiło się już bardzo wiosennie. Wszystko to za sprawą pięknie wykonanych wiosennych prac konkursowych. Tematem konkursu była "Pani Wiosna". Wszystkie prace były piękne, dlatego zostały nagrodzone.

      Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Agata Borowa- Pasiecznik, Jolanta Kamińska

    • Będzie zdrowy każdy zuch, gdy marchewkę je za dwóch! U Kubusia dziarska mina, bo marchewkę co dzień wcina
     • Będzie zdrowy każdy zuch, gdy marchewkę je za dwóch! U Kubusia dziarska mina, bo marchewkę co dzień wcina

     • Dnia 04.04.2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy „DZIEŃ MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Już od rana rozpoczęliśmy świętowanie i zdrowy dzień, wdrażając dzieciaki do spożywania produktów warunkujących zdrowie. W każdej grupie przeprowadzono marchewkowe zajęcia, rozmawiano na temat zdrowego odżywiania się, zachęcano do jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwracając uwagę nie tylko na walory smakowe, ale przede wszystkim odżywcze i bogactwo witamin. Były konkursy marchewkowe, zabawy, piosenki, tańce, quizy wiedzy o marchewce, filmy i bajki edukacyjne. Nie zabrakło przeróżnych prac plastycznych, które ozdobiły przedszkolne korytarze. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: marchewkowe przekąski i soki. 

      Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę pod różną postacią polubili! Dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu. 

      Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa-Pasiecznik, Jolanta Kamińska, Oliwia Brewczak

    • Filip i … gryfickie sukcesy w Cross Country
     • Filip i … gryfickie sukcesy w Cross Country

     • Dzięki sile walki i licznym treningom, Filip Korzeniowski zdobył tytuł Mistrza Pucharu Polski JUNIOR 85 CROSS COUNTRY 2021. Uhonorowany został tytułem na gali sportu w Warszawie. Również w Plebiscycie Sportowym Głosu Dziennika Pomorza - zdobył w powiecie gryfickim I miejsce w kategorii Sportowiec Roku - mężczyźni.

      To wielkie wyróżnienie jak na początek kariery. Gratulacje!

      Dzięki sukcesom Filipa i innych zawodników, klub gryficki na 55 startujących uplasował się na III miejscu w Polsce.

      Wychowawca W. Matiaszowska

    • Święto Patrona Szkoły
     • Święto Patrona Szkoły

     • Jak co roku 21 marca wraz z pierwszym dniem wiosny obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. Nasza placówka, która nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu, (ludzi mianowanych do nagrody przez dzieci za pomoc najmłodszym) w tym roku uczciła to wydarzenie w ciekawy sposób. Wobec trudnej sytuacji politycznej i społecznej, w której się znaleźliśmy postanowiliśmy nie dać się smutkowi i przebrani w stroje niebieskie i żółte (symboliczne kolory Orderu Uśmiechu ale równie i kolor flagi Ukrainy) przyszyliśmy tego dnia na zajęcia. Były prezentacje, wiersze, portrety patronów, quizy, czytanie literatury, wykonywanie prac plastycznych – wszystko związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu, a na koniec Zumba, którą za darmo poprowadziła dla nas Klaudia Kurdybacha, i w której uczestniczyła cała szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi.

      Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przeprowadzenie ze swoimi uczniami ciekawych zajęć, za wsparcie, motywację, zaangażowanie.

      Zespół ds. Promocji Szkoły

    • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

     • Czternasty marca jest szczególną datą w kalendarzu każdego matematyka. Jest to nie tylko dzień urodzin wybitnych matematyków jak Wacław Sierpiński czy Albert Einstein, ale również święto najbardziej niezwykłej stałej matematycznej – liczby π.

       

      Potocznie określana „ludolfiną” – liczba Pi określa stosunek obwodu koła (czyli długości okręgu) do długości jego średnicy, który jest niezależny od wielkości tego koła (proporcje są zawsze te same). Liczba Pi nazywana jest również „stałą Archimedesa”, ponieważ jej właściwości i znaczenie jako pierwszy podjął jeszcze w starożytności Archimedes z Syrakuz.

       

      Stała ta wykorzystywana jest powszechnie na całym świecie: w geometrii, technologii, nauce, ale również poezji (wiersz o liczbie Pi napisała m.in. Wisława Szymborska!) i wielu innych dziedzinach życia. Obecnie, przy pomocy wyspecjalizowanych maszyn, matematykom udało się obliczyć wartość ludolfiny do ponad DWÓCH BILIARDÓW miejsc po przecinku! Jej końca za to wciąż nie widać… Dużo łatwiej zapamiętać jej początek, czyli „3,14”, od którego wzięła się data tego nietypowego matematycznego święta (na podstawie amerykańskiego zapisu dat). Z uwagi na wyjątkowość tego dnia, UNESCO ustanowiło go również (od 2020 roku) Międzynarodowym Dniem Matematyki!

       

      Obchody tego dnia w naszej szkole były wyjątkowo huczne! Na uczniów czekał szereg zadań matematycznych, zarówno na lekcjach jak i podczas przerw. Słowne wykreślanki, rebusy, krzyżówki, quizy – wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 4-8. Być może ze względu na ich ciekawą formułę, a być może ze względu na przygotowane „pi-erniczki”, którymi nagradzani byli pracowici matematycy. Ukoronowaniem tego dnia był przygotowany escape room dla siódmoklasistów uczęszczających na zajęcia dodatkowe/wyrównawcze! Choć „siódmaki” dwoili się i troili, to 45 minut okazało się finalnie minimalnie niewystarczające na rozwiązanie wszystkich zagadek… „W przyszłym roku pójdzie nam lepiej!” – obiecał na odchodne jeden z uczniów, no i cóż – pozostaje trzymać go za słowo!

       

      Beata Świątek
      Adam Kamiński

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych