• Informacja ws. 7 stycznia
     • Informacja ws. 7 stycznia

     • Informuję, że 7 stycznia 2022 r. (piątek) szkoła będzie nieczynna z uwagi na konieczność udzielenia pracownikom innego dnia wolnego za święto przypadające w sobotę (za Nowy Rok). Dotyczy również przedszkola.

      /podst. prawna: art. 130 § 2 Kp/

      Przepraszam za utrudnienia.

      Ponadto przypominam, że uczniowie mają dzień dyrektorski, tzn. nie będzie zajęć dydaktycznych on-line.

      Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

    • Wesołych świąt!
     • Wesołych świąt!

     • „Jest taki dzień
      Bardzo ciepły, choć grudniowy.
      Dzień, zwykły dzień,
      W którym gasną wszelkie spory.

      Jest taki dzień,
      W którym radość wita wszystkich.
      Dzień, który już
      Każdy z nas zna od kołyski.”

      W ten szczególny czas świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę dużo radości, szczęścia i miłości. Niech Jezus malusieńki obdarza wszelkimi łaskami, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie początkiem samych pozytywnych zdarzeń.

      Społeczność SPzOI w Mrzeżynie

    • Nauka zdalna
     • Nauka zdalna

     • Od 20 grudnia br. do 5 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie będą uczyć się zdalnie. Zajęcia będą na platformie TEAMS wg planu. 

      Natomiast 7 stycznia to tzw. dzień dyrektorski- zajęć on-line nie będzie. Do szkoły wracamy 10 stycznia. 

    • Mikołajki wielokulturowe w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury
     • Mikołajki wielokulturowe w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie pt. ,,Młodzi i Teatr”. Uczestnicy warsztatów spotykali się kilka razy w tygodniu realizując różne formy pracy: taniec, śpiew, zajęcia plastyczne i ceramiczne.

      Podsumowanie artystyczne projektu odbyło się 10 grudnia 2021r. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

      Renata Jankowska

    • 13 grudnia1981 r. - pamiętamy
     • 13 grudnia1981 r. - pamiętamy

     • Czterdzieści lat temu Rada Państwa wprowadziła na terenie ówczesnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej stan wojenny. Na ulice wyjechały czołgi, tysiące Polaków internowano, wielu skazano na kary więzienia zamknięto szkoły i wyższe uczelnie. IPN podawał w 2006 r., że w okresie stanu wojennego 56 osób straciło życie. Ta liczba wciąż rośnie. Istniała cenzura, strajkujących zwalniano z pracy, zamknięto niektóre czasopisma.

      Stan wojenny zniesiono 22 lipca 1983 r.

    • BIOLOGIA JEST NAPRAWDĘ FASCYNUJĄCA – LEKCJA OTWARTA W KLASACH VII
     • BIOLOGIA JEST NAPRAWDĘ FASCYNUJĄCA – LEKCJA OTWARTA W KLASACH VII

     • W klasach VII w piątek 03.12.2021r. odbyły się praktyczne lekcje biologii. Tematem lekcji otwartej była „Budowa i działanie serca”. Po zapoznaniu się z wiadomościami teoretycznymi, dotyczącymi budowy serca, przepływu krwi i mechanizmu pracy serca, uczniowie mieli możliwość osobiście przekonać się, jak wygląda serce. Mogli je wziąć do ręki, sprawdzić, jak wyglądają komory i przedsionki serca. Jak w rzeczywistości wyglądają zastawki serca czy wreszcie naczynia wieńcowe. Myślę, że tę lekcję uczniowie klas siódmych zapamiętają na długo, a budowa i działanie serca nie będą im już obce. Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej lekcji, bo zaangażowanie uczniów i wyrazy ich twarzy mówią wszystko o tym, co myślą o tej lekcji. Szkoda, że nie na każdych zajęciach możemy pozwolić sobie na obcowanie z materiałem badawczym, ale jak tylko będzie to możliwe, na pewno będziemy to kontynuować. 

       Agata Sperczyńska

    • Maraton Pisania Listów
     • Maraton Pisania Listów

     • Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., w warszawskiej grupie lokalnej. Odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa.

      W naszej szkole kolejny raz włączyliśmy się do tej akcji. Przed przystąpieniem do pisania poznaliśmy historię osób, wobec których łamane są prawa człowieka. Na zajęciach przypomnieliśmy i omówiliśmy przysługujące nam prawa. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Napisaliśmy 140 listów! Mamy ogromną nadzieję, że przyczynią się one do zmiany losów konkretnych osób, w których sprawie pisaliśmy. 

      Samorząd Uczniowski

    • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców
     • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS i HIV rozstrzygnięty – znamy zwycięzców

     • 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W naszej szkole co roku odbywa się konkurs wiedzy o AIDS i HIV, chociaż w zeszłym roku nasze konkursowe plany pokrzyżowała nam pandemia. Jednak nie poddaliśmy się i podczas nauki zdalnej powstały przepiękne plakaty w wykonaniu obecnej klasy ósmej. W tym roku szkolnym udało nam się dotrwać w nauczaniu stacjonarnym, dzięki czemu konkurs mógł się odbyć. Uczniowie klas siódmych  uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na lekcjach biologii omawialiśmy zagadnienia dotyczące zarówno AIDS jak i HIV, powstały plakaty, które zdobią gabinet biologiczno-chemiczny, a w dniu obchodów Światowego Dnia AIDS odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy obejmujący tą tematykę. W dniu dzisiejszym poznaliśmy zwycięzców tegorocznego konkursu, a są nimi:

      I miejsce – Helena Duraczek, uczennica klasy VII a

      II miejsce – Jakub Stępczyk, uczeń klasy VII b

      III miejsce – Paulina Wojarska, uczennica klasy VII b

      Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję.

                                                                                               Agata Sperczyńska

    • Z kulturą mi do twarzy
     • Z kulturą mi do twarzy

     • W ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klas I-V odwiedzili Teatr Lalkowy „Pleciuga” w Szczecinie. Obejrzeliśmy spektakl „Tu rządzą lalki”, pełen absurdalnego humoru projekt, w którym znalazło się kilkanaście piosenek napisanych przez najlepszych polskich tekściarzy i dramaturgów.  Muzyka na żywo, zaskakująca oprawa wizualna i bogata choreografia stworzyły opowieść o potrzebie bycia zauważonym i ważnym. Ale też o bezgranicznej przyjaźni, która czasami w kryzysie i starciu potrafi wybrzmieć najpiękniej. Wrażenia z przedstawienia uczniowie uzewnętrznili malując kolorowe kukły, hawajki, lalki cieniowe, pacynki i marionetki. Zapraszamy na wystawę w „małej” szkole.

                                                                                               Anna Graczyk i Dorota Skrzypińska- Rzońca

    • Andrzejki
     • Andrzejki

     • „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości.

      Danuta Miętka, Jolanta Kamińska, Anna Kamińska, Agata Borowa Pasiecznik, Oliwia Brewczak

    • DZIEŃ W KAPCIACH
     • DZIEŃ W KAPCIACH

     • Pochmurna, deszczowa listopadowa pogoda zdecydowanie sprzyja spaniu lub czytaniu ciekawej książki z kubkiem gorącego kakao pod ręką, a nie mozolnej podróży na piechotę lub rowerem do szkoły. Chcąc przywrócić pozytywne listopadowe skojarzenia (ach, puchaty kocyk…) postanowiliśmy w szkole zorganizować „Dzień w kapciach”!

      W ramach zaimprowizowanego przez nas święta, uczniowie zamiast zmiennego, halowego obuwia poruszali się w miniony czwartek (25 XI) po korytarzach w laczkach, klapkach i bamboszach! Nasz pomysł przypadł zdecydowanie wszystkim do gustu, ponieważ w akcji osiągnęliśmy niemal 50% skuteczność (42/90 uczniów miało kapcie). Ba! W akcję włączyli się również wychowawcy i niektórzy nauczyciele!

      Sukces „dnia w kapciach” nastraja nas pozytywnie i pokazuje, że warto w szkole organizować takie luźne, nieformalne wydarzenia – ku poprawie humorów. Drugim, nie mniej ważnym argumentem jest na pewno wliczenie punktów za wydarzenie do naszego całorocznego rankingu aktywności klas.

      Najwyższą frekwencję w ramach „dnia w kapciach” osiągnęły klasy: 6b (100%), 4a (69%) oraz 7b (63%). Zaktualizowana punktacja w rankingu zawisła w czwartek na tablicy Samorządu.

      Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom, którzy postanowili zaangażować się w naszą zabawę i zachęcamy do brania udziału w kolejnych organizowanych przez Samorząd atrakcjach!

      Samorząd Uczniowski

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem -powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

      Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” –zgodnie odpowiadają dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, bohater wielu książek i filmów– Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. W naszej szkole też obchodziliśmy to puchate święto. Najmłodsi uczniowie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień pochwalili się swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, gimnastyka, film i oczywiście „małe, co nieco”. 

      D. Czyż, D. Filipowicz

   • Kontakty

    • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
    • (91)3866273 (91)3866254
    • ul. Aleja Tysiąclecia 32 72-330 Mrzeżyno Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych