• #solidarnizukrainą
     • #solidarnizukrainą

     • W związku z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów na terenie gminy Trzebiatów organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych artykułów. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć do zbiórki rzeczy, można je przynieść do szkoły, skąd zostaną odebrane i wysłane osobom potrzebującym.
      Potrzebne są:
      Baterie, powerbanki - NAŁADOWANE!
      Oświetlenie, w tym latarki Z BATERIAMI W ŚRODKU!
      Świece
      Zestawy pierwszej pomocy
      Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)

      Środki higieny i czystości:
      Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
      Dezodoranty
      Pasta do zębów
      Szczoteczki do zębów
      Grzebienie
      Bielizna damska, męska, dziecięca
      Podpaski
      Pampersy
      Pieluchy dla dorosłych
      Papier toaletowy i ręczniki papierowe
      Ręczniki (w tym z mikrofibry)
      Worki na śmieci
      Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji
      Maski filtrujące lub jednorazowe

      Żywność:
      woda
      żywność do szybkiego przygotowania (instant)
      batony (w tym energetyczne),
      bakalie, orzechy,
      konserwy,
      makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
      narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

      Koce zwykłe i termiczne
      Śpiwory
      Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
      Materace
      Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)
      Płaszcze przeciwdeszczowe

      Ponieważ rzeczy są potrzebne na już, zbiórkę prowadzimy do środy, 2 marca br.

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Nasi uczniowie z klas I-III zostali zakwalifikowani do programu „Higiena naszą tarczą ochronną”. Program powstał jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat. Głównym celem programu jest osiągniecie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

      Program otrzymał pozytywną opinię konsultantów Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W roku szkolnym 2021/2022 planowane jest wdrożenie pilotażowej edycji programu w placówkach oświatowych na terenie województwa.

      Tematyka zajęć:

      1.„My zasady higieny znamy i o nasze ciała dbamy”

      2. „Profilaktyka grypy. Poznajemy przyczyny i skutki grypy”

      3. „Czym jest koronawirus”

      4. „Czyste ręce w walce z chorobami zakaźnymi”

      Zespół profilaktyczny

    • Dzień Kota
     • Dzień Kota

     • W czwartek, 17 lutego 2022 r. obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota”.

      Dzieci z grup przedszkolnych tego dnia oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami, sposobem pielęgnacji i opieki, jakiej wymagają oraz oglądały bajki, których głównymi bohaterami były koty.

      Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach, kocie zagadki („Z jakiej bajki pochodzą te koty?”) oraz prace plastyczne o kociej tematyce.

      Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

       

      Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Oliwia Brewczak

    • Wracamy do nauki stacjonarnej
     • Wracamy do nauki stacjonarnej

     • Rozporządzenie MEiN z dn. 11 lutego 2022 r. potwierdza, że nauka zdalna trwa tylko do 20 lutego br. To oznacza, że od poniedziałku, 21 lutego br., wszyscy uczniowie będą uczyć się w trybie stacjonarnym. 

      Do zobaczenia w szkole!

    • WALENTYNKI
     • WALENTYNKI

     • Jak co roku o tej porze przedszkolaki  świętowały Walentynki.

      Obchodziły ten dzień w pogodnej atmosferze i radosnym nastroju. Na początku dzieciom przypomniane zostały zwyczaje walentynkowe, ich historia i tradycja. Przedszkolaki poznały również patrona tego święta, Świętego Walentego. Przeprowadzono pogadanki związane z tym wyjątkowym dniem.

      Po dniu pełnym wrażeń dzieci wyniosły bardzo ważny przekaz, że kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień. Że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

       

    • Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"
     • Realizacja projektu ekologicznego "Działaj z ImPETem"

     • Właściwe dbanie o środowisko naturalne, segregowanie odpadów, uwrażliwienie na ochronę środowiska i świadomość proekologiczną od zawsze są nieodłącznym elementem naszej pracy w szkole i przedszkolu. W tym roku przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego programu ekologicznego "Działaj z ImPETem!".

      Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Dzięki staraniom uczestników, organizatorzy, mają realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych.

      Dzięki kampanii dzieci będą wiedziały, jak należy segregować odpady i dlaczego powinny to robić. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, ma pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać. Ta  kampania to sposób na edukację ekologiczną, która przynosi efekty.

      Dzieci ze wszystkich grup wykonywały ciekawe zadania, rozwiązywały karty pracy, oglądały filmy. Wspólnie stworzyliśmy żółty pojemnik w kształcie kurczaka i zgłosiliśmy go na konkurs.

      Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Agata Borowa-Pasiecznik, Oliwia Brewczak

    • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?
     • CO NOWEGO W DZIAŁANIACH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO?

     • Koleżanki, Koledzy, Rodzice i Nauczyciele!

      Z tej strony Samorząd Uczniowski! Po długim okresie ciszy radiowej, spowodowanej nagromadzeniem dni wolnych, postanowiliśmy przygotować przegląd naszych ostatnich dokonań i zapowiedzieć co nas czeka w najbliższych tygodniach!

      Zacznijmy od tego, że udało nam się przeprowadzić w szkole zabawę w podchody! Choć oryginalnie planowaliśmy ją na okres przedświąteczny, plany pokrzyżował nam koronawirus (nie pierwszy raz). W związku z tym, postanowiliśmy przymknąć oko na kalendarz i po prostu przeprowadzić je między Nowym Rokiem a początkiem ferii zimowych. W ramach przygotowanej przez nas zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie zaginionej listy grzecznych dzieci Świętego Mikołaja! W poszukiwaniach wzięło udział aż 50 uczniów naszej szkoły, począwszy od drugoklasistów, na ósmoklasistach kończąc! Listę udało się odnaleźć, rozwiązując po drodze szereg rymowanych łamigłówek, takich jak:

      „Najmłodsi spośród was są mi szczególnie bliscy,

      Bo dostaję od nich zawsze bardzo piękne listy.

      Piszą o zabawkach, swatają ze mną babcie…

      Listę zostawiłem tam gdzie są ich kapcie?”

      Zabawa okazała się świetnym przerywnikiem między kolejnymi lekcjami, wywołując mnóstwo uśmiechów na wszystkich twarzach. Co widać na dołączonych do galerii zdjęciach!

      Koniec chwalenia, czas na ogłoszenia!

      Od poniedziałku (21 lutego) wracamy do losowania szczęśliwego numerka.

      W następną środę (czyli 23 lutego) odbędzie się akcja karnawałowa pod tytułem „Powrót do lat 80-tych”! Tego dnia, zachęcamy wszystkich (przy akompaniamencie największych hitów disco) do przyjścia w stroju żywcem wyrwanego z „Xanadu”! „Dzwony”? Zdecydowanie! Koszule o szerokim kołnierzu? Mile widziane! Loki nakręcone na wałkach? Strzał w dziesiątkę! Wrotki? … trzeba spytać panią woźną! Każda osoba, która razem z nami cofnie się w czasie o 40 lat zagwarantuje punkty swojej klasie w rankingu na „Najlepszą Klasę”. Punktacja wciąż jest dość wyrównana! Każda klasa ma szansę na wygraną!

      Otwieramy również castingi do szkolnego „Mam Talent”! Droga koleżanko, drogi kolego - jeżeli potrafisz coś, czego nie potrafią twoi rówieśnicy, to chcemy to zobaczyć! Pokażmy, że szkoła to nie tylko klasówki, lektury i prace domowe, ale też miejsce, w którym każdy z nas może pokazać swoje pasje i… no właśnie, talenty! Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania się i wyboru finalistów wkrótce.

      Zachęcamy całą naszą wspaniałą szkolną społeczność do wspólnej zabawy razem z nami w myśl sentencji „Wspólnie zwykli ludzie mogą osiągnąć niezwykłe rezultaty” (Becka Schoettle).

      Pozdrawiamy i do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

      Samorząd Uczniowski

    • Dzień bez Opakowań Foliowych
     • Dzień bez Opakowań Foliowych

     • Dzień bez Opakowań Foliowych jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych działań, jakie musimy podjąć w obliczu obecnego poziomu zanieczyszczenia środowiska, a mianowicie: ograniczenie plastikowych odpadów.

      Uczniowie klasy trzeciej obejrzeli prezentację, dzięki której poznali informacje dotyczące plastiku i jego wpływu na naszą planetę.  Następnie wykonali ćwiczenia interaktywne, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę.

      Trzecioklasiści znają już sposoby jak uchronić naszą planetę od “plastikowej katastrofy ekologicznej, a drugie śniadanie przynoszą w torebkach papierowych lub śniadaniówkach :)

      Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

    • Legenda o Baszcie Kaszanej
     • Legenda o Baszcie Kaszanej

     • Uczestnicy koła muzycznego przygotowali inscenizację muzyczną z elementami pantomimy pt. "Legenda o Baszcie Kaszanej”. W aktorów wcielili się uczniowie: Borowik N., Graczyk Z., Kalbukowska W., Kowalska M., Kramarz A., Krupa A., Łapa A., Stępczyk J., Walentynowicz W.

      W przedstawieniu wykorzystano prace plastyczne, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Tekst legendy został napisany kilkanaście lat temu na potrzeby Giełdy Turystycznej przez Romualdę Szwemin.

      Zapraszam do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/oGY1T5RmOzo

      Renata Jankowska.

    • Spotkanie z higienistką szkolną
     • Spotkanie z higienistką szkolną

     • W czwartek 27 stycznia 2022 roku w grupach przedszkolnych odbyło się spotkanie z higienistką szkolną, podczas którego dzieci dowiedziały się jak należy zapobiegać infekcjom oraz właściwie myć ręce. Dużą uwagę Pani higienistka zwróciła na uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania higieny osobistej i częstego mycia rąk ciepła wodą i mydłem, a także na mycie rąk zachowując poszczególne etapy podczas wykonywania tej czynności w określonym czasie. Dzieci razem z zaproszonym gościem wesoło zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem jak prawidłowo myć ręce.

      Agata Borowa-Pasiecznik, Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Anna Kamińska, Oliwia Brewczak

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych